LOGO -HOO

فهرست مطالب

آزمون آیلتس آکادمیک (ACADEMIC IELTS) چیست؟

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون آیلتس (IELTS) چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS) مخفف International English Language Testing System می باشد. آیلتس، آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا به منظور ارزیابی توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک برگزار می شود. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

در خصوص اهمیت آزمون آیلتس آکادمیک برای اپلای تحصیلی باید گفت، مدرک آن مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر دنیا می باشد.

انواع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس IELTS در دو نوع  General (عمومی) و Academic (آکادمیک) برگزار می شود.

آزمون جنرال آیلتس، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت های کاری و اجتماعی ارزیابی می کند و آزمون آیلتس آکادمیک، نیز توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مورد ارزیابی قرار می دهد.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق را تجربه کنی باید بدونی با توجه به هدفی که داری باید در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، از این برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه می تونی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین راهنمایی رو دریافت کنی.

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک

آزمون آیلتس آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی از جمله آزمون CPE، آزمون تافل، آزمون FCE، آزمون BEC، آزمون CAE و غیره در چهار بخش و برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن برگزار می شود.

بخش های آزمون آیلتس آکادمیک عبارتند از:

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش درک مطلب یا خواندن (Reading)

* بخش نوشتاری (Writing)

* بخش گفتاری (Speaking)

بخش شنیداری آزمون آیلتس آکادمیک

بخش شنیداری آزمون آیلتس آکادمیک شامل دو قسمت است و داوطلبان 30 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات این بخش مهلت دارند.

قسمت اول شامل فایل های صوتی در خصوص مکالمات اجتماعی بین دو یا چند نفر است.

قسمت دوم شامل فایل های صوتی در خصوص موضوعات آکادمیک است.

فایل های صوتی در بخش شنیداری فقط یک بار پخش می شود و داوطلبان باید با دقت به فایل ها گوش دهند و براساس آنچه شنیده اند به سوالات پاسخ دهند.

بخش درک مطلب آزمون آیلتس آکادمیک

در بخش درک مطلب آزمون آیلتس آکادمیک داوطلبان باید به 40 سوال در مدت زمان 60 دقیقه پاسخ بدهند. واژه های بخش درک مطلب از منابع مختلفی مانند مجلات، روزنامه ها و کتاب ها انتخاب می شوند.

در این بخش سه متن در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که در مجموع شامل 2000 تا 2700 کلمه است.

بخش نوشتاری آزمون آیلتس آکادمیک

در بخش نوشتاری آیلتس آکادمیک داوطلبان باید در مدت 60 دقیقه در مورد دو موضوع متنی را بنویسند.

در موضوع اول داوطلب باید توضیحاتی در خصوص جدول یا نمودار داده شده ارائه نماید و متن نوشته شده باید حداقل دارای 150 کلمه باشد.

در قسمت دوم آزمون نوشتاری، داوطلب باید طی نامه ای که دارای حداقل 250 کلمه است، نظر خود را نسبت به موضوعی اعلام کند. داوطلب برای نوشتن متن مورد نظر 40 دقیقه مهلت دارد.

بخش گفتاری آزمون آیلتس آکادمیک

بخش گفتاری آزمون آیلتس آکادمیک شامل سه قسمت است که مدت زمان انجام آن در مجموع 11 تا 14 دقیقه است. در بخش اول داوطلب باید در مدت 4 تا 5 دقیقه به سوالاتی در مورد زندگی شخصی خود پاسخ دهد.

بخش دوم آزمون گفتاری داوطلب باید در مورد موضوعی که از او خواسته می شود، به مدت 2 دقیقه صحبت کند.

در بخش سوم داوطلب باید با مصاحبه کننده در مورد موضوعی که در قسمت دوم مطرح شده بود صحبت کند و مدت زمان انجام این بخش 4 تا 5 دقیقه است.

نتایج آزمون آیلتس آکادمیک چه وقت اعلام می شود؟

نتایج آزمون آیلتس آکادمیک 13 روز کاری پس از برگزاری آزمون بر روی سایت مرکز برگزاری، اعلام و سپس کارنامه آن برای داوطلبان پست می شود. برخی مراکز برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک نتیجه را از طریق پیامک و ایمیل نیز برای داوطلبان ارسال می ‌کنند.

داوطلبان می توانند از مرکز برگزاری درخواست کنند تا کارنامه آزمون را برای ۵ سازمان به صورت رایگان ارسال کند؛ اما متقاضی برای ارسال تعداد بیشتر از 5 کارنامه باید هزینه آن را پرداخت نماید.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس آکادمیک چقدر است؟

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس آکادمیک مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون استفاده کند باید دوباره در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کند و مدرک جدیدی اخذ نماید.

آیا آزمون آیلتس آکادمیک در ایران برگزار می شود؟

آزمون آیلتس برخلاف بسیاری از آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج از جمله آزمون BEC، آزمون CPE، آزمون FCE، آزمون CAE، آزمون OET و سایر آزمون ها مانند آزمون ناتی (NAATI) ویژه مهاجرت به استرالیا و آزمون PTE (پیرسون) و… در ایران برگزار می شود.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

همان طور که گفته شد بسیاری از آزمون های زبان معتبر و بین المللی در ایران برگزار نمی شود، از این رو داوطلبان برای شرکت در هر یک از این آزمون ها به منظور مهاجرت باید به یکی از کشورهای برگزار کننده آزمون مانند ترکیه، امارات و غیره سفر کنند.

می تونی برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در یکی از آزمون های زبان بین المللی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیری

نمره دهی به آزمون آیلتس آکادمیک

نمره کلی آزمون آیلتس آکادمیک از میانگین 4 بخش آزمون (درک مطلب، شنیداری، گفتاری، نوشتاری)از 0 تا 9 طبقه بندی می شود.

آزمون آیلتس آکادمیک نمره رد یا قبولی ندارد، اما به طور کلی می توان گفت نمره ۵ نمره متوسط و نمره ۶ به بالا نمره خوب می باشد و داوطلبان برای اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های انگلیسی زبان معتبر دنیا باید موفق به اخذ نمره 7 به بالا شوند.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص شرکت در آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آیلتس آکادمیک، آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا به منظور ارزیابی توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. 

آزمون آیلتس IELTS در دو نوع  General(عمومی) و Academic (آکادمیک) برگزار می شود.

آزمون جنرال آیلتس، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت های کاری و اجتماعی ارزیابی می کند و آزمون آیلتس آکادمیک، نیز توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مورد ارزیابی قرار می دهد.

بخش های آزمون آیلتس آکادمیک عبارتند از:

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش درک مطلب یا خواندن (Reading)

* بخش نوشتاری (Writing)

* بخش گفتاری (Speaking)

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس آکادمیک 2 سال است.

بله، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای مختلف از جمله تهران، کرج، مشهد، اهواز و… برگزار می شود.

امتیاز دهید!
شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×