فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

اخذ ویزا

اخذ ویزا یا روادید مجوزی برای شهروندان کشورهای خارجی برای ورود به یک کشور و اقامت برای مدتی محدود در آن کشور است. دولت هر کشور با توجه به شرایط سیاسی و فرهنگی خود ممکن است شهروندان کشورهای دیگر را ملزم و یا معاف از اخذ ویزا نماید.

ویزا یا روادید چیست؟

ویزا یا روادید مجوزی برای شهروندان کشورهای خارجی برای ورود به یک کشور و اقامت برای مدتی محدود در آن کشور است. دولت هر کشور با توجه به شرایط سیاسی و فرهنگی خود ممکن است شهروندان کشورهای دیگر را ملزم و یا معاف از اخذ ویزا نماید، مثلاً شهروندان ایرانی برای ورود به منطقه ی شینگن باید اقدام به اخذ ویزا نمایند، اما برای ورود به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا نیست و شهروندان ایرانی بدون اخذ ویزا می توانند وارد خاک این کشور شوند.

ویزا یا روادید از سوی اداره ی مهاجرت صادر می شود و ممکن است بر اساس صلاح دید مقامات مهاجرت کشور مقصد، در هر زمان لغو شود. در واقع ویزای یک کشور تضمین کننده ی ورود به آن کشور نیست و مقامات مرزی مجاز به لغو اجازه ی ورود دارنده ی ویزا به کشور خود می باشند.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی یک مهاجرت موفق رو تجربه کنی.

انواع ویـزا

ویزا دارای انواع مختلفی است که برای انجام امور متعدد در یک کشور صادر می شود که برخی از آنها عبارتند از:

* ویزای تحصیلی

* ویزای ترانزیت

* ویزای توریستی

* ویزای کاری

* ویزای تجاری

* ویزای پزشکی

* ویزای اقامت

* ویزای کنفرانسی و…

* نکته: بسیاری از کشورها برای خانواده افراد مهاجر یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال آنها، ویزای همراه صادر می کند تا آنها بتوانند تا زمان اعتبار ویزای مهاجر اصلی در کشور مقصد اقامت داشته باشند.

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص اخذ انواع ویزا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا کاملترین مشاوره و راهنمایی را در این زمینه دریافت کنی.

ویزای سینگل و ویزای مالتیپل چیست؟

ویزای سینگل:

این ویزا به متقاضی، امکان یک بار ورود به کشور مقصد را می دهد و در صورت مسافرت دوباره به همان کشور باید مجددا ویزا دریافت کرد.

ویزای مالتیپل:

این نوع ویزا به متقاضی، امکان ورود و خروج متعدد به کشور مقصد را در مدت اعتبار ویزا می دهد.

ویزای الکترونیکی، برچسبی و ویزای فرودگاهی 

ویزای الکترونیکی، برچسبی و فرودگاهی در نحوه ی دریافت ویزا با هم تفاوت دارند.

مراحل اخذ ویزای الکترونیکی:

برای دریافت این ویزا فقط کافی است متقاضی به صورت آنلاین به سامانه ی کشور مقصد مراجعه نماید و مدارک خود را بارگذاری کند تا پس از تاییدیه ی سفارت، ویزای خود را دریافت نماید.

ویزای برچسبی (ویزای لیبلی):

برای دریافت ویزای برچسبی متقاضی باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید تا بعد از انجام مراحل انگشت نگاری و تحویل مدارک، ویزا روی یکی از صفحات پاسپورت چسبانده شود.

ویزای فرودگاهی:

برای دریافت ویزای فرودگاهی، متقاضی باید مدارک خود را در سفر همراه داشته باشد و هنگام رسیدن به فرودگاه کشور مقصد، هزینه و مدارک دریافت ویزا را تحویل مامور مربوطه دهد و ویزای خود را دریافت کند. این ویزا بیشتر به شکل یک مهر ورود در پاسپورت درج می شود.

کد درج شده بر روی ویزا چیست؟

برای مسافرت های هر فرد یک کد اختصاصی وجود دارد که نشان دهنده ی تعداد دفعات مجاز تردد وی می باشد. مثلا افرادی که سابقه ی سفر و اقامت در منطقه ی شینگن را نداشته باشند، کد درج شده بر روی ویزای آنها یک خواهد بود، یعنی با ویزای صادر شده تنها می توانند یک بار وارد این منطقه شوند.

اگر تصمیم داری برای اخذ ویزا اقدام کنی، بهتره اول با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

آیا برای همه ی متقاضیان مهاجرت ویزا صادر می شود؟

برخی کشورها از صدور ویزا برای افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند ایدز خودداری می کنند که شرایط آن بستگی به قوانین کشور مقصد و نوع ویزای درخواستی دارد. همچنین برای صدور ویزا، ماموران مربوطه، عدم سوء پیشینه و سابقه ی کیفری و یا فعالیت های خاص متقاضی مانند قاچاق مواد مخدر را بررسی می کنند تا از ورود این اشخاص به کشور خود جلوگیری نمایند.

مراحل دریافت ویزا

1- تکمیل مدارک

ابتدا باید متقاضی مدارک درخواست ویزا را تهیه و در صورت نیاز آنها را ترجمه کند. متقاضیان برای اخذ ویزا و سفر به کشور مقصد، نیاز به پاسپورت دارند، پس در صورتی که متقاضی پاسپورت نداشته باشد باید برای دریافت آن اقدام نماید. پاسپورت معمولا 5 سال اعتبار دارد و پس از پایان اعتبار آن باید دوباره تمدید شود. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشت این است که برای درخواست ویزا، پاسپورت باید بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد. حتی اگر برای ورود به کشوری نیاز به اخذ ویزا نباشد و از اعتبار پاسپورت کمتر از 6 ماه باقی مانده باشد، اجازه ی ورود به آن کشور داده نخواهد شد.

2- گرفتن وقت سفارت

برای اخذ ویزای برخی کشورها مانند کانادا، باید متقاضی برای ارائه ی مدارک و انگشت نگاری به سفارت مراجعه کند و در این صورت نیاز به گرفتن وقت سفارت است.

مدارک لازم برای اخذ ویزا

* پاسپورت با بیشتر از6 ماه اعتبار

* مدارک شناسایی

* مدارک مالی مبنی بر توان مالی افراد، صورت ‌حساب بانک و…

* عکس واضح و جدید از متقاضی

ابطال ویزا

ویزا پس از پایان مدت اعتبار باطل می گردد، حتی اگر از طول مدت روزهای مجاز آن باقی مانده باشد، همچنین پس از پایان تعداد روزهای مجاز آن نیز ویزا باطل خواهد شد، حتی اگر از مدت اعتبار آن باقی مانده باشد.

عوامل تاثیرگذار در اخذ ویزا

* وضعیت تملک: یکی از عوامل تاثیرگذار در اخذ ویزا، داشتن املاک با ارزش است؛ زیرا با داشتن املاک امکان بازگشت متقاضی به کشور خودش بیشتر است.

* گردش حساب: پرینت حساب بانکی، وضعیت تجاری و مانده حساب متقاضی را در داخل کشور نشان می دهد.

* تاریخچه سفر: مهرهای پاسپورت متقاضی که به چه کشورهایی سفر کرده است برای صدور ویزای جدید اهمیت دارد.

* بیمه تامین اجتماعی: بیمه تامین اجتماعی سابقه ی کاری متقاضی را اثبات می کند.

* شغل: داشتن موقعیت شغلی جزء موارد تعیین کننده در اخذ ویزا می باشد.

* نکته: با توجه به انواع ویزا و قوانین هر کشور ممکن است موارد خاصی نیز برای اخذ ویزا وجود داشته باشد.

شهروندان ایرانی بدون ویزا و با پاسپورت ایرانی به چه کشورهایی می توانند سفر کنند؟

در حال حاضر رتبه ی پاسپورت ایران 101 است و با داشتن پاسپورت ایرانی، شهروندان می توانند به 42 کشور بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی سفر کنند. برخی کشورهایی که می توان با پاسپورت ایرانی بدون ویزا به آنها سفر کرد، عبارتند از:

ترکیه، ارمنستان، گرجستان، مالزی، ونزوئلا، اکوادور، نیکاراگوئه، ایالات فدرال میکرونزی، دومینیکا، کامبوج، موزامبیک، سومالی، تانزانیا و…

تاریخ اعتبار ویزا در تعداد روزهای مجاز چقدر است؟

تاریخ اعتبار ویزا تاریخی است که دارنده ی ویزا در طی آن حق استفاده از ویزای خود را دارد و ویزا در خارج از چهارچوب آن بدون اعتبار است.

ویزای شینگن چیست؟

این منطقه شامل ۲۶ کشور اروپایی است که عبارتند از:

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین.

همچنین کشورهای بلغارستان، کراواسی، قبرس، رومانی، واتیکان، سن مارینو و موناکو عضو شینگن نیستند اما از قوانین ویزای منطقه ی شینگن پیروی می ‌کنند و با داشتن ویزای شینگن می‌ توان به این کشورها نیز وارد شد.

نوع و مدت ویزای شینگن چقدر است؟

با توجه به هدفی که متقاضی ویزای شینگن از سفر دارد، نوع و مدت زمان ویزا تعیین می شود. ممکن است اهداف سفر، شرکت در تور گردشگری، فعالیت تجاری و یا توقف چند ساعته در یکی از کشورهای عضو شینگن باشد. با توجه به موارد ذکر شده مدت زمانی خاص برای ویزای شینگن تعیین خواهد شد

انواع ویزای شینگن

نوع ویزای شینگن با توجه به هدف و ماهیت سفر متقاضی دریافت ویزا، انواع مختلفی دارد و همچنین با توجه به نوع ویزای صادر شده، مدت اعتبار آن نیز متفاوت است. بنابراین نوع ویزای شینگن مشخص می ‌کند که افراد می ‌توانند به چند کشور سفر کنند و مدت اقامتشان چقدر خواهد بود.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن به سه دسته تقسیم می‌ شود:

1- ویزای اتحادیه شینگن  (USV):

ویزای اتحادیه شینگن همان ویزای گردشگری اروپا است. با داشتن این ویزا، افراد اجازه دارند، هر ۶ ماه یک ‌بار به مدت حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کنند. ویزای اتحادیه شینگن نیز بر اساس هدف دارای ۳ نوع، ویزای A, B, C است.

* ویزای A:این ویزا مخصوص استفاده در فرودگاه ‌های منطقه ی شینگن است و فرد نمی‌ تواند از محدوده ی فرودگاه خارج شود. این ویزا در واقع یک نوع ویزای ترانزیت فرودگاهی است که فرد تنها می ‌تواند در یکی از فرودگاه ‌های منطقه ی شینگن پرواز خود را تعویض کند.

* ویزای B: ویزای شینگن نوع B ویزای ترانزیتی است که به گذرنامه الصاق می‌ شود. این نوع ویزا محدوده ی زمانی ۵ روزه را برای مسافران در نظر می‌ گیرد تا مسافر در این مدت از خاک کشورهای حوزه ی شینگن عبور کند.

* ویزای C: این ویزا، ویزای کوتاه ‌مدت برای سفر به منطقه ی شینگن است و دارنده ی آن می ‌تواند در مدت زمانی که در ویزا تعیین شده‌، در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد.

2- ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای  (LTV)

3- ویزای ملی شینگن یا ویزای نوع D: این ویزا برای افرادی صادر می شود که برای تحصیل، کار و یا اقامت دائم در یکی از کشورهای منطقه ی شینگن اقامت دارند و افراد به دلایلی در منطقه ی شینگن اقامت طولانی مدت دارند و پس از پایان دوره به کشور خود باز می گردند.

ویزای نوع D شینگن شامل دو نوع ویزا است:

1- ویزای نوع D سینگل: این ویزا برای کسانی صادر می شود که برای مدت زمانی خاص و با اهداف درمانی به منطقه ی شینگن وارد شده ‌اند و قصد اقامت دارند و پس از بهبودی به کشور خود باز می گردند. این نوع ویزا تنها اجازه ی یک‌ بار ورود را به افراد می‌ دهد.

2- ویزای نوع D مولتیپل: با این ویزا افراد می توانند به دفعات در منطقه ی شینگن تردد کنند و برای افراد زیر صادر می شود:

1- دانشجویان بین‌المللی که برای آنها ویزای یک ‌ساله با قابلیت تمدید صادر می‌ شود.

2- دانشجویان خارجی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی در شرایط خاص و برای مدتی معین به کشوری در منطقه ی شینگن سفر می‌ کنند.

3- افرادی که پروژه و یا فعالیت‌های علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا مؤسسه معتبر آموزشی انجام می‌دهند.

4- افرادی که دارای حرفه ی تخصصی خاصی هستند و برای به اشتراک‌گذاری این توانمندی ‌ها به کشورهای منطقه ی شینگن سفر می ‌کنند.

5- موارد اضطراری ‌مانند شرایط حاد پزشکی که امکان ترک منطقه ی شینگن توسط فرد وجود نداشته باشد.

دلایل ریجکت ویزای شینگن

ممکن است ویزای شینگن به دلایل مختلف از سوی سفارت ریجکت یا رد شود که برخی دلایل آن عبارتند از:

1- ارائه مدارک جعلی توسط متقاضی

۲- متقاضی سوء سابقه داشته باشد.

۳- گذرنامه، شناسنامه و مدارک شخصی متقاضی مخدوش و آسیب دیده باشد.

۴- متقاضی در مصاحبه، توضیحات دروغ به افسر ویزای شینگن بدهد.

۵- عدم اثبات توانایی مالی متقاضی

۶- معتبر نبودن بیمه ‌نامه ی متقاضی

۷- رزرو جعلی هتل و یا محل سکونت دعوت کننده

8- سایر موارد مانند حساب سازی بانکی توسط متقاضی، سابقه سفر ضعیف و …

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن چیست؟

مدارک ارائه شده برای اخذ ویزای شینگن کشورهای مختلف محدوده ی شینگن تقریباً مشابه هم هستند. همه ی مدارک باید ترجمه شده و دارای مهر دادگستری باشد:

1- تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن

2- ترجمه‌ ی رسمی شناسنامه با کپی از تمام صفحات

3- اصل پاسپورت به همراه کپی از پنج صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر ویزا خورده است. اعتبار پاسپورت باید حداقل 6 ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.

4- سه قطعه عکس تمام رنگی زمینه سفید 4 × 6

5- واچر رزرو هتل (تأییدیه رزرو اتاق). چنانچه دعوت ‌نامه داشته باشید نیازی به واچر هتل نمی باشد.

6- رزرو بلیط پروازی رفت و برگشت به کشور مقصد

7- بیمه ی مسافرتی

8- گواهی اشتغال به کار

9- پرینت حساب بانکی، گردش سه ماه آخر و مانده حساب که روی سربرگ انگلیسی بانک و مهر شده باشد. 10- در صورت داشتن بیمه ی کاری، سوابق سه ماه آخر، قبل از درخواست ویزای شینگن

11- در صورت داشتن سند ملکی به نام متقاضی، اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر مسترد خواهد شد.

گواهی اشتغال به کار برای اخذ ویزای شینگن

گواهی اشتغال به کار که برای دریافت ویزای شینگن ارائه می شود، باید بر روی سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار به زبان انگلیسی باشد.

در صورت داشتن شغل آزاد: متقاضی باید ترجمه ی پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت مالیات به همراه مهر اداره ی مالیات ارائه نماید.

کار به صورت پروژه‌ای: در این صورت متقاضی باید مدرکی از پروژه ‌های آینده‌ ارائه دهد یا مدرکی که نشان دهنده ی بازگشت وی به ‌دلیل وجود موقعیت یا پیشنهاد خوب شغلی آینده است.

گواهی اشتغال به کار برای دانشجویان: دانشجویان باید گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی بر روی سربرگ رسمی دانشگاه به همراه امضای رئیس دانشگاه را ارائه نمایند.

گواهی اشتغال به کار برای زنان خانه‌دار: برای دریافت ویزای شینگن برای زنان خانه‌ دار یا فرزندان تحت تکفل،‌ ارائه گواهی اشتغال به کار و شرح صورت‌ حساب بانکی با ذکر تاریخ افتتاح حساب مربوط به همسر یا پدر الزامی‌ می ‌باشد.

متقاضی برای اخذ گواهی اشتغال به کار باید اطلاعات زیر را ارائه نماید:

* نام و نام خانوادگی

* نام پدر

* شماره ملی

* سمت یا جایگاه شغلی در اداره

* نام و نشانی محل کار

* میزان حقوق بر حسب ارز همان کشوری که حقوق می‌گیرد.

* تاریخ میلادی روز نوشته شدن نامه اشتغال به کار

* نام و سمت رئیسی که نامه‌ را امضا می کند.

* تاریخ میلادی سفر

آیا می توان به ریجکت ویزای شینگن اعتراض کرد؟

متقاضی ویزای شینگن ابتدا باید بداند به چه دلیلی سفارت درخواست او را برای دریافت ویزا رد کرده است. سپس با اطلاع از دلیل رد درخواست ویزا، می ‌تواند با ارسال نامه ی اعتراض به ریجکت ویزای شینگن اعتراض خود را اعلام کند.

برای نوشتن نامه ی اعتراض به ریجکت ویزای شینگن متقاضی باید اطلاعات زیر را در نامه درج کند:

* اطلاعات شخصی که شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پست و ایمیل

* تاریخ ریجکت ویزای شینگن که باید در ابتدای نامه ی اعتراض و بعد از نوشتن اطلاعات شخصی قید شود.

* دلیل رد شدن ویزای شینگن که باید دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ی ریجکتی سفارت آمده است.

* توضیحات متقاضی در مورد بروز اشتباه در ریجکت ویزای شنگن

* نکته: براساس قوانین شینگن، برای اقدام مجدد پس از ریجکت ویزای شینگن محدودیت قانونی وجود ندارد و متقاضی می تواند حتی دو روز پس از دریافت نامه ی ریجکتی با ارائه ی مدارک جدید به رد شدن ویزا اعتراض نماید.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بدونی شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن چیه؟

هم چنین با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای تجاری ایتالیا و بهترین مسیر دریافت ویزای سرمایه گذاری ایتالیا مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید و درباره دریافت انواع ویزای شینگن ایتالیا با کمترین مدارک در کوتاه ترین زمان مانند اخذ ویزای توریستی ایتالیا و اپلای تحصیلی برای ویزای تحصیلی ایتالیا از به روزترین اخبار و اطلاعات قوانین مهاجرت به ایتالیا مطلع باشید.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

ویزا یا روادید مجوزی برای شهروندان کشورهای خارجی برای ورود به یک کشور و اقامت برای مدتی محدود در آن کشور است

ویزا یا روادید از سوی اداره ی مهاجرت صادر می شود

ویزای سینگل به متقاضی، امکان یک بار ورود به کشور مقصد را می دهد و در صورت مسافرت دوباره به همان کشور باید مجددا ویزا دریافت کرد.

ویزای مالتیپل به متقاضی، امکان ورود و خروج متعدد به کشور مقصد را در مدت اعتبار ویزا می دهد.

برخی کشورها از صدور ویزا برای افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند ایدز خودداری می کنند که شرایط آن بستگی به قوانین کشور مقصد و نوع ویزای درخواستی دارد. همچنین برای صدور ویزا، ماموران مربوطه، عدم سوء پیشینه و سابقه ی کیفری و یا فعالیت های خاص متقاضی مانند قاچاق مواد مخدر را بررسی می کنند تا از ورود این اشخاص به کشور خود جلوگیری نمایند.

ترکیه، ارمنستان، گرجستان، مالزی، ونزوئلا، اکوادور، نیکاراگوئه، ایالات فدرال میکرونزی، دومینیکا، کامبوج، موزامبیک، سومالی، تانزانیا و…

5/5 - (25 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×