فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون ACT فعالیت ندارد

آزمون ACT چیست؟

آزمون ACT یکی از آزمون‌ های ورودی برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌ های معتبر آمریکا است و توسط موسسه غیرانتفاعی ACT هر ساله هفت مرتبه برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون ACT برای اپلای تحصیلی

آزمون ACT یکی از آزمون‌ های ورودی برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌ های معتبر آمریکا است و توسط موسسه غیرانتفاعی ACT هر ساله هفت مرتبه برگزار می‌ شود. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند و می‌ خواهند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در این کشور ادامه دهند، باید برای اپلای و پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد در آزمون ورودی ACT شرکت کنند و موفق به کسب نمره‌ ی قابل قبول شوند. البته دانشجویان بومی آمریکا نیز برای ورود به دانشگاه باید در این آزمون شرکت کنند.

آزمون ACT مانند آزمون SAT یکی از آزمون‌ های ورودی مهم برای پذیرش تحصیلی است، اما نسبت به آزمون SAT اعتبار بیشتری دارد.

نکته‌ ای که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع کارشناسی باید به آن توجه کنند، این است که برای اپلای تحصیلی دانشگاه‌ های معتبر آمریکا، تنها کسب نمره‌ ی بالا در آزمون ACT ملاک نبوده و متقاضی باید واجد شرایط پذیرش تحصیلی باشد و مدارک دیگری مانند توصیه نامه تحصیلی، تمکن مالی، استادی پلن (برنامه تحصیلی)، ریزنمرات، نداشتن گپ تحصیلی غیرمجاز، ارائه مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر و بین المللی و غیره را ارائه نماید.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می‌ تونی یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنی.

ساختار آزمون ACT

آزمون ACT یک آزمون کتبی و چند گزینه‌ ای است که سطح علمی داوطلبان را در حوزه‌ ی زبان انگلیسی، درک مطلب، ریاضیات و استدلال عملی ارزیابی می‌ کند. مدت زمان پاسخ به سوالات بخش اجباری 2 ساعت و 55 دقیقه و مدت زمان پاسخ به بخش اختیاری 40 دقیقه است.

سوالات آزمون ACT شامل 4 بخش اجباری و یک بخش اختیاری است. سوالات بخش اجباری مربوط به انگلیسی، ریاضیات، خواندن و علوم پایه است و بخش اختیاری مربوط به نوشتن است. همچنین این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می‌ شود.

آزمون OET تضمینی

بخش‌های مختلف آزمون ACT عبارتند از:

1- بخش انگلیسی که شامل 75 سوال است و برای پاسخگویی به سوالات 45 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

2- بخش ریاضی آزمون شامل 60 سوال است و داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات این بخش پاسخ دهند.

3- بخش خواندن دارای 40 سوال است و مدت زمان پاسخ به سوالات در این بخش 35 دقیقه است.

4- بخش علوم پایه از 40 سوال تشکیل شده و داوطلبان برای پاسخگویی 35 دقیقه فرصت دارند.

* در بخش اختیاری آزمون (نوشتاری)، یک سوال به داوطلب داده می‌ شود و داوطلبان برای نوشتن متن درخواستی 40 دقیقه زمان دارد.

اگر سوالی درباره ی شرایط و مدارک لازم برای شرکت در آزمون ACT داری، می‌ تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و مشاوره دریافت کنی.

نمره‌دهی آزمون ACT چگونه است؟

نمره‌ بخش‌ های اجباری آزمون، 1 تا 36 و نمره‌ ی بخش اختیاری بین ۲ تا ۱۲ امتیاز متغیر است. اگر نمره‌ ی هر بخش کمتر از 6 باشد، نمره‌ ی آزمون برای دانشگاه مقصد قابل قبول نخواهد بود و با درخواست پذیرش تحصیلی متقاضی موافقت نمی‌ شود. برای اپلای تحصیلی دانشگاه‌ های معتبر آمریکا کسب نمره‌ ی 31 شانس پذیرش تحصیلی داوطلبان را افزایش می‌ دهد.

اعلام نتایج آزمون ACT

داوطلبانی که فقط در بخش اجباری آزمون ACT شرکت کرده‌ اند، نتایج، 2 تا 8 هفته پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و داوطلبانی که در آزمون اختیاری نیز شرکت کرده‌اند، نتایج آزمون 5 تا 8 هفته بعد اعلام می‌ شود و داوطلبان در صورت کسب نمره‌ ی قابل قبول می‌ توانند برای اپلای تحصیلی دانشگاه مقصد اقدام کرده، ولی در صورت عدم موفقیت در کسب نمره‌ ی قبولی درخواست پذیرش متقاضی از سوی دانشگاه مقصد رد می‌ شود.

مدت اعتبار مدرک آزمون ACT چقدر است؟

اعتبار آزمون ACT مانند بسیاری از آزمون‌ های بین‌ المللی دیگر اعم از آزمون های زبان انگلیسی و یا آزمون های ورودی دانشگاه ها مانند آزمون UCAT که برای پذیرش دانشجویان خارجی برگزار می‌ شود، موقتی بوده و دارای مدت محدودی است و پس از پایان این مدت معتبر نخواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون ACT پنج سال پس از برگزاری و اعلام نتایج آزمون است و پس از پنج سال، اعتبار مدرک آن منقضی شده و برای اپلای تحصیلی مورد قبول دانشگاه‌ها نخواهد بود.

بهتره برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی با مشاوران با تجربه در خصوص مهاجرت و امور بین المللی مشورت کنید. از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

قوانین شرکت در آزمون ACT

* داوطلبان باید به موقع در جلسه‌ ی برگزاری آزمون شرکت کنند.

* در صورتی که زمان پاسخگویی به یک بخش آزمون تمام نشده است، داوطلب اجازه‌ ی رفتن به بخش‌ های دیگر و یا برگشتن به بخش‌ های قبلی را نخواهد داشت. عدم رعایت این نکته، موجب اخراج داوطلب از جلسه‌ی آزمون می‌ شود.

* در بین بخش‌ های آزمون زمانی برای استراحت به داوطلبان داده می‌ شود که داوطلب در مدت استراحت اجازه‌ ی صحبت با سایر داوطلبان را ندارد و تبادل نظر با سایر داوطلبان تقلب محسوب می‌ شود.

* داوطلبان اجازه‌ استفاده از تلفن همراه را در حین آزمون ندارند و در صورت استفاده از آن از جلسه‌ی آزمون اخراج خواهند شد.

* هنگام ورود به جلسه‌ ی آزمون داوطلبان باید کارت شناسایی و پاسپورت معتبر همراه داشته باشند در غیر این صورت اجازه‌ ی شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

* داوطلبان باید برای پاسخ دادن به سوالات مداد و پاک کن به همراه داشته باشند.

* داوطلبان اجازه دارند از ماشین حساب استفاده کنند، اما نمی‌ توانند از ماشین حساب تلفن همراه خود استفاده کنند و استفاده از تلفن همراه تخلف محسوب می‌ شود.

* به همراه داشتن برگه‌ یادداشت و دیگشنری و غیره در جلسه‌ آزمون تخلف محسوب می‌ شود.

آیا آزمون ACT در ایران برگزار می‌ شود؟

آزمون ACT هفت مرتبه در سال در مراکز برگزاری آزمون در ایالات متحده‌ و مراکز بین‌ المللی برگزار می‌ شود، اما این آزمون مانند برخی آزمون های دیگر از جمله آزمون IMAT و UCAT و آزمون GMAT در ایران برگزار نمی‌ شود و داوطلبان می‌ توانند برای شرکت در این آزمون به کشورهای برگزار کننده سفر کنند. داوطلبان برای اطلاع از لیست کشورهای برگزار کننده‌ آزمون می‌ توانند به سایت ACT مراجعه کرده و برای ثبت‌ نام یکی از نزدیک‌ ترین کشورها را انتخاب کنند.

اگر تصمیم داری برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های معتبر مانند ACT، آزمون LSAT، آزمون UCAT اقدام کنی، کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما کمک می‌ کنند تا بتونی مراحل ثبت‌ نام و پرداخت هزینه‌ ها را به راحتی انجام بدی.

تفاوت‌ های آزمون ACT با آزمون SAT چیست؟

آزمون ACT و SAT هر دو آزمون‌ های ورودی دانشگاه‌ های معتبر برای اپلای تحصیلی هستند و مدارک هر دو آزمون برای مراکز آموزشی و دانشگاه‌ ها معتبر است، اما این دو آزمون تفاوت‌ هایی نیز با هم دارند که عبارتند از:

* این دو آزمون تفاوت‌ های بسیاری در بخش ریاضی دارند. مثلا در آزمون ACT استفاده از ماشین حساب مجاز، اما در یکی از بخش‌ های آزمون SAT غیرمجاز است و یا اینکه سوالات ریاضی در آزمون ACT پنج گزینه‌ ای و در SAT چهار گزینه‌ ای است. همچنین در بخش ریاضی آزمون SAT علاوه بر سوالات چند گزینه‌ ای، سوالاتی وجود دارند که خود داوطلب باید به آنها پاسخ دهد. اما در آزمون ACT چنین سوالاتی وجود ندارد. البته تفاوت‌ های دیگری نیز در بخش ریاضی در این دو آزمون وجود دارد.

* در بخش خواندن آزمون SAT سوالات مبتنی بر شواهد، مطرح شده و سوالات به ترتیب قرار گرفتن در متن مطرح می‌ شوند. اما در آزمون ACT سوالات به طور تصادفی از متن انتخاب می‌ شوند.

* سوالات بخش خواندن آزمون SAT آسانتر از آزمون ACT است.

* در بخش نوشتاری آزمون ACT متن به صورت مقایسه‌ ای نوشته می‌ شود، اما در آزمون SAT به صورت استدلالی نوشته می‌ شود.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تافل و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

آزمون ACT در یک سال 7 مرتبه توسط موسسه غیرانتفاعی ACT برگزار می شود.

آزمون ACT یکی از آزمون های ورودی دانشگاه های آمریکا است که علاوه بر دانشجویان خارجی، شهروندان آمریکایی نیز برای ورود به دانشگاه باید در این آزمون شرکت کنند.

خیر، آزمون ACT در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده سفر کنند. داوطلبان برای اطلاع از لیست کشورهای برگزار کننده آزمون باید به سایت ACT مراجعه کنند.

مدت اعتبار این آزمون 5 سال است و پس از 5 سال فاقد اعتبار خواهد بود.

خیر، برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد، متقاضی علاوه بر کسب نمره ی قبولی در این آزمون باید مدارک دیگری مانند توصیه نامه، ریز نمرات، مدرک آزمون زبان و غیره را نیز ارائه دهد.

5/5 - (17 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع از محل های برگزاری آزمون ACT باید به سایت ثبت نام آزمون مراجعه کنید و لیست مراکز مجاز برگزاری آزمون را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×