فهرست مطالب

آزمون دولینگو (تضمینی)

آزمون دولینگو صد در صد تضمینی (دولینگو هوم ادیشن تضمینی) در کوتاه ترین زمان با مناسبترین هزینه 

آزمون دولینگو یک آزمون تطبیقی (Adaptive)  کامپیوتری است که مهارت و توانایی زبان انگلیسی شما را مورد ارزیابی قرار می­‌دهد. هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون دولینگو و آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و مشاوره رایگان دریافت کنی!

اهمیت آزمون دولینگو برای مهاجرت

آزمون دولینگو یک آزمون زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان و به صورت آنلاین برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون نیاز به حضور داوطلبان در جلسه نمی باشد. از مزایای شرکت در آزمون دولینگو نداشتن محدودیت زمانی برای شرکت در آزمون است و داوطلبان می توانند به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و در تمام روزهای سال در هر مکانی که باشد، در این آزمون شرکت کنند.

مانند آزمون GRE داشتن مدرک دولینگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طی دو سال اخیر ارائه ی مدرک زبان دولینگو یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیا است.

ساختار آزمون دولینگو

آزمون دولینگو مانند آزمون تافل و آیلتس برای ارزیابی داوطلبان در خصوص چهار مهارت زبان انگلیسی Listening (شنیدن)، Speaking (صحبت کردن)، Writing (نوشتن) و reading (خواندن) طراحی و از بخش های مختلفی تشکیل شده است و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات آن یک ساعت فرصت دارند.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان تطبیقی است که سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به نحوه ی پاسخگویی و عملکرد داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد، یعنی هر چه داوطلب به سوالات اول بهتر پاسخ دهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد بود.

دانشگاه هایی که آزمون دولینگو را مورد قبول قرار میدهند

آزمون دولینگو (Duolingo) شامل سه بخش است:

1- آشنایی با مقررات آزمون: در بخش اول مقررات آزمون به داوطلب ارائه می ‌شود و مدت زمان آن 5 دقیقه است.

2- آزمون اصلی: در بخش دوم چهار مهارت زبان انگلیسی شامل خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن مورد ارزیابی قرار می گیرد، مدت زمان این بخش 45 دقیقه است.

3- مصاحبه ویدئویی: در بخش سوم یک مصاحبه ویدیویی با داوطلب انجام می‌ شود که به همراه نتیجه ی آزمون به موسسه مورد نظر ارسال می شود. مدت زمان این بخش 10 دقیقه است و فاقد امتیاز است.

با صرف کمترین وقت ، بهترین نتیجه رو بگیر، مشاوره رایگان با شرکت مهاجرتی هومان ویزا بگیر، بهت بگن چه جوری!

مدت اعتبار آزمون دولینگو چقدر است؟

آزمون دولینگو از جمله آزمون هایی است که مدت اعتبار آن محدود است و مدرک آن فقط 2 سال اعتبار دارد و پس از این مدت اعتبار آن به پایان می رسد و در صورتی که داوطلب نیاز به ارائه مدرک دولینگو داشته باشد باید مجددا در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت نماید.

اگر تصمیم داری برای ارزیابی مهارت زبان خود در آزمون دولینگو شرکت کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و راهنمایی های لازم را در این خصوص دریافت کن.

آزمون دولینگو صد در صد تضمینی (دولینگو هوم ادیشن تضمینی) در کوتاه ترین زمان با مناسبترین هزینه 

اعلام نتایج آزمون دولینگو

نتایج آزمون دولینگو نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی زودتر اعلام می شود و نتایج آزمون 48 ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق رو تجربه کنی، باید بدونی باید در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، برای دریافت راهنمایی در این باره ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

تعداد دفعات شرکت در آزمون دولینگو چقدر است؟

مانند آزمون های زبان تافل و آیلتس که داوطلبان در صورت عدم کسب نمره ی دلخواه می توانند چندین مرتبه در آزمون شرکت کنند، امکان شرکت مجدد در آزمون دولینگو نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند هر چند مرتبه که بخواهند در آزمون شرکت کنند و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، اما حداکثر تعداد دفعات مجاز در یک ماه دو مرتبه است، یعنی داطلبان تنها دو بار در ماه می توانند در آزمون دولینگو شرکت کنند.

یکی از آزمون های معتبر و مورد قبول بیشتر دانشگاه های جهان آزمون آیلتس است ، اگر درباره آزمون آیلتس لایف اسکلیز یا نحوه برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک به اطلاعات دقیق و به روز نیاز داری می تونی باکارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشاوره رایگان داشته باشی تا درباره اهمیت آزمون آیلتس در اپلای بیشترین اطلاعات رو کسب کنی!

مقررات شرکت در آزمون دولینگو

داوطلبان هنگام شرکت در آزمون دولینگو باید مقرراتی را در خصوص انجام این آزمون رعایت کنند، در غیر این صورت نتیجه ی آزمون تایید نخواهد شد و هزینه ی آن نیز مسترد نمی شود و ممکن است داوطلب با عدم رعایت مقررات، امکان شرکت مجدد در آزمون را از دست بدهد.

تجهیزات لازم و مقررات شرکت در آزمون دولینگو عبارتند از:

* شناسنامه یا گذرنامه ی داوطلب

* داشتن کارت اعتباری برای پرداخت هزینه

* اینترنت پرسرعت که در هنگام شرکت در آزمون قطع نشود.

* یک کامپیوتر یا لپ ‌تاپ که دارای دوربین جلو، میکروفون و مرورگر Chrome یا Opera باشد.

* داوطلب فقط می تواند از مرورگرChrome یا Opera برای شرکت در آزمون استفاده کند و مرورگرهای دیگر مجاز نمی باشد.

بهترین کشورها برای شرکت در آزمون BEC

* استفاده از افزونه ‌های Plug-in یا Add-on مانند Grammarly بر روی مرورگر غیر مجاز است. داوطلب باید در هنگام شروع آزمون، افزونه ها را غیر فعال کند.

* استفاده از کروم بوک، تبلت و آی پد و سایر سیستم های هوشمند برای شرکت در آزمون ممنوع است.

* استفاده از تلفن همراه توسط داوطلب در زمان شرکت در آزمون تقلب محسوب شده و داوطلب از شرکت مجدد در آزمون محروم خواهد شد.

* یادداشت برداری ممنوع است.

* محل قرارگیری دوربین بسیار اهمیت دارد و باید در مرکز و قسمت بالای مانیتور باشد و دوربین نباید در کنار کامپیوتر و یا روی میز گذاشته شود.

آزمون OET کادر درمان

* داوطلب باید در هنگام شرکت در آزمون در اتاقی روشن و ساکت باشد و با شخص دیگری صحبت نکند.

* صورت داوطلب باید بدون پوشش مانند کلاه، عینک و غیره باشد و کاملا در مقابل دوربین قرار بگیرد.

* داوطلب حق استفاده از هدفون و ایرپاد را نخواهد داشت.

* داوطلب در هنگام پاسخگویی به سوالات اجازه ی نگاه کردن به اطراف را ندارد و فقط باید به صفحه ی مانیتور خود نگاه کند و تنها می تواند در زمان تایپ کردن به صفحه کلید نگاه کند.

برای اینکه مطمئن شوند، داوطلب کلیه مقررات شرکت در آزمون را رعایت کرده است، در پایان آزمون، یک ناظر ویدیو تست داوطلب را بررسی می کند.

معیار های نمره دهی به آزمون دولینگو

نمره دهی آزمون زبان دولینگو بر اساس چهار معیار تعیین می ‌شود:

1- ارزیابی مهارت های شنیداری و گفتاری

2- ارزیابی مهارت های گفتاری و شنیداری

3- ارزیابی مهارت های نوشتن و خواندن

4- ارزیابی مهارت های شنیدن و خواندن

جهت کسب مشاوره و دریافت راهنمایی درباره آزمون دولینگو تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

نمره دهی به آزمون دولینگو

نمره آزمون دولینگو بین 10 تا 160 امتیاز است و در چهار سطح طبقه بندی می شود:

1- سطح A: نمره 10 تا 55

2- سطح B1: نمره 60 تا 85

3- سطح B2: نمره 90 تا 115

4- سطح C: نمره 120 تا 160

همچنین داوطلبان می توانند با شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون دولینگو کسب کنند، که در مقالات بعدی توضیحاتی در خصوص نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو ارائه می دهیم.

تفاوت آزمون زبان دولینگو با آزمون تافل و آیلتس

آزمون های دولینگو، تافل و آیلتس هر سه آزمون های بین المللی زبان انگلیسی هستند که هدف از برگزاری آنها، ارزیابی داوطلب در مورد چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن است، اما آزمون دولینگو نسبت به آزمون های تافل و آیلتس مزایایی دارد که به آنها اشاره می کنیم:

* هزینه ی آزمون دولینگو بسیار کمتر از آزمون تافل و آیلتس است.

* آزمون دولینگو در 24 ساعت شبانه روز و همه ی روزهای سال برگزار می شود، اما آزمون تافل و آیلتس هر 10 روز یک بار برگزار می شوند.

آزمون FCE در کدام کشورها برگزار می شود؟

* مدت زمان انجام آزمون دولینگو بسیار کمتر از آزمون تافل و آیلتس است. مدت زمان انجام آزمون دولینگو یک ساعت و آزمون کتبی آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه و آزمون تافل 4 ساعت است.

* نتایج آزمون دولینگو 48 ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می شود، اما نتایج آزمون های تافل و آیلتس بین 10 تا 13 روز اعلام می شود.

* داوطلب می تواند کارنامه ی آزمون دولینگو را بدون پرداخت هزینه به هر تعداد که بخواهد به دانشگاه های مختلف ارسال کند، اما کارنامه ی آزمون تافل را 4 و آزمون آیلتس را 5 مرتبه می تواند به دانشگاه ها ارسال کند و تعداد بیشتر شامل پرداخت هزینه از سوی متقاضی می باشد.

* آزمون دولینگو به صورت آنلاین و آزمون تافل و آیلتس به صورت حضوری برگزار می شوند.

جهت دریافت مشاوره درباره آزمون های زبان مهاجرت مانند آزمونLSAT ، آزمون USMLE ، آزمون ناتی و سایر آزمون های مورد نیاز هدف شغلی و تحصیلی خود می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

مانند ووچر آزمون تافل پرداخت هزینه آزمون دولینگو نیز از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان و اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

نوع پرسش‌هایی که در بخش‌های بعدی مطرح می‌شوند، بر مبنای میزان عملکرد شما در بخش‌های قبلی است. بنابراین، هر چقدر سؤال‌های ابتدای آزمون را بهتر پاسخ دهید، در بخش‌های بعدی سؤال‌های سخت‌تری برای شما در نظر گرفته خواهد شد و معیار ارزیابی شما بر این اساس خواهد بود. بنابراین، بهتر است سطح زبان انگلیسی خود را بهبود دهید.

آزمون دولینگو تا دو سال اعتبار دارد.

برای آزمون دولینگو فقط ۴۹ دلار باید پرداخت کنید.

نتیجه آزمون ۴۸ ساعت بعد از برگزاری ازمون اعلام می‌شود.

 • پاسپورت یا شناسنامه
 • ۶۰ دقیقه زمان برای شرکت در آزمون
 • اتاقی روشن و بی‌سروصدا
 • اینترنت مطمئن و پرسرعت
 • یک دستگاه کامپیوتر یا لپ‌تاپ مجهز به دوربین جلو، میکروفون و مرورگر «Chrome» یا «Opera»
 • داشتن کارت اعتباری برای پرداخت هزینه

برای آشنایی با‌ آزمون دولینگو، می‌توانید به وب‌سایت رسمی آن مراجعه کنید و در آزمون آزمایشی رایگان (Practice Test) شرکت کنید

5/5 - (12 امتیاز)

12 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز اینکه مدرک آزمون دولینگوی آنلاین برای چه دانشگاهی در کانادا قابل پذیرش و قبول است تنها در مکاتبه با همان دانشگاه مشخص می شود.

  1. سلام دوست عزیز اینکه مدرک آزمون دولینگوی آنلاین برای چه دانشگاهی در ایتالیا قابل پذیرش و قبول است تنها در مکاتبه با همان دانشگاه مشخص می شود.

 1. سلام لطفا از تجربه آزمون دولینگو هم توی سایتتون مطلب بذارید اینکه اگر موفق نشدیم چی میشه؟

  1. سلام تعداد بیشماری از این تجربه ها در کارتابل کاری شرکت مهاجرتی هومان ویزا قابل دسترسی و ملاحظه متقاضیان است

  1. سلام بله در سراسر ایران خدمات آزمون دولینگوی تضمینی از طریق شرکت مهاجرتی هومان ویزا قابل ارائه و دسترسی است.

  1. سلام توصیه نمی کنیم از مراجعی که این نوع فعالیت ها را انجام میدهند به خرید مدرک دولینگو اقدام کنیدف با آزمون دولینگوی تضمینی شرکت مهاجرتی هومان ویزا مسیر بهتر و بی خطرتری را تجربه خواهید کرد.

 2. سلام وقت بخیری شما شبیه سازی آزمون دولینگو هم در موسسه تون دارید؟ مثل ازمون ازمایشی دولینگو؟

  1. سلام بله دوست عزیز ما یک نمونه و نسخه آزمایشی آزمون دولینگو را قبل از آزمون اصلی حتما برای کلاینتها برگزار می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×