فهرست مطالب

آزمون تولک تضمینی

آزمون تولک تضمینی با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون TOLC یکی از آزمون‌های استاندارد برای سنجش زبان انگلیسی است که توسط سازمان Cito طراحی و ارائه شده است. این آزمون به منظور سنجش توانایی دانشجویان در مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

درباره اهمیت ویزای ایتالیا برای ایرانیان

یکی از مزایای ویزای شینگن ایتالیا نحوه آماده سازی مدارک است، باتوجه به مدارک عمومی که برای اخذ انواع ویزا لازم است داشتن گردش مالی، تعداد تراکنشات حساب بدون درنظر گرفتن مبالغ آن و میزانی از تمکن مالی برای اخذ ویزای ایتالیا نیاز است.

همچنین برای ورود به ایتالیا مسافران نیازی به داشتن و ارائه کارت واکسن، تست منفی  PCRیا قرنطینه اجباری ندارند. بهتر است بدانید پاسپورت ایتالیا یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور از جمله فنلاند سفر کنند. در سال 2023پاسپورت ایتالیا رتبه 2 جهان را دریافت کرد. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط و مشـاوره باشید.

مزایای تحصیل در ایتالیا

یکی از مهمترین شرایط تحصیل در بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا برای دانشجویان خارجی داشتن شرط سنی است که از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود، اما یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان خارجی نداشتن شرط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا است. همچنین برخورداری از حق کار هنگام تحصیل و بورسیه استانی رشته های تحصیلی می تواند به دانشجویان در اپلای مناسبترین انتخاب کمک کند.

جمهوری ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی و پایتخت آن، شهر رم است و یکی از بزرگترین اقتصادهای بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. ایتالیا با کشورهای فرانسه، تریش، سوئیس، اسلوانی، همسایه است. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا و کشورهای شینگن مانند یونان می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

درباره ویزای تحصیلی ایتالیا (ویزای دانشجویی ایتالیا)

متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا باید ابتدا موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی دانشگاه ها یا مراکز آموزشی معتبر در این کشور شود و پس از اخذ پذیرش تحصیلی می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کند. سپس می تواند جهت اخذ ویزای همراه تحصیلی ایتالیا نیز پس از تدوین مدارک و ایجاد شرایط مورد نظر درخواست بدهد.

ویزای تحصیلی ایتالیا به دارنده ی آن امکان اقامت در کشور ایتالیا به منظور تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را می دهد و دارنده ی ویزای تحصیلی می تواند به صورت قانونی در مدارس، دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی کشور مقصد به تحصیل بپردازد. متقاضی تحصیل در ایتالیا باید واجد شرایطی باشد که از سوی مراکز آموزشی، دانشگاه و یا سفارت کشور مقصد تعیین می شود و متقاضی با دارا بودن شرایط تعیین شده، می تواند اقدام به درخواست ویزای تحصیلی، مدت اعتبار ویزای تحصیلی را، با توجه به مدت باقیمانده از دوره ی تحصیل دانش آموز یا دانشجو تمدید نماید و نیز برای اخذ ویزای همراه تحصیلی اقدام نماید. درباره شرایط و مراحل دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

درباره آزمون تولک TOLC

آزمون TOLC یکی از آزمون‌های استاندارد برای سنجش زبان انگلیسی است که توسط سازمان Cito طراحی و ارائه شده است. این آزمون به منظور سنجش توانایی دانشجویان در مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

آزمون TOLC شامل چهار بخش مختلف است که عبارت‌اند از:

۱. خواندن (Reading)

۲. شنیداری (Listening)

۳. نوشتن (Writing)

۴. گفتاری (Speaking)

هر بخش از آزمون TOLC شامل تعدادی سوال است که به صورت چند گزینه‌ای پاسخ داده می‌شود. برای بخش گفتاری نیز ممکن است از دانشجویان درخواست شود تا یک ویدئو از خود ارائه دهند که در آن به سوالات مطرح شده به صورت تشریحی پاسخ دهند. آزمون TOLC در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اروپایی به عنوان یکی از آزمون‌های مورد نیاز برای پذیرش دانشجو در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه اپلای تحصیلی و انتخاب بهترین دانشگاه مقصد در ارتباط باشید….

انواع آزمون تولک

آزمون TOLC که که برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی دانشجویان در سطوح مختلف آموزشی طراحی و در نظر گرفته شده است. برخی از انواع آزمون تولک عبارت‌اند از:

TOLC-MEDICINA: آزمون تولک پزشکی از سال 2023 جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان ایتالیایی مطرح شد و شامل: درک مطلب، ریاضی و استدلال، زیست شناسی، شیمی و فیزیک می باشد.

TOLC-I) (TOLC for Higher Education)) : این آزمون برای دانشجویانی طراحی شده است که قصد پذیرش در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های ایتالیایی و اروپایی را دارند.

TOLC-Eشامل مجموعه سوالاتی به زبان ایتالیایی در زمینه: ریاضیات، استدلال منطقی و درک مطلب است.

TOLC-F شامل مجموعه سوالاتی به زبان ایتالیایی در زمینه: منطق، شیمی ، زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک،

TOLC-S : شامل مجموعه سوالاتی به زبان ایتالیایی در زمینه ریاضیات پایه، استدلال و مسائل، درک کلامی و علوم پایه

TOLC-B :  آزمونی که برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت، اقتصاد و حسابداری دارند طراحی شده است.

TOLC-SU شامل مجموعه سوالاتی به زبان ایتالیایی در زمینه : استدلال منطقی، درک متن و دانش زبان ایتالیایی، دانش و مهارت های کسب شده در مطالعات می باشد.

TOLC-AV شامل مجموعه سوالاتی به زبان ایتالیایی در زمینه : منطق، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی، ریاضیات و درک کلامی می باشد.

TOLC-PSIشامل سوالاتی به زبان ایتالیایی در زمینه های زیر است: استدلال کلامی، درک مطلب، ریاضیات پایه، استدلال عددی، زیست شناسی.

 ENGLISH TOLC– Iاین نسخه از TOLC-I شامل سوالاتی به زبان انگلیسی مربوط به استدلال و ریاضیات، علوم و درک مطلب

TOLC-C) (TOLC for Communication)) : این آزمون برای دانشجویانی طراحی شده است که در رشته‌های ارتباطات، روابط عمومی و رسانه‌ها تحصیل می‌کنند.

 

TOLC-D) (TOLC for Law)) : این آزمون برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق دارند برگزار می شود.

جالب است بدانید یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا نظام آموزشی این کشور در پذیرش آزمون های زبان جنرال و بین المللی است و تحصیل حتی با معدل پایین از دانشگاه های سایر کشورهاست، البته دانشگاه مقصد در ایتالیا در این باره نقش تعیین کننده ای دارد.

به طور مثال آزمون BEC، یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی مانند آزمون تافل است اما توسط دانشگاه کمبریج انگلستان طراحی و برگزار می‌شود. این آزمون مطابق با استانداردهای CEFR و برای سنجش سطح مهارت های زبان انگلیسی در زمینه‌های تجارت و کسب و کار می باشد که مورد تایید بسیاری از دانشگاه های ایتالیاست، همچنین آزمون CPE یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی بین المللی است که مدرک آن به معنی برابری سطح مهارت و دانش زبانی با یک فرد تحصیل ‌کرده متولد شده در کشور انگلیسی زبان می باشد و دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا این مدارک را مورد پذیرش قرارمیدهند.

شرایط شرکت و ثبت نام در آزمون تولک

برای شرکت در آزمون TOLC باید به یکی از مراکز آزمون مجاز در ایتالیا مراجعه کرده و ثبت نام کنید. برای ثبت نام آزمون تولک، نیاز است که ابتدا به سایت رسمی سازمان این آزمون مراجعه کنید و فرم ثبت نام را تکمیل کنید.

به عنوان دانشجو، شما ممکن است به دلیل پذیرش شما در یک دانشگاه ایتالیایی، برای شرکت در آزمون TOLC موظف شوید. در این صورت، دانشگاه شما می‌تواند شما را در مورد شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون TOLC راهنمایی کند.

اما بدانید که مانند وجود شرایط شرکت در آزمون تافل برای شرکت در آزمون TOLC نیز، باید هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون را پرداخت کنید. هزینه این آزمون بسته به نوع آزمون، سطح سنجی و مراکز آزمون مختلف متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های آزمون TOLC می‌توانید به سایت رسمی سازمان Cito مراجعه نمایید.

برای شرکت در آزمون TOLC، داوطلبان باید از سطح زبان انگلیسی مناسب برای شرکت در آن برخوردار باشند و توانایی پاسخگویی به سوالات چهار بخش خواندن، شنیداری، نوشتن و گفتاری را داشته باشند.

هزینه شرکت در آزمون تولک

ووچر و هزینه شرکت در آزمون TOLC تضمینی مانند ووچر آزمون تافل بسته به نوع آزمون، سطح سنجی و مراکز آزمون مختلف متفاوت است. هزینه این آزمون برای دانشجویانی که در دانشگاه‌های ایتالیایی تحصیل می‌کنند، معمولاً به صورت پیش‌فرض در شهریه آن‌ها دخیل است. اما برای داوطلبانی که خارج از ایتالیا هستند، هزینه شرکت در آزمون تولک باید به صورت مستقل پرداخت شود. برای مثال، برای شرکت در آزمون (TOLC-I) (TOLC for Higher Education) در سطح پایه، هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون مبلغی حدود ۸۰ یورو است. اما برای سطح پیشرفته آزمون تولک، هزینه حدود ۱۲۰ یورو می‌باشد. هزینه‌ آزمون‌های دیگر مانند TOLC-B، TOLC-C و TOLC-D نیز به همین شکل تعیین می‌شود.

ثبت نام آزمون تولک

مراحل ثبت نام آزمون تولک به ترتیب:

  1. ابتدا به سایت آزمون تولک it مراجعه کرده و یک حساب کاربری در آن ایجاد نمایید.
  2. به سایت آزمون تولک به نشانی it در مرورگر وارد شوید و گزینه Accedi al sito را انتخاب کنید.
  3. سپس آزمون تولک را انتخاب کنید.
  4. در این مرحله لیست انواع آزمون تولک نمایش داده می شود. با انتخاب گزینه  UNIVERSITÀ برای شرکت در رشته مورد نظر اقدام کنید.
  5. اگر می خواهید در آزمون تولک ثبت نام کنید گزینه registrati را انتخاب کنید.
  6. در ادامه فرم ثبت نام در آزمون تولک نمایش داده می شود و باید آن را با وارد کردن اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد و غیره تکمیل کنید.
  7. باید نشانی ایمیل و رمز عبور خود را در فیلدهای مربوطه درج کنید.
  8. سپس باید تصویر پاسپورت خود را با فرمت jpg یا jpeg یا png در سایت بارگذاری کنید و با انتخاب گزینه Iscriviti به مرحله بعد بروید.
  9. در این مرحله باید نحوه شرکت در آزمون یعنی حضوری یا آنلاین بودن را انتخاب کنید و هزینه آزمون را پرداخت کنید.

ساختار آزمون تولک

در مورد ساختار آزمون تولک باید گفت، آزمون تولک (TOEFL) که یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی زبان انگلیسی به حساب می آید، مانند ساختار آزمون تافل، تولک نیز ساختار خاصی دارد که در بخش زیر توضیح داده شده است:

Reading Section:

 60-80 دقیقه این بخش، شامل 36-56 سوال از 3-5 متن در حدود 700 کلمه است. زمان پاسخگویی برای هر سوال یک تا دو دقیقه است.

Listening Section

60 – 90 دقیقه : این بخش، شامل 34-51 سوال از 4-6 بخش صوتی در حدود 60-90 دقیقه است. زمان پاسخگویی برای هر سوال شش ثانیه تا یک دقیقه در نظر گرفته شده است.

Speaking Section

20 دقیقه: این بخش، شامل 6 سوال از نوع مختلف است که برای هر سوال 15 تا 45 ثانیه زمان پاسخگویی لازم است.

Writing Section

50 دقیقه : در این بخش، دو سوال از نوع مختلف برای نوشتن انشا و پاسخ دادن به سوالات تشریحی داده می‌شود که برای هر سوال 20 تا 30 دقیقه زمان پاسخ‌دهی نیاز است.

در مجموع، آزمون تولک 4 ساعت طول خواهد کشید و نمره‌بندی آن بین 0 تا 120 است.

نحوه نمره دهی در آزمون تولک

نمره‌دهی در هر یک از بخش‌های آزمون TOLC مانند نمره دهی در آزمون تافل به صورت خودکار انجام می‌شود و بر اساس تعداد پاسخ‌های صحیح و نادرست داوطلب در هر بخش، امتیازی محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، در بخش خواندن آزمون، هر پاسخ صحیح یک امتیاز دارد، اما با هر پاسخ نادرست یک سوم امتیاز از دست خواهد رفت.

نحوه نمره دهی در آزمون تولک به این صورت است که هر پاسخ درست 1 امتیاز مثبت و هر پاسخ نادرست 0.25 امتیاز منفی دارد و سوالات بدون پاسخ امتیازی ندارند.

نمرات در آزمون TOLC به صورت نمره عددی از ۰ تا ۶۰ درصد اعلام می‌شود. برای قبول شدن در آزمون TOLC، داوطلبان باید حداقل ۵۰ درصد نمره کل را کسب کنند. این نکته را بدانید که برای قبول شدن در هر یک از بخش‌های آزمون، حداقل نمره ای مورد نیاز وجود دارد که بر اساس سطح سنجی و نوع آزمون متفاوت می باشد. درباره نحوه محاسبه نمره آزمون تافل و همچنین شرایط عمومی آزمون های زبان ایتالیایی می توانید ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا داشته باشید…

تاریخ برگزاری آزمون تولک

همان گونه که تاریخ برگزاری آزمون تافل در سایت ETS درج و مشخص می شود، تاریخ دقیق آزمون تولک نیز بسته به مراکز آزمون و نوع آزمون متفاوت می باشد. برای دانشجویانی که در دانشگاه‌های ایتالیایی تحصیل می‌کنند، معمولاً آزمون TOLC به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و تاریخ برگزاری آن برای دانشجویان تعیین شده است. اطلاعات دقیق در مورد تاریخ های برگزاری آزمون تولک به دانشجویان از طریق دانشگاه‌هایشان اعلام می‌شود. هم چنین می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در این باره در ارتباط باشید…

اما برای آن که از تاریخ دقیق برگزاری این آزمون مطلع شوید بهتر است تا به سایت رسمی سازمان  Cito  مراجعه نمایید تا اطلاعات دقیق در مورد تاریخ برگزاری آزمون را دریافت کنند.

 به دلیل وجود برخی احتمالات و رخداد ها ممکن است زمان برگزاری این آزمون هر ساله دقیق نباشد.

گرایش های تحصیلی آزمون تولک

آزمون TOLC برای بررسی مهارت‌های دانشجویان در زمینه های مختلف طراحی شده است و مانند انواع آزمون تافل، گرایش‌های متنوعی را شامل می‌شود. برخی از گرایش‌های تحصیلی آزمون TOLC عبارتند از:

گرایش‌های مهندسی: شامل گرایش‌های مختلفی مانند برق، مکانیک، عمران، صنایع و مواد می‌شود.

گرایش‌های کامپیوتر: شامل گرایش‌های مختلفی مانند علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات و نرم‌افزار می‌شود.

گرایش‌های علوم پایه: شامل گرایش‌های مختلفی مانند فیزیک، شیمی، ریاضیات و آمار می‌شود.

گرایش‌های اقتصادی و مدیریت: شامل گرایش‌های مختلفی مانند حسابداری، مدیریت، بازرگانی و اقتصاد می‌شود. بیشتر بخوانید : شرایط شرکت در آزمون GMAT رشته مدیریت و MBA

گرایش‌های علوم پزشکی: شامل گرایش‌های مختلفی مانند پزشکی، پرستاری و بهداشت عمومی می‌شود.

البته بسته به سطح تحصیلی داوطلب، گرایش‌های مختلفی از جمله پیش دانشگاهی، کاردانی و کارشناسی نیز در آزمون TOLC وجود دارد. بنابراین، داوطلبان می‌توانند برای شرکت در آزمون TOLC، گرایش تحصیلی خود را بر اساس سطح تحصیلی و نوع آزمون انتخاب کنند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی پزشکی می توانند درباره آزمونOET تضمینی با تیم تخصصی اپلای تحصیلی هومان ویزا در ارتباط باشند…

ساختار آزمون تولک مهندسی  tolc -i

آزمون تولک I برای داوطلبانی که در حوزه مهندسی تحصیل می‌کنند، شامل چهار بخش خواندن، شنیداری، نوشتن و گفتاری است که در طول سه ساعت برگزار می‌شود.

بخش خواندن: در این بخش، داوطلبان باید متونی را که شامل اطلاعات مرتبط با حوزه مهندسی است، بخوانند و به سوالات متنوعی در مورد آن پاسخ دهند. این بخش شامل ۴۰ سوال است که در مدت ۶۰ دقیقه باید به آن‌ها پاسخ داده شود.

بخش شنیداری: در این بخش، داوطلبان به فایل‌های صوتی مرتبط با حوزه مهندسی گوش می‌دهند و باید به سوالات مرتبط پاسخ ‌دهند. این بخش شامل ۳۰ سوال است که مدت زمان 45 دقیقه برای آن در نظر گرفته شده است.

بخش نوشتن: در این بخش، داوطلبان باید متونی را که شامل اطلاعات مرتبط با حوزه مهندسی است، بنویسند. این بخش از ۲ سوال تشکیل شده است که در مدت ۳۰ دقیقه باید به آن‌ها پاسخ داده شود.

بخش گفتاری: در بخش گفتاری، داوطلبان باید به سوالات متنوعی مرتبط با حوزه مهندسی پاسخ دهند. این بخش شامل ۳۰ سوال است که در مدت ۴۵ دقیقه باید به تمامی سوالات پاسخ داد.

عناوین آزمون تولک مهندسی

ریاضیات: این بخش شامل مباحثی مانند هندسه، آمار و احتمالات، توابع و معادلات دیفرانسیل است.

فیزیک: بخش فیزیک شامل مباحثی مثل مکانیک، الکتریسیته و مغناطیس، نور و امواج الکترومغناطیسی، و مبانی تئوری نسبیت است.

شیمی: بخشی که بسیار محبوب است، شامل مباحثی از جمله شیمی عمومی، شیمی آلی، شیمی فیزیکی و شیمی تجزیه است.

مکانیک: یکی از سخت ترین بخش های این آزمون که شامل مباحثی مانند مبانی مکانیک، دینامیک، استاتیک و مکانیک سیالات است.

علوم کامپیوتر: کامپیوتر شامل مباحثی مثل برنامه‌نویسی، الگوریتم‌ها، ساختار داده‌ها، شبکه‌های کامپیوتری و پایگاه‌های داده است.

مهندسی برق: از جذاب ترین رشته ها که شامل سر فصل هایی مانند الکترونیک، سیگنال‌ها و سیستم‌ها، مدارهای الکتریکی و قدرت، و میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی است.

مهندسی عمران: بخش پرطرفدار عمران که شامل موضوعاتی مثل سازه‌ها، مکانیک خاک، مکانیک سنگ، و مدیریت پروژه‌های عمرانی است.

مهندسی صنایع و مدیریت: این بخش شامل مباحثی مانند مدیریت عملیات، طراحی سیستم‌های صنعتی، آمار و کنترل کیفیت، و مدیریت زنجیره تأمین است.

ساختار و منابع آزمون تولک پزشکی tolc med

آزمون TOLC-MC) (Medical College Test of English Language Proficiency)) یکی از آزمون‌های مهم برای ورود به دوره‌های پزشکی در کشورهای مختلف است. این آزمون به منظور ارزیابی توانایی داوطلبان در استفاده از زبان انگلیسی در مجالس علمی و بالینی طراحی شده است.

ساختار آزمون TOLC-MC شامل دو بخش کلی است:

بخش چندگزینه: در این بخش، داوطلبان با پاسخ دادن به سوالات چندگزینه ای مرتبط با دانش پزشکی و علوم زیستی، توانایی خود در فهم و استفاده از اصطلاحات پزشکی و تخصصی را نشان می‌دهند. این بخش شامل ۱۲۰ سوال است که در طی ۲ ساعت باید به آن‌ها پاسخ داد.

بخش تولید متن: در این بخش، داوطلبان باید یک یا دو مقاله کوتاه درباره موضوعات پزشکی نوشته و نشان دهند که توانایی نوشتن به انگلیسی در حوزه پزشکی را دارند. این بخش شامل ۲ سوال است که در طی ۱۰۰ دقیقه باید به آن‌ها پاسخ داد.

منابع آمادگی‌یابی برای آزمون TOLC-MC

این منابع شامل کتاب‌های درسی و منابع آزمون هستند و مانند منابع آزمون OET و هم چنین منابع آزمون تافل که توسط شرکت ETS، سازنده آزمون TOLC، منتشر کرده است. منابع آمادگی‌ غیر رسمی نیز مانند کتاب‌های راهنمای آموزشی و سایت‌های آموزشی متعددی وجود دارند که می‌توانند به داوطلبان در آمادگی برای آزمون کمک کنند.

بهتر است درباره آزمون TOLC-MC گفت که این آزمون به منظور ارزیابی توانایی داوطلبان در استفاده از زبان انگلیسی در محیط‌های مخصوص پزشکی و بالینی طراحی شده است. دانشجویانی که قصد ورود به دوره‌های پزشکی در کشورهایی مانند انگلستان، ایتالیا استرالیا، کانادا و آمریکا را دارند، باید قبل از ثبت نام در دوره‌ها، این آزمون را با موفقیت گذرانند. در نهایت، باید گفت که منابع آمادگی‌یابی برای آزمون TOLC-MC شامل کتاب‌های درسی، منابع آزمون تولک و منابع آموزشی آنلاین هستند که می‌توانند به داوطلبان در آمادگی برای آزمون کمک کنند. شرکت ETS نیز منابع رایگانی را برای آمادگی به آزمون TOLC-MC در وب سایت خود ارائه می‌دهد.

ساختار آزمون تولک داروسازی tolc-f

آزمون تولک F یکی از آزمون‌های مهم برای ورود به دوره‌های داروسازی است. این آزمون به منظور ارزیابی توانایی داوطلبان در استفاده از زبان انگلیسی در حوزه داروسازی و علوم زیستی طراحی شده است. ساختار آزمون TOLC-F شامل چند بخش مهم است که در زیر به آن اشاره شده است.

شیمی دارویی: این بخش شامل مباحثی مانند ساختار شیمیایی داروها، خواص فیزیکی و شیمیایی داروها، و روش‌های ساخت داروها است.

فارماکولوژی: این بخش شامل مباحثی مانند عملکرد داروها در بدن، مکانیسم اثر داروها، و عوارض جانبی داروها است.

فارماکوکینتیک: این بخش شامل مباحثی مانند جذب، توزیع، دفع و متابولیسم داروها است.

داروسازی: این بخش شامل مباحثی مانند فرمولاسیون داروها، روش‌های داروسازی، و کنترل کیفیت داروها است.

منابع آمادگی‌یابی برای آزمون TOLC-F شامل کتاب‌های درسی و منابع آزمون هستند که توسط شرکت ETS، سازنده آزمون TOLC، منتشر شده‌اند. داروسازان متقاضی مهاجرت شغلی می توانند جهت شرکت در آزمون OET داروسازی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشند…

عناوین آزمون تولک داروسازی

آزمون TOLC) (Test OnLine Cisia)) داروسازی یک سری از آزمون‌هایی است که در ایتالیا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی برگزار می‌شود. این آزمون‌ها به منظور ارزیابی توانایی داوطلبان در حوزه داروسازی و علوم زیستی طراحی شده‌اند. عناوین مختلف آزمون‌های TOLC در حوزه داروسازی عبارتند از:

TOLC-F: برای ورود به دوره‌های داروسازی

TOLC-B: برای ورود به دوره‌های بیوتکنولوژی

TOLC-VET: برای ورود به دوره‌های دامپزشکی

TOLC-E: برای ورود به دوره‌های دندانپزشکی

TOLC-I: برای ورود به دوره‌های پرستاری

در هر یک از این آزمون‌ها، داوطلبان باید با مباحث مختلفی مانند شیمی دارویی، فارماکولوژی، فارماکوکینتیک، داروسازی و سایر مباحث مرتبط با حوزه داروسازی و علوم زیستی آشنا باشند و توانایی‌های خود را به‌طور کلی در این حوزه نشان دهند. دریافت مشاوره رایگان شغلی و تحصیلی درباره آزمون OET کادر درمان با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشید…

دانشگاه های پذیرنده آزمون تولک داروسازی

در ایتالیا، بسیاری از دانشگاه‌های داروسازی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های لیسانس و فوق لیسانس خود از آزمون TOLC داروسازی استفاده می‌کنند.

برخی دانشگاه‌ های پذیرنده آزمون تولک داروسازی عبارتند از:

دانشگاه بولونیا (Università di Bologna)

دانشگاه پادوا (Università di Padova)

دانشگاه میلان (Università degli Studi di Milano)

دانشگاه تورینو (Università degli Studi di Torino)

دانشگاه ناپل (Università degli Studi di Napoli Federico II)

دانشگاه فلورانس (Università degli Studi di Firenze)

دانشگاه جنوا (Università degli Studi di Genova)

دانشگاه پیاچنتینا (Università degli Studi di Piacenza)

دانشگاه مسینا (Università degli Studi di Messina)

دانشگاه کامرینو (Università degli Studi di Camerino)

بسیاری از این دانشگاه‌ها برای ورود به دوره‌های داروسازی از آزمون TOLC-F (داروسازی) استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که لیست دانشگاه‌های پذیرنده و نوع آزمون‌های مورد نیاز ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. لذا برای اطلاعات دقیق‌تر، به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. متقاضیان مهاجرت پزشکی می توانند درباره شرایط و مراحل شرکت در آزمون پرومتریک با تیم تخصصی اپلای تحصیلی هومان ویزا در ارتباط باشند…

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند ابتدا باید درباره شرایط زندگی در ایتالیا اطلاعات کامل و کافی داشته باشند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و برای اقامت ایتالیا و نیز دریافت کارت پرمیسو اقدام نمایند تا بتوانند بدون ریجکتی ویزای ایتالیا در کوتاه ترین زمان با صرف هزینه مناسب و کمترین ریسک برای مهاجرت به این کشور گام بردارند ، در این راستا توصیه ما به متقاضیان مهاجرت جهت دریافت تابعیت و شهروندی ایتالیا بهره مندی از مشاوره های رایگان از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا و اطلاع از به روزترین اخبار مهاجرت ایتالیا است!

ساختار آزمون تولک اقتصاد و علوم اجتماعی و آماری tokc-e

آزمون TOLC) (Test OnLine Cisia)) اقتصاد و علوم اجتماعی و آماری (TOLC-E) یکی از آزمون‌های مهم برای ورود به دوره‌های دانشگاهی در ایتالیا و تحصیل در کشورهای اروپایی است. این آزمون به منظور ارزیابی توانایی داوطلبان در استفاده از زبان ایتالیایی و درک مباحث مرتبط با اقتصاد، علوم اجتماعی و آماری طراحی شده است.

ساختار آزمون   TOLC-E همانند دیگر آزمون ها شامل دو بخش کلی است:

بخش چندگزینه: در این بخش، داوطلبان باید به سوالات چند گزینه ای موجود پاسخ دهند. مباحث مختلفی مانند اقتصاد، علوم اجتماعی، آمار و ریاضیات در آزمون وجود دارد و داشنجویان باید توانایی خود در فهم و استفاده از اصطلاحات تخصصی را نشان دهند. این بخش شامل ۶۰ سوال است که در طی ۸۰ دقیقه باید به آن‌ها پاسخ داد.

بخش تولید متن: در این بخش، داوطلبان باید یک مقاله کوتاه درباره یکی از موضوعات مرتبط با اقتصاد، علوم اجتماعی و آماری نوشته و نشان دهند که توانایی نوشتن به زبان ایتالیایی در حوزه مذکور را دارند. این بخش شامل یک سوال است که در طی ۶۰ دقیقه باید به آن پاسخ داد.

شرایط آزمون تولک آنلاین

شرایط آزمون تولک آنلاین:

ثبت نام: داوطلبان باید ابتدا در سامانه ثبت نام کنند و هزینه ثبت نام و پرداخت آنلاین را انجام دهند.

تجهیزات لازم: داوطلبان باید دسترسی به یک کامپیوتر یا لپ تاپ و اینترنت پایدار داشته باشند.

نرم‌افزار: داوطلبان باید نرم‌افزار آزمون را از سایت TOLC دانلود کرده و نصب کنند.

شرایط محیطی: داوطلبان باید در محیطی با فضای آرام و بدون صدا قرار بگیرند و هیچ گونه مزاحمتی در پیرامون خود نداشته باشند.

شرایط زمانی: داوطلبان باید در طی زمان مشخص شده برای آزمون، به مدت ۸۰ تا ۱۲۰ دقیقه، در دسترس باشند.

شرایط فنی: داوطلبان باید مطمئن باشند که سیستم خود (کامپیوتر یا لپ تاپ) با نیازمندی‌های نرم‌افزار آزمون سازگار است و هیچ مشکل فنی در طی آزمون پیش نمی‌آید.

در آزمون TOLC آنلاین، داوطلبان باید با استفاده از کامپیوتر خود، سوالات آزمون را پاسخ دهند. برای این منظور، سوالات به صورت چندگزینه‌ای هستند و به صورت تصادفی از یک بانک سوال انتخاب می‌شوند. پس از پایان آزمون، نمره‌ی داوطلب اعلام می‌شود که به عنوان یکی از معیارهای انتخاب دانشجو برای برخی دوره‌های دانشگاهی در ایتالیا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی می توانند درباره گپ تحصیلی و تاثیر آن در اپلای با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشند…

شرایط تحصیل مقطع دکتری رشته معماری در ایتالیا

برای ورود به دوره‌ی دکتری در رشته‌ی معماری در ایتالیا، شرایط و مدارک زیر لازم است :

مدرک لیسانس: برای ورود به دوره‌ی دکتری در رشته‌ی معماری در ایتالیا، داوطلب باید مدرک لیسانس در رشته‌ی معماری را داشته باشد.

معدل: برای ورود به دوره‌ی دکتری در رشته‌ی معماری در ایتالیا، داوطلب باید معدل بالایی در مقطع لیسانس داشته باشد.

پایان‌نامه‌ی دکتری: پایان‌نامه‌ی دکتری در رشته‌ی معماری در ایتالیا به عنوان یک مطالعه‌ی عمیق و پیچیده در حوزه‌ی معماری طراحی می‌شود. دانشجو باید موضوعی را برای پایان‌نامه‌ی خود انتخاب کند و در طول چند سال به تحقیق و تجزیه و تحلیل آن بپردازد. پایان‌نامه‌ی دکتری باید شامل یک مقدمه، بخش‌های مختلفی از جمله بخش تحقیقات پیشین، روش‌شناسی، نتایج و بحث باشد.

موضوعات پژوهشی: موضوعات پژوهشی در دوره‌ی دکتری در رشته‌ی معماری در ایتالیا بسیار گسترده هستند و شامل موضوعاتی از جمله طراحی و توسعه‌ی شهری، معماری پایدار، نورپردازی، نظریه‌ی معماری، حفاظت و بازسازی و… می‌شوند. دانشجو می‌تواند موضوع پایان‌نامه‌ی خود را انتخاب کند و با راهنمایی استادان و مشاوران خود به تحقیق و تجزیه و تحلیل در آن بپردازد. همچنین می توانید درباره نحوه نگارش استادی پلن و بیان هدف از تحصیل در کشور مقصد با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشید….

هزینه‌ها: هزینه‌های دوره‌ی دکتری در رشته‌ی معماری در ایتالیا متفاوت است و به بستگی به دانشگاه و شهر محل تحصیل دانشجو می‌تواند تغییر کند. هزینه‌های دوره‌ی دکتری شامل شهریه، هزینه‌های اقامت، کتاب‌ها و منابع آموزشی و… هستند.

مدارک مورد نیاز تحصیل در رشته معماری در ایتالیا

برای ورود به دوره‌های تحصیلی در رشته‌ی معماری در ایتالیا، مدارک و مستندات زیر معمولاً مورد نیاز هستند:

مدرک لیسانس: برای ورود به دوره‌ی دکتری در رشته‌ی معماری در ایتالیا مدرک لیسانس در رشته‌ی معماری یا رشته‌های مرتبط دیگری مانند طراحی شهری و فضای باز و یا مهندسی عمران لازم است.

شرط معدل: برای ورود به دوره‌های تحصیلی در رشته‌ی معماری در ایتالیا، شرط معدل بالا ملاک بسیار مهمی محسوب می شود.

مدارک تحصیلی: برای ورود به دوره‌های تحصیلی در رشته‌ی معماری در ایتالیا، باید مدارک تحصیلی خود را با ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی ارائه دهید. برای مثال، باید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در رشته‌ی معماری را ارائه دهید.

آزمون دکتری: برخی از دانشگاه‌های ایتالیا، برای ورود به دوره‌ی دکتری در رشته‌ی معماری، آزمون دکتری را برگزار می‌کنند. این آزمون شامل سوالاتی درباره‌ی موضوعات معماری و همچنین تجربه‌ی کاری داوطلب می‌شود.

مدارک و تجربه‌ی کاری: برخی دانشگاه‌های ایتالیا، برای ورود به دوره‌های تحصیلی در رشته‌ی معماری، نیاز به مدارک و تجربه‌ی کاری در زمینه‌ی معماری دارند.

مدارک زبان: برای ورود به دوره‌های تحصیلی در رشته‌ی معماری در ایتالیا، باید مسلط به زبان ایتالیایی باشید. برای این منظور، باید یکی از مدارک زبان ایتالیایی مانند CILS، CELI یا PLIDA را داشته باشید.

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای ترانزیت ایتالیا یا بهترین مسیر دریافت شهروندی ایتالیا از طریق سرمایه گذاری مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید و درباره دریافت انواع ویزای شینگن ایتالیا با کمترین مدارک در کوتاه ترین زمان مانند اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا و دانستن پردرآمدترین مشاغل برای ویزای کاری ایتالیا از به روزترین اخبار و اطلاعات قوانین مهاجرت به ایتالیا مطلع باشید تا از مسیرهای دیگر مهاجرتی مانند پناهندگی ایتالیا و … اقدام نکنید.

مزایای شرکت در آزمون تولک

شرکت در هر آزمونی مزایایی دارد که می تواند به انتخاب دانشگاه مقصد کمک بسزایی نماید مانند مزایای شرکت در آزمون تافل، آزمون تولک نیز مزایای مهمی دارد مانند:

شناسایی سطح زبان: با شرکت در آزمون تولک، می‌توانید سطح زبان خود را شناسایی کنید و برای بهبود آن برنامه‌ریزی کنید. با داشتن نمره‌ی بالاتر در آزمون، می‌توانید از پذیرش در دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها و همچنین از فرصت‌های شغلی بهتری بهره‌مند شوید.

ارتقای مهارت‌های زبانی: شرکت در آزمون تولک، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری در زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید. با یادگیری این مهارت‌ها، می‌توانید با اطمینان بیشتری به موفقیت در دوره‌های تحصیلی و شغلی دست یابید.

افزایش اعتماد به نفس: شرکت در آزمون تولک می‌تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری در برابر زبان انگلیسی بدهد و باعث شود که برای ارتقای مهارت‌های زبانی خود، با انگیزه و پشتکار بیشتری روبرو شوید.

بهبود فرصت‌های شغلی: با داشتن گواهی آزمون تولک، می‌توانید به فرصت‌های شغلی بهتری دست پیدا کنید. بسیاری از شرکت‌های چندملیتی، برای پذیرش در شغل‌هایی که نیاز به زبان انگلیسی دارند، نمره‌ی آزمون تولک را به عنوان یکی از معیارهای ارزیابی استفاده می‌کنند.

ارتباط با جامعه جهانی: شرکت در آزمون تولک، به شما این امکان را می‌دهد که با جامعه جهانی در ارتباط باشید و با افرادی از کشورهای مختلف دیدار کنید. با داشتن مهارت‌های زبانی بالا، می‌توانید برای کارهای خود در جهانی بین‌المللی آمادگی کسب کنید.

دسترسی به منابع آموزشی: با شرکت در آزمون تولک، می‌توانید به منابع آموزشی مختلفی دسترسی پیدا کنید و از آن‌ها برای بهبود مهارت‌های زبانی خود استفاده کنید. این منابع شامل کتاب‌ها، ویدئوهای آموزشی، نرم‌افزارهای آموزشی و سایر منابع آموزشی مفید هستند.

شرکت در آزمون تولک به شما کمک می‌کند تا با ساختار و روش‌های متداول آزمون آشنا شوید و برای شرکت در آزمون‌های دیگری که احتمالاً در آینده ممکن است نیاز داشته باشید، آمادگی کسب کنید.

منابع آزمون تولک

برای آماده‌شدن برای آزمون تولک می‌توانید از منابع مختلفی استفاده کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:

منابع رسمی آزمون تولک: سایت رسمی آزمون تولک (www.ets.org/toefl)، در اختیار شما منابع مختلفی برای آماده شدن برای آزمون قرار می‌دهد. این منابع شامل نمونه سوالات، کتاب‌های راهنما، نرم‌افزارهای آموزشی و ویدئوهای آموزشی هستند.

کتاب‌های راهنمای آزمون تولک: برخی از کتاب‌های راهنمای آزمون تولک، شامل نمونه سوالات، راهنمایی‌های برای حل سوالات و راهکارهایی برای بهبود مهارت‌های زبانی هستند. برخی از کتاب‌های معروف در این زمینه شامل “The Official Guide to the TOEFL Test” و “Cracking the TOEFL iBT” هستند.

کلاس‌های آموزشی: شرکت در کلاس‌های آموزشی می‌تواند به شما کمک کند تا با ساختار آزمون و راهکارهایی برای بهبود مهارت‌های زبانی آشنا شوید. در این کلاس‌ها، معمولاً نمونه سوالات، تمرین‌هایی برای بهبود مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری و همچنین تمرین‌هایی برای بهبود تکنیک‌های آزمون آموزش داده می‌شود.

نرم‌افزارهای آموزشی: چندین نرم‌افزار آموزشی برای آماده شدن برای آزمون تولک در دسترس است. این نرم‌افزارها شامل تمرین‌هایی برای بهبود مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری، نمونه سوالات و راهکارهایی برای حل سوالات هستند.

منابع آموزشی آنلاین: در اینترنت، منابع آموزشی زیادی برای آماده‌شدن برای آزمون تولک در دسترس است. این منابع شامل ویدئوهای آموزشی، سایت‌های آموزشی و بلاگ‌های آموزشی مختلف هستند.

به علاوه، برای بهبود مهارت‌های خود در زبان انگلیسی، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که شامل موارد زیر می‌شود:

گوش دادن به فایل‌های صوتی و تمرین‌های گوش دادن: گوش دادن به فایل‌های صوتی مختلف به شما کمک می‌کند تا مهارت شنیداری خود را بهبود دهید. می‌توانید به پادکست‌های آموزشی، فایل‌های صوتی اخبار، رادیو، موسیقی و غیره گوش دهید و با تمرین مداوم، مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید.

خواندن کتاب‌ها و مقالات: خواندن کتاب‌ها و مقالات به شما کمک می‌کند تا مهارت خواندن و درک مطلب خود را بهبود دهید. می‌توانید از کتاب‌های اصلی و برتر، رمان‌های محبوب، مقالات روزنامه‌ها و مجلات و غیره استفاده کنید.

تمرین نوشتن: تمرین نوشتن به شما کمک می‌کند تا مهارت نوشتاری خود را بهبود دهید و بتوانید به بهترین شکل ممکن از زبان انگلیسی برای بیان ایده‌ها و نظرات خود استفاده کنید. می‌توانید از جملات نمونه، رایج و ضروری در نوشتاری استفاده کنید و با تمرین مداوم، مهارت نوشتن خود را بهبود بخشید.

صحبت کردن با دوستان یا مربی زبان: صحبت کردن با دوستان یا مربی زبان به شما کمک می‌کند تا مهارت گفتاری خود را بهبود دهید و بتوانید به بهترین شکل ممکن با افراد مختلفی که از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند، ارتباط برقرار کنید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی 

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا برای مهاجرت به این کشور گرفتن  وقت سفارت ایتالیا است که باتوجه به حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا کاری دشوار است و درگاه رزرو وقت کارگزاری سفارت ایتالیا CKGS هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند، جهت اطلاع از ساعت باز شدن وقت سفارت ایتالیا با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید تا درباره مصاحبه سفارت ایتالیا آمادگی لازم را کسب نمایید.

بلوکارت ایتالیا

بلو کارت یک مجوز کار در اتحادیه اروپا است که توسط ۲۵ کشور از ۲۸ کشور عضو، به اتباع غیر واجد شرایط، خارج از اتحادیه اروپا ارائه می ‌شود. دارندگان بلو کارت باید پیشنهاد شغلی از طرف شرکتی در ایتالیا (جاب آفر) داشته باشند و با توجه به زمان قرارداد کاری، بلو کارت از ۶ ماه تا ۴ سال اعتبار دارد که قابل تمدید خواهد بود. همچنین خانواده متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند با اخذ ویزای همراه ایتالیا به صورت قانونی در این کشور اقامت داشته باشند.

ضمانت بازگشت ویزای ایتالیا

به مقدار پولی که آژانس مسافرتی از مسافر به عنوان ضمانت بازگشت از کشور مقصد پیش از پایان اعتبار ویزا دریافت می کند، ضمانت بازگشت ویزا یا مسافر گفته می ‌شود. ضمانت بازگشت ویزا معمولا برای سفر به کشورهای حوزه شینگن مانند کشور ایتالیا از مسافر گرفته می ‌شود. برای مبلغ ضمانت بازگشت قوانین خاصی وجود ندارد و معمولاً بنابر شرایط کشور مقصد و مبلغ جریمه ‌ای که آن کشورها برای اقامت غیرمجاز مسافر در نظر گرفته ‌اند تعیین می‌ شود.

ساعت کاری و آدرس سفارت ایتالیا در تهران

کارگزاری CKGS در سال 2008 با هدف افزایش سرعت در پروسه خدمات گذرنامه، ویزای ایتالیا و جلوگیری از ازدحام در سفارتخانه و کنسولگری ایتالیا تشکیل شد. اقدام به برون سپاری خدمات شرکت ‌های کارگزاری مختلفی در سراسر دنیا خدمات دریافت مدارک اخذ ویزا از متقاضیان را برعهده دارند.

آدرس وبسایت :  http://www.ckgsir.com

ساعت تماس تلفنی :  8:30 الی 13:30

ساعات کاری کارگزاری:  8 صبح الی 4:30 بعدازظهر

ارسال درخواست:  8 صبح الی 2 بعدازظهر

آدرس سفارت ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران: خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا  (Cox and Kings) در تهران ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا، طبقه چهارم اداری

ایمیل سفارت ایتالیا

 ایمیل امور کنسولگری سفارت ایتالیا consolato.tehran@esteri.it

ایمیل امور دانشجویی سفارت ایتالیا studi.tehran@esteri.it

ایمیل سامانه ویزا ایتالیا visti.tehran@esteri.it

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران
شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران: 66726955 – 021 و 66726956 – 021

شماره تماس دفاتر کنسولگری ایتالیا در تهران:

شماره تماس دفتر ویزا: 88190160 – 021

شماره تماس دفتر امور کنسولی: 88783498 – 021

شماره تماس دفتر امور دانشجویی: 88799885 – 021

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون TOLC یکی از آزمون‌های استاندارد برای سنجش زبان انگلیسی است که توسط سازمان Cito طراحی و ارائه شده است. این آزمون به منظور سنجش توانایی دانشجویان در مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

۱. خواندن (Reading)

۲. شنیداری (Listening)

۳. نوشتن (Writing)

۴. گفتاری (Speaking)

برای ثبت نام در این آزمون، نیاز است که ابتدا به سایت رسمی سازمان این آزمون مراجعه کنید و فرم ثبت نام را تکمیل کنید. هزینه این آزمون بسته به نوع آزمون، سطح سنجی و مراکز آزمون مختلف متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های آزمون TOLC می‌توانید به سایت رسمی سازمان Cito مراجعه نمایید.

نمرات در آزمون TOLC به صورت نمره عددی از ۰ تا ۶۰ درصد اعلام می‌شود. برای قبول شدن در آزمون TOLC، داوطلبان باید حداقل ۵۰ درصد نمره کل را کسب کنند. این نکته را بدانید که برای قبول شدن در هر یک از بخش‌های آزمون، حداقل نمره ای مورد نیاز وجود دارد که بر اساس سطح سنجی و نوع آزمون متفاوت می باشد.

آزمون TOLC-I برای داوطلبانی که در حوزه مهندسی تحصیل می‌کنند، شامل چهار بخش خواندن، شنیداری، نوشتن و گفتاری است که در طول سه ساعت برگزار می‌شود.

5/5 - (27 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×