فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون MCCQE فعالیت ندارد

آزمون MCCQE 

آزمون MCCQE یک آزمون معادل سازی مدرک پزشکی برای مهاجرت پزشکان به کشور کانادا است. داوطلبان می توانند در آزمون MCCQE1 در خارج از کشور نیز شرکت کنند، اما آزمون MCCQE2 در داخل کشور کانادا برگزار می شود و داوطلب برای شرکت در این آزمون باید در کشور کانادا حضور داشته باشد.

اهمیت آزمون MCCQE برای مهاجرت پزشکان به کانادا

چنانچه پزشکان خارجی قصد مهاجرت کاری به کشور کانادا را داشته باشند، باید مدرک پزشکی خود را از یکی از دانشگاه های معتبر دنیا دریافت کرده باشند و سپس اقدام به اخذ لیسانس انجمن پزشکی کانادا (MCC) نمایند که شامل دو آزمون MCCQE1 و MCCQE2 است.

داوطلبان می توانند در آزمون MCCQE1 در خارج از کشور نیز شرکت کنند، اما آزمون MCCQE2 در داخل کشور کانادا برگزار می شود و داوطلب برای شرکت در این آزمون باید در کشور کانادا حضور داشته باشد.

آزمون MCCQE یک آزمون معادل سازی مدرک پزشکی برای مهاجرت شغلی پزشکان به کشور کانادا است.

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

پزشکانی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند و می خواهند در این کشور در زمینه ی تخصص و مدرک پزشکی خود به کار مشغول باشند، برای دریافت مجوز کار پزشکی باید ابتدا مدرک خود را معادل سازی نمایند تا به تایید سازمان بهداشت این کشور برسد و برای آنها مجوز کار پزشکی در این کشور صادر شود. در واقع با معادل سازی مدرک پزشکان، دانش و تخصص آنان در زمینه ی تشخیص و درمان بیماری مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد.

آزمون MCCQE آزمون پایانی دوره ی پزشکی برای اخذ گواهینامه شورای پزشکی کانادا است و مهارت پزشک را در خصوص دانش پزشکی ارزیابی می کند.

می تونی درباره تضمین قبولی در آزمون های تخصصی و عمومی زبان ویژه مهاجرت با مشاوران شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری

ساختار آزمون MCCQE

آزمون MCCQE در دو بخش برگزار می شود، یک بخش سوالات چهار گزینه ‌ای و بخش دیگر آزمون بالینی است:

بخش اول آزمون MCCQE

داوطلب در این بخش باید به 210 سوال چند گزینه ای در مدت 4 ساعت پاسخ دهد. امتیاز در بخش اول بین 100 تا 400 است و حداقل امتیاز قابل قبول 226 است و داوطلب باید موفق به کسب نمره ی 226 شود.

بخش دوم آزمون MCCQE

این بخش از آزمون MCCQE به صورت عملی برگزار می شود و یک معاینه بالینی ساختار یافته و عینی است. این بخش در دو روز برگزار می شود و شامل 38 سوال بالینی است که داوطلب برای پاسخگویی به سوالات سه ساعت و نیم فرصت دارد و دانش پزشکان خارجی در خصوص مهارت های زیر ارزیابی می شود:

* به دست آوردن یک تاریخچه کلی از دانش پزشک

* معاینه ی کلامی و بدنی بیمار توسط پزشک

* مدیریت یک مشکل حاد در بیمار توسط پزشک

* رسیدگی به امور ترخیص بیمار

* نحوه ی برخورد پزشک با یک بیمار عصبی

* مشاوره دادن پزشک به بیمار

* نحوه ی رفتار پزشک با همکاران خود

همان طور که گفتیم بخش دوم آزمون چندین مهارت را ارزیابی می کند و شامل چند قسمت است که داوطلب برای انجام هر قسمت ۶ تا ۱۴ دقیقه فرصت دارد. امتیاز بخش دوم از 50 تا 250 است و حداقل نمره ی قابل قبول در این بخش 138 است. 

مدت اعتبار آزمون MCCQE

آزمون MCCQE در بیش از 500 مرکز و در 80 کشور دنیا برگزار می شود و مدت اعتبار آن یک سال است و پس از یک سال اعتبار آن منقضی می شود و متقاضی دیگر نمی تواند برای معادل سازی مدرک پزشکی خود از آن استفاده کند و باید برای دریافت مدرک جدید دوباره در آزمون شرکت کند.

برای شرکت در آزمون MCCQE با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از شرایط و مدارک لازم برای شرکت در این آزمون اطلاعات کامل را دریافت کن.

شرایط پزشکان برای شرکت در آزمون MCCQE چیست؟

چنانچه پزشکی هستید که قصد مهاجرت شغلی به کانادا را دارید و می خواهید در این حوزه کار کنید، برای دریافت مجوز کار پزشکی و معادل سازی مدرک خود باید در آزمون MCCQE شرکت کنید و برای ثبت نام باید فارغ التحصیل یکی از رشته های پزشکی باشید و مدرک پزشکی باید تایید شده باشد یا دانشجوی پزشکی باشید که 15 ماه تا پایان تحصیلات او باقی مانده است. اگر دانشجوی پزشکی هستید برای ثبت نام در آزمون باید واجد شرایط باشید.

شرایط دانشجویان برای شرکت در آزمون MCCQE

دانشجویان پزشکی برای شرکت در آزمون MCCQE جهت معادل سازی مدرک خود باید شرایط زیر را داشته باشند:

* داوطلب باید با تایید کمیته اعتباربخشی مدارس پزشکی کانادا (CACMS) دانشجوی یک دانشکده پزشکی معتبر باشد.

* داوطلب باید دانشجوی یک دانشکده پزشکی باشد، که در لیست راهنمای جهانی دانشکده ‌های پزشکی فهرست شده و یک دانشکده ی پزشکی مورد تایید در کانادا است.

* داوطلب باید دانشجوی یکی از دانشکده ‌های مورد تأیید ایالات ‌متحده آمریکا باشد.

مدارک ثبت‌ نام در آزمون MCCQE

داوطلب برای ثبت نام در آزمون معادل سازی مدرک پزشکی کانادا (MCCQE) باید مدارک زیر را ارائه نماید:

* فرم تأیید هویت داوطلب

* کپی تایید شده از گذرنامه ی معتبر

* اگر متقاضی برای اولین بار به ‌عنوان یک دانشجوی بین ‌المللی پزشکی، یک دانشجوی پزشکی ایالات ‌متحده یا یک دانشجو از دانشکده ی پزشکی استئوپاتیک ایالات‌ متحده قصد شرکت در آزمون MCCQE را دارد، باید فرم گواهی دانشجویی را ارسال نماید.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کن.

پرداخت هزینه آزمون MCCQE از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

مراحل ثبت ‌نام در آزمون MCCQE

داوطلب باید یک حساب در physiciansapply.ca باز کند یا به حساب خود وارد شود. برای شروع درخواست روی گزینه ی Examinations  و سپس روی گزینه یApply for an Exam  کلیک کند. در این مرحله راهنمای سایت، داوطلب را راهنمایی می‌ کند و مدارک لازم برای آپلود را نشان می ‌دهد.

چنانچه شورای پزشکی کانادا، مدارک داوطلب را بررسی کرده باشد، اطلاعیه سریعی برای پذیرش درخواست MCCQE ارسال می شود، در غیر این صورت، بررسی مدارک ارسال شده توسط داوطلب 3 هفته طول می کشد. پس از آنکه درخواست داوطلب برای شرکت در آزمون پذیرفته شد. داوطلب یک سال فرصت دارد تا در آزمون در یک مرکز تست (PROMERIC) شرکت کند.

همچنین داوطلبان باید کلیه هزینه های آزمون را به دلار کانادا و با ویزا کارت (مستر کارت) و کارت های اعتباری پیش پرداخت یا ایمن پرداخت نمایند.

درخواست اقامت آزمایشی کانادا برای شرکت در آزمون  MCCQE

اگر داوطلب برای شرکت در آزمون MCCQE نیاز به اسکان داشته باشد، می تواند برای شرکت در آزمون از تسهیلات اقامت آزمایشی استفاده کند. چنانچه داوطلب برای شرکت در آزمون درخواست اقامت آزمایشی کرده باشد، زمانی می ‌تواند وقت آزمون را تعیین کند که شرایط شرکت در آزمون را داشته باشد و کمیته ی بررسی داخلی این درخواست را بررسی کرده و هماهنگی تسهیلات آزمایشی بین MCC و Prometric تکمیل شده باشد.

داوطلبان چند مرتبه می توانند در آزمون MCCQE شرکت کنند؟

در صورتی که داوطلب نتواند موفق به کسب نمره ی قابل قبول شود، این فرصت را دارد که مجددا در آزمون شرکت کند و بار دیگر با افزایش مهارت و دانش خود بتواند نمره ی بالایی در آزمون کسب کند، اما برای تعداد دفعات شرکت در آزمون محدودیت هایی وجود دارد. داوطلبان می توانند حداکثر ۴ مرتبه در آزمون MCCQE شرکت کنند و باید یک دوره انتظار یک ‌ساله بین آزمون سوم و چهارم نیز سپری شود.

آیا آزمون MCCQE در ایران برگزار می شود؟

آزمون MCCQE مانند بسیاری از آزمون های دیگر در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده سفر کنند.

برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون MCCQE بهتره با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

پرداخت هزینه آزمون MCCQE

شرکت در آزمون برای داوطلبان هزینه خواهد داشت که باید کلیه هزینه ها را به دلار کانادا و با ویزا کارت (مستر کارت) و کارت های اعتباری پیش پرداخت یا ایمن پرداخت نمایند.

(مستر کارت یا ویزا کارت چیست؟ یک نوع کارت معتبر بین المللی جهت پرداخت های آنلاین ارزی است و دارندگان آن می توانند به راحتی در سفرهای خارجی از بانک پول دریافت کنند و هم به جای پول نقد در دستگاه های پوز پرداخت نمایند.)

هر سوالی در مورد مهاجرت دندانپزشکان و پزشکان به کانادا داری، از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بپرس، چرا که در زمینه مهاجرت تجربه ی زیادی دارند.

آزمون OET تضمینی

آزمون TOLIMO برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود. این آزمون مشابه آزمون‌های آیلتس و تافـل است.

آزمون تولیمو به دو صورت الکترونیکی و کاغذی برگزار می‌شود و به هر یک از داوطلبان  دو دفترچه سؤال داده می‌شود. دفترچهٔ اول شامل یک سؤال تشریحی برای ارزیابی سطح دانش داوطلبان در زمینهٔ مهارت نوشتاری (writing) زبان انگلیسی است. دفترچهٔ دوم شامل 140 سؤال تستی برای سنجش مهارت درک مطلب داوطلبان است.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

داوطلبان می توانند حداکثر ۴ مرتبه در آزمون MCCQE شرکت کنند و باید یک دوره انتظار یک ‌ساله بین آزمون سوم و چهارم نیز سپری شود.

آزمون MCCQE درواقع یک آزمون معادل سازی مدرک پزشکی برای علاقمندان تحصیل در کانادا است. افرادی که مدرک پزشکی دارند، می‌ توانند با معادل‌ سازی مدرک خود از طریق آزمون MCCQE به کانادا مهاجرت کنند. همچنین، اگر قصد کار در کانادا به عنوان یک پزشک را دارید، شرکت در آزمون معادل‌ سازی مدرک پزشکی کانادا، اولین مرحله اقدام است. 

آزمون معادل سازی مدرک پزشکی کانادا در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و اعتبار مدرک آن یک سال است. 

آزمون MCCQE آزمون پایانی دوره پزشکی به‌ منظور دریافت گواهینامه شورای پزشکی کانادا است. این آزمون طی یک الی دو روز برگزار می‌ شود و یک آزمون کامپیوتری است.

آزمون MCCQE دو بخش است. بخش اول این آزمون ۴ ساعت زمان دارد و شما باید به ۲۱۰ سؤال چندگزینه‌ای پاسخ دهید. امتحان بخش اول MCCQE یکی از سخت‌ترین امتحانات و یک مانع بزرگ برای دریافت گواهینامه شورای پزشکی کانادا و معادل‌سازی مدرک پزشکی محسوب می‌شود، اما قبولی در این آزمون غیرممکن نیست.

برای موفقیت در این بخش از آزمون منابع خاصی وجود ندارد. بهتر است که شما یک گروه مطالعه تشکیل دهید، شبیه‌ سازی واقعی انجام دهید و بازخورد حرفه‌ ای بگیرید.

4.9/5 - (17 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×