فهرست مطالب

مدرک تافل هوم ادیشن برای اپلای تحصیلی

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

آزمون تافل IBT هوم ادیشن همان تافل IBT (تافل آنلاین) است با این تفاوت که برای شرکت در تافل هوم ادیشن به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری تافل، داوطلبان می توانند با تهیه تجهیزات مورد نظر در منزل در این آزمون به صورت آنلاین شرکت کنند. 

آزمون تافل (TOEFL)

مدرک تافل هوم ادیشن برای اپلای تحصیلی یکی از مهمترین مدارک محسوب می شود. اگر برای اپلای تحصیلی تصمیم داری در آزمون تافل هوم ادیشن شرکت کنی، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا از لیست دانشگاه های معتبر برخی کشورها که مدرک تافل هوم ادیشن برای اپلای تحصیلی را می پذیرند آگاه شوید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود. شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

برای دریافت کاملترین مشاوره در مورد نحوه ثبت نام تافل هوم ادیشن تضمینی، همچنین هزینه و قوانین شرکت در تافل هوم ادیشن و کسب نمره بالا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری.

انواع آزمون تافل

همان طور که گفته شد موسسه ETS انواع آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه می دهد که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. آزمون تافل کاغذی فقط در جایی که امکان برگزاری تافل آنلاین نباشد برگزار می شود از این رو فقط تعداد کمی از آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت کاغذی برگزار می شود.

آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

آزمون تافل ITP: تافل ITP، جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ ها، دانشگاه ‌ها و… طراحی شده است.

آزمون تافل جونیور (JUNIOR): تافل جونیور برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر برای کودکان 8 تا 11 سال طراحی شده است.

آزمون تافل مگوش (magoosh): تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS  به صورت کاغذی طراحی شده است .

به دلیل اهمیت مدرک آزمون تافل برای اپلای تحصیلی بهتره برای شرکت در آزمون تافل تضمینی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

تافل IBT هوم ادیشن و آزمون تافل IBT ساختار یکسانی دارند و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را در چهار بخش مورد ارزیابی قرار می دهد و مدت زمان انجام آزمون 3 ساعت است.

بخش های آزمون تافل IBT هوم ادیشن شامل:

* درک مطلب (Reading): بخش ریدینگ تافل IBT هوم ادیشن شامل سه متن 650 تا 750 کلمه ای است. این بخش دارای 30 تا 40 سوال است و و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 54 تا 72 دقیقه است.

* گفتاری (Speaking): بخش اسپیکینگ تافل، شامل چهار تسک است و داوطلب از طریق میکروفون به آنها جواب می ‌دهد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش 17 دقیقه است.

* نوشتاری (Writing): در بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل هوم ادشن باید داوطلب دو متن را در مدت زمان 50 دقیقه بنویسد. داوطلبان برای نوشتن متن اول 20 دقیقه و برای متن دوم 30 زمان زمان دارند.

* شنیداری (Listening): بخش شنیداری یا لیسنینگ تافل آبی تی هوم ادیشن شامل دو مکالمه و چهار سخنرانی است و این بخش مجموعا 28 تا 39 سوال دارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری 41 تا 57 دقیقه است.

برای دریافت بهترین راهکارها برای کسب نمره خوب در تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

کدام دانشگاه ها مدرک تافل هوم ادیشن را قبول دارند؟

بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا مدرک تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition) را معتبر می دانند و نمرات تافل هوم ادیشن را ملاک ارزیابی مهارت زبان انگلیسی متقاضیان برای اپلای تحصیلی می دانند هر چند که برخی دانشگاه ها نیز مدرک تافل IBT را معتبرتر می دانند و تافل هوم ادیشن را قبول ندارند، چرا که این آزمون در مراکز مجاز برگزار نشده و متقاضی در منزل در آزمون تافل شرکت می کند، البته ETS قوانین سختگیرانه ای برای جلوگیری از تقلب در تافل IBT هوم ادیشن اعمال می کند که تقلب توسط داوطلبان را در این آزمون تقریبا غیر ممکن می کند، با این حال برخی دانشگاه ها مدرک تافل IBT را به تافل هوم ادیشن ترجیح می دهند و آن را معتبرتر می دانند. در ادامه برخی دانشگاه های معتبر را که مدرک تافل IBT هوم ادیشن را برای اپلای تحصیلی می پذیرند را معرفی می کنیم.

دانشگاه های استرالیا که مدرک تافل هوم ادیشن را قبول دارند

دانشگاه سیدنی

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه کانبرا

دانشگاه مک کواری

دانشگاه نیوساوت ولز

دانشگاه چارلز داروین

دانشگاه کویینزلند مرکزی

دانشگاه گریفیت

دانشگاه جیمز کوک

دانشگاه فناوری کویینزلند

دانشگاه فناوری سیدنی

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه لاتروب

دانشگاه ملبورن

دانشگاه فناوری سوینبرن

دانشگاه مردک

دانشگاه آدلاید

دانشگاه فدریشن

دانشگاه مانش

دانشگاه کوتین

دانشگاه ادیث کوان

دانشگاه نوتردام

آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی

با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

در کوتاه ترین زمان

با کمترین هزینه

آزمون تافل برای مهاجرت به استرالیا یکی از مدارک مهم محسوب می شود و متقاضیان می توانند برای انواع مهاجرت به استرالیا مدرک تافل با نمره قابل قبول را ارائه نمایند.

دانشگاه های کانادا که مدرک تافل هوم ادیشن را قبول دارند

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه لثبریج

دانشگاه فریزر ولی

دانشگاه ونکوور آیلند

دانشگاه مونت آلیسون

دانشگاه آکادیا

دانشگاه کارلتون

دانشگاه ترنت

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه مونترال

دانشگاه ساسکچوان

دانشگاه کلگری

دانشگاه رویال رودز

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه براندون

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه براک

دانشگاه لورنتین

دانشگاه واترلو

دانشگاه مک گیل

دانشگاه رجاینا

مدرک تافل در کانادا به رسمیت شناخته می شود و اعتبار مدرک تافل در کانادا به قدری است که اکثر دانشگاه ها، مراکز علمی معتبر، سازمان ها و موسسات مختلف مدرک این آزمون را معتبر می دانند و مدرک تافل را ملاک سنجش مهارت زبان انگلیسی متقاضیان مهاجرت (مهاجرت تحصیلی، کاری و…) می دانند.

دانشگاه های انگلیس که مدرک تافل هوم ادیشن را قبول دارند

دانشگاه شفیلد

دانشگاه اکستر

دانشگاه واریک

دانشگاه پلیموث

دانشگاه وست مینستر

دانشگاه های آمریکا که مدرک تافل هوم ادیشن را قبول دارند

دانشگاه آلاباما

دانشگاه آریزونا

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا

دانشگاه ایالتی سن خوزه

دانشگاه کلرادو دنور

دانشگاه آریزونای شمالی

دانشگاه آرکانزاس

دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو

دانشگاه استنفورد

دانشگاه کلرادو شمالی

دانشگاه دلاویر

دانشگاه جرج تاون

دانشگاه آگوستا

دانشگاه ایالتی فورت ولی

دانشگاه ایالتی کنزاو

دانشگاه آیووای شمالی

دانشگاه کاتولیک آمریکا

دانشگاه ایالتی آلبانی

دانشگاه کلمبوس

دانشگاه فناوری جورجیا

دانشگاه نورث وسترن

دانشگاه کنتاکی

دانشگاه ایالتی لوئیزیانا

دانشگاه ماساچوست در امهرست

دانشگاه لویولا مریلند

دانشگاه لاول ماساچوست

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی آمریکا در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی، می تونی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حداقل نمره تافل برای دانشگاه های آمریکا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری.

دانشگاه های هلند که مدرک تافل هوم ادیشن را قبول دارند

دانشگاه دانشگاه اراسموس

دانشگاه لیدن

دانشگاه ماستریخت

دانشگاه آمستردام

دانشگاه خرونینگن

دانشگاه رادبود

دانشگاه تیلبرگ

دانشگاه توئنته

دانشگاه اوترخت

دانشگاه وریج آمستردام

دانشگاه واخنینگن

دانشگاه های بلژیک که مدرک تافل هوم ادیشن را قبول دارند

دانشگاه کاتولیک لوون

دانشگاه یوسی لوون

دانشگاه لیمبورگ

دانشگاه وریج بروکسل

دانشگاه علوم کاربردی توماس مور

دانشگاه آنتورپ

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون تافل تضمینی ( تافل هوم ادیشن تضمینی) آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل تضمینی (تافل هوم ادیشن تضمینی) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

دانشگاه شفیلد، دانشگاه اکستر، دانشگاه واریک، دانشگاه پلیموث، دانشگاه وست مینستر

خیر ETS برای جلوگیری از تقلب در تافل هوم ادیشن قوانین سختگیرانه ای را اعمال می کند از این رو امکان تقلب در تافل هوم ادیشن تقریبا غیر ممکن است. بنابراین مدرک تافل هوم ادیشن نیز مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

ساختار تافل هوم ادیشن همانند تافل IBT از چهار بخش ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ تشکیل شده است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را مورد ارزیابی قرار می دهد.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×