فهرست مطالب

مراکز استرالیا که آزمون OET را به رسمیت می شناسند

آزمـون OET تضمینی

مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند، عبارتند از: هیئت دندانپزشکی استرالیاt هیئت پزشکی استرالیاt هیئت پزشکی چینی استرالیا و مراکز دیگری که در متن مقاله آورده شده است.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CPE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان و علوم پزشکی برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در خصوص 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET دندانپزشکی

* OET پزشکی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET فیزیوتراپی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET دامپزشکی

اگر از پزشکان و یا کارکنان کادر درمان هستی و تصمیم داری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا مهاجرت کنی، باید برای ارزیابی سطح زبان خود در آزمون OET شرکت کنی، اگر برای ثبت نام و شرکت در آزمون OET تضمینی نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی را در این زمینه دریافت کن.

ساختار آزمون OET 

همان طور که گفته شد آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی مانند OET داروسازی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. ساختار و بخش های مختلف آزمون برای تمام تخصص ها یکسان است و شامل چهار بخش گفتاری، نوشتاری، درک مطلب (خواندن) و شنیداری است. سوالات آزمون در بخش های درک مطلب و شنیداری برای تمام تخصص ها مشابه است، اما در بخش های گفتاری و نوشتاری سوالات برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی شده است.

بخش های اصلی و ساختار آزمون OET اپتومتری عبارتند از:

* بخش درک مطلب (Reading)

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش گفتاری (Speaking)

* مهارت نوشتاری (Writing)

سوالات آزمون OET فقط در زمینه علوم پزشکی طراحی شده است و داوطلبان با سوالاتی در خصوص تخصص و زمینه کاری خود روبرو می‌ شوند. از این رو پاسخ دادن به سوالات برای آنها آسان‌ تر خواهد بود. تخصصی بودن سوالات آزمون یکی از مهمترین مزایای آزمون OET تضمینی است.

به دلیل اهمیت نمره آزمون OET برای مهاجرت کادر درمان داوطلبان باید پیش از شرکت در آزمون OET تضمینی آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات را داشته باشند و برای آشنایی با سوالات هر یک از بخش های آزمون باید از منابع آزمون OET تضمینی و نمونه سوالات استاندارد استفاده کنند.

بخش درک مطلب آزمون OET

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET از 3 قسمت و 42 سوال تشکیل شده است و سوالات برای تمام تخصص ها یکسان طراحی شده است و مدت زمان پاسخ دادن به سوالات سه پارت، بخش درک مطلب 60 دقیقه است.

بخش A: داوطلب باید در این بخش چهار متن کوتاه را بخواند و با توجه به آنها به 20 سوال پاسخ دهد.

بخش B: داوطلب باید 6 متن کوتاه را بخواند و برای هر متن به یک سوال پاسخ دهد و در مجموع در این بخش باید به 6 سوال پاسخ دهد.

بخش C: در بخش سوم داوطلب دو متن 800 کلمه ای را می خواند و برای هر متن به 8 سوال و در مجموع به 16 سوال در این بخش پاسخ می دهد.

بخش شنیداری آزمون OET

در بخش شنیداری آزمون OET داوطلبان به 42 سوال در سه قسمت پاسخ می دهند و برای پاسخ دادن به سوالات 40 دقیقه فرصت دارند. سوالات این بخش شامل فایل های صوتی در حوزه علوم پزشکی است.

بخش A: در این بخش داوطلبان به دو فایل صوتی که شامل دو مشاوره ی 5 دقیقه ای است، گوش می دهند و پس از آن با توجه به فایل ها به 24 سوال پاسخ می دهند.

بخش B: داوطلبان در این بخش به 6 فایل صوتی که خلاصه ی مکالمات هستند، گوش می دهند و سپس با توجه به فایل ها به 6 سوال پاسخ می دهند.

بخش C: در بخش C داوطلبان به دو فایل صوتی گوش می دهند و سپس به 12 سوال با توجه به آنچه شنیده اند پاسخ می دهند.

بخش گفتاری آزمون OET

بخش گفتاری آزمون OET برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی می شود. در این بخش داوطلبان باید نقش تخصص خود را بازی کنند، به این صورت که داوطلب اطلاعاتی را برای اجرای هر نقش بر روی کارت دریافت می‌ کند. این کارت نقش و موقعیتی که داوطلب باید انجام دهد را توضیح می ‌دهد و داوطلبان برای هر نقش 5 دقیقه و در مجموع برای انجام بخش گفتاری 20 دقیقه فرصت دارند.

بخش نوشتاری آزمون OET

در بخش نوشتاری آزمون OET که مانند بخش گفتاری برای هر یک از 12 تخصص علوم پزشکی جداگانه طراحی می شود، داوطلب باید متنی را در قالب یک نامه در مدت 45 دقیقه بنویسد. همچنین داوطلب می تواند متن خود را در قالب پاسخ کتبی به یک شکایت یا انتقاد در زمینه تخصصی خود بنویسد.

آیا آزمون OET در ایران برگزار می شود؟

آزمون OET مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE و آزمون BEC در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، ارمنستان، امارات و غیره سفر کنند.

برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون OET با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در خصوص ثبت نام در آزمون OET تضمینی و شرکت در آزمون را دریافت کن.

اعتبار مدرک آزمون OET چقدر است؟

اعتبار آزمون OET برای هر 12 تخصص علوم پزشکی دو سال است و پس از دو سال، اعتبار آن منقضی می شود و در صورتی که داوطلب برای مهاجرت شغلی نیاز به مدرک آزمون OET داشته باشد باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی دریافت کند.

نمره آزمون OET داوطلبان تقریباً 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون، از طریق صفحه شخصی ایجاد شده در سایت رسمی OET در اختیار داوطلبان قرار می‌ گیرد.

نمره دهی به آزمون OET به این صورت است که نمره آزمون OET داوطلبان به صورت نمره بین 0 تا 500 مشخص می شود و به شرح زیر می ‌باشد:

1- سطح A نمره 450-500

2- سطح B نمره 350-440

3- سطح C نمره 300-340

4- سطح D نمره 200-290

5- سطح E نمره 100-190

کدام مراکز در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند؟

همان طور که گفته شد استرالیا یکی از کشورهایی است که مدرک آزمون OET را برای مهاجرت کادر درمان به رسمیت می شناسد و ارائه مدرک آزمون OET با نمره بالا را نشانه مهارت زبان انگلیسی متقاضی می داند.

وزارت امور داخله استرالیا مدرک OET را برای دسته ‌های مختلف ویزا از جمله مهاجرت ماهر و ویزای دانشجویی به رسمیت می‌ شناسد.

مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند، عبارتند از:

هیئت دندانپزشکی استرالیا

هیئت پزشکی استرالیا

هیئت پزشکی چینی استرالیا

هیئت فیزیوتراپی استرالیا

هیئت اپتومتری استرالیا

هیئت تمرین پرتو پزشکی استرالیا

هیئت پرستاری و مامایی استرالیا

هیئت داروسازی استرالیا

هیئت کاردرمانی استرالیا

هیئت پیراپزشکی استرالیا

هیئت پزشکی پا در استرالیا

سایر هیئت ها و شوراها

شورای دندانپزشکی استرالیا

شورای هیئت های دامپزشکی استرالیا

موسسه دانشمندان پزشکی استرالیا (AIMS)

شورای اعتباربخشی پرستاری و مامایی استرالیا

شورای داروسازی استرالیا

شورای فیزیوتراپی استرالیا

انجمن متخصصین تغذیه استرالیا

شورای کاردرمانی استرالیا

آسیب شناسی گفتار استرالیا

انجمن پزشکی توانبخشی فیزیکی چین و استرالیا

آموزش و آموزش پزشکی استرالیای جنوبی

کدام دانشگاه های استرلیا مدرک آزمون OET را به رسمیت می شناسند؟

دانشگاه هایی که در استرالیا مدرک آزمون OET تضمینی را به رسمیت می شناسند عبارتند از:

دانشگاه کرتین

دانشگاه ادیت کوان

دانشگاه کاتولیک استرالیا

دانشگاه چارلز داروین

دانشگاه چارلز استورت

دانشگاه سی کیو

دانشگاه فلیندرز

دانشگاه دیکین

دانشگاه فدراسیون

دانشگاه مک کواری

دانشگاه گریفیث

دانشگاه جیمز کوک

دانشگاه مرداک

دانشگاه صنعتی کوئینزلند

دانشگاه RMIT

دانشگاه صلیب جنوبی

دانشگاه صنعتی سوئینبرن

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه آدلاید

دانشگاه کانبرا

دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه نیوانگلند

دانشگاه ساحل آفتاب

دانشگاه نوتردام استرالیا

دانشگاه استرالیای جنوبی

دانشگاه کوئینزلند جنوبی

دانشگاه فناوری سیدنی

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه وسترن سیدنی

TAFEها و مؤسسات آموزش عالی

کالج سلامت ALACC، استرالیا

کالج پرستاری استرالیا

موسسه باکس هیل

موسسه چیشولم

کالج ادیت کوان

کالج کرتین

EQUALS International (Aust) Pty Ltd

موسسه گوردون TAFE

موسسه هومزگلن

کالج لاوسون استرالیا

موسسه لونزدیل

کالج رودز

موسسه تحقیقاتی شانه سیدنی

TAFE International WA

TAFE NSW

TAFE کوئینزلند

TAFE SA

کالج UOW استرالیا

یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CPE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان و علوم پزشکی برگزار می شود و شاغلان کادر درمان که قصد مهاجرت به کشورهای انگیسی زبان را دارند باید در این آزمون شرکت کنند و موفق به کسب نمره بالا شوند.

* OET پزشکی

* OET دندانپزشکی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET فیزیوتراپی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET دامپزشکی

بخش های اصلی آزمون OET عبارتند از:

* بخش درک مطلب (Reading)

* بخش شنیداری (Listening)

* بخش گفتاری (Speaking)

* مهارت نوشتاری (Writing)

دانشگاه هایی که در استرالیا مدرک آزمون OET به رسمیت می شناسند عبارتند از:

دانشگاه کرتین

دانشگاه ادیت کوان

دانشگاه کاتولیک استرالیا

دانشگاه چارلز داروین

دانشگاه چارلز استورت

دانشگاه سی کیو

دانشگاه فلیندرز

دانشگاه دیکین

دانشگاه فدراسیون

دانشگاه مک کواری

دانشگاه گریفیث

دانشگاه جیمز کوک

دانشگاه مرداک

دانشگاه صنعتی کوئینزلند

دانشگاه RMIT

دانشگاه صلیب جنوبی

دانشگاه صنعتی سوئینبرن

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه آدلاید

دانشگاه کانبرا

دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه نیوانگلند

دانشگاه ساحل آفتاب

دانشگاه نوتردام استرالیا

دانشگاه استرالیای جنوبی

دانشگاه کوئینزلند جنوبی

دانشگاه فناوری سیدنی

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه وسترن سیدنی

TAFEها و مؤسسات آموزش عالی

کالج سلامت ALACC، استرالیا

کالج پرستاری استرالیا

موسسه باکس هیل

موسسه چیشولم

کالج ادیت کوان

کالج کرتین

EQUALS International (Aust) Pty Ltd

موسسه گوردون TAFE

موسسه هومزگلن

کالج لاوسون استرالیا

موسسه لونزدیل

کالج رودز

موسسه تحقیقاتی شانه سیدنی

TAFE International WA

TAFE NSW

TAFE کوئینزلند

TAFE SA

کالج UOW استرالیا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×