LOGO -HOO

فهرست مطالب

آزمون تافل و اهمیت آن در مهاجرت

می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای ثبت نام و شرکت در آزمون تافل با تضمین قبولی ( تسویه پس از دریافت کارنامه) تماس بگیری

0933626787809336267676

09120627820

درباره آزمون تافل و اهمیتش در مهاجرت بهتره بدونی که

آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است، مانند آزمون آیلتس یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا در آن شرکت می کنند. نمره آزمون تافل در بیش از نه هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های جهان است و تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

افراد متقاضی ممکن است با اهداف متفاوتی در آزمون تافل شرکت کنند، مانند تحصیل در خارج از کشور، دریافت ویزا، مهاجرت و…

حالا وقتشه برای تضمین قبولی تو این آزمون از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی

آزمون زبان ناتی برای مهاجرت به استرالیا

مدت اعتبار مدرک تافل چقدر است؟

یکی از سوالاتی که در مورد مدرک تافل ممکن است برای دارندگان مطرح شود، این است که آیا اعتبار مدرک تافل مانند آزمون CPE و CAE دائمی است و یا این اعتبار موقتی بوده و منقضی خواهد شد و مدت اعتبار آن چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: اعتبار نمره تافل دو سال است و بعد از دو سال باید متقاضی مجدداً در آزمون تافل شرکت کرده و نمره جدیدی کسب نماید، می تونی با کارشناسای شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری درباره تضمین صد در صد قبولی مشاوره بگیری

از مزایای شرکت در برخی آزمون های زبان این است که افراد می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی، به تعداد دفعات مختلف در آزمون شرکت کنند. داوطلبان می توانند هر چند مرتبه که بخواهند هر ۱۲ روز یک بار در آزمون تافل ثبت نام کنند.

نحوه برگزاری آزمون تافل در ایران صد در صد تضمینی با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اکنون در ایران از میان روش های مختلف برگزاری آزمون تافل، فرمت تافل آی بی تی(TOEFL IBT)

برگزار می شود.

این آزمون در ایران به صورت اینترنتی برگزار می شود و متقاضیان برای شرکت در آزمون تافل باید به یکی از مراکز برگزاری آزمون مراجعه نمایند و در آنجا و تحت نظارت در آزمون شرکت کنند.

مدت زمان برگزاری آزمون تافل حدوداً سه ساعت و نیم است که بعد از دو ساعت از شروع آزمون و پس از اتمام بخش Listening به مدت ده دقیقه شرکت کنندگان در آزمون استراحت خواهند کرد.

همه مراحل آزمون تافل به صورت رایانه ای بوده و در بخش Speaking پاسخ شرکت کنندگان ضبط شده و بعداً ارزیابی خواهد شد.

* نکته: در آزمون تافل همه ی مهارت ها در یک روز ارزیابی می شوند.

میخوای در کوتاهترین زمان، بهترین نتیجه رو تضمینی بگیری؟

ساختار آزمون تافل چگونه است؟

آزمون تافل آی بی تی (TOEFL IBT)

مانند برخی آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس از چهار بخش اصلی تشکیل شده است. که عبارتند از:

* بخش اول:  Reading (خواندن)

* بخش دوم:  Listening (شنیداری)

* بخش سوم: Speaking (گفتاری)

* بخش چهارم: Writing (نوشتاری)

آزمون تافل مانند آزمون CAE، آزمون آیلتس، آزمون CPE، آزمون BCE، یکی از آزمون های مهم برای مهاجرت تحصیلی و شغلی است، بنابراین آشنایی با ساختار آن قبل از شرکت در آزمون بسیار حائز اهمیت است و امکان موفقیت متقاضی را برای کسب نمره ی بالا افزایش می دهد.

بخش Reading (خواندن) آزمون تافل

مهارت خواندن (Reading) اولین مهارتی است که در آزمون تافل مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.

این بخش از آزمون بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه طول می کشد و در آن سه یا چهار متن و ۳۶ تا ۵۴ سوال وجود دارد که تعداد سوالات با توجه به متن متغیر است؛ همچنین ده نوع سوال مختلف در این بخش پرسیده می شود.

می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی صد در صد تو این آزمونها هر سوالی داری بپرسی.

متونی که برای آزمون ریدینگ تافل انتخاب می شوند، بسیار متنوع است و عموماً از مجلات، کتاب ها، فضای مجازی و غیره در خصوص موضوعات عمومی و آکادمیک روز دنیا انتخاب می شوند.ر!

به طور کلی متن های آزمون به سه دسته تقسیم می شوند، که عبارتند از:

1- متون روایتی (Narrative): مانند روایت یک اتفاق و رویداد تاریخی یا زندگی نامه مشاهیر

2- متون تفسیری (Exposition): متون تفسیری یک موضوع خاص را تفسیر و تشریح می کنند.

3- متون استدلالی (Argumentative): در این نوع متن، نویسنده نظر و عقاید خود را در مورد یک موضوع خاص بیان می کند و برای دفاع از نظر خود دلیل می آورد.

قدر وقتتو بدون و با کمترین زمان ، بهترین نتیجه رو تضمینی از شرکت مهاجرتی هومان ویزا بگیر

بخش Listening (شنیداری) آزمون تافل

انجام بخش شنیداری آزمون تافل بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد و داوطلب باید به ۶ یا ۹ فایل صوتی گوش دهد و با توجه به آنچه شنیده است به ۳۴ تا ۵۱ سوال پاسخ دهد.

نکته: یکی از نکاتی که داوطلبان باید در آزمون تافل به آن توجه کنند، این است که ممکن است آزمون با لهجه ی آمریکای نباشد و در بخش شنیداری، علاوه بر لهجه ی آمریکایی شنونده ی لهجه های دیگر هم باشند، از این رو در تمرینات خود باید تنها روی یک لهجه تمرکز نکنند.

اهمیت آزمون دولینگو در مهاجرت

بخش Speaking (گفتاری) آزمون تافل

بخش گفتاری آزمون تافل پس از یک استراحت ۱۰ دقیقه ای آغاز می شود و مدت زمان پاسخگویی 20 دقیقه است که داوطلبان باید به شش سوال پاسخ بدهند. دو سوال اول (Independent مستقل) مهارت حرف زدن را ارزیابی می کند و چهار سوال بعدی (Integrated تلفیقی) مهارت داوطلب را در قالب سوال های ترکیبی با Reading و Listening ارزیابی می کند.

بخش Writing (نوشتاری) آزمون تافل

بخش نوشتاری آزمون تافل ۵۰ دقیقه طول می کشد و داوطلب باید به دو سوال مختلف در این بخش پاسخ بدهد که دسته‌‌بندی آنها همانند سوالات بخش گفتاری دو نوع Independent (مستقل) و Integrated (تلفیقی) است.

اولین سوال، ترکیبی از Reading، Listening و Writing برای سوال Integrated (تلفیقی) است. داوطلب ابتدا ۳ دقیقه فرصت دارد، متنی که دارای چهار پاراگراف است را بخوانند و سپس باید به سخنرانی یک استاد در مورد همان متن گوش دهند، سپس سوال از داوطلب می خواهد، علاوه بر اشاره به نکات اصلی متن خوانده شده، در ۲۰ دقیقه در رایتینگ خودشان توضیح بدهند، نظر استاد در مورد متن چه بوده و استاد چطور ادعا و دلایل متن را تحلیل کرده است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهت کمک می کنن بتونی تضمینی تو تمام بخش های آزمون TOEFL قبول بشی.

در سوال دوم Independent  (مستقل)، به داوطلب موضوعی داده می شود و باید در مورد آن یک انشا بنویسند. برای پاسخ به این سوال به داوطلب ۲۰ دقیقه فرصت داده می شود و یک پاسخ خوب معمولاً باید بیشتر از ۳۰۰ کلمه باشد.

* نکته: در بخش رایتیگ تافل داوطلبان باید خودشان متن را تایپ کنند و داوطلبان باید حتما روی مهارت تایپ خودشان نیز کار کنند.

تضمین قبولی در این مهارتها فقط با یک تماس با مشاوران شرکت مهاجرتی هومان ویزا امکانپذیره

آزمون تافل نمره‌ قبولی یا رد ندارد و هر یک از چهار بخش آزمون تافل از ۰ تا ۳۰ نمره دارد و در مجموع آزمون تافل ۱۲۰ امتیاز دارد. ما تو این زمینه بهت کمک می کنیم تا بتونی نمره قبولی از آزمون دریافت کنی، می تونی با تماس و دریافت مشاوره رایگان سوالی داری بپرسی.

این نمره با توجه به هدف متقاضی دارای ارزش خواهد بود. با توجه به تجربیات به ‌دست آمده از آزمون‌های تافل، نمره ی مناسب به ‌طور میانگین بین ۸۵ تا ۹۰ است.

همچنین گزارش نمره ی شرکت کنندگان در آزمون به طور خودکار شامل امتیازات MyBest نیز هست، که ترکیبی از بالاترین امتیازات برای هر بخش، از تمام آزمون های معتبر در دو سال گذشته می باشد.

آزمون OET ویژه مهاجرت کادر درمان

هزینه ثبت نام در آزمون تافل در ایران چقدر است؟

هزینه شرکت در آزمون تافل در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران، تاریخ‌ ها و هزینه‌ ها، بر روی وب سایت تافل قابل ‌مشاهده است. همچنین متقاضی شرکت در آزمون تافل باید بداند، هر بار که در آزمون شرکت نماید، باید هزینه ی آن را بپردازد.

همچنین هزینه‌ای که متقاضی، هنگام ثبت نام در آزمون تافل پرداخت می نماید، مجوز ارسال گواهی نامه و نمره آزمون به چهار دانشگاه است و در صورتی که متقاضی بخواهد نمره آزمون خود را به بیش از چهار دانشگاه ارسال نماید، باید به ازای صدور هر گواهی نامه مبلغی را پرداخت کند. 

البته باید به این نکته نیز توجه داشت مدت اعتبار گواهی نامه‌ ها ۲ سال است و پس از این مدت باطل خواهد شد و مورد پذیرش دانشگاه ها و سازمان ها برای اخذ پذیرش تحصیلی نخواهد بود.

هزینه انصراف و به تعویق انداختن آزمون تافل

ممکن است بنا به دلایلی متقاضی بخواهد شرکت در آزمون تافل را به تعویق بیندازد و تاریخ شرکت در آزمون را تغییر بدهد، در این صورت باید سه روز قبل از شروع آزمون (بدون در نظر گرفتن روز برگزاری آزمون) برای جایگزینی و تغییر تاریخ آن اقدام نماید و برای تغییر تاریخ آزمون باید هزینه‌ای را پرداخت نماید.

همچنین در صورتی که متقاضی به هر دلیلی بخواهد از شرکت در آزمون انصراف دهد، باید حداقل یک هفته قبل از برگزاری آزمون تافل انصراف خود را اعلام نماید. در صورت انصراف از آزمون چهار روز قبل از زمان اعلام ‌شده 50 درصد هزینه ی آزمون به متقاضی بازگردانده خواهد شد؛ اما چنانچه متقاضی دیرتر از این زمان برای شرکت در آزمون انصراف دهد، هزینه‌ای به وی مسترد نخواهد شد.

نحوه ثبت نام در آزمون تافل

برای ثبت نام تافل آی بی تی (IBT) ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود در بخش تافل سایت ETS یعنی  http://www.ets.org/toefl، یک پروفایل برای خود ایجاد کنید. سپس با استفاده از منوی سمت چپ در محیط کاربری خود Register for Test را بزنید. حال می توانید تاریخ مناسب خود را در مرکز مورد نظر (چنانچه جای خالی داشته باشد) پیدا کنید. مراکز مهم برگزاری آزمون تافل در تهران شامل: سازمان سنجش آموزش کشور، مجتمع آموزشی امیربهادر، موسسه فرهنگی علامه سخن، مجتمع فنی تهران می باشد.

پس از انتخاب تاریخ امتحان و حوزه مورد نظر، پس از طی چند مرحله، ثبت نام بوسیله پرداخت آنلاین توسط کارت اعتباری بین المللی مثل Visa Card ،Master Card و غیره امکان پذیر است. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل آی بی تی و همچنین ریپورت های نمره و تغییر تاریخ آزمون تنها به روش پرداخت با کارت های اعتباری بین المللی ممکن می باشد.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا این خدمات را در کمترین زمان برای شما انجام می دهد.

تاریخ قرمز در ثبت نام آزمون تافل چیست؟

چنانچه تا زمان برگزاری آزمون کمتر از پنج روز باقی مانده باشد و متقاضی بخواهد برای شرکت در آزمون ثبت نام کند، به این زمان از ثبت نام، تاریخ قرمز گفته می شود، که در این صورت متقاضی برای ثبت نام باید هزینه ی بیشتری بپردازد.

هرگاه متقاضی درخواست خود را برای شرکت در آزمون TOEFL ثبت نماید، باید هزینه ی آن را پرداخت کند و این مبلغ به منزله ی رزرو ثبت نام متقاضی می باشد؛ همچنین در صورتی که متقاضی ثبت نام خود را به صورت آنلاین یا تلفنی انجام داده باشد در صورت ارسال فرم به صورت پستی ممکن است هزینه ی آن نیز متفاوت باشد.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

دو نوع آزمون تافل وجود دارد: آزمون TOEFL IBT که‌به صورت‌ آنلاین برگزار می‌شودو آزمون PBTTOEFL که با استفاده از کاغذ و قلم انجام می‌شود.آزمون کاغذی فقط در مناطقی‌ صورت می‌گیرد که امتحان از طریق اینترنت امکان‌پذیر نیست. امتحان تقریباً 4 ساعت طول می‌کشد و از چهار بخش گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن تشکیل شده است.

در حال حاضر هزینه آزمون تافل 245 دلار آمریکا می‌باشد که این مبلغ ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشد.ی نظارت بر آزمون آنلاین است.

آزمون تافل Home Edition (تافل آنلاین) همان آزمون معتبر و قابل اعتماد TOEFL iBT است که در منزل می توان در آن شرکت کرد. نظارت بر آزمون با استفاده از ناظران از راه دور به صورت زنده و با تکیه بر فناوری هوش مصنوعی توسط سیستم ProctorU  انجام می شود که راه حلی پیشرفته برای نظارت بر آزمون آنلاین است.

مدت اعتبار آزمون تافل 2 سال است و پس از پایان مدت اعتبار، مدرک تافل مورد قبول مراکز آموزشی، دانشگاه ها و سایر سازمان ها نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×