فهرست مطالب

شرایط شرکت در آزمون تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

آزمون تافل یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور دنیا برگزار می شود و برای ثبت نام و شرکت در این آزمون شرایط خاصی وجود ندارد، در خصوص شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت برای ثبت نام در آزمون تافل هیچ محدودیت سنی و شرایط خاصی وجود ندارد.

آزمون تافل (TOEFL)

مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا با اهداف مختلفی در این آزمون شرکت کنند. برای اطلاع از شرایط شرکت در آزمون تافل تا انتهای مطلب با ما باشید.

آزمون تافل (TOEFL test) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود. شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی.

انواع آزمون تافل

موسسه ETS انواع آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه می دهد که عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

برای اطلاع از آخرین تغییرات تافل کلیک کن.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

آزمون تافل ITP: تافل ITP، جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و … طراحی شده است.

آزمون تافل جونیور (JUNIOR): تافل جونیور برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر برای کودکان 8 تا 11 سال طراحی شده است.

تافل مگوش هم یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

آزمون تافل مگوش از سه بخش ریدینگ، لیسنینگ و قواعد زبان انگلیسی تشکیل شده و مانند نسخه رسمی از 300 سوال تشکیل شده است. هر قسمت از آزمون تافل ماگوش در قالب جزوه جداگانه ارائه می شود و شرکت کنندگان باید به صورت دستی پاسخ سوالات را در پاسخنامه وارد کنند.

یکی از موثرترین راه های کسب قبولی در آزمون تافل با هزینه بسیار کم جهت آشنایی با نحوه سوال و جواب و فضای آزمون شرکت در تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل است. می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه برگزاری، شرایط  و امکان شرکت مجدد در آزمون تافل مشاوره رایگان داشته باشید.

ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل IBT و تافل هوم ادیشن یکسان است و از 4 بخش ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ تشکیل شده است که 4 مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را مورد ارزیابی قرار می دهد.

بخش های آزمون تافل IBT (و تافل هوم ادیشن) شامل:

* بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT شامل سه متن 650 تا 750 کلمه ای است. این بخش دارای 30 تا 40 سوال است و و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 54 تا 72 دقیقه است.

* بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل شامل دو مکالمه و چهار سخنرانی است و این بخش مجموعا 28 تا 39 سوال دارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری یا لیسنینگ تافل 41 تا 57 دقیقه است.

* بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری، شامل چهار تسک است و داوطلب از طریق میکروفون به آنها جواب می ‌دهد. مدت زمان پاسخگویی به اسپیکینگ تافل 17 دقیقه است.

* بخش نوشتاری (Writing): در بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل باید داوطلب دو متن را در مدت زمان 50 دقیقه بنویسد. ابتدا یک متن کوتاه 250 تا 300 کلمه ای را خوانده سپس به یک فایل مرتبط گوش داده و در پایان داوطلب با توجه به متن های قبلی باید به سوالات پاسخ دهد. داوطلبان برای نوشتن متن اول 20 دقیقه و برای متن دوم 30 زمان زمان دارند.

اعتبار مدرک آزمون تافل

اعلام نتایج آزمون تافل 6 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود. همچنین از اکتبر 2019 کارنامه PDF تافل بعد از 8 روز در پروفایل داوطلبان در دسترس خواهد بود و داوطلبان می توانند از کارنامه خود پرینت بگیرند، تا پیش از سال 2019 نسخه PDF کارنامه تافل 14 روز بعد روی سایت قرار می گرفت.

اعتبار مدرک تافل در تمام نسخه های آن 2 سال است و پس از پایان این مدت، مدرک تافل فاقد اعتبار خواهد بود و در صورتی که داوطلب بخواهد برای اپلای تحصیلی و یا سایر اهداف مهاجرتی مدرک آزمون تافل را ارائه نماید باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

همچنین داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام تافل، 4 دانشگاه را برای ارسال ریپورت تافل (گزارش نمره تافل) به دانشگاه ها به صورت رایگان انتخاب کنند و برای درخواست های بیشتر باید هزینه ی اضافه ای را پرداخت کنند.

بهتره برای قبولی صد در صد و کسب نمره خوب در تافل تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه.

شرایط شرکت در آزمون تافل چیست؟

در حال حاضر داوطلبان می توانند در ایران در آزمون تافل IBT و تافل هوم ادیشن شرکت کنند و هیچ محدودیتی سنی برای ثبت نام در آزمون تافل وجود ندارد.

همان طور که گفته شد تافل IBT به صورت آنلاین در مراکز مجاز که از سوی ETS معرفی شده برگزار می شود و داوطلبان باید برای شرکت در تافل IBT در هنگام ثبت نام یکی از تاریخ ها و مراکز مجاز را انتخاب نمایند.

آزمون تافل تقریبا 50 مرتبه در سال برگزار می شود و داوطلبان می توانند چندین بار در سال در تاریخ های برگزاری تافل در ایران با انتخاب یکی از مراکز برگزار کننده تافل در ایران در این آزمون به صورت حضوری شرکت کنند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که بین دو آزمون تافل باید 12 روز فاصله باشد، اما در تعداد دفعات شرکت در تافل آنلاین هیچ محدودیتی وجود ندارد.

یکی از سوالاتی که بسیاری از داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل IBT می پرسند در مورد قوانین شرکت در تافل در روز آزمون است و اینکه چطور باید خود را برای روز آزمون آماده کنند و باید و نبایدهای حاضر شدن در جلسه آزمون چیست؟ از این رو ما در ادامه توضیحات مختصری در خصوص مهمترین شرایط شرکت در تافل IBT در روز آزمون را بیان می کنیم و شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره کامل دریافت کنید.

باید و نبایدهای روز آزمون تافل

برای اینکه داوطلبان بتوانند خود را برای ورود به جلسه آزمون تافل آماده کنند باید بدانند مجاز به همراه داشتن چه وسایلی هستند و چه وسایلی را نباید با خود همراه داشته باشند و چه مواردی را باید رعایت کنند، چرا که ETS قوانینی را برای شرکت در تافل اعمال کرده است که موجب می شود در صورت انجام هر گونه تخلفی از سوی داوطلب، او از شرکت در آزمون منع شود و در این صورت هیچ هزینه ای به داوطلب مسترد نخواهد شد.

 1- به همراه داشتن مدارک شناسایی مانند اصل گذرنامه و کارت ملی برای تایید هویت داوطلبان الزامی است و کپی آن مورد قبول نیست و در صورت عدم ارائه اصل مدارک شناسایی، داوطلب اجازه ی ورود به جلسه را نخواهد داشت.

2- به همراه داشتن انواع وسایل یادداشت برداری مانند مداد رنگی و لاک غلط گیر ممنوع است.

3- در صورت دیر رسیدن داوطلب به مرکز برگزاری آزمون، اجازه ی ورود به جلسه را نخواهد داشت، پس توصیه می شود پیش از روز آزمون در مورد آدرس و مرکز آزمون تحقیق کنید.

4- در زمان انجام آزمون تافل داوطلبان به هیچ وجه اجازه ی صحبت کردن با سایر داوطلبان را ندارند.

5- در هنگام ورود به جلسه آزمون تافل به همراه داشتن لوازم الکتریکی مانند موبایل اکیدا ممنوع است.

6- به همراه داشتن ساعت مچی، خوراکی و غیره ممنوع است.

7- داوطلبان اجازه ندارند بدون هماهنگی محل آزمون را ترک کنند.

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

هولد شدن آزمون تافل

بسته به نوع آزمون تافل، داوطلبان نمرات خود را در یک بازه زمانی مشخص و معمولا بدون تاخیر دریافت می‌کنند. زمان در اینجا نقش بسیار مهمی دارد. به‌ویژه برای افرادی که متقاضی ورود به دانشگاه‌هایی هستند که زمان پذیرش آن‌ها محدود است. با این حال، ممکن است شرایطی پیش بیاید که متقاضی به دلایل خاصی نمرات تافل خود را به‌موقع دریافت نکند. یکی از این موارد  on hold شدن در تافل (هولد شدن در تافل) است. این وضعیت به این معنی خواهد بود که نمرات آنها در حالت بررسی اداری قرار دارد.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس و مشـاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

برای شرکت در آزمون تافل شرایط خاصی وجود دارد و همه ی افراد بدون شرط سنی یا شرایط دیگر می توانند در آزمون تافل ثبت نام کنند.

آزمون تافل 50 مرتبه در سال برگزار می شود و هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد اما باید بین دو آزمون حداقل 12 روز فاصله باشد.

اعتبار مدرک تافل ذر تمام نسخه های آن 2 سال است و پس از پایان 2 سال اعتبار آن منقضی می شود.

نتیجه آزمون تافل 6 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود. همچنین از اکتبر 2019 کارنامه PDF تافل بعد از 8 روز در پروفایل داوطلبان در دسترس خواهد بود و داوطلبان می توانند از کارنامه خود پرینت بگیرند.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×