فهرست مطالب

آزمون آیلتس آکادمیک 

آزمون آیلتس آکادمیک آزمونی است که تسلط به زبان انگلیسی متقاضی را در سطح آکادمیک در چهار مهارت شینداری، خواندن، نوشتار و گفتار در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد می سنجد تا مشخص شود آیا آماده تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند یا خیر!

آزمون آیلتس (IELTS) چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از پرسش های متداول درباره آیلتس که مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

در خصوص اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی باید گفت، مدرک آن مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر دنیا می باشد و درباره انتخاب مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت توصیه ما به شما مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا است

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون و…) در آزمون آیلتس  داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

تفاوت در ساختار مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال است.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که شامل:

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

یکی از نکاتی که داوطلبان برای شرکت در انواع آزمون آیلتس باید به آن توجه کنند، اطلاع از قوانین شرکت در آزمون آیلتس است چون ممکن است به دلیل نا آگاهی از قوانین و دستورالعمل های شرکت در آزمون و عدم رعایت قوانین، متخلف شناخته شوند و از ورود داوطلب به جلسه آزمون جلوگیری شود. 

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق را تجربه کنی باید بدونی با توجه به هدفی که داری باید در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، از این رو برای کسب اطلاعات کامل و به روز درباره امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل می تونی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین راهنمایی رو دریافت کنی.

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی از جمله آزمون CPE، آزمون تافل، آزمون FCE، آزمون BEC، آزمون CAE و غیره در چهار بخش و برای ارزیابی مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن برگزار می شود.

بخش های آزمون آیلتس آکادمیک عبارتند از:

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش درک مطلب یا خواندن (Reading)

* بخش نوشتاری (Writing)

* بخش گفتاری (Speaking)

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

بخش های رایتینگ و اسپیکینگ توسط اگزمینر آیلتس تصحیح می شود و بخش لیسنینگ و ریدینگ نیازی به ممتحن ندارد.

بخش شنیداری آزمون آیلتس آکادمیک

بخش شنیداری یا لیسنینگ آیلتس آکادمیک شامل دو قسمت است و داوطلبان 30 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات این بخش مهلت دارند.

قسمت اول شامل فایل های صوتی در خصوص مکالمات اجتماعی بین دو یا چند نفر است.

قسمت دوم شامل فایل های صوتی در خصوص موضوعات آکادمیک است.

فایل های صوتی در بخش شنیداری فقط یک بار پخش می شود و داوطلبان باید با دقت به فایل ها گوش دهند و براساس آنچه شنیده اند به سوالات پاسخ دهند.

گوش کردن به فایل های صوتی و اخبار آنلاین انگلیسی، نوشتن متن فایل های صوتی، دقت در شمارش تعداد کلمات جواب، گسترش دامنه لغات و… از مهمترین نکات لیسنینگ آیلتس به شمار می رود.

برای جواب دادن به سوالات این بخش و سایر بخش های آیلتس باید دایره لغات خود را گسترش دهید و هر چه تعداد لغات بیشتری بلد باشید بهتر می توانید به سوالات مختلف در هر 4 بخش آیلتس پاسخ بدهید. برای گسترش دایره لغات انگلیسی، یکی از بهترین روش ها، یادگیری لغات آیلتس به روش کدینگ است. با استفاده از این روش می توانید در مدت زمان کوتاهتری لغات بیشتری یاد بگیرید و به راحتی آنها را در هنگام پاسخ دادن به سوالات به خاطر آورید.

اگر مدرس آیلتس هستی، برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس در کلاس ها و دوره TTC آیلتس شرکت کن. برای دریافت مشاوره در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

بخش درک مطلب آزمون آیلتس آکادمیک

در بخش درک مطلب یا ریدینگ آیلتس آکادمیک داوطلبان باید به 40 سوال در مدت زمان 60 دقیقه پاسخ بدهند. واژه های بخش درک مطلب از منابع مختلفی مانند مجلات، روزنامه ها و کتاب ها انتخاب می شوند.

در این بخش سه متن در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که در مجموع شامل 2000 تا 2700 کلمه است.

یکی از مهمترین نکات ریدینگ آیلتس برای تقویت درک مطلب، یادگیری مهارت های Skimming و Scanning است. اسکیمینگ به معنای خواندن سریع متن و جستجو برای پیدا کردن یک اصطلاح یا کلمه خاص است. یادگیری مهارت های Skimming و Scanning برای تندخوانی متن و صرفه جویی در زمان بسیار ضروری است.

اگر در مورد تفاوت ریدینگ تافل با آیلتس نمی دونی کلیک کن.

بخش نوشتاری آزمون آیلتس آکادمیک

در بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک داوطلبان باید در مدت 60 دقیقه در مورد دو موضوع متنی را بنویسند.

در موضوع اول داوطلب باید توضیحاتی در خصوص جدول یا نمودار داده شده ارائه نماید و متن نوشته شده باید حداقل دارای 150 کلمه باشد.

در قسمت دوم آزمون نوشتاری، داوطلب باید طی نامه ای که دارای حداقل 250 کلمه است، نظر خود را نسبت به موضوعی اعلام کند. داوطلب برای نوشتن متن مورد نظر 40 دقیقه مهلت دارد.

برای اینکه بتوانید در تسک 2 رایتینگ آیلتس نمره بالایی بگیرد باید بتوانید نکات Writing Conclusion در آزمون آیلتس (پاراگراف نتیجه گیری) را رعایت کنید و یک Conclusion قوی بنویسید. 

استفاده از مهارت پارافریزینگ در آیلتس و استفاده از ساختارهای مختلف جمله، شرکت در آزمون آزمایشی، گسترش دامنه لغات، مدیریت زمان و تمرین نوشتن با ساعت از جمله مهمترین نکات رایتینگ آیلتس هستند که به شما کمک می کند بتوانید نمره بالاتری در آیلتس کسب کنید.

بخش گفتاری آزمون آیلتس آکادمیک

بخش اسپیگینگ آیلتس آکادمیک شامل سه قسمت است که مدت زمان انجام آن در مجموع 11 تا 14 دقیقه است. در بخش اول داوطلب باید در مدت 4 تا 5 دقیقه به سوالاتی در مورد زندگی شخصی خود پاسخ دهد.

بخش دوم آزمون گفتاری داوطلب باید در مورد موضوعی که از او خواسته می شود، به مدت 2 دقیقه صحبت کند.

در بخش سوم داوطلب باید با مصاحبه کننده در مورد موضوعی که در قسمت دوم مطرح شده بود صحبت کند و مدت زمان انجام این بخش 4 تا 5 دقیقه است.

برای اینکه بتوانید در بخش اسپیکینگ روان، دقیق و قابل فهم صحبت کنید، استفاده از کالوکیشن های آیلتس ضروری است. کالوکیشن های انگلیسی به کلماتی گفته می‌ شود که در کنار هم بکار می روند و معنی خاصی را ایجاد می کنند.

با استفاده از راهکارهای تقویت اسپیکینگ و توجه به مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس می توانید نمره بالایی در این بخش کسب کنید. 

یکی از راهکارهای کسب نمره بالا در آیلتس آکادمیک برای هر یک از بخش های آیلتس، شرکت در آزمون ماک تک مهارتی آیلتس است. در آزمون ماک تک مهارتی سوالات فقط در مورد یکی از بخش های آیلتس مطرح می شود.

نتایج آزمون آیلتس آکادمیک چه وقت اعلام می شود؟

نتایج آزمون آیلتس آکادمیک 13 روز کاری پس از برگزاری آزمون بر روی سایت مرکز برگزاری، اعلام و سپس کارنامه آن برای داوطلبان پست می شود. برخی مراکز برگزاری آزمون آیلتس آکادمیک نتیجه را از طریق پیامک و ایمیل نیز برای داوطلبان ارسال می ‌کنند.

همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

داوطلبان می توانند از مرکز برگزاری درخواست کنند تا کارنامه آزمون را برای ۵ سازمان به صورت رایگان ارسال کند؛ اما متقاضی برای ارسال تعداد بیشتر از 5 کارنامه باید هزینه آن را پرداخت نماید.

برای اینکه بدونی نمره خوب آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس آکادمیک چقدر است؟

مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از اعلام نتایج آزمون، ریپورت آیلتس برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس می تونی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

آیا آزمون آیلتس آکادمیک در ایران برگزار می شود؟

آزمون آیلتس برخلاف بسیاری از آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون های زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج از جمله آزمون BEC، آزمون CPE، آزمون FCE، آزمون CAE در ایران برگزار می شود.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به یکی از کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

می تونی برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در یکی از آزمون های زبان بین المللی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیری

نمره دهی به آزمون آیلتس آکادمیک

نمره دهی آیلتس آکادمیک به این صورت است که نمره نهایی آیلتس از میانگین 4 بخش آزمون (درک مطلب، شنیداری، گفتاری، نوشتاری) از 0 تا 9 طبقه بندی می شود.

آزمون آیلتس آکادمیک نمره رد یا قبولی ندارد، اما به طور کلی می توان گفت نمره ۵ نمره متوسط و نمره ۶ به بالا نمره خوب می باشد و داوطلبان برای اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های انگلیسی زبان معتبر دنیا باید موفق به اخذ نمره 7 به بالا شوند.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص شرکت در آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

با شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس و رعایت قوانین گرامر زبان انگلیسی باعث می شود نمره آیلتس بهتری دریافت کنید، از این رو توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس برای کسب نمره بالا بسیار حائز اهمیت است. شرکت در دوره آیلتس اکسپرس، همچنین مطالعه منابع آیلتس و شناخت و توجه به اشتباهات رایج در آزمون آیلتس از دیگر راهکارهای تقویت مهارت های آیلتس است.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون آیلتس آکادمیک داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس و مشاوره رایگان درباره این موضوع دریافت کنی.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک، آیلتس، تافل، آزمون ناتی و غیره و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان یا برای هر متقاضی دیگری قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

آیلتس آکادمیک، آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا به منظور ارزیابی توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. 

آزمون آیلتس IELTS در دو نوع  General(عمومی) و Academic (آکادمیک) برگزار می شود.

آزمون جنرال آیلتس، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت های کاری و اجتماعی ارزیابی می کند و آزمون آیلتس آکادمیک، نیز توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مورد ارزیابی قرار می دهد.

بخش های آزمون آیلتس آکادمیک عبارتند از:

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش درک مطلب یا خواندن (Reading)

* بخش نوشتاری (Writing)

* بخش گفتاری (Speaking)

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس آکادمیک 2 سال است.

بله، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای مختلف از جمله تهران، کرج، مشهد، اهواز و… برگزار می شود.

5/5 - (14 امتیاز)

28 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز جهت دریافت مشاوره درباره هزینه های آزمون آیلتس می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

    1. سلام دوست عزیز ما دوره و کلاس آمادگی آزمون نداریم برگزار کننده آزمون آیلتس آکادمیک به صورت تضمینی در 7 روز هستیم

    1. سلام دریافت هر مدرکی درباره هر آزمونی نیازمند شرکت در آن آزمون می باشد بنابراین دریافت نمره آیلتس 7 بدون آزمون امکانپذیر نمی باشد.

    1. سلام خیر دوست عزیز ما شرکت مهاجرتی هستیم و برگزار کننده آزمون آیلتس آکادمیک تضمینی برای دوره باید با مراکز آموزشی تماس بگیرید.

    1. سلام دوست عزیز، به دلیل اینکه آیلتس آکادمیک برای ارزیابی سطح مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در مقاطع آکادمیک برگزار می شود، سوالات آن نسبت به آیلتس جنرال پیچیده تر و دشوارتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×