فهرست مطالب

آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت

اهمیت آزمون های زبان برای مهاجرت

یکی از مدارک مهمی که برای انواع مهاجرت مورد نیاز است، مدرک آزمون زبان معتبر و بین المللی با نمره قابل قبول است که از سوی مراکز و سازمان ها مورد تایید می باشد. امروزه به دلیل افزایش مهاجرت تحصیلی و شغلی به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، آمریکا، انگلیس، کانادا، نیوزیلند و غیره، شرکت در آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت بسیار افزایش پیدا کرده است و افراد بسیاری در سراسر جهان از جمله ایرانیان در صدد کسب اطلاعات کامل در خصوص آزمون های زبان و نحوه ی ثبت نام و شرکت در این آزمون ها هستند. از این رو در ادامه به معرفی چند آزمون مهم و معتبر بین المللی زبان انگلیسی می پردازیم.

آزمون آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس (IELTS) یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا در بیش از ۲۷۰ مرکز در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود. اخذ مدرک آیلتس برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها، اداره مهاجرت و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی سطح زبان انگلسی افراد است.

در مورد برگزاری آزمون آیلتس در ایران نیز باید گفت: آزمون آیلتس در ایران برگزار می شود و داوطلبان می توانند با انتخاب یکی از مراکز برگزار کننده آیلتس در شهرهای مختلف مانند تهران، زنجان، شیراز و غیره چندین مرتبه در سال در این آزمون شرکت کنند.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس آکادمیک

آزمون آیلتس آکادمیک دانش زبانی داوطلبان را در 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی نوشتن، خواندن، صحبت کردن و گوش دادن ارزیابی می کند. 

ساختار آزمون آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است که عبارتند از:

 1.  بخش شنیداری (Listening): بخش لیسنینگ آیلتس آکادمیک شامل دو قسمت است و داوطلبان 30 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات این بخش مهلت دارند. قسمت اول شامل فایل های صوتی در خصوص مکالمات اجتماعی بین دو یا چند نفر است. قسمت دوم شامل فایل های صوتی در خصوص موضوعات آکادمیک است.
 2.  بخش درک مطلب (Reading): در بخش ریدینگ آیلتس آکادمیک داوطلبان باید به 40 سوال در مدت زمان 60 دقیقه پاسخ بدهند. واژه های بخش درک مطلب از منابع مختلفی مانند مجلات، روزنامه ها و کتاب ها انتخاب می شوند. در این بخش سه متن در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که در مجموع شامل 2000 تا 2700 کلمه است.
 3.  بخش نوشتاری (Writing): در بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک داوطلبان باید در مدت 60 دقیقه در مورد دو موضوع متنی را بنویسند. در موضوع اول داوطلب باید توضیحاتی در خصوص جدول یا نمودار داده شده ارائه نماید و متن نوشته شده باید حداقل دارای 150 کلمه باشد. در قسمت دوم آزمون نوشتاری، داوطلب باید طی نامه ای که دارای حداقل 250 کلمه است، نظر خود را نسبت به موضوعی اعلام کند. داوطلب برای نوشتن متن مورد نظر 40 دقیقه مهلت دارد.
 4.  بخش گفتاری (Speaking): بخش اسپیکینگ آیلتس آکادمیک شامل سه قسمت است که مدت زمان انجام آن در مجموع 11 تا 14 دقیقه است. در بخش اول داوطلب باید در مدت 4 تا 5 دقیقه به سوالاتی در مورد زندگی شخصی خود پاسخ دهد. بخش دوم آزمون گفتاری داوطلب باید در مورد موضوعی که از او خواسته می شود، به مدت 2 دقیقه صحبت کند. در بخش سوم داوطلب باید با مصاحبه کننده در مورد موضوعی که در قسمت دوم مطرح شده بود صحبت کند و مدت زمان انجام این بخش 4 تا 5 دقیقه است.

نمره دهی آزمون آیلتس

در سیستم نمره دهی آزمون آیلتس (IELTS) نمره هر بخش جداگانه محاسبه می شود و نمره کلی آزمون از میانگین 4 بخش آیلتس در بازه 0 تا 9 مشخص می شود. همچنین در مورد نمره منفی آیلتس باید بدانید این آزمون نمره منفی ندارد و شما می توانید بدون نگرانی از کاهش نمره به تمام سوالات پاسخ بدهید.

آزمون آیلتس نمره ی رد یا قبولی ندارد و نمره قابل قبول از سوی دانشگاه مقصد تعیین می شود. به طور کلی سطح ۵ نمره ی متوسط و سطح ۶ به بالا نمره خوب محسوب می‌ شود و برای اپلای تحصیلی داوطلب در دانشگاه های معتبر و مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری نمره ی آزمون آیلتس باید حداقل سطح 7 باشد.

همچنین سطح صفر پایین ترین سطح است و در این سطح داوطلب هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد و سطح 9 بالاترین سطح است و داوطلب در این سطح می تواند به خوبی از مهارت زبان انگلیسی برای ارتباط موثر با مخاطبان استفاده کند.

مدت اعتبار آزمون آیلتس 

نتایج آزمون آیلتس، 13 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و برخی مراکز برگزاری آزمون در ایران نتیجه را از طریق پیامک و ایمیل نیز برای داوطلبان ارسال می ‌کنند.

همچنین مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس دو سال است و پس از این مدت، اعتبار گواهی نامه آیلتس به پایان می رسد و داوطلبان در صورت نیاز به مدرک آیلتس پس از دو سال باید دوباره در این آزمون شرکت و مدرک جدیدی دریافت کنند که باید نمره ی آن در سطح قابل قبول باشد.

نکته: امکان اعتراض به نتیجه ی آزمون آیلتس نیز برای داوطلبان وجود دارد.

آزمون تافـل (TOEFL)

پس از آزمون آیلتس، آزمون تافل (TOEFL) معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه EST برگزار می شود. هر ساله افراد بسیاری در سراسر دنیا به دلیل مزایای داشتن مدرک تافل با اهداف مختلفی برای مهاجرت در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از نه هزار دانشگاه در سراسر جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های جهان محسوب شده و در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

آزمون تافل در ایران برگزار می شود و برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل برای داوطلبان ایرانی بشمار می رود و داوطلبان می توانند هر یک از مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران را هنگام ثبت نام انتخاب کنند و به صورت حضوری در این آزمون شرکت کنند.

همچنین داوطلبان می توانند بدون محدودیت هر 12 روز یک بار در یکی از تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران در آزمون به صورت حضوری یا هوم ادیشن شرکت کنند.

انواع آزمون تافل

موسسه ETS آزمون تافل را در چند نسخه ارائه می دهد، انواع آزمون تافل که عبارتند از:

 • آزمون تافل آنلاین یا تافلIBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و حضوری در مراکز برگزار کننده تافل برگزار می شود.
 • آزمون تافلIBT هوم ادیشن (Home Edition): تافل هوم ادیشن به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود و داوطلبان می توانند در منزل یا هر مکانی دیگری بدون مراجعه به مراکز برگزاری در این آزمون شرکت کنند.
 • آزمون تافل کاغذی یا تافلPBT: در حال حاضر آزمون تافل PBT فقط در صورتی که دسترسی به تافل IBT امکانپذیر نباشد برگزار می شود.
 • آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): این آزمون مانند تافل آنلاین مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در آزمون تافل اسنشیالز شرکت کنند.
 • آزمون تافل ITP: آزمون تافل ITP به صورت کاغذی و در دو سطح متوسط تا پیشرفته (سطح 1) و سطح مقدماتی تا متوسط (سطح 2) برگزار می شود.
 • آزمون تافل جونیور (Junior) یا تافل نوجوانان: آزمون تافل Junior برای زبان آموزان 11 تا 16 ساله ارائه می شود و برای شرکت در این آزمون محدودیت سنی وجود دارد.
 • آزمون تافل پریمیر (Primary) یا تافل کودکان: آزمون تافل پریمیر (Primary) نیز مانند تافل جونیور دارای محدودیت سنی است و این آزمون فقط برای زبان آموزان 8 تا 11 سال برگزار می شود.

ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل (TOEFL) در هر سه نسخه شامل 4 بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی داوطلبان را ارزیابی می کند.

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است، با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است.

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش ساختاری (Structure)

3- بخش شنیداری ((Listening

4- بخش نوشتاری (Writting)

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

نمره دهی آزمون تافل

نمره آزمون تافل آی بی تی از 0 تا 120 است و این نمره از مجموع نمرات هر یک از چهار بخش آزمون به دست می ‌آید که نمره هر بخش 0 تا 30 امتیاز است و نمره آزمون کتبی تافل (PBT) 310 تا 677 امتیاز است. مدرک آزمون تافل علاوه بر نمره نهایی آزمون، نمرات هر بخش را نیز جداگانه نشان می دهد.

آزمون تافل نمره رد یا قبولی ندارد، اما به طور کلی نمره ی قابل قبول برای مراکز علمی، دانشگاه ها، اداره مهاجرت و غیره بین ۸۵ تا ۹۰ است.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مدت اعتبار آزمون تافل 

مدت اعتبار بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل موقتی و دارای مدت محدودی است و مدت اعتبار آن دو سال پس از تاریخ صدور مدرک است و پس از دو سال اعتبار آن منقضی شده و دیگر معتبر نخواهد بود. همچنین نتایج آزمون تافل 10 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و داوطلبان با مراجعه به حساب کاربری خود می توانند نتیجه ی آزمون را مشاهده کنند.

آزمون زبان انگلیسی CPE

آزمون CPE نیز همانند آزمون تافل و آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است که از اعتبار بالایی برخوردار است.

آزمون CPE در سطح فوق پیشرفته (C2) و توسط دانشگاه کمبریج در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می ‌شود. سطح این آزمون از آزمون ‌های تافل و آیلتس بالاتر است و به همین دلیل از اعتبار بیشتری نیز برخوردار است. این آزمون چند مرتبه در سال و به دو صورت کتبی و کامپیوتری برگزار می ‌شود و مدرک آن برای اپلای تحصیلی، مهاجرت شغلی و تحصیلی بسیار معتبر می باشد، چرا که مدرک آزمون سی پی ای مورد تایید بسیاری از کشورهای جهان است و بالاترین سطح در سری آزمون‌ های ارزیابی مهارت زبان دانشگاه کمبریج می باشد.

ساختار آزمون CPE

آزمون CPE هر ساله 7 مرتبه در مراکز بسیاری در کشورهای مختلف از جمله ترکیه و امارات برگزار می شود. این آزمون شامل چهار بخش اصلی است که مانند سایر آزمون های زبان، دانش زبان انگلیسی داوطلبان را در مهارت های کلیدی زبان یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن، صحبت کردن را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام آزمون 236 دقیقه است و داوطلبان باید در این مدت به هر چهار بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری آزمون پاسخ دهند.

یکی از مزایای آزمون سی پی ای نداشتن شرط سنی برای شرکت در آزمون است و داوطلبان در هر گروه سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند. فقط داوطلبان زیر 18 سال که به سن قانونی نرسیده اند برای شرکت در آزمون باید رضایت ‌نامه‌ ی والدین خود را ارائه دهند.

اعلام نتایج آزمون CPE

اعلام نتایج آزمون کتبی سی پی ای، ۴ تا ۶ هفته پس از برگزاری آزمون و زمان صدور مدرک آن 7 تا 9 هفته پس از برگزاری آزمون خواهد بود و اعلام نتایج آزمون کامپیوتری نیز ۲ تا ۳ هفته پس از برگزاری آزمون است و مدرک آن 5 تا 6 هفته پس از برگزاری آزمون به داوطلبان ارائه می شود. همچنین داوطلبان می توانند در صورت عدم کسب نمره قبولی دوباره در آزمون شرکت کنند و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد.

نمره دهی به آزمون CPE

نمره آزمون CPE از 1 تا 230 است. نمره 180 تا 199 نمره ی قبولی محسوب می شود و داوطلبان برای دریافت مدرک باید نمره ی بالای 180 کسب کنند و نمره مطلوب برای آزمون CPE نمره ی بالاتر از 200 است. در صورتی که نمره داوطلبان پایین باشد، برای آنها مدرکی صادر نمی شود و فقط نتیجه ی آزمون به داوطلبان اعلام می شود. همچنین مدت اعتبار مدرک آزمون سی پی ای دائمی است و با گذشت زمان اعتبار آن متقضی نمی شود و در صورتی که داوطلبان در این آزمون موفق به دریافت مدرک شوند، برخلاف برخی آزمون ها مانند تافل و آیلتس دیگر نیازی به شرکت در این آزمون نخواهد بود.

آزمون زبان انگلیسی CAE

آزمون CAE مانند آزمون CPE یک آزمون زبان در سطح C است که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می ‌شود. مدرک این آزمون در سطح پیشرفته C1 است و دارای اعتبار جهانی بوده و در 6000 مرکز و 20 هزار دانشگاه در 130 کشور دنیا مورد پذیرش می‌ باشد. از این رو مدرک آزمون CAE برای مهاجرت شغلی و تحصیلی و غیره بسیار معتبر می باشد.

اگر تصمیم داری برای تحصیل یا کار به کشور مورد علاقت مهاجرت کنی، بدون داری قدم بزرگی برای آیندت برمی داری، پس بهتره قبل از هر اقدامی با مشاوران با تجربه در زمینه ی مهاجرت مشورت کنی تا بتونی مناسب ترین مسیر رو برای مهاجرت انتخاب کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون CAE

آزمون CAE از چهار بخش اصلی درک مطلب، نوشتاری، شنیداری و گفتاری تشکیل شده است که مهارت های کلیدی زبان انگلیسی را یعنی خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد. آزمون سی اِی ای در دو روز برگزار می شود و مدت زمان انجام هر چهار بخش آزمون 4 ساعت طول می کشد.

در صورتی که داوطلبان بتوانند در این آزمون موفق به کسب نمره ی قبولی شوند در واقع مهارت زبان خود را در سطح بالا و پیشرفته اثبات کرده اند و قادر به برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی خواهند بود و می توانند در دانشگاه های معتبر، مراکز علمی و غیره به زبان انگلیسی تحصیل کنند و یا به اشتغال بپردازند.

نمره ‌دهی آزمون CAE

نمره‌ داوطلبان در آزمون CAE از 160 تا 210 محاسبه می شود و برای داوطلبان در سه سطح B2 و C1 و C2 مدرک صادر می شود. اگر نمره داوطلب بین 160 تا 179 شود، مدرک سطح B2 دریافت می کند. برای نمره 180 تا 199 مدرک C1 و نمره 200 تا 210 مدرک C2 صادر خواهد شد و برای نمره 142 تا 159 نیز مدرکی صادر نمی شود و فقط نتیجه آزمون به داوطلب اعلام می شود. همچنین داوطلبان برای اخذ نمره ی بالاتر و دریافت مدرک می توانند مجددا در آزمون شرکت کنند.

مدرک آزمون CAE معادل آزمون آیلتس با نمره‌ 7 تا 8 و آزمون تافل با نمره‌110 تا 120 است.

اعلام نتایج آزمون CAE

همان طور که گفته شد آزمون CAE به دو صورت کتبی و کامپیوتری برگزار می شود. نتایج آزمون سی اِی ای ۲ تا ۳ هفته پس از برگزاری آزمون کامپیوتری و ۴ تا ۶ هفته پس از برگزاری آزمون کتبی، به‌ صورت آنلاین اعلام می شود و در صورت کسب نمره ی قبولی در یکی از سه سطح B2 و C1 و C2 سه هفته بعد از اعلام نتایج برای داوطلبان مدرک زسمی صادر خواهد شد و داوطلبان می توانند مدرک خود را از مراکز برگزاری دریافت کنند. همچنین مدرک آزمون سی اِی ای دارای اعتبار دائمی است و با گذشت زمان از اعتبار آن کاسته نمی شود و مدت اعتبار آن منقضی نخواهد شد.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت موفق را تجربه کن.

اهمیت آزمون OET دامپزشکی برای مهاجرت دامپزشکان

آزمون زبان انگلیسی FCE

آزمون زبان FCE مانند آزمون CPE و CAE توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود و دارای سطح B2 یعنی بالاتر از متوسط است. مدرک این آزمون مانند سایر آزمون های زبان دانشگاه کمبریج دارای اعتبار جهانی است و افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند می توانند از مدرک این آزمون برای اپلای تحصیلی و یا اخذ ویزا استفاده کنند.

همچنین نوع دیگری از آزمون FCE به نام FCE for school برگزار می شود که برای ارزیابی سطح زبان دانش آموزان طراحی شده است.

ساختار آزمون FCE

آزمون FCE همانند بسیاری از آزمون های زبان به دو روش کتبی و کامپیوتری برگزار می ‌شود. در بخش های اصلی این آزمون مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن ارزیابی می شود و داوطلبان سه ساعت و نیم فرصت دارند تا به سوالات هر چهار بخش آزمون پاسخ دهند.

بخش های اصلی آزمون FCE عبارتند از:

 • بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری شامل چهار قسمت و 30 سوال است و داوطلبان 40 دقیقه فرصت دارند به سوالات پاسخ دهند.
 • بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری نیز شامل چهار قسمت است و مدت زمان انجام این بخش 15 دقیقه است. بخش گفتاری با یک یا دو داوطلب دیگر انجام می شود.
 • بخش درک مطلب (Reading): در بخش خواندن یا درک مطلب، داوطلب به 35 سوال در چهار قسمت پاسخ می دهد و 75 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات فرصت دارد.
 • بخش نوشتاری (Writing): بخش نوشتاری شامل نوشتن دو متن است که نوشتن یک متن اجباری و متن دیگر اختیاری خواهد بود و مدت زمان انجام آن 90 دقیقه است.

نمره ‌دهی به آزمون FCE

نمره دهی به آزمون اف سی ای به این صورت است که برای هر یک از بخش های آزمون یک نمره جداگانه داده می ‌شود و میانگین چهار بخش آزمون، نمره نهایی خواهد بود، که به صورت زیر طبقه بندی می شود:

1- سطح C1: نمره 180 تا 190 (Grade A)

2- سطح B2: نمره 173 تا 179 (Grade B)

3- سطح B2: نمره 172 تا 160 (Grade C)

4- سطح B1: نمره 140 تا 159

برای داوطلبان که در یکی از این 4 سطح، موفق به کسب نمره ی قبولی شده اند مدرک رسمی صادر می شود و برای نمره پایین تر از 140 مدرک صادر نمی شود و فقط نتیجه آزمون به داوطلب اعلام می شود و بهترین نمره در این آزمون نمره 180 تا 190 (سطح A) است و بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی نمره A را برای پذیرش قبول می کنند.

اعلام نتایج آزمون FCE

داوطلبان می توانند نتایج آزمون کتبی را 4 تا 6 هفته و آزمون کامپیوتری 2 تا 3 هفته پس از برگزاری آزمون به صورت آنلاین مشاهده کنند و از نتایج آزمون مطلع شوند. مدرک آزمون نیز سه هفته پس از اعلام نتایج صادر و برای داوطلبان ارسال خواهد شد.

همچنین اعتبار مدرک آزمون FCE مانند آزمون های CPE و CAE دائمی است و اعتبار آن مادام العمر خواهد بود و گذشت زمان تاثیری در میزان اعتبار این آزمون نخواهد داشت.

اگر برای مهاجرت نیاز به اخذ مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره ی بالا داری و نمیدونی برای شرکت در آزمون از کجا باید شروع کنی، بهتره برای دریافت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی داری بپرسی.

آزمون زبان انگلیسی OET ویژه مهاجرت کادر درمان

آزمون OET آزمون تخصصی زبان انگلیسی ویژه مشاغل علوم پزشکی و مهاجرت شغلی کادر درمان است، که توسط مرکز آزمون ‌های بین ‌المللی دانشگاه کمبریج برگزار می شود.

افرادی که در مشاغل حوزه سلامت فعالیت می کنند مانند پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان و غیره برای مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان و اشتغال در زمینه تخصصی خود باید برای اثبات توانایی زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط موثر با مخاطبان در محیط کار در سطح تخصصی، در این آزمون شرکت کنند.

در واقع مدرک آزمون OET یکی از مدارک مهم برای اخذ مجوز کار در حوزه درمان و ویزای کاری کشور مقصد است.

آزمون OET برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی شاغلان کادر درمان در 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می ‌شود که عبارتند از:

OET پزشکی، OET دندانپزشکی، OET پا پزشکی، OET کاردرمانی، OET رژیم درمانی، OET اپتومتری (بینایی سنج)، OET رادیوگرافی، OET داروسازی، OET گفتار درمانی، OET پرستاری، OET فیزیوتراپی، OET دامپزشکی.

ساختار آزمون OET

همان طور که گفته شد بسیاری از آزمون های زبان انلگیسی برای ارزیابی چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن) برگزار می شود و داوطلبان با تقویت این چهار مهارت می توانند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند. همچنین مدت زمان انجام این آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

چهار بخش اصلی آزمون OET عبارتند از:

* بخش Listening (شنیداری)

* بخش Reading (درک مطلب)

* بخش Writing (نوشتاری)

* بخش Speaking (گفتاری)

مزایای آزمون OET برای مهاجرت کادر درمان

همچنین ساختار آزمون OET برای هر 12 تخصص یکسان است. سوالات آزمون در بخش های درک مطلب و شنیداری برای تمام تخصص ها مشابه است و بخش های گفتاری و نوشتاری برای هر یک از تخصص ها براساس رشته تخصصی داوطلبان جداگانه طراحی شده است.

بیشتر بخوانید: کدام مراکز در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند؟

آزمون OET مانند آزمون تافل و آیلتس دارای نمره رد یا قبولی نمی ‌باشد، اما اغلب نمره ی قابل قبول از سوی مراکز درمانی و بیمارستان ها حداقل نمره 350 می باشد.

از سال 2018 سیستم نمره دهی جدید، نمره ی آزمون داوطلبان را از 0 تا 500 در پنج سطح مشخص می کند و در سیستم نمره دهی قدیمی نمره آزمون او ای تی به صورت A تا E مشخص می شد.

1- نمره 450 تا 500 (سطح A)

2- نمره 350 تا 440 (سطح B)

3- نمره 200 تا 340 (سطح C)

4- نمره 100 تا 190 (سطح D)

5- نمره 0 تا90 (سطح E)

* نکته: در صورتی که داوطلب نتواند نمره قابل قبول کسب کند، می تواند دوباره در آزمون شرکت کند. همچنین داوطلبان می توانند با مطالعه منابع معتبر آزمون OET، نمره قابل قبول را در آزمون کسب کنند.

اعلام نتایج آزمون OET

نتایج آزمون او ای تی تقریباً 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون، از طریق صفحه شخصی داوطلبان در سایت OET اعلام می شود. همچنین مدرک آزمون OET دارای اعتبار موقتی است و مدت اعتبار آن فقط دو سال است و پس از پایان دو سال در صورتی که داوطلب برای مهاجرت به مدرک این آزمون نیاز داشته باشد، باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

همچنین مدرک این آزمون در بسیاری از کشورها از جمله انگلستان، استرالیا، ایرلند، نیوزیلند، آمریکا، کانادا، امارات، قطر و غیره به رسمیت شناخته می شود و مورد تایید شوراهای مراقبت‌ های بهداشتی، دولت ‌ها و دانشگاه‌ ها می باشد.

آزمون زبان انگلیسی PTE

آزمون زبان PTE یا پیرسون یکی از آزمون ‌های معتبر زبان انگلیسی است که توسط انتشارات پیرسون در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود و مدرک آن دارای اعتبار جهانی است.

علی‌ رغم اعتبار مدرک PTE برخی کشورها و یا دانشگاه ‌ها ممکن است برای اپلای تحصیلی آن را نپذیرند، بنابراین داوطلبان قبل از شرکت در این آزمون باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند و از پذیرفتن مدرک آزمون پی تی ای برای اپلای تحصیلی مطمئن شوند، سپس در آزمون شرکت کنند.

انواع آزمون PTE

آزمون PTE در دو نوع جنرال و آکادمیک توسط موسسه پیرسون برگزار می شود. که این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند.

 • * نمره آزمون پی تی ای آکادمیک از 10 تا 90 امتیاز است و نمره آزمون پی تی ای جنرال از 1 تا 5 است.
 • * داوطلبان برای تحصیل به زبان انگلیسی باید در آزمون PTE آکادمیک شرکت کنند.
 • * مدرک آزمون PTE آکادمیک 2 سال اعتبار دارد و مدرک PTE جنرال اعتبار دائمی دارد که با گذشت زمان اعتبار آن منقضی نمی شود.
 • * آزمون PTE آکادمیک شامل 4 بخش درک مطلب، شنیداری، نوشتاری و گفتاری است، اما آزمونPTE جنرال دارای دو بخش کتبی و شفاهی که دارای 6 بخش است که بخش کتبی شامل ارزیابی مهارت های شنیداری، درک مطلب و نوشتاری است.
 • * آزمون جنرال سه بار در سال برگزار می شود، ولی آزمون آکادمیک 360 روز در سال توسط 200 مرکز در کشورهای مختلف برگزار می شود.

اعلام نتایج آزمون PTE

نتابج آزمون PTE زودتر از سایر آزمون های زبان مانند آیلتس و تافل اعلام می شود و داوطلبان می توانند نتیجه آزمون را پنج روز کاری پس از برگزاری آزمون دریافت کنند. این در حالی است که نتایج آزمون آیلتس 13 روز و تافل 10 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شوند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون PTE شرکت کنی، ابتدا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن و پس از دریافت راهنمایی های لازم در این آزمون ثبت نام کن.

آزمون زبان انگلیسی دولینگو (Duolingo)

آزمون دولینگو (Duolingo)، آزمون زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان داوطلبان و به صورت آنلاین برگزار می شود. داوطلبان می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در زمان و مکان در هر ساعت از شبانه روز و همه ی روزهای سال در هر مکانی که باشند در این آزمون شرکت کنند

طی دو سال اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون های زبان حضوری، ارائه ی مدرک زبان دولینگو یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیا است و 1500 دانشگاه، کالج و مراکز معتبر مدرک این آزمون را به رسمیت شناخته و آن را می پذیرند.

ساختار آزمون دولینگو

آزمون دولینگو دارای دو بخش کلی است که یک بخش آن شامل ارزیابی مهارت های درک مطلب (خواندن)، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن می باشد و بخش دوم برای دانشگاه مقصد ارسال می شود و شامل یک مصاحبه ی ویدیویی و یک Writing است.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان تطبیقی است، یعنی سوالات بخش های بعدی به نحوه پاسخگویی داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد و هر چه داوطلب سوالات ابتدایی را بهتر پاسخ دهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد بود.

بخش ارزیابی چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی 45 دقیقه است و بخش مصاحبه ی ویدیویی نیز 10 دقیقه است و قبل از پاسخگویی به سوالات اصلی، داوطلبان در مدت 5 دقیقه با قوانین آزمون آشنا می شوند.

یکی از مزایای آزمون دولینگو این است که داوطلبان می توانند هر چند مرتبه که بخواهند بدون محدودیت برای کسب نمره بالاتر در آزمون شرکت کنند، اما حداکثر دفعات مجاز برای شرکت در آزمون دو مرتبه در یک ماه است.

نمره دهی آزمون دولینگو

نتایج آزمون دولینگو 5 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و نمره آزمون دولینگو 10 تا 160 است. نمراتی که داوطلبان دریافت می کنند، شامل چهار نمره جداگانه است:

1- LITERACY: توانایی داوطلبان در مهارت خواندن (درک مطلب) و نوشتن را نشان می دهد.

2- COMPREHENSION: توانایی داوطلبان را در مهارت های خواندن و شنیدن را نشان می دهد.

3- CONVERSATION: توانایی داوطلبان را در مهارت های شنیدن و صحبت کردن را نشان می دهد.

4- PRODUCTION: توانایی داوطلبان را در مهارت های صحبت کردن و نوشتن را نشان می دهد.

همچنین مدت اعتبار مدرک این آزمون دو سال پس از تاریخ صدور آن است و پس از آن دیگر معتبر نخواهد بود.

آزمون آزمایشی دولینگو

آزمون آزمایشی دولینگو برای اولین بار توسط مرکز ایران بریتانیا به صورت آنلاین در سایت ایران بریتانیا و زیر نظر مرکز دولینگو در ایران برگزار می شود. به دلیل اینکه آزمون دولینگو نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل، آیلتس، PTE و غیره منابع کمتری برای آمادگی در آزمون دارد، از این رو داوطلبان می توانند با شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو برای آزمون اصلی آمادگی لازم را پیدا کنند تا بتوانند نمره بالایی در آزمون دولینگو کسب کنند. همچنین نمره ی این آزمون 85 تا 110 است.

آزمون آزمایشی دولینگو در 24 ساعت شبانه روز و تمام روزهای سال برگزار می شود و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آزمایشی وجود ندارد. همچنین شرکت در این آزمون رایگان است و داوطلبان فقط برای تصحیح سوالات هزینه ای را پرداخت می کنند.

داوطلبان می توانند پس از شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو از منوی کاربری، درخواست دانلود سوالات آزمون را بدهند و سوالات به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.

آزمون ناتی (NAATI) ویژه مهاجرت به استرالیا

سازمان ناتی که مرجع اعتبار بخشی ملی به مترجمان کتبی و شفاهی است، در سال 2018 آزمون زبان CCL را طراحی نموده است. آزمون ناتی CCL یک آزمون معتبر زبان انگلیسی برای ارزیابی مهارت زبان افرادی است که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند که با شرکت در این آزمون و کسب امتیاز قابل قبول (63) می توانند 5 امتیاز برای اخذ ویزای استرالیا طبق جدول امتیازبندی به دست آورند.

اگر تصمیم داری به استرالیا مهاجرت کنی، اما نمی دونی باید در کدوم آزمون زبان معتبر شرکت کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا راهنمایی های لازم در این زمینه را دریافت کنی.

ساختار آزمون ناتی

آزمون NAATI به صورت شفاهی و در مدت زمان 20 دقیقه برگزار می شود و از دو مکالمه 300 کلمه ای به زبان انگلیسی تشکیل شده است و داوطلبان باید تمام بخش ها مکالمات را ترجمه کنند. هر مکالمه نیز از چند قسمت تشکیل شده است و هر قسمت تقریبا 35 کلمه دارد و داوطلبان پس از گوش دادن به هر مکالمه باید بلافاصله پس از شنیدن صدای زنگ آن را ترجمه کنند.

* نکته: شرکت در آزمون NAATI CCL برای دریافت ویزای کاری استرالیا اجباری نیست و فقط برای کسب 5 امتیاز در سیستم اسکیل ورکر استرالیا است.

نمره دهی به آزمون ناتی

نمره دهی به آزمون ناتی به این صورت است که هر مکالمه 45 نمره دارد و نمره نهایی آزمون 90 نمره خواهد بود و داوطلب برای هر بخش باید حداقل نمره 29 از 45 را کسب کند تا بتواند حداقل امتیاز قابل قبول در آزمون را که 63 نمره است به دست آورد. البته لازم به ذکر است اگر نمره داوطلب در یک بخش بالاتر از 29 و در بخش دیگر کمتر از 29 شود به طوری که مجموع آنها بالاتر از 63 باشد، این نمره قابل قبول نخواهد بود، چرا که حداقل نمره برای هر بخش باید کمتر از 29 نباشد.

در صورتی که نمره ی داوطلب 58 تا 62.5 باشد، باید در آزمون تکمیلی شرکت کند و اگر نمره داوطلب کمتر از 58 باشد، در آزمون NAATI رد خواهد شد.

اعلام نتایج آزمون ناتی

 نتایج آزمون ناتی 4 تا 6 هفته پس از برگزاری آزمون از طریق ایمیل به داوطلبان اعلام می شود. همچنین اعتبار مدرک این آزمون سه سال پس از صدور مدرک آن است و پس از پایان سه سال فاقد اعتبار خواهد بود.

حالا که با اهمیت آزمون ناتی CCL برای مهاجرت کاری به استرالیا آشنا شدی، برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون ناتی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن تا در انتخاب مناسب ترین کشور اشتباه نکنی.

آزمون زبان انگلیسی BEC

آزمون BEC یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون FCE و OET و بسیاری از آزمون های دیگر توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود.

آزمون BEC به منظور ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در زمینه تجارت بین المللی برگزار می شود و مدرک آن مورد تایید بسیاری از سازمان ها و مراکز تجاری معتبر در سراسر دنیا است.

آزمون BEC در 2800 مرکز در بیش از 130 کشور جهان برگزار می شود، اما مانند سایر آزمون های زبان کمبریج در ایران برگزار نمی شود و کسانی که برای مهاجرت به مدرک آزمون بی ای سی نیاز داشته باشند، باید برای شرکت در این آزمون به کشورهای دیگر سفر کنند.

اگر برای ثبت نام در آزمون BEC نیاز به راهنمایی داری، از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر.

ساختار آزمون BEC

آزمون BEC در سه سطح مقدماتی (B1)، متوسط (B2) و پیشرفته (C1) برگزار می شود و ساختار آن برای هر سه سطح آزمون شامل چهار بخش درک مطلب (Reading)، شنیداری (Listening)، گفتاری (Speaking) و نوشتاری (Writing) است، که مانند سایر آزمون های زبان چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

مدت زمان انجام آزمون BEC برای بخش درک مطلب و نوشتاری یک ساعت و نیم و برای بخش شنیداری 40 دقیقه و بخش گفتاری 12 دقیقه است و همچنین به دو صورت کتبی و کامپیوتری برگزار می شود.

نمره دهی به آزمون BEC

نمره داوطلبان در هر یک از سه سطح آزمون BEC به شرح زیر می باشد:

نمره سطح مقدماتی (B1) آزمون BEC

نمره آزمون در سطح مقدماتی در سه درجه طبقه بندی می شود:

1- نمره 140 تا 152 (سطح B1)

2- نمره 153 تا 159 (سطح B1)

3- نمره 160 تا 170 (سطح B2)

داوطلب با کسب نمره 120 تا 139 (درجه A2) مدرک آزمون را دریافت نخواهد کرد و فقط نتیجه آزمون را دریافت می کند.

نمره سطح متوسط (B2) آزمون BEC

نمره آزمون در سطح متوسط نیز در سه درجه طبقه بندی می شود:

1- نمره 160 تا 172 سطح B2 (درجه C)

2- نمره 173 تا 179 سطح B2 (درجه B)

3- نمره 180 تا 190 سطح C1 (درجه A)

داوطلب با کسب نمره 140 تا 159 مدرک آزمون را دریافت نخواهد کرد و فقط نتیجه آزمون اعلام می شود.

نمره سطح پیشرفته (C1) آزمون BEC

نمره آزمون BEC در سطح پیشرفته نیز در سه درجه طبقه بندی می شود:

1- نمره 180 تا 192 سطح C1 (درجه C)

2- نمره 193 تا 199 سطح C1 (درجه B)

3- نمره 200 تا 210 سطح C2 (درجه A)

داوطلب که نمره 160 تا 179 را در آزمون کسب کرده است، فقط می تواند نتیجه آزمون را دریافت کند، اما برای او مدرک آزمون صادر نمی شود.

کدامیک از آزمون های زبان بین المللی در ایران برگزار می شود؟

بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی در ایران برگزار نمی شوند و فقط امکان برگزاری تعداد اندکی از آزمون ها در ایران وجود دارد. آزمون های آیلتس، تافل و دولینگو در ایران برگزار می شوند و آزمون های OET، PTE، CPE، CAE، FCE، NAATI، BEC و برخی از آزمون های دیگر در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون ها از لیست کشورها و مراکز برگزار کننده آزمون مطلع شوند و یکی از کشورهای همسایه را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق داشته باشی، باید بدونی متناسب با توانایی تحصیلی و شغلی مورد نظرت باید در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، برای دریافت راهنمایی و مشاوره در این خصوص ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

پرداخت هزینه آزمون OET از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

برای کسب نمره دلخواه توی هر مهارت از آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی می تونی با مشاوران شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشاوره رایگان داشته باشی تا راحت و بی دردسر، در کوتاه ترین زمان بهترین نتیجه رو  بگیری.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

امروزه آزمون های زبان معتبری در سراسر جهان با اهداف مختلفی برگزار می شود، مانند آزمون های آیلتس، تافل، OET، CPE، CAE، FCE و…

هر دو  تقریبا در اکثر کشورها معتبر هستند اما تافل صرفا به صورت آکادمیک برگزار شده و بیشتر برای کشور آمریکا کاربرد دارد، اما آیلتس از محبوبیت و مقبولیت بیشتری برخوردار بوده و هم به صورت آکادمیک و هم جنرال برگزار می‌ شود.

اکثر آزمون های زبان انگلیسی مانند CPE دارای چهار بخش اصلی هستند که مهارت های کلیدی زبان انگلیسی را ارزیابی می کنند. بخش های آزمون سی پی ای عبارتند از بخش درک مطلب، شنیداری، نوشتاری و گفتاری و مدت زمان انجام آزمون 236 دقیقه است.

مدرک آزمون ناتی 3 سال اعتبار دارد. 

نمره‌ داوطلبان در آزمون CAE از 160 تا 210 محاسبه می شود و برای داوطلبان در سه سطح B2 و C1 و C2 مدرک صادر می شود. اگر نمره داوطلب بین 160 تا 179 شود، مدرک سطح B2 دریافت می کند. برای نمره 180 تا 199 مدرک C1 و نمره 200 تا 210 مدرک C2 صادر خواهد شد و برای نمره 142 تا 159 نیز مدرکی صادر نمی شود و فقط نتیجه آزمون به داوطلبان اعلام می شود.

آزمون FCE دارای سطح B2 یعنی بالاتر از متوسط است.

بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی در ایران برگزار نمی شوند و فقط امکان برگزاری تعداد اندکی از آزمون ها در ایران وجود دارد. آزمون های آیلتس، تافل و دولینگو در ایران برگزار می شوند و آزمون های OET، PTE، CPE، CAE، FCE، NAATI و برخی از آزمون های دیگر در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان سفر کنند.

5/5 - (14 امتیاز)

21 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، در حال حاضر فقط آزمون تافل و آیلتس در ایران برگزار می شود، اگر مایل هستید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت در آزمون های زبان انگلیسی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری.

  1. سلام دوست عزیز، در حال حاضر آزمون های تافل و آیلتس و OET از جمله مهمترین آزمون های زبان ویژه مهاجرت هستند. با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین مشاوره رایگان را در مورد شرکت در آزمون های زبان تضمینی دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، متاسفانه بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی به جز تافل و آیلتس در ایران برگزار نمی شوند. برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان در خصوص شرکت در آزمون های زبان انگلیسی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، اکثر آزمون های زبان انگلیسی نمره رد یا قبولی ندارند و نمره قابل قبول از سوی دانشگاه، مراکز علمی و سازمان درخواست کننده مدرک زبان تعیین می شود. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در مورد نمره قابل قبول در آزمون های زبان انگلیسی تضمینی دارید لطفا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون تولیمو (TOLIMO) و MSRT از جمله آزمون های پیشرفته زبان انگلیسی هستند که توسط سازمان سنجش ارائه می شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ازمون های زبان انگلیسی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، تعداد زیادی آزمون های معتبر زبان انگلیسی بین المللی و داخلی ارائه می شود از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه آزمون های زبان انگلیسی تضمینی و شرایط شرکت در این آزمون ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون های CAE، CPE، BEC، FCE، OET از جمله آزمون های دانشگاه کمبریج هستند که متاسفانه این آزمون ها در ایران برگزار نمی شوند، اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در زمینه آزمون های زبان انگلیسی تضمینی داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون های MSRT، MHLE، EPT، UTEPT و ETPNU از جمله مهمترین آزمون های زبان انگلیسی برای دکتری هستند. برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای شرکت در آزمون های زبان انگلیسی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

 1. سلام آزمون های زبان انگلیسی برای دکتری رو هم معرفی بفرمایید و نحوه برگزاریشون در ایران رو هم توضیح بدین

  1. سلام دوست عزیز، آزمون آیلتس، تافل، دولینگو، آزمون های سطح پیشرفته دانشگاه کمبریج از جمله مهمترین آزمون های زبان انگلیسی معتبر و بین المللی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، در حال حاضر شرکت مهاجرتی هومان ویزا در زمینه آزمون های زبان انگلیسی کمبریج از جمله آزمون BEC فعالیت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×