فهرست مطالب

اخذ اقامت کشورهای خارجی در کوتاهترین زمان

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا رایگان بهت مشاوره تلفنی، آنلاین یا حضوری بدن.

اخذ اقامت کشورهای خارجی

افراد بسیاری در سراسر دنیا با اهداف مختلفی از جمله افزایش سطح کیفی زندگی، تحصیل در مدارس و دانشگاه های معتبر کشورهای پیشرفته و اخذ مدارک تحصیلی معتبر، اشتغال به کار با درآمد بالا، سرمایه گذاری خارجی و راه اندازی کسب و کار و غیره، اقدام به مهاجرت و اقامت در کشورهای دیگر می کنند.

برای اینکه افراد بتوانند به صورت قانونی به خاک کشورهای دیگر وارد شوند و اجازه ی اقامت دریافت کنند ابتدا باید اقدام به اخذ ویزای کشور مقصد نمایند.

کسانی که قصد داشتن تابعیت و پاسپورت (گذرنامه) کشور دیگری را دارند، ابتدا باید اقامت موقت کشور مقصد را دریافت کنند. دریافت اقامت موقت کشورهای خارجی از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت، خرید ملک و غیره امکان پذیر خواهد بود.

یک تصمیم موفق در این باره امکانپذیر نیست، مگر با داشتن مشاوره با متخصصان شرکت مهاجرتی هومان ویزا

انواع اقامت در کشورهای خارجی

اقامت در کشورهای خارجی با توجه به مدت زمان اقامت در کشور مقصد به دو دسته تقسیم می شود:

1- اقامت دائم

اقامت دائم به معنی اجازه سکونت شهروندان خارجی در کشور مقصد به مدت نامحدود می باشد و افرادی که دارای اقامت دائم هستند، می توانند از اکثر حقوق شهروندی کشور مقصد مانند انجام معامله، استفاده رایگان از خدمات دولتی مانند تحصیل رایگان و خدمات درمانی و غیره استفاده کنند.

2- اقامت موقت

اقامت موقت به معنی اجازه سکونت شهروندان خارجی در کشور مقصد به مدت کوتاه و معین است. کسانی که دارای اقامت موقت هستند از حقوق شهروند محدودی برخوردارند و نمی توانند از تمام حقوق شهروندی کشور مقصد استفاده کنند. متقاضیان می توانند با اخذ ویزای تحصیلی، ویزای شغلی مانند ویزای کار جاب آفر، ویزای سرمایه گذاری، ویزای توریستی و غیره اقامت موقت کشور مقصد را دریافت کنند و پس از پایان مدت اقامت در صورت عدم تمدید ویزا امکان اقامت در کشور مقصد وجود ندارد و متقاضی باید به کشور خود بازگردد.

ویزا یا روادید چیست؟

ویزا یا روادید مجوزی است که به دارنده آن اجازه ی ورود و اقامت برای مدتی مشخص در کشور مقصد را می دهد و انواع مختلفی دارد، مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و غیره. بنابراین با توجه به هدف متقاضی از سفر به کشور خارجی برای او ویزای مخصوص با مدت اقامت محدود و معین (ویزای موقت) صادر می شود و متقاضی می تواند در طول مدت اعتبار ویزا در کشور مقصد اقامت داشته باشد و با توجه به نوع ویزای صادر شده به تحصیل، کار و غیره بپردازد و با پایان یافتن مدت اعتبار ویزا دارنده ی آن دیگر نمی تواند در کشور مقصد بماند و باید کشور مقصد را ترک کند و به کشور خود بازگردد.

برای اینکه بدونی بهترین نوع ویزایی که مناسب با شرایطت هست کدومه می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیری

اقامت در کشور خارجی با ویزای تحصیلی

یکی از راه های دریافت اقامت و مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی و اقامت در کشور مقصد به منظور تحصیل در مدارس یا دانشگاه های کشور مقصد باید ابتدا برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی متقاضی باید موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس یا دانشگاه های معتبر کشور مقصد شود و پس از اخذ پذیرش تحصیلی به سفارت کشور مقصد مراجعه نموده و درخواست ویزا نماید.

ویزای تحصیلی یک ویزای موقت است که مدت اعتبار آن بستگی به طول دوره آموزشی دارد.

اگه در مورد شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت شغلی داروسازان به استرالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا نمی دونی کلیک کن.

انواع ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی با توجه به مدت زمان تحصیلی دانشجو تمدید می شود و فارغ التحصیلان پس از پایان دوره ی تحصیلی خود طبق قوانین مهاجرتی کشور مقصد، اجازه ی اقامت به مدت 3 تا 4 ماه را خواهند داشت.

ویزای تحصیلی از نظر مدت اعتبار به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود:

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای متقاضیانی صادر می شود که قصد شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت را دارند و مدت اعتبار ویزای آنها معمولا سه ماه است و مدت اقامت در کشور مقصد با توجه به این ویزا حدود سه ماه است.

ویزای تحصیلی بلند مدت

ویزای تحصیلی بلند مدت برای متقاضیانی صادر می شود که قصد تحصیل در مقاطع دانشگاهی را دارند که طول دوره ی تحصیل آنها بیشتر از سه ماه است.

اقامت در کشور خارجی با ویزای کاری

کشورهای پیشرفته به دلیل برخورداری از اقتصاد قدرتمند و نیاز به نیروی کار خارجی و داشتن درآمد بالا بستری مناسب برای مهاجرت نیروی کار در زمینه های مختلف صنعتی، پزشکی و غیره فراهم نموده است. به این ترتیب متقاضیان کار در کشورهای خارجی می توانند با درخواست ویزای کار به کشور مقصد مهاجرت کاری نمایند و تا پایان اعتبار ویزای کاری در کشور مقصد اقامت موقت داشته باشند و از مزایای اقامت در این کشور استفاده کنند.

نیروی کار خارجی با داشتن ویزای کاری، اجازه ی اقامت موقت در کشور مقصد را خواهد داشت و پس از چند سال کار و تمدید ویزای کاری می تواند اقامت دائم کشور مقصد را دریافت نماید.

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در کشورهای خارجی

سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک و غیره در کشور مقصد از طریق راه اندازی کسب و کار و داشتن بیزینس پلن و طرح تجاری در کشور خارجی اقامت موقت دریافت کنند.

بسیاری از کشورها برای سرمایه گذاران خارجی اقامت دائم صادر نمی کنند و برای آنها اقامت بلند مدت 2 تا 5 ساله صادر می شود و برخی کشورها مانند کانادا نیز پس از 5 سال اقامت موقت در این کشور برای سرمایه گذار خارجی اقامت دائم صادر می کند و برخی کشورها نیز با خرید ملک توسط سرمایه گذار خارجی از همان ابتدا اقامت دائم صادر می کنند.

برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اخذ ویزای استارت آپ کانادا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن.

اقامت در کشور خارجی با اخذ ویزای همراه

ویزای همراه یک ویزای موقت است که برای خانواده ی مهاجران تحصیلی، کاری و غیره که متاهل هستند صادر می شود و کسانی که با اخذ ویزای تحصیلی یا کاری و غیره در کشور مقصد اقامت دارند، می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست انواع ویزای همراه نمایند و با اخذ این ویزا خانواده ی آنها اجازه ی اقامت در کشور مقصد را خواهند داشت و می توانند از مزایای اقامت در این کشور مانند تحصیل رایگان در مدارس دولتی برای فرزندان زیر 18 سال استفاده کنند.

اقامت در کشور خارجی از طریق ازدواج و تولد

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کشور خارجی به صورت دائم از طریق ازدواج با شهروند کشور مقصد می باشد، اما در کشورهای مختلف برای جلوگیری از ازدواج های صوری به منظور اخذ اقامت دائم قوانین سختگیرانه ای در این خصوص وجود دارد.

همچنین کشورهایی که تابع سیستم خاک هستند، در صورت تولد نوزاد با والدین خارجی در خاک کشور خود برای او اقامت صادر می کنند و بدون توجه به تابعیت والدین او، به نوزاد متولد شده در این کشور تابعیت دائم تعلق خواهد گرفت.

میدونی یکی از خدمات شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره اقامت از طریق ازدواج و تولد هست؟

اقامت در کشور خارجی با دریافت دعوت نامه

دریافت دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک مانند پدر، مادر و فرزند یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در کشور خارجی است. کشورها برای صدور دعوت نامه و اقامت از این طریق قوانین ساده ای ندارند و سختگیرانه عمل می کنند و میزبان برای اخذ دعوت نامه باید شرایط لازم را داشته باشد.

اگر در مورد اقامت دائم کانادا با برنامه مهاجرتی آلبرتا نمی دونی کلیلک کن.

بیشتر بدانید:

شرایط اخذ ویزای شینگن برای ایرانیان

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

اقامت در کشورهای خارجی با توجه به مدت زمان اقامت در کشور مقصد به دو دسته تقسیم می شود:

1- اقامت دائم: اقامت دائم به معنی اجازه ی سکونت شهروندان خارجی در کشور مقصد به مدت نامحدود می باشد و افرادی که دارای اقامت دائم هستند، می توانند از اکثر حقوق شهروندی کشور مقصد مانند انجام معامله، استفاده رایگان از خدمات دولتی و غیره استفاده کنند.

2- اقامت موقت: اقامت موقت به معنی اجازه ی سکونت شهروندان خارجی در کشور مقصد به مدت کوتاه و معین است. کسانی که دارای اقامت موقت هستند از حقوق شهروند محدودی برخوردارند و نمی توانند از تمام حقوق شهروندی کشور مقصد استفاده کنند.

ویزا یا روادید مجوزی است که به دارنده ی آن اجازه ی ورود و اقامت برای مدتی مشخص در کشور مقصد را می دهد و انواع مختلفی دارد، مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و غیره

با توجه به هدف متقاضی از سفر به کشور خارجی برای او ویزای مخصوص با مدت اقامت محدود و معین (ویزای موقت) صادر می شود و متقاضی می تواند در طول مدت اعتبار ویزا در کشور مقصد اقامت داشته باشد و با توجه به نوع ویزای صادر شده به تحصیل، کار و غیره بپردازد و با پایان یافتن مدت اعتبار ویزا دارنده ی آن دیگر نمی تواند در کشور مقصد بماند و باید کشور مقصد را ترک کند و به کشور خود بازگردد.

یکی از راه های دریافت اقامت و مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی و اقامت در کشور مقصد به منظور تحصیل در مدارس یا دانشگاه های کشور مقصد باید ابتدا برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند.

این ویزا برای متقاضیانی صادر می شود که قصد شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت را دارند و مدت اعتبار ویزای آنها معمولا سه ماه است و مدت اقامت در کشور مقصد با توجه به این ویزا حدود سه ماه است.

این ویزا برای متقاضیانی صادر می شود که قصد تحصیل در مقاطع دانشگاهی را دارند که طول دوره ی تحصیل آنها بیشتر از سه ماه است.

دریافت دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک مانند پدر، مادر و فرزند یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در کشور خارجی است. کشورها برای صدور دعوت نامه و اقامت از این طریق قوانین ساده ای ندارند و سختگیرانه عمل می کنند و میزبان برای اخذ دعوت نامه باید شرایط لازم را داشته باشد.

ویزای کار جاب آفر چیست؟

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن.

مهاجرت شغلی با اخذ ویزای کار جاب آفر 

امروزه افراد بسیاری در سراسر جهان برای داشتن شغلی با درآمد بالاتر و مزایای بیشتر و برخوردار بودن از زندگی مرفه تر با امکانات رفاهی بیشتر برای خود و خانواده شان، به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند که وضعیت اقتصادی و شغلی در آن بهتر است و به دلیل صنعتی بودن نیازمند نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف هستند. افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به کشور دیگر هستند، باید ابتدا برای ورود و اقامت در کشور مقصد اقدام به اخذ ویزای کاری نمایند تا به صورت قانونی اجازه ی ورود به کشور مقصد را داشته باشند.

تا آخر مقاله مطالعه کن، اگر سوالی درباره ویزای جاب آفر برات پیش اومد می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشاوره رایگان بگیری!

انواع مهاجرت شغلی

افراد می توانند با روش های مختلفی به کشورهای دیگر مهاجرت کنند؛ یکی از این روش ها مهاجرت شغلی است، اما برای مهاجرت شغلی به کشورهای خارجی روش های مختلفی وجود دارد که متقاضی براساس شرایط، تحصیلات، سرمایه و غیره می تواند برای مهاجرت شغلی یکی از این روش ها را انتخاب نماید.

انواع مهاجرت شغلی عبارتند از:

1– مهاجرت شغلی به روش جاب آفر: مهاجرت شغلی با اخذ دعوت ‌نامه ‌ی شغلی

2– مهاجرت شغلی به روش جاب سیکر: مهاجرت شغلی به روش جستجوی کار در کشور مقصد

3– مهاجرت شغلی به روش اسکیلد ورکر: مهاجرت شغلی با سیستم امتیازبندی

در ادامه به نحوه ی مهاجرت شغلی به روش جاب آفر و اخذ ویزای کاری جاب آفر می پردازیم.

اقامت دائم با اخذ ویزای استارت آپ کانادا

جاب آفر (Job offer) چیست؟

جاب آفر یک نوع دعوت نامه ی کاری یا همان پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی در کشور مقصد است که برای تکمیل نیروی متخصص و ماهر به کشورهای دیگر اعلام می شود.

گاهی ممکن است کارفرمایان شرکت ها، کارخانه ها و موسسات به دلایل مختلف با کمبود نیروی ماهر مواجه شده و برای جبران کمبود نیروی کار از افراد متخصص و ماهر که خواهان کار در کشور مقصد هستند، در سایر کشورها دعوت به همکاری نمایند.

برای مهاجرت شغلی به روش جاب آفر متقاضی باید پیشنهادهای شغلی از سوی کارفرمایان خارجی را بررسی کند و سوابق کاری، مهارت و تخصص خود را با شغل مورد نظر مقایسه نماید و به این ترتیب شغل مورد نظر خود را در کشور مقصد پیدا کند.

درباره مهارت هایی که منجر به دریافت پیشنهادات شغلی بیشتر میشه میتونی از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی!

نحوه تنظیم قرارداد استخدام نیروی کار خارجی در جاب آفر

در قرارداد استخدامی که در مهاجرت شغلی به روش جاب آفر بین نیروی کار خارجی و کارفرمای کشور مقصد منعقد می شود، باید تمام شرایط کار و توافقات بین طرفین قرارداد کار، کامل و دقیق مشخص شود و مدت استخدام نیروی کار توسط کارفرما تعیین شود.

اولین چیزی که در قرارداد استخدام قید می شود، مشخصات نیروی کار مانند نام و نام خانوادگی، راه های تماس، آدرس محل سکونت و شماره گذرنامه است و شغل مورد نظر که نیروی کار برای آن استخدام شده است، همچنین مسئولیت های شغلی او در شغل مورد نظر باید به طور دقیق در قرارداد قید شود.

اگر اصول قرارداد نویسی درباره جاب آفر رو نمیدونی، می تونی از مشاورین شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیری!

شرایط اخذ ورک پرمیت کانادا برای ایرانیان

تاریخ شروع و پایان کار مورد نظر نیز باید مشخص شود. قید مدت اعتبار قرارداد استخدام به این دلیل است که اعتبار ویزای جاب آفر که نیروی کار به موجب آن اجازه ی کار و اقامت در کشور مقصد را دریافت کرده است، به مدت اعتبار قرارداد استخدام بستگی دارد و در صورت پایان اعتبار قرارداد کار بین نیروی کار خارجی و کارفرما، ویزای جاب آفر نیز باطل خواهد شد و در صورت ابطال ویزا نیروی کار باید به کشور خود بازگردد.

اطلاعات دیگری که باید در قرارداد استخدام جاب آفر ذکر شود حقوق ناخالص نیروی کار، پاداش، مزایا، مرخصی و سایر حقوق و مزایای دریافتی نیروی کار است، همچنین شرایط فسخ قرارداد کار نیز باید مشخص شود. طرفین قرارداد کاری می توانند شرایط و توافقات دیگری را که خلاف قوانین نباشد در قرارداد ذکر کنند. سپس قرارداد باید به امضای طرفین قرارداد برسد تا با مهر رسمی کارفرما قرارداد کاری جاب آفر به صورت قانونی مورد تایید باشد.

حقوق نیروی کار خارجی که در قرارداد قید می شود، باید براساس قانون تعیین شود و این مقدار نباید کمتر از حداقل حقوقی باشد که قانون برای نیروی کار تعیین کرده است، به این دلیل که کارفرمایان اجازه ی استخدام نیروی کار خارجی را به دلیل ارزان تر بودن دستمزد نخواهند داشت و استخدام نیروی کار خارجی باید به دلایل دیگری مانند کمبود نیروی کار باشد.

بیشتر بدانید: بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پرستاران از ایران

شرایط استخدام نیروی کار خارجی با روش جاب آفر

* مدارک تحصیلی و مهارت نیروی کار باید به تایید برخی سازمان در کشور مقصد برسد.

* کارفرما باید برای استخدام نیروی کار خارجی از وزارت کار یا اداره ی مهاجرت مجوز دریافت کند و باید اثبات کند که نیروی کار خارجی که برای شغل مورد نظر تقاضا داده است از صلاحیت ومهارت انجام این کار برخوردار است.

* ارائه مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر مانند تافل یا آیلتس با نمره ی قابل قبول برای کشورهای انگلیسی زبان و یا ارائه مدرک زبان رسمی برای کشورهای غیر انگیسی زبان در سطح قابل قبول.

شرایط استخدام نیروی کار خارجی به روش جاب آفر

کسانی که متقاضی مهاجرت شغلی به روش جاب آفر هستند باید برای اخذ ویزای جاب آفر اقدام کنند.

مهمترین و اولین اقدام برای اخذ ویزای جاب آفر نوشتن یک رزومه قوی توسط متقاضی است تا کارفرمایان با توجه به مهارت های متقاضی، موقعیت های شغلی مرتبط با تحصیلات و مهارت او را معرفی کنند.

رزومه متقاضی باید دارای شرایط زیر باشد:

* متقاضی باید دارای حداقل 3 تا 5 سال سابقه ی کار در زمینه تخصصی باشد.

* متقاضی باید دارای مدرک دانشگاهی یا فنی و حرفه ‌ای در زمینه تخصصی باشد.

* داشتن سابقه ی بیمه مرتبط با تخصص متقاضی

* سن متقاضی باید بین 25 تا 45 سال باشد.

* متقاضی باید دارای مدرک زبان معتبر با نمره قابل قبول باشد.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی کامل در مورد انواع روش های مهاجرت شغلی به کشور مورد علاقت می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی داری بپرسی.

چنانچه متقاضی از سوی کارفرمای خارجی پذیرفته شد، کارفرما برای او یک دعوت ‌نامه که از سوی وزارت کار کشور مقصد، مهر و امضاء شده باشد، ارسال می‌ کند. پس از آن متقاضی با مراجعه به سفارت کشور مقصد و با ارائه دعوت نامه ی شغلی و سایر مدارک، می ‌تواند برای اخذ ویزای جاب آفر تقاضا دهد.

مزایای اخذ ویزای کار جاب آفر

اخذ ویزای کار جاب آفر و مهاجرت شغلی به این روش برای متقاضی مزایایی دارد. در صورتی که متقاضی موفق به اخذ ویزای جاب آفر شود، چنانچه متاهل باشد، برای همسر و فرزندان زیر 18 سال وی ویزای همراه صادر خواهد شد و همسر و فرزندان متقاضی می توانند به صورت قانونی تا زمانی که ویزای کار متقاضی اصلی اعتبار دارد در کشور مقصد اقامت داشته باشند.

همچنین فرزندان زیر 18 متقاضی می توانند در مدارس دولتی کشور مقصد به صورت رایگان تحصیل نمایند.

یکی دیگر از مزایای اخذ ویزای کار جاب آفر این است که برای دریافت ویزای جاب آفر نیازی به اثبات تمکن مالی متقاضی نمی باشد و پس از سه تا پنج سال تمدید ویزای کار، متقاضی می تواند اقامت دائم کشور مقصد را دریافت کند.

ابطال ویزای کار جاب آفر

در صورتی که مدت اعتبار قرارداد کار تمام شود و یا به هر دلیلی قرارداد کار از سوی کارفرما فسخ شود، ویزای جاب آفر که بر اساس شغل مورد نظر صادر شده بود نیز باطل خواهد شد و متقاضی دیگر اجازه ی اقامت در کشور مقصد را نخواهد داشت.

بیشتر بدانید: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت شغلی کادر درمان به روش جاب آفر کلیک کن.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید.

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

جاب آفر یک نوع دعوت نامه ی کاری یا همان پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی در کشور مقصد است که برای تکمیل نیروی متخصص و ماهر به کشورهای دیگر اعلام می شود.

گاهی ممکن است کارفرمایان شرکت ها، کارخانه ها و موسسات به دلایل مختلف با کمبود نیروی ماهر مواجه شده و برای جبران کمبود نیروی کار از افراد متخصص و ماهر که خواهان کار در کشور مقصد هستند، در سایر کشورها دعوت به همکاری نمایند.

برای مهاجرت شغلی به روش جاب آفر متقاضی باید پیشنهادهای شغلی از سوی کارفرمایان خارجی را بررسی کند و سوابق کاری، مهارت و تخصص خود را با شغل مورد نظر مقایسه نماید و به این ترتیب شغل مورد نظر خود را در کشور مقصد پیدا کند.

مهمترین و اولین اقدام برای اخذ ویزای جاب آفر نوشتن یک رزومه ی قوی توسط متقاضی است تا کارفرمایان با توجه به مهارت های متقاضی، موقعیت های شغلی مرتبط با تحصیلات و مهارت او را معرفی کنند.

رزومه ی متقاضی باید دارای شرایط زیر باشد:

* متقاضی باید دارای حداقل 3 تا 5 سال سابقه ی کار در زمینه ی تخصصی باشد.

* متقاضی باید دارای مدرک دانشگاهی یا فنی و حرفه ‌ای در زمینه ی تخصصی باشد.

* داشتن سابقه ی بیمه مرتبط با تخصص متقاضی

* سن متقاضی باید بین 25 تا 45 سال باشد.

* متقاضی باید دارای مدرک زبان معتبر با نمره ی قابل قبول باشد.

در صورتی که مدت اعتبار قرارداد کار تمام شود و یا به هر دلیلی قرارداد کار از سوی کارفرما فسخ شود، ویزای جاب آفر که بر اساس شغل مورد نظر صادر شده بود نیز باطل خواهد شد و متقاضی دیگر اجازه ی اقامت در کشور مقصد را نخواهد داشت.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×