فهرست مطالب

آزمون آیلتس 

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در  آزمون آیلتس و آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

آزمون زبان انگلیسی آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس (IELTS) مخفف International English Language Testing System می باشد. آیلتس، آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده ی توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است.

این آزمون در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

دسته‌بندی آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) در دو دسته بندی  General(عمومی) و Academic (آکادمیک) برگزار می شود.

مدل جنرال یا عمومی آزمون آیلتس، توانایی داوطلب را در بکارگیری زبان انگلیسی در موقعیت های کاری و اجتماعی ارزیابی می کند و آزمون آیلتس آکادمیک، نیز توانایی داوطلب را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

* نکته: مدرک آیلتس جنرال همچنین برای اشخاصی که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است.

آزمون آیلتس با چه روشهایی برگزار می شود؟

آزمون آیلتس با چه روش هایی برگزار می شود؟

آزمون آیلتس مانند برخی آزمون های دیگر از جمله آزمون FCE و OET و آزمون BEC به دو روش کتبی و کامپیوتری برگزار می شود. در روش کتبی داوطلبان سوال ها را روی برگه گرفته و سپس با مداد جواب ها را در پاسخنامه وارد می کنند. در روش کامپیوتری سوال ها و پاسخ آنها بر روی کامپیوترهای مرکز در مقابل داوطلبان قرار می گیرد و آنها با استفاده از کیبورد و ماوس پاسخ ها را بر روی رایانه وارد می کنند.

برگزاری آزمون آیلتس به هر دو روش از نظر زمان، محتوا، نوع سوالات، نحوه برگزاری آزمون Speaking و رعایت موارد امنیتی یکسان هستند.

ساختار آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) شامل چهار بخش است که عبارتند از:

* بخش اول: Listening (شنیداری)

* بخش دوم: Reading (خواندن)

* بخش سوم: Writing (نوشتن)

* بخش چهارم: Speaking (مکالمه یا گفتاری)

بخش های مختلف آزمون همگی در يك روز برگزار می شود و آزمون مصاحبه نیز يك هفته قبل يا بعد از آزمون كتبي انجام می شود.

مراحل آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در دو مرحله برگزار می شود:

* مرحله اول: این مرحله از آزمون کتبی است و مهارت های شنیداری، خواندن و نوشتاری داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهد و انجام آن دو ساعت و چهل دقیقه طول می کشد.

* مرحله دوم: این بخش از آزمون آیلتس مرحله گفتاری است که مهارت صحبت کردن داوطلبان به زبان انگلیسی ارزیابی می شود.

اگر برای شرکت در آزمون های زبان بین المللی ویژه مهاجرت مانند آیلتس، آزمون PTE و غیره اطلاعات کافی نداری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی در این زمینه داری بپرسی.

بخش Listening (شنیداری) آزمون آیلتس

بخش شنیداری آزمون آیلتس شامل چهار قسمت است و برای هر بخش آن 10 سوال (جمعا 40 سوال) طراحی می شود و زمان پاسخگویی به سوالات آزمون Listening تقریبا 40 دقیقه می باشد.

این بخش از آزمون، مهارت داوطلب در فهمیدن موضوع اصلی گفتگو و مکالمه، داده‌ های پراکنده و گوش دادن به موضوعات مختلف را ارزیابی می کند و شرکت کننده در آزمون فقط یک مرتبه فرصت دارد تا به هر گفتگو گوش دهد.

بخش Listening آیلتس موضوعات مختلفی را در بر می گیرد، که شامل:

* مکالمه روزمره که بین دو شخص انجام می شود.

* یک فرد پیرامون یک موضوع عمومی و روزمره صحبت می کند.

* گفتگو بین چند نفرکه بیشتر جنبه علمی یا آموزشی دارد.

* فردی در خصوص یک موضوع علمی یا تخصصی صحبت می کند و اطلاعات تخصصی و دقیقی ارائه می دهد که دارای داده ها و نکات زیادی بوده و داوطلب باید بتواند داده‌ ها را از هم تفکیک نماید.

پس از اتمام سی دی، داوطلب در آزمون کتبی ۱۰ دقیقه و در آزمون کامپیوتری ۲ دقیقه زمان دارد تا جواب‌ها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل کند.

بخش Reading (خواندن) آزمون آیلتس

در این بخش از آزمون به جنرال ریدینگ (خوانداری عمومی) و آکادمیک ریدینگ (خوانداری آکادمیک) به طور خلاصه اشاره می کنیم.

بخش جنرال ریدینگ (خوانداری عمومی)

در بخش جنرال ریدینگ آزمون آیلتس دفترچه‌ای دارای متن هایی که در مجموع 2000 تا 2700 کلمه است را در اختیار داوطلب قرار می دهند و او باید به 40 سوال در 60 دقیقه پاسخ دهد و در این بخش زمان اضافه‌ای برای انتقال پاسخ ها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به داوطلب داده نمی شود.

متن های بکار رفته در این بخش از آزمون از کتاب ها ،مجلات و روزنامه ها انتخاب می شوند و مخاطب آن افراد غیر متخصص می باشند.

بخش اول در خصوص امور روزمره اجتماعی و بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی و بخش سوم نیز شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی می باشد.

بهترین کشور برای شرکت در آزمون CAE برای ایرانیان

بخش آکادمیک ریدینگ (خوانداری آکادمیک)

در این بخش نیز مانند بخش جنرال ریدینگ، دفترچه‌ای دارای سه متن که جمعا 2000 تا 2700 کلمه دارند در اختیار داوطلب قرار می گیرد که باید به 40 سوال در 60 دقیقه پاسخ دهد. همچنین زمان اضافه‌‌ای برای انتقال جواب ها به پاسخنامه در نظر گرفته نشده است.

متن های بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتاب ها و روزنامه‌ ها انتخاب شده‌ و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

* متون جنبه علمی دارند و داوطلب باید سطح بیشتری از لغات را بداند.

* حداقل یکی از سه متن نوشتاری، استدلالی است.

* متن سوم از متن اول و دوم سطح زبان بالاتری را نیاز دارد.

در خصوص تفاوت آزمون جنرال ریدینگ و آکادمیک ریدینگ باید گفت فرمت هر دو آزمون یکسان است، اما در قسمت محتوا در آزمون آکادمیک داوطلبان با محتواهای طولانی‌تر و تخصصی روبرو می شوند، ولی در بخش جنرال بیشتر با مباحث عمومی و کار آفرینی و لغات ساده‌تری روبرو هستند.

اگر در مورد تفاوت ریدینگ تافل با آیلتس نمی دونی کلیک کن.

بخش Writing (نوشتاری) آزمون آیلتس

برای بخش Writing (نوشتاری) آزمون IELTS برای پاسخگویی به سوالات توسط داوطلبان 60 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. در این بخش از آزمون آیلتس دو موضوع به داوطلبان داده می شود تا در مورد آن انشا بنویسند. متن اول باید حداقل با 150 کلمه نوشته شود و متن دوم نیز باید حداقل با 250 کلمه نوشته شود و متن های کمتر از 150 و 250 کلمه نمره کامل کسب نخواهند کرد

بخش Speaking (گفتاری) آزمون آیلتس

بخش گفتاری یا Speaking آزمون آیلتس، شامل مصاحبه است که زمان آن بین 11 الی 14 دقیقه است. مصاحبه ی بخش گفتاری (مکالمه) شامل سه بخش است:

* بخش اول: شامل سوالات شخصی و عمومی در مورد وضعیت خانوادگی، شغلی و محل زندگی داوطلب است، همچنین سوالاتی در خصوص علایق وی پرسیده خواهد شد.

* بخش دوم: به داوطلب موضوعی داده می شود تا در مورد آن دو دقیقه صحبت کند و نظر خود را در خصوص موضوع مورد نظر بیان کند.

* بخش سوم: در این بخش شخص مصاحبه کننده به مدت 4 تا 5 دقیقه در مورد موضوع مطرح شده با داوطلب بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

سطح بندی نمرات آزمون آیلتس

سطح بندی آزمون آیلتس

آزمون آیلتس مانند آزمون تافل نمره رد یا قبولی ندارد و نتیجه آزمون آیلتس نمره‌ داوطلب در هر مهارت و یک نمره‌ کلی از ۹ نمره را مشخص می کند. نمره کلی داوطلب که در نتیجه‌ی آزمون مشخص می شود، میانگینی از نمرات هر چهار مهارت است. در سطح صفر داوطلب هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد و پایین ترین سطح آیلتس است و در سطح 9، داوطلب مهارت کاربردی زبان را دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل دارد و بالاترین سطح است.

به ‌طور معمول سطح ۵ نمره‌ی متوسط و سطح ۶ به بالا خوب محسوب می‌ شود و برای پذیرش داوطلب در دانشگاه کمبریج، آکسفور و هاروارد نمره‌ی آزمون آیلتس باید حداقل سطح 7 باشد، چرا که در سطح 7، داوطلب مهارت کاملاً کاربردی زبان را دارد.

اهمیت آزمون ناتی برای مهاجرت به استرالیا

اعلام نتایج آزمون آیلتس

۱۳ روز پس از برگزاری آزمون، نتایج بر روی سایت مرکز برگزاری آزمون، اعلام و سپس پست می شود. برخی از مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران نتیجه را از طریق پیامک و ایمیل نیز برای داوطلبان ارسال می ‌کنند.

داوطلبان یک کپی از کارنامه خود دریافت خواهند کرد و می توانند از مرکز برگزاری آزمون درخواست کنند تا کارنامه را برای ۵ سازمان به صورت رایگان ارسال کنند. همچنین مدت اعتبار کارنامه آزمون آیلتس ۲ سال است.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون آیلتس شرکت کنی می تونی جهت کسب اطلاع از به روزترین اخبار امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشی.

آیا می توان به نتیجه آزمون آیلتس اعتراض کرد؟

امکان اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس نیز وجود دارد، به این ترتیب که هر داوطلب می‌ تواند به فاصله‌ی شش هفته از تاریخ برگزاری آزمون با پرداخت مجدد هزینه‌ی آزمون یک برگه‌ی اعتراض تکمیل نموده و اعتراض خود را در این خصوص اعلام نماید؛ در صورت تأیید اعتراض، این مبلغ به وی مسترد می شود و در غیر این صورت هزینه قابل عودت نخواهد بود.

برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان باید در یکی از آزمون های زبان بین المللی شرکت کنی، برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص انواع آزمون های زبان انگلیسی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در این زمینه داری بپرس.

آزمون OET ویژه مهاجرت کادر درمان

مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق داشته باشی، باید بدونی متناسب با توانایی تحصیلی و شغلی مورد نظرت میتونی در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، برای دریافت راهنمایی کامل در این باره و اطلاع از مزایا و معایب هر یک از آزمون های زبان، ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

مدت اعتبار آزمون آیلتس چقدر است؟

مدرک آزمون های زبان انگلیسی بین المللی دارای اعتبار موقت و دائمی است. اعتبار مدرک آزمون آیلتس موقتی بوده و دارای 2 سال اعتبار است، یعنی پس از 2 سال فاقد اعتبار خواهد بود و در صورتی که متقاضی بخواهد از مدرک آزمون آیلتس برای مهاجرت استفاده کند، باید مجددا در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

در صورتی که مدرک آزمون زبان مانند آزمون CPE دارای اعتبار دائمی باشد، گذشت زمان تاثیری در کاهش اعتبار مدرک آزمون نخواهد داشت و اعتبار آن مادام العمر خواهد بود و دارنده آن هر زمان که بخواهد می تواند مدرک آزمون زبان خود را برای اهداف مختلف مانند مهاجرت ارائه نماید.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز چیست؟

از سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک، نسخه دیگری از آزمون آیلتس برای افرادی که قصد مهاجرت غیرتحصیلی به انگلستان را دارند برای ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد طراحی شده است.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که متقاضی با توجه به نوع ویزا و دلیل مهاجرت خود می تواند در یکی از سه سطح آزمون شرکت کند.

نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز به صورت رد یا قبولی مشخص می شود و برخلاف نوع جنرال و آکادمیک، نتایج آزمون داوطلبان به صورت نمره مشخص نمی شود.

اگر سوالی درباره مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین مشاوره اپلای تحصیلی رو دریافت کنی.

آزمون آزمایشی دولینگو چگونه برگزار می شود؟

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید آزمون آیلتس داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس و مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون آیلتس از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

در خصوص اهمیت نمره آزمون آیلتس باید گفت: برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی شایستگی افراد است.

آزمون آیلتس (IELTS) در دو دسته بندی  General (عمومی) و Academic (آکادمیک) برگزار می شود.

مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است.

آزمون آیلتس به دو روش کتبی و کامپیوتری برگزار می شود. در روش کتبی داوطلبان سوال ها را روی برگه گرفته و سپس با مداد جواب ها را در پاسخنامه وارد می کنند.

آزمون آیلتس در دو مرحله برگزار می شود، که عبارتند از:

* مرحله ی اول: این مرحله از آزمون کتبی است و مهارت های شنیداری، خواندن و نوشتاری داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهد و انجام آن دو ساعت و چهل دقیقه طول می کشد.

* مرحله ی دوم: این بخش از آزمون آیلتس مرحله ی گفتاری است که مهارت صحبت کردن داوطلبان به زبان انگلیسی ارزیابی می شود.

13 روز پس از برگزاری آزمون، نتایج بر روی سایت مرکز برگزاری آزمون، اعلام و سپس پست می شود. برخی از مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران نتیجه را از طریق پیامک و ایمیل نیز برای داوطلبان ارسال می ‌کنند.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×