فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون USMLE فعالیت ندارد.

آزمون USMLE چیست؟

 آزمون USMLE توسط فدراسیون هیأت مدیره پزشکی دولتی (FSMB) و هیأت ملی پزشکان معاینه پزشکی (NBME) و در سه مرحله برای مهاجرت شغلی پزشکان به آمریکا برگزار می شود.

آزمون USMLE برای اخذ مجوز طبابت در آمریکا

برای مهاجرت شغلی پزشکان به آمریکا باید متقاضی ابتدا مجوز طبابت در این کشور را دریافت نماید. از این رو برای اینکه افراد بتوانند در این کشور به شغل طبابت بپردازند و یا در رشته‌ های تخصصی تحصیل کنند، باید در آزمون صدور مجوز پزشکی ایالات متحده به نام آزمون USMLE شرکت کنند. این آزمون توسط فدراسیون هیأت مدیره پزشکی دولتی (FSMB) و هیأت ملی پزشکان معاینه پزشکی (NBME) و در سه مرحله برگزار می‌ شود.

آزمون USMLE در تمام طول سال برگزار می‌ شود و مراحل مختلفی دارد که هر کدام در بازه‌‌ های زمانی خاصی برگزار می‌ شوند. داوطلبان با اخذ نمره‌ ی قبولی در این آزمون، جواز طبابت و ورود به دوره‌ ی تخصصی پزشکی را خواهند داشت. تمامی فارغ التحصیلان رشته‌ های پزشکی در داخل و خارج از آمریکا، باید برای ادامه‌ تحصیل یا کار در این آزمون شرکت کنند.

همچنین فارغ التحصیلانی که در دانشگاه‌ های خارج از آمریکا تحصیل کرده‌ اند، مدرک تحصیلی آنها برای شرکت در این آزمون باید مورد تایید موسسه ECFMG  قرار بگیرد.

آزمون OET تضمینی

برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم در خصوص مهاجرت شغلی کادر درمان مانند پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت مشورت کن، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم، تا با انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان و پزشکان آینده شغلی خودت رو تضمین کنی.

مراحل آزمون USMLE

آزمون USMLE در سه مرحله برگزار می‌شود:

مرحله اول آزمون USMLE

مرحله‌ ی اول آزمون کتبی است و به صورت اینترنتی برگزار می‌ شود و 8 ساعت طول می‌ کشد. این مرحله شامل 7 قسمت است که هر قسمت شامل 46 سوال بوده و داوطلبان برای هر قسمت 60 دقیقه فرصت دارند.

سوالات آزمون USMLE از مجموعه دروس علوم پایه پزشکی طراحی شده است و شامل: آناتومی، علوم رفتاری، بیوشیمی، آمار بیولوژی و اپیدمیولوژی، میکروبیولوژی، آسیب شناسی، فارماکولوژی و فیزیولوژی، ژنتیک، ایمونولوژی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، تغذیه و غیره است. در این مرحله از آزمون داوطلبان باید به تفسیر جدول‌ ها و شکل‌ های مختلف پرداخته و از دانش علوم پایه خود در حل مسائل استفاده کنند.

مرحله دوم آزمون USMLE

این مرحله شامل 8 قسمت است و هر قسمت دارای 44 بوده و داوطلبان برای هر بخش 60 دقیقه فرصت دارند. مرحله دوم این آزمون به دو قسمت تقسیم می‌ شود:

الف) دانش بالینی (CK)

این قسمت از آزمون به صورت کتبی برگزار می‌ شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات آن 9 ساعت است. در این بخش محتوای مربوط به اکثر سیستم‌های بدن ارزیابی شده و سوالات در خصوص فرآیندهای فیزیولوژیکی و آسیب شناختی است. هدف از برگزاری این بخش از آزمون ارزیابی داوطلبان در استفاده از دانش پزشکی، مهارت‌ ها و درک علوم بالینی، برای ارائه مراقبت از بیمار تحت نظارت است.

ب) مهارت‌های بالینی (CS)

این آزمون به صورت شفاهی و عملی برگزار می‌ شود و مجموعه مهارت‌ هایی که در بخش CK ارزیابی شده بودند، در این قسمت به صورت عملی مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌ گیرد. در این مرحله هر داوطلب با 12 بیمار ملاقات می‌ کند و 15 دقیقه فرصت چکاپ و ویزیت بیمار و 10 دقیقه فرصت برای نوشتن یادداشت در مورد هر بیمار فرصت دارد.

مرحله سوم آزمون USMLE

مرحله سوم آزمون USMLE هم به صورت کتبی و هم عملی برگزار می‌ شود و مدت زمان انجام این مرحله دو روز طول می‌ کشد. در این بخش تمام مباحث مربوط به پزشکی بالینی را شامل می‌ شود و ارزیابی می‌ کند آیا داوطلبان می‌ توانند از دانش پزشکی و درک علوم پزشکی برای انجام عملیات بدون نظارت و مدیریت بیمار در محیط‌ های درمانی، به کار گیرند یا خیر.

روز اول آزمون کتبی شامل 180 سوال و در 7 ساعت برگزار می‌ شود و در روز دوم آزمون به صورت ترکیبی کتبی و عملی برگزار خواهد شد.

با دریافت راهنمایی و مشاوره کامل در خصوص مهاجرت پزشکان از ایران از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کن.

شرایط شرکت در آزمون USMLE

داوطلبان برای شرکت در مرحله اول و دوم آزمون USMLE، باید در یکی از دانشکده پزشکی خارج از ایالات متحده ثبت نام کرده باشد و کلیه معیارهای ECFMG را رعایت کرده و داوطلب باید عزل و یا از دانشکده پزشکی اخراج نشده باشد.

همچنین شرایط شرکت در مرحله ی سوم آزمون داشتن مدرک پزشکی یا معادل آن از دانشکده پزشکی خارج از آمریکا و کانادا و داشتن مجوز ECFMG است و داوطلب باید مرحله ی اول و دوم آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

چند نکته در مورد آزمون USMLE

* هر سه مرحله آزمون USMLE باید در نهایت طی 7 سال انجام شوند، در غیر این صورت اعتبار مراحل قبل که داوطلب در آن شرکت کرده است از بین می رود.

* دانشجویان خارجی برای شرکت در این آزمون باید به زبان انگلیسی تسلط بالایی داشته باشند.

* برای شرکت در این آزمون محدودیت سنی وجود ندارد.

آزمون USMLE در چه کشورهایی برگزار می‌شود؟

امکان برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد و ایرانیان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات سفر کنند. مرحله اول و مرحله (CK) که مراحل کتبی آزمون هستند در کشورهای مختلفی برگزار می‌ شود و مرحله (CS) و مرحله ی سوم که مراحل عملی آزمون هستند در آمریکا برگزار می‌ شود. البته مرحله (CS) فقط در یکی از مراکز ایالات لس آنجلس، آتلانتا، هیوستون، فیلادلفیا و شیکاگو برگزار می‌ شود.

برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون USMLE با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن.

چند مرتبه می‌توان در آزمون USMLE شرکت کرد؟

داوطلبان می‌ توانند در یک دوره 12 ماهه بیش از سه مرتبه در یک مرحله از آزمون شرکت کنند. در صورتی که متقاضی موفق به کسب نمره ی قابل قبول در آزمون USMLE نشد، می‌ تواند مجددا در آزمون شرکت کنند. اگر داوطلب برای مرتبه‌ ی چهارم در آزمون شرکت می‌ کند باید حداقل 12 ماه پس از شرکت در اولین مرتبه و 6 ماه از آخرین مرتبه گذشته باشد.

اعلام نتایج آزمون USMLE

نتیجه ی آزمون به صورت آنلاین سه تا چهار هفته پس از برگزاری آزمون توسط NBME منتشر می‌ شود و گزارش نمره‌ ی آزمون در قالب الکترونیکی خواهد بود. داوطلبان باید حداقل نمره را در هر مرحله کسب کرده باشند. نمره دهی به مراحل آزمون به ترتیب زیر است:

مرحله 1: بین 1 تا 300 نمره دارد و حداقل نمره ی قبولی 194 است.

مرحله ی 2 (CK): بین 1 تا 300 نمره دارد و نمره ی قبولی این بخش 209 است.

مرحله ی 2 (CS): این مرحله به صورت شفاهی برگزار می‌ شود و نتیجه رد یا قبولی به داوطلب اعلام می‌ شود.

مرحله ی سوم: بین 1 تا 300 نمره دارد حداقل نمره ی قبولی در این مرحله 196 است.

قوانین شرکت در آزمون USMLE

* عدم استفاده از خودکار و غلط‌ گیر

* به همراه داشتن پاسپورت معتبر در جلسه برگزاری آزمون

* داشتن پرت از کارت ورود به جلسه

* عدم صحبت با سایر داوطلبان

* به همراه نداشتن وسایل الکترونیکی و دیکشنری

* هماهنگی با مسئولین و مراقبین جلسه برای خروج از آزمون

بیشتر بدانید: مهاجرت شغلی داروسازان به استرالیا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

امکان برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد و ایرانیان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات سفر کنند.

بله، در صورتی که متقاضی موفق به کسب نمره ی قابل قبول در آزمون USMLE نشد، می‌تواند مجددا در آزمون شرکت کنند. 

داوطلب می‌تواند در یک دوره 12 ماهه بیش از سه مرتبه در یک مرحله از آزمون شرکت کند. اگر داوطلب برای مرتبه‌ی چهارم در آزمون شرکت می‌کند باید حداقل 12 ماه پس از شرکت در اولین مرتبه و 6 ماه از آخرین مرتبه گذشته باشد.

افرادی که قصد دارند در کشور آمریکا به شغل طبابت بپردازند و یا در رشته‌های تخصصی تحصیل کنند، باید در آزمون صدور مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) شرکت کنند.

5/5 - (11 امتیاز)

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×