فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

دلایل ریجکت ویزای استارت آپ کانادا 

مهمترین دلایل ریجکتی ویزای استارتاپ کانادا :

1- عدم ارائه تمام مدارک درخواست شده از سوی سفارت

2- عدم ارائه اسناد مالی معتبر برای اثبات تمکن مالی متقاضی

و سایر دلایل مهم دیگری که در متن مقاله به آن اشاره شده است!

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

یکی از روش های مهاجرت به کانادا برای سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاری در کانادا از طریق اخذ ویزای استارت آپ، اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا و ویزای کارآفرینی است.

کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته و مهاجر پذیر دنیا است که از ایده ها و طرح های خلاقانه برای راه اندازی کسب و کار استقبال کرده و با صدور ویزای استارت آپ برای کارآفرینان خارجی بستری برای راه اندازی کسب و کارهای جدید و توسعه ی آن فراهم نموده است.

سرمایه گذاران خارجی می توانند به تنهایی و یا با داشتن شرکای دیگر (حداکثر 5 شریک) کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنند و یکی از مزایای مهم این برنامه، ایجاد اشتغال برای شهروندان کانادایی خواهد بود.

گاهی ممکن است متقاضیان که قصد سرمایه گذاری خارجی از طریق استارت آپ کانادا را دارند، به دلایل مختلف که در ادامه توضیح خواهیم داد، درخواست آنها برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا از سوی اداره مهاجرت این کشور پذیرفته نشود و ویزای استارت آپ کانادا ریجکت شود.

اگر تصمیم داری با ایده و طرح تجاری و سرمایه ای که داری برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا اقدام کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و با دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم در این زمینه یک مهاجرت موفق به کانادا را تجربه کن.

مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا

متقاضی برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا و راه اندازی کسب و کار خود در این کشور، باید ابتدا یک طرح اقتصادی جدید و خلاقانه داشته باشد و یک بیزنس پلن قوی (طرح تجاری) بنویسد، سپس باید ایده و طرح خود را برای شرکت ها و سازمان های حامی ارسال کند. سازمان حامی، ایده و طرح اقتصادی متقاضی را بررسی می کند و در صورتی که طرح متقاضی از سوی سازمان پذیرفته شود، یک نامه حمایت از سوی سازمان حامی کانادایی برای طراح ایده و یک نامه حمایت (نامه ساپورت) و یک تعهدنامه برای اداره ی مهاجرت کانادا ارسال می کند. پس از ارسال نامه ی ساپورت طراح ایده و طرح تجاری می تواند برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا اقدام کند.

متقاضی برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید مدارکی مانند پاسپورت معتبر، مدرک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه با نمره ی قابل قبول، تمکن مالی، حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی و غیره را ارائه نماید.

طرح تجاری متقاضی باید دارای ویژگی هایی باشد تا از سوی سازمان حامی مورد تایید قرار بگیرد. طرح تجاری (کسب و کار) باید جدید و خلاقانه باشد و ایجاد اشتغال نماید و قابلیت رقابت داشته باشد، در این صورت توسط سازمان حامی تایید می شود و برای آن نامه ی ساپورت صادر می شود.

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ بهتره اول با مزایا و معایب اخذ ویزای استارت آپ کانادا آشنا بشی و با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

مهمترین دلایل ریجکت ویزای استارت آپ کانادا

در صورتی که درخواست متقاضی برای اخذ ویزای استارت آپ ریجکت شود، دیگر متقاضی نمی تواند به صورت قانونی وارد کشور کانادا شود و مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کار را دریافت کند و بدون ویزا از ورود او به کشور ممانعت خواهد شد. ویزای استارت آپ به دلایل مختلفی ممکن است ریجکت شود، مهمترین دلایل ریجکت و رد شدن ویزا عبارتند از:

1- عدم ارائه تمام مدارک درخواست شده از سوی سفارت

چنانچه متقاضی نتواند کلیه مدارک درخواستی سفارت را تهیه و ارائه نماید، به دلیل نقص پرونده ی مهاجرت با درخواست ویزای استارت آپ وی موافقت نخواهد شد و متقاضی می تواند پس از ریجکت ویزای استارت آپ کانادا با تکمیل مدارک خود دوباره درخواست ویزا نماید.

2- عدم ارائه اسناد مالی معتبر برای اثبات تمکن مالی متقاضی

متقاضی باید بتواند با مدارک قانونی و معتبری که به اداره ی مهاجرت ارائه می دهد، استطاعت مالی خود را برای پرداخت هزینه های اقامت و زندگی در این کشور را اثبات کند و داشتن توانایی مالی متقاضی برای افسر پرونده باید محرز شود، در صورت عدم ارائه مدارک تمکن مالی، درخواست ویزای او از سوی اداره مهاجرت رد خواهد شد.

3- عدم رعایت استانداردهای امنیت بین ‌المللی

متقاضی باید گواهی عدم سوء پیشینه را که به تایید پلیس رسیده باشد ارائه دهد تا اثبات کند ورود او به خاک این کشور خطر امنیتی نخواهد داشت، در غیر این صورت با ریجکت ویزای استارت آپ کانادا مواجه خواهد شد.

4- عدم ارائه مدارک پزشکی

متقاضی باید مدارک معتبر پزشکی مبنی بر عدم ابتلا به بیماری های خطرناک و داشتن سلامت روانی و جسمی را ارائه دهد، تا اثبات کند اقامت او برای شهروندان کانادایی خطری ندارد و متقاضی، درخواست بیش از حد برای استفاده از خدمات اجتماعی یا بهداشتی کانادا نخواهد داشت، بنابراین باید مدارک معاینه پزشکی را ارائه نماید.

5- عدم ارائه مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی)

متقاضی اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید به یکی از دو زبان این کشور یعنی فرانسه و یا انگلیسی تسلط داشته باشد، از این رو برای اثبات مهارت زبانی باید در آزمون های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه شرکت کند و نمره ی قابل قبول که از سوی اداره مهاجرت تعیین می شود را کسب کند. در صورت اخذ نمره ی پایین در هر یک از آزمون های زبان، درخواست ویزا رد خواهد شد.

6- عدم ارائه نامه ساپورت از سازمان حامی

ارائه نامه ساپورت از سوی سازمان حامی کانادایی بسیار حائز اهمیت است و متقاضی باید قبل از درخوست ویزای استارت آپ کانادا برای اخذ نامه ساپورت از سازمان حامی اقدام نماید.

برای اطلاع از مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

درخواست مجدد اخذ ویزای استارت آپ کانادا پس از ریجکت شدن

متقاضی پس از ریجکت ویزای استارت آپ کانادا می تواند، به رد شدن درخواست خود اعتراض کند و یا مجددا با ارائه ی مدارک یا اطلاعات جدید برای اخذ ویزا درخواست نماید، اما تحت شرایطی متقاضی پس از ریجکت ویزای استارت آپ اجازه ی درخواست مجدد را نخواهد داشت، این شرایط به شرح زیر می باشد:

1- افرادی که اظهارات نادرست و یا کذب در پرونده ی خود داشته باشند، به مدت 5 سال از درخواست ویزا منع می شوند.

2- افرادی که دارای سابقه ی کیفری غیرقابل پذیرش در کانادا باشند.

3- افرادی که به کار یا تحصیل غیرقانونی در این کشور مشغول هستند، تا زمانی که یک دوره ۶ ماهه از پایان کار یا تحصیل غیرمجاز خود در کانادا نگذرد، نمی توانند درخواست ویزای استارت آپ نمایند.

ریجکت ویزای استارت آپ اعضای اصلی پروژه

چنانچه درخواست اقامت و اخذ ویزای یکی از اعضای اصلی پروژه ی استارت آپ از سوی اداره مهاجرت کانادا رد شود، درخواست تمام اعضای گروه برای اخذ ویزا و اقامت رد خواهد شد. اما اگر شخصی که با درخواست اقامت او موافقت نشده است، از اعضای اصلی نباشد، تاثیری در اخذ ویزای استارت آپ سایر اعضای گروه نخواهد داشت.

درخواست تجدید نظر پس از ریجکت ویزای استارت آپ کانادا

متقاضی پس از دریافت رد درخواست ویزای استارت آپ کانادا باید بلافاصله درخواست تجدیدنظر را به دفتر مرکزی پذیرش یا پست ویزا که درخواست را رد کرده و یا به شعبه ی مدیریت پرونده ارسال نماید چرا که تأخیر در ارسال درخواست بررسی مجدد ممکن است، موجب نادیده گرفته شدن درخواست یا بایگانی یا از بین رفتن اسناد شود، همچنین با گذشت مدت زمان طولانی اسناد ارائه شده دیگر قابل اعتماد نخواهد بود.

همان طور که گفته شد، استارت آپ و کارآفرینی هر دو از روش های سرمایه گذاری در کانادا هستند و سرمایه گذاریان خارجی می توانند با سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنند و اقامت این کشور را دریافت کنند. اما استارت آپ و خوداشتغالی با هم تفاوت هایی دارند، که به شرح زیر می باشند:

1- در صورت اخذ ویزای استارت آپ کانادا برای سرمایه گذار خارجی و خانواده ی او بلافاصله اقامت دائم کانادا داده می شود و این یکی از مزایای اخذ ویزای استارت آپ کانادا است، اما در صورت اخذ ویزای کارآفرینی، سرمایه گذار ابتدا با ویزای کار وارد کانادا می شود و پس از گذشت 12 تا 18 ماه و تایید طرح تجاری و بیزینس پلن توسط دولت کانادا، به متقاضی اقامت دائم اعطا می شود.

2- برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا با توجه به اینکه سیستم امتیازی و استانی است هر چه سن، تحصیلات و سابقه کاری مرتبط سرمایه گذار مناسب تر باشد در کسب امتیاز بالاتر برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا موثر خواهد بود، اما برای اخذ ویزای استارت آپ شرط سنی برای سرمایه گذار وجود ندارد.

3- برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا سرمایه گذار باید در کانادا 9 تا 10 ماه در سال حضور داشته باشد و برای اخذ ویزای استارت آپ، سرمایه گذار باید در مدت 5 سال، 2 سال در کانادا حضور داشته باشد.

یکی دیگر از روش های مهاجرت شغلی به این کشور، ورک پرمیت کانادا است، برای کسب اطلاعات کامل در مورد ورک پرمیت کانادا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

4- برای اخذ ویزای کارآفرینی، متقاضی باید مدرک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه حداقل در سطح CLB5 و برخی استان ها CLB4 را ارائه نماید و هر چه مدرک زبان نمره ی بالاتری داشته باشد، امتیاز بیشتری خواهد داشت؛ ولی برای اخذ ویزای استارت آپ حداقل مدرک زبان CLB5 می باشد.

برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی از جمله کانادا، بهتره اول با مشاوران با تجربه در زمینه سرمایه گذاری خارجی مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

اگر در مورد مهاجرت به کانادا با برنامه مهاجرتی آلبرتا نمی دونی کلیک کن.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

باتوجه به گستردگی ارتباطات بین المللی در حوزه کاری و سرمایه گذاری بسیاری برآنند تا با حفظ سرمایه خود به رشد و ارتقای آن نیز دست یابند و این مهم امکانپذیر نیست تا افراد با متخصصان این حوزه که تحصیلات و تجربه بین المللی دارند مشاوره دریافت کنند ، تیم مهاجرتی هومان ویزا با ارائه خدمات مهاجرتی گسترده در این حوزه و سالها تجربه موفق توانسته کسب و کارهای زیادی را در عرصه بین المللی راه اندازی نماید.

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

1- عدم ارائه تمام مدارک درخواست شده از سوی سفارت

2- عدم ارائه اسناد مالی معتبر برای اثبات تمکن مالی متقاضی

3- عدم رعایت استانداردهای امنیت بین ‌المللی

4- عدم ارائه مدارک پزشکی

5- عدم ارائه مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی)

6- عدم ارائه نامه ساپورت از سازمان حامی

متقاضی پس از دریافت رد درخواست ویزای استارت آپ کانادا باید بلافاصله درخواست تجدیدنظر را به دفتر مرکزی پذیرش یا پست ویزا که درخواست را رد کرده و یا به شعبه ی مدیریت پرونده ارسال نماید چرا که تأخیر در ارسال درخواست بررسی مجدد ممکن است، موجب نادیده گرفته شدن درخواست یا بایگانی یا از بین رفتن اسناد شود، همچنین با گذشت مدت زمان طولانی اسناد ارائه شده دیگر قابل اعتماد نخواهد بود.

در صورت اخذ ویزای استارت آپ کانادا برای سرمایه گذار خارجی و خانواده ی او بلافاصله اقامت دائم کانادا داده می شود و این یکی از مزایای اخذ ویزای استارت آپ کانادا است، اما در صورت اخذ ویزای کارآفرینی، سرمایه گذار ابتدا با ویزای کار وارد کانادا می شود و پس از گذشت 12 تا 18 ماه و تایید طرح تجاری و بیزینس پلن توسط دولت کانادا، به متقاضی اقامت دائم اعطا می شود.

برای اخذ ویزای استارت آپ، سرمایه گذار باید در مدت 5 سال، 2 سال در کانادا حضور داشته باشد.

برای اخذ ویزای کارآفرینی، متقاضی باید مدرک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه حداقل در سطح CLB5 و برخی استان ها CLB4 را ارائه نماید و هر چه مدرک زبان نمره ی بالاتری داشته باشد، امتیاز بیشتری خواهد داشت؛ ولی برای اخذ ویزای استارت آپ حداقل مدرک زبان CLB5 می باشد.

5/5 - (8 امتیاز)

22 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا دلایل مختلفی دارد از جمله مخدوش بودن مدارک هویتی، تکمیل نبودن مدارک، ارائه مدارک خلاف واقع و… برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی تضمینی کانادا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا به دلایل مختلفی بستگی دارد و نمی توان در این خصوص پاسخ دقیقی داد. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص اخذ ویزای تحصیلی تضمینی کانادا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، دلایل مختلفی برای ریجکتی ویزای توریستی کانادا از جمله تکمیل نبودن مدارک لازم، ارائه مدارک مخدوش، ارائه اطلاعات جعلی و خلاف واقع و… وجود دارد. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد اخذ ویزای توریستی کانادا تضمینی و رفع ریجکتی ویزا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، روش های مختلفی برای رفع ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد. از این رو توصیه می کنم برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، متقاضی پس از دریافت رد درخواست ویزایکانادا باید بلافاصله درخواست تجدیدنظر را به دفتر مرکزی پذیرش یا پست ویزا که درخواست را رد کرده و یا به شعبه ی مدیریت پرونده ارسال نماید. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد اخذ ویزای تضمینی کانادا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، کورت کانادا دادگاه فدرال کانادا است که متقاضیان اخذ ویزای کانادا می توانند به دلیل ریجکتی ویزای کانادا از اداره مهاجرت کانادا شکایت کنند. برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

  1. سلام دوست عزیز، ارائه اطلاعات غیر واقع و جعلی، تکمیل نبودن مدارک لازم، ارائه مدارک مخدوش، نداشتن تمکن مالی مناسب و… از جمله دلایل ریجکتی ویزای کاری کانادا هستند. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد اخذ ویزای کاری تضمینی کانادا، با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، شما می توانید برای رفع ریجکتی ویزای کانادا با طرح شکایت از اداره مهاجرت کانادا در دادگاه فدرال کانادا (کورت) اعتراض کنید. برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

  1. سلام دوست عزیز اگر فاصله و وقفه‌ای طولانی مدت در سفر شما ایجاد شود و مدرکی برای توجیه این وقفه وجود نداشته باشد، امکان دارد ویزای تحصیلی رد شود. همچنین اگر مدارک هویتی شما ناقص باشد یا قابل خواندن نباشد، احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا افزایش می‌یابد

  1. سلام دوست عزیز، برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا باید یک بیزینس پلن قوی داشته باشید و از تمکن مالی مناسب، مدرک تحصیلی آکادمیک و مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس و تافل برخوردار باشید.

 1. سلام وقت بخیر درخواست تجدید نظر پس از ریجکت شدن ویزای استارت آپ کانادا چه جوریه؟

  1. سلام دوست عزیز، برای رفع ریجکتی ویزای استارتاپ کانادا ابتدا باید نواقص پرونده و دلایلی که موجب ریجکتی ویزا شده است را رفع کنید و مجددا درخواست اخذ ویزا بنمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×