فهرست مطالب

منابع آزمون GRE

آزمـون GRE تضمینی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE مخفف  (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود. مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در این آزمون شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود. انواع آزمون GRE عبارتند از:

1- آزمون GRE جنرال (GRE General Test)

2- آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون جنرال رو درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

برای قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی و آشنایی با نحوه ثبت نام آزمون GRE تضمینی در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

همچنین موسسه ETS در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ایجاد شده در برگزاری آزمون GRE به صورت حضوری، نسخه GRE هوم ادیشن را ارائه کرده است تا داوطلبان بتوانند به صورت آنلاین و در منزل در آزمون GRE شرکت کنند. داوطلبان می توانند در خانه و تحت نظارت یک ناظر در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.آزمون GRE هوم ادیشن همانند GRE حضوری در دو نسخه جنرال و سابجکت ارائه می شود.

سوالات، ساختار و نمره دهی آزمون GRE هوم ادیشن همانند ساختار آزمون GRE حضوری است، با این تفاوت که به جای حضور در مرکز برگزاری، داوطلبان در خانه در آزمون شرکت می کنند.

ساختار آزمون GRE جنرال

ساختار آزمون GRE جنرال شامل سه بخش است که عبارتند از:

 • بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. در این بخش توانایی درک مطلب داوطلب ارزیابی می شود. داوطلب باید از گفتگوها نتیجه‌گیری کند، داده ‌های کامل نشده را استدلال نماید، سطوح مختلف معنا ا درک کند و خلاصه ‌سازی متون را انجام دهد.
 • بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. سوالات بخش ریاضی شامل جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل است.
 • بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 1 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد. در بخش رایتینگ آزمون GRE جنرال، توانایی نگارش تحلیلی داوطلبان ارزیابی می شود. برای اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ آزمون GRE برای کسب نمره بالا در این بخش کلیک کنید.1

پس از اعمال تغییرات جدید در آزمون GRE جنرال تعداد سوالات بخش وربال و کوانت از 40 به 27 سوال کاهش یافته و تکلیف نوشتاری اول نیز در بخش رایتینگ حذف شده است و با کاهش تعداد سوالات در بخش های مختلف مدت زمان انجام آزمون از 3 ساعت و 45 دقیقه به 1 ساعت و 58 دقیقه کاهش یافته است.

نمره دهی در آزمون GRE جنرال به این صورت است که، نمره داوطلب در بخش درک مطلب آزمون GRE جنرال 130 تا 170 است و در بخش استدلال ریاضی هم 130 تا 170 است و بخش نوشتار تحلیلی نیز 6 نمره دارد و نمره نهایی آزمون GRE جنرال براساس دو بخش درک مطلب و استدلال ریاضی محاسبه می شود.

اگر برای قبولی در آزمون GRE تضمینی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ساختار آزمون GRE سابجکت

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد؛ البته در سال ۲۰۱۶ رشته های بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و ملکولی به این آزمون اضافه شدند ولی بنا به دلایلی در حال حاضر شامل این آزمون نمی‌ شوند.

مدت زمان انجام آزمون جی آر ای سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه است و این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود. آزمون GRE سابجکت از 220 تا 990 نمره دارد و برای اپلای تحصیلی نمره بالاتر از 700 نمره ی خوب محسوب می شود.

* زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای در زمینه ی زیست ‌شناسی سلولی و مولکولی، زیست ‌شناسی اندام، اکولوژی و تکامل

* شیمی: 130 سوال چند گزینه ای با گرایش ‌های مختلف شیمی

* ادبیات: 230 سوال در زمینه ی شعر، بیوگرافی، مقاله، داستان کوتاه، رمان، نقد، تئوری ادبیات و تاریخ زبان

* ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای درزمینه ی محاسبات و کاربردهای آن

* فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای در زمینه ی الکترومغناطیس، مکانیک کلاسیک، نور و پدیده موج، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کوانتوم، فیزیک اتمی و زمینه‌ های مرتبط است و سوالات به ‌شکل نمودار، گراف، داده‌ها و توصیفات آزمایشگاه و غیره است.

* روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای در زمینه ی توصیف یک آزمایش یا نمودار، موقعیت‌ ها و وضعیت ‌های بیماری

بهترین منابع برای تضمین قبولی در آزمون GRE

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در مقاطع آکادمیک بالاتر از لیسانس را دارند باید بتوانند نمره بالایی در آزمون GRE کسب کنند، برای کسب نمره بالا علاوه بر شرکت در دوره های آمادگی آزمون GRE و شرکت در آزمون آزمایشی GRE باید منابع معتبر آزمون را که شامل کتاب ها و منابع آنلاین هستند را مطالعه کنند، از این رو مطالعه منابع جامع و کامل برای هر بخش برای آمادگی در آزمون جهت تضمین قبولی در آزمون GRE بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین در ادامه به چند مورد از بهترین منابع آزمون GRE اشاره می کنیم.

برای اطلاع از نحوه تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE به صورت آنلاین و هزینه ی آن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

منابع جامع برای قبولی در آزمون GRE تضمینی

از جمله بهترین منابع جامع برای قبولی در آزمون GRE تضمینی می توان به منابع زیر اشاره کرد:

کتاب Magoosh GRE Book

کتاب The Official Guide to the GRE Revised General Test

کتابManhattan 5 lb. Book of GRE Practice Problems

کتاب PowerPrep and PowerPrep PLUS

کتابBarron’s 6 GRE Practice Tests

منابع لغت و واژگان برای قبولی در آزمون GRE تضمینی

بهترین منابع لغت برای آمادگی و قبولی در آزمون GRE تضمینی عبارتند از:

کتاب Magoosh Vocabulary Flashcards

کتاب Manhattan 500 Essential Words – GRE

کتاب Barron’s Essential Words for the GRE

کتاب Barron’s 1100 Words You Need to Know

کتاب Manhattan 500 Advanced Words – GRE

کتاب Verbal Advantage

کتاب Word Smart

منابع بخش وربال برای تضمین قبولی در آزمون GRE

برای افزایش آمادگی و قبولی در بخش وربال آزمون GRE مطالعه کتاب Official GRE Verbal Reasoning Practice Questions توصیه می شود.

اگر تصمیم داری جهت اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا در آزمون GRE شرکت کنی، برای قبولی در آزمون GRE تضمینی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر.

منابع بخش کوانت برای قبولی در آزمون GRE تضمینی

برای افزایش آمادگی در بخش کوانت آزمون، کتاب های زیر بهترین منابع برای قبولی در آزمون GRE تضمینی هستند:

کتاب Nova’s GRE Math Bible

کتاب Official GRE Quantitative Reasoning Practice Questions

کتاب Magoosh Very Hard Questions

منابع بخش نگارش برای قبولی در آزمون GRE تضمینی

بهترین منابع بخش رایتینگ آزمون GRE تضمینی عبارتند از:

کتاب ETS Pool of Issue and Argument

کتاب GRE Analytical Writing: Solutions to the Real Essay Topics

کتاب On Writing Well: The Classic Guide to Writing Nonfiction

کتاب The Elements of Style

مطالعه منابع معتبر GRE از جمله مهمترین نکات رایتینگ GRE برای کسب نمره بالا در این بخش است. از این رو می توانید با انتخاب بهترین کتاب ها و منابع آنلاین نتیجه ی بهترین در آزمون بگیرید.

آزمون LSAT اپلای رشته حقوق

همان طور که گفته شد، برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا متقاضی باید در آزمون GRE شرکت کنه و موفق به کسب نمره بالا در آزمون شود، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را برای تضمین قبولی در آزمون GRE به شما معرفی می کنه.

منابع آنلاین برای قبولی در آزمون GRE تضمینی

برای آمادگی بیشتر و قبولی در آزمون GRE تضمینی داوطلبان می توانند از منابع آنلاین نیز برای مطالعه استفاده کنند.

برخی منابع آنلاین برای آمادگی در آزمون GRE عبارتند از:

منبع آنلاین Online GRE Strategy Session

منبع آنلاین GRE study guide

منبع آنلاین Powerprep II

منبع آنلاین ETS essay topic pools

اعتبار مدرک آزمون GRE چقدر است؟

طبق قوانین ETS اعتبا آزمون GRE، پنج سال است و داوطلبان فقط تا 5 سال می توانند برای اپلای تحصیلی مدرک آزمون GRE را برای دانشگاه های مقصد ارسال کنند و پس از پایان این مدت، اعتبار آن منقضی شده و متقاضی برای اپلای تحصیلی باید مجددا در آزمون شرکت کند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد، دانشگاه ‌ها در بسیاری از موارد، قوانین متفاوتی با ETS دارند و ممکن است مدرک آزمون را کمتر از ۵ سال معتبر بدانند.

اگر در مورد قوانین شرکت در آزمون GRE تضمینی نمی دونی برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

آیا آزمون GRE در ایران برگزار می شود؟

آزمون GRE برخلاف بسیاری از آزمون های ورودی دانشگاه ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون UCAT، آزمون GMAT، آزمون IMAT، آزمون ACT، آزمون SAT و… در ایران برگزار می شود.

آزمون جی آر ای جنرال در ایران زیر نظر سازمان سنجش و تقریبا هر هفته برگزار می شود و آزمون جی آر ای سابجکت تقریبا سه بار در سال برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون GRE general در همه ی ماه‌ های سال برگزار می‌ شود و آزمون GRE subject فقط در ماه ‌های سپتامبر، اکتبر و آپریل برگزار می ‌شود.

برای اطلاع از مراکز برگزار کننده آزمون GRE در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون جی آر ای جنرال در ایران زیر نظر سازمان سنجش و تقریبا هر هفته برگزار می شود و آزمون جی آر ای سابجکت تقریبا سه بار در سال برگزار می شود.

طبق قوانین ETS نتایج آزمون GRE تا پنج سال معتبر است. همچنین باید به این نکته اشاره کرد، دانشگاه ‌ها در بسیاری از موارد، قوانین متفاوتی با ETS دارند و ممکن است مدرک آزمون را کمتر از ۵ سال معتبر بدانند.

برای آمادگی بیشتر و تضمین قبولی در آزمون GRE داوطلبان می توانند از منابع آنلاین نیز برای مطالعه استفاده کنند.

برخی منابع آنلاین برای آمادگی در آزمون GRE عبارتند از:

منبع آنلاین Online GRE Strategy Session

منبع آنلاین GRE study guide

منبع آنلاین Powerprep II

منبع آنلاین ETS essay topic pools

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GRE شرکت کنند.

آزمون GRE (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود.

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود، که عبارتند از:

1- آزمون GRE جنرال (GRE General Test)

2- آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

5/5 - (6 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع رایگان آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع معتبر و استاندارد آزمون GRE روانشناسی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای تهیه نمونه سوالات آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع و نمونه سوالات آزمون GRE تضمینی به صورت رایگان با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه آزمون GRE جنرال در سال جدید در ایران 220 دلار و آزمون GRE سابجکت 150 دلار است. اگر برای کسب نمره قبولی در آزمون GRE تضمینی نیاز به راهنمایی بیشتری داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، دانشجویانی که قصد اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته هایی مانند شیمی، زیست، ریاضی، ادبیات و غیره دارند باید در آزمون GRE شرکت کنند، اما ارائه مدرک GRE برای اپلای برخی دانشگاه ها الزامی نیست؛ برای کسب اطلاعات کامل در مورد آزمون GRE تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، بله کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا به داوطلبان بسیاری در زمینه ثبت نام و کسب نمره قبولی در آزمون GRE تضمینی برای اپلای تحصیلی کمک کرده اند، لطفا تماس بگیرید و در این مورد مشاوره رایگان دریافت کنید.

  1. سلام دوست عزیز، برای ثبت نام در آزمون GRE باید به سایت ETS مراجعه کنید. لطفا برای دریافت اطلاعات کامل در مورد ثبت نام و کسب نمره قبولی در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه های آزمون GRE شامل هزینه ثبت نام در آزمون، هزینه ارسال ریپورت اضافی به دانشگاه ها، اعتراض به نمره، تغییر مرکز یا تاریخ آزمون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×