LOGO -HOO

فهرست مطالب

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (IBT Home Edition)

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های زبان انگلیسی بین المللی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل (TOEFL) عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. تافل کاغذی فقط زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری تافل آنلاین وجود نداشته باشد.

تفاوت در ساختار، نحوه برگزاری و نمره دهی از جمله تفاوت های آزمون تافل IBT و تافل PBT هستند.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)

تافل IBT هوم ادیشن و آزمون تافل IBT ساختار یکسانی دارند و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون CAE، آزمون BEC، آزمون CPE و غیره چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را در چهار بخش مورد ارزیابی قرار می دهد.

بخش های آزمون تافل هوم ادیشن شامل:

* بخش درک مطلب (Reading)

* بخش گفتاری (Speaking)

* بخش نوشتاری (Writing)

* بخش شنیداری (Listening)

نکته: از آنجایی که نمره آزمون تافل برای اپلای تحصیلی بسیار اهمیت دارد، داوطلبان می توانند برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن با مطالعه منابع آزمون تافل و شرکت در آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO آمادگی لازم برای شرکت در آزمون و کسب نمره بالا را پیداکنند.

بخش درک مطلب (Reading) آزمون تافل IBT هوم ادیشن

بخش درک مطلب آزمون تافل IBT هوم ادیشن شامل سه متن 650 تا 750 کلمه ای است. این بخش دارای 30 تا 40 سوال است و و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 54 تا 72 دقیقه است.

متونی که برای بخش درک مطلب آزمون تافل IBT انتخاب می شوند، بسیار متنوع است و اغلب از مجلات، کتاب ها، فضای مجازی و غیره در خصوص موضوعات عمومی و آکادمیک روز دنیا انتخاب می شوند.

بخش شنیداری (Listening) آزمون تافل IBT هوم ادیشن

بخش شنیداری آزمون تافل آبی تی هوم ادیشن شامل دو مکالمه و چهار سخنرانی است و این بخش مجموعا 28 تا 39 سوال دارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری 41 تا 57 دقیقه است. هر متن سخنرانی سه تا پنج دقیقه و هر بخش مکالمه سه دقیقه طول می کشد.

در بخش شنیداری مهارت شنیداری زبان انگلیسی داوطلبان مورد ارزیابی قرار می گیرد و داوطلبان باید در این بخش دقت داشته باشند، که هر فایل صوتی فقط یک بار پخش می شود.

بخش گفتاری (Speaking) آزمون تافل IBT هوم ادیشن

بخش گفتاری آزمون تافل هوم ادیشن پس از استراحت 10 دقیقه ای شروع می شود.

بخش گفتاری، شامل چهار تسک است و داوطلب از طریق میکروفون به آنها جواب می ‌دهد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش 17 دقیقه است.

این بخش سطح گفتار و حرفه ای بودن در صحبت کردن را مورد ارزیابی قرار می دهد و طبیعتا استفاده از کلمات و Idiom های پیشرفته و ساختار های گرامری پیچیده تر در بالا بردن نمره موثر است. این عمل باید با دقت بسیار بالا و تنها باید در صورتی که آزمون دهنده به ساختار و کلمه و نحوه به کار بردن آن مسلط است، انجام شود. استفاده اشتباه از کلمات می تواند تا حد زیادی باعث کسر نمره شود.

بخش نوشتاری (Writing) آزمون تافل IBT هوم ادیشن

در بخش نوشتاری باید داوطلب دو متن را در مدت زمان 50 دقیقه بنویسد. ابتدا یک متن کوتاه 250 تا 300 کلمه ای را خوانده سپس به یک فایل مرتبط گوش داده و در پایان داوطلب با توجه به متن های قبلی باید به سوالات پاسخ دهد. داوطلبان برای نوشتن متن اول 20 دقیقه و برای متن دوم 30 زمان زمان دارند.

در بخش نوشتاری داوطلب باید متن ها را تایپ کند، از این رو بهتر است برای افزایش مهارت تایپ کردن خود نیز تمرین کند.

اگر برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

ثبت نام آزمون تافل Home Edition IBT

مراحل ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن به ترتیب زیر می باشد:

داوطلب برای ثبت نام آزمون تافل آی بی تی هوم ادیشن باید به سایت ETS مراجعه کرده و در صورتی که داوطلب اکانت ندارد باید اطلاعات خود را در فرم مربوطه وارد کرده و یک اکانت تافل بسازد.

سپس داوطلب باید در قسمت My Tests روی گزینه Register / Find Test Centers, Dates کلیک کند و در این صفحه گزینه TOEFL IBT را انتخاب کرده، بعد از آن گزینه Select Test Location فعال می ‌شود و داوطلب باید از بین گزینه‌ ها روی گزینه Home Edition کلیک کند. در قسمت پایین، داوطلب باید ایمیل خود را Verify کرده و به صفحه بعد برود.

در این مرحله داوطلب باید تاریخ و زمان آزمون را انتخاب کند.

در صفحه بعد، اطلاعات وارد شده توسط داوطلب نشان داده می ‌شود. در پایین صفحه داوطلب باید روی گزینه Register For This Test کلیک کند.

سپس در صفحه ی پرداخت، امکان پرداخت هزینه ثبت نام تافل IBT هوم ادیشن از طریق PayPal، مستر کارت و ویزا کارت به داوطلب داده می ‌شود.

پس از پرداخت هزینه ثبت نام، از طرف ETS ایمیلی برای داوطلب ارسال می شود که حاوی لینک ورود به تست در تاریخ آزمون است.

نکته: داوطلب باید با توجه به ددلاین (Deadline) اپلای دانشگاه، تاریخ آزمون تافل خود را تعیین کرده و ثبت نام آزمون تافل iBT هوم ادیشن را نهایی کند.

اگر برای ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن نیاز به راهنمایی و مشاوره داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

زمان شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن

آزمون تافل هوم ادیشن ۲۴ ساعت پس از ثبت نام برای داوطلب فعال می‌ شود. داوطلب می تواند پس از گذشت ۲۴ ساعت در 4 روز در هفته، هر ساعتی از شبانه روز در آزمون تافل آی بی تی هوم ادیشن شرکت کند.

در مدت زمان برگزاری آزمون تافل IBT Home Edition داوطلب توسط یک ناظر آنلاین نظارت می شود و در صورت سرپیچی از قوانین هنگام برگزاری آزمون، آزمون تافل داوطلب لغو خواهد شد و هزینه شرکت در آزمون به داوطلب بازگردانده نمی شود.

برای اطلاع از خرید ووچر تافل و هزینه آن و همچنین نحوه ارسال گزارش نمره تافل به دانشگاه ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اعتبار مدرک آزمون تافلIBT هوم ادیشن چند سال است؟

اعتبار مدرک آزمون تافل IBT هوم ادیشن، تافل IBT و تافل PBT مانند آزمون آیلتس موقتی بوده و دو سال اعتبار دارد و پس از پایان این مدت مدرک آزمون تافل فاقد اعتبار خواهد بود و در صورتی که داوطلب بخواهد برای اپلای تحصیلی و سایر اهداف مهاجرتی مدرک آزمون تافل را ارائه نماید باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

اگر برای کسب نمره بالا و تضمین قبولی در آزمون تافل نیاز به مشاوره و راهنمایی داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اعلام نتایج آزمون تافل IBT هوم ادیشن

نمره آزمون تافل IBT هوم ادیشن بین ۴ تا ۸ روز پس از برگزاری آزمون آماده می ‌شود و داوطلبان می‌ توانند نتیجه آزمون را روی وبسایت ETS مشاهده کنند.

پس از آماده شدن نتایج آزمون، ایمیلی از ETS برای داوطلب ارسال می شود. سپس داوطلب می‌ تواند به اکانت خود مراجعه کرده و نمرات خود را ببیند. سپس فایل PDF گزارش‌ نمره آزمون ۲ روز پس از ایمیل روی سایت قرار می ‌گیرد و قابل دانلود و چاپ است.

همچنین امکان اعتراض به نمره تافل نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند پس از دریافت نتیجه آزمون تافل خود به وبسایت ETS مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کنند.

نکته: از آنجایی که آزمون تافل آی بی تی هوم ادیشن ساختاری مشابه با تافل IBT دارد، از این رو مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

آیا آزمون تافل IBT هوم ادیشن در ایران برگزار می شود؟

آزمون IBT هوم ادیشن در بیش از 190 کشور در جهان در دسترس است، اما امکان ثبت نام در آزمون در ایران وجود ندارد و داوطلبان ایرانی نمی توانند به طور مستقیم در آزمون ثبت نام کنند و داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار تغییر IP در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنند.

امکان برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل برای ایرانیان است.

برای تضمین قبولی در آزمون تافل و اطلاع از مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن

داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن باید تجهیزاتی را فراهم کنند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند، تجهیزات مورد نیاز برای شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن عبارتند از:

کامپیوتر یا لپتاپ

دوربین کامپیوتر یا لپتاپ

میکروفون

اسپیکر (استفاده از هدفون و هندزفیری غیرمجاز است.)

نصب مرورگر ETS روی کامپیوتر

نکته: داوطلب می تواند برای چک کردن تجهیزات خود به صفحه ProctorU Equipment Check مراجعه کرده و از تجهیزات مورد نیاز برای شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن مطلع شود.

تفاوت آزمون تافل IBT با هوم ادیشن با تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و تفاوت آزمون تافل IBT هوم ادیشن با تافل IBT در محل برگزاری آزمون است. داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل IBT باید به مراکز برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری مراجعه کنند، در صورتی که آزمون IBT هوم ادیشن به صورت آنلاین در منزل برگزار می شود.

در پایان آزمون تافل IBT هوم ادیشن داوطلبان می ‌توانند نمرات غیر رسمی بخش درک مطلب و شنیداری آزمون را مشاهده کنند، اما در آزمون تافل IBT تمام نتایج پس از 8 روز پس از برگزاری آزمون به صورت رسمی روی سایت EST قابل مشاهده خواهد بود.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

انواع آزمون تافل (TOEFL) عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

بخش های آزمون تافل هوم ادیشن شامل:

درک مطلب (Reading)

گفتاری (Speaking)

نوشتاری (Writing)

شنیداری (Listening)

اعتبار مدرک آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند تافل IBT و تافل PBT دو سال است و پس از پایان این مدت مدرک آزمون تافل فاقد اعتبار خواهد بود.

کامپیوتر یا لپتاپ

دوربین کامپیوتر یا لپتاپ

میکروفون

اسپیکر (استفاده از هدفون و هندزفیری غیرمجاز است.)

نصب مرورگر ETS روی کامپیوتر

نکته: داوطلب می تواند برای چک کردن تجهیزات خود به صفحه ProctorU Equipment Check مراجعه کرده و از تجهیزات مورد نیاز برای شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن مطلع شود.

5/5 - (12 امتیاز)
شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×