LOGO -HOO

فهرست مطالب

آزمون GRE چیست؟

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

شرکت در آزمون GRE برای اپلای تحصیلی

آزمون GRE (Graduate Record Examination) یکی از آزمون‌ های معتبر است که با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در مراکز علمی معتبر دنیا هستند، برگزار می‌ شود.

آزمون GRE یک آزمون ورودی بین المللی برای اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های معتبر است که اغلب برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا، کانادا و استرالیا و تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشورها رواج دارد.

در آزمون GRE توانایی و مهارت داوطلبان در خصوص سه موضوع استدلال کلامی یا درک مطلب، استدلال ریاضی و نوشتار تحلیلی مورد ارزیابی قرار می‌ گیرند.

نتایج این آزمون به قدری اهمیت دارد که اکثر دانشگاه‌ های آمریکا و کانادا نمره‌ این آزمون را به عنوان یکی از مدارک درخواست پذیرش داوطلبان در دوره های تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد، دکتری و پست داک ملاک قرار می دهند.

اگر سوالی در مورد شرایط و مدارک لازم برای شرکت در آزمون GRE و مهاجرت تحصیلی به آمریکا داری، می توانی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و مشاوره دریافت کنی.

افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا هستند برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون و داشتن سایر شرایط برای اپلای تحصیلی مانند نداشتن گپ تحصیلی غیرمجاز، شرط سنی، ریزنمرات، توصیه نامه، تمکن مالی، برنامه تحصیلی یا استادی پلن، کاورلتر و غیره.

برخی آزمون های ورودی برای اپلای رشته های مختلف برای مقاطع کارشناسی عبارتند از:

* آزمون ACT برای اپلای دانشگاه های آمریکا

* آزمون IMAT برای اپلای رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

* آزمون UCAT برای اپلای رشته پزشکی در انگلیس

* آزمون SAT برای اپلای دانشگاه های برخی کشورها مانند ترکیه و آمریکا

* آزمون یوس ترکیه برای اپلای دانشگاه های ترکیه

* آزمون LSAT برای اپلای رشته حقوق در آمریکا و کانادا

* آزمون GMAT برای اپلای رشته مدیریت در آمریکا

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا برای ایرانیان

ساختار آزمون GRE

آزمون GRE به دو نوع Subject وGeneral  تقسیم می‌‌ شود و اغلب دانشگاه‌‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون جنرال را درخواست می‌کنند و نوع سابجکت در رشته‌‌ های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

آزمون GRE به دو شیوه کامپیوتری و کتبی برگزار می‌‌ شود و در ایران عمدتا به صورت کامپیوتری برگزار می‌ شود.

مدت زمان آزمون جی آر ای 3 ساعت و 10 دقیقه است که برای پاسخگویی سوالات به داوطلبان یک ساعت برای بخش درک مطلب، یک ساعت برای نگارش تحلیلی و 70 دقیقه برای بخش استدلال ریاضی مهلت داده می‌ شود.

داوطلب از بخش استدلال ریاضی و بخش درک مطلب جمعا می‌‌ تواند امتیازی بین 260-340 را کسب کند و متوسط نمره مورد نظر دانشگاه‌ ها نیز در حدود 300-320 است.

بخش Verbal Reasoning (درک مطلب) آزمون GRE

این بخش آزمون، توانایی درک مطلب داوطلب را ارزیابی می‌ کند. در این بخش داوطلب باید از گفتگوها نتیجه‌ گیری کند، داده ‌های کامل نشده را استدلال نماید، سطوح مختلف معنا مانند معنای لفظی، استعاری و منظور نویسنده را درک کند و خلاصه ‌سازی متون را انجام دهد، نکات مهم را از نکات کم ‌اهمیت‌ در متن تفکیک و رابطه میان مفاهیم و معنای لغات و جملات را درک کند.

در بخش استدلال کلامی یا درک مطلب سه نوع سوال وجود دارد که شامل درک مطلب، تکمیل متن و معادل سازی جملات می باشد. در بخش درک مطلب یک متن در اختیار داوطلب قرار می گیرد که باید بر اساس آن به سوالات مربوطه پاسخ دهد.

اهمیت آزمون ACT برای اپلای تحصیلی در آمریکا

متن‌ هایی که در آزمون GRE انتخاب می شود از تناسبی در موضوعات علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی برخوردار است و این متون از یک تا پنج پاراگراف تشکیل شده است. سوالات این بخش به شکل چند گزینه‌ ای یا انتخاب یک عبارت می‌ باشد.

بخش درک مطلب شامل دو مجموعه 20 تایی سوال است (مجموعا 40 سوال) که برای پاسخگویی به هر مجموعه 30 دقیقه به داوطلبان فرصت داده می‌ شود و امتیاز این بخش 130-170 است.

بخش Quantitative Reasoning (استدلال ریاضی) آزمون GRE

بخش ریاضیات آزمون GRE از سوالات جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل تشکیل می‌ شود.

این بخش توانایی داوطلب را در درک و تحلیل داده‌‌ های کمی، مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌ دهد و داوطلب باید بتواند مسئله‌‌ ها را به کمک مدل‌‌ های ریاضی حل کرده و با کاربردهای اولیه جبر، حساب، هندسه و تحلیل داده‌‌ ها آشنا باشد و تاکید این بخش بر مهارت استدلال ریاضی است.

بخش استدلال ریاضی از 4 نوع سوال تشکیل شده است که شامل سوالات مقایسه‌‌ ای کمی، سوالات چند گزینه‌‌ ای با یک پاسخ صحیح، سوالات چندگزینه ‌ای با بیش از یک پاسخ صحیح، سوالات عددی می باشد.

این سوالات ممکن است به صورت مستقل و یا در یک دسته تفسیر داده، ارائه شوند. تمامی سوالات بخش تفسیر داده‌ ها بر اساس جداول، نمودارها و اطلاعات داده شده مطرح می‌‌ شوند.

در این بخش برای پاسخ دادن به سوالات نیاز به سرعت عمل و قدرت تحلیل سوالات و پاسخ‌‌ ها است و داوطلبان مجاز به استفاده از ماشین حساب نیز می‌ باشند و داوطلب برای رسیدن به نمره مورد نظر خود باید بیشتر بر روی مهارت‌‌ های ریاضی و محاسباتی و همچنین سرعت عمل در پاسخگویی خود تمرکز نماید.

بخش استدلال ریاضی شامل دو مجموعه سوال 20 تایی (جمعا 40 سوال) است که برای پاسخگویی به 40 سوال 70 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است. نمره این بخش 130 – 170 امتیاز است.

مزایای مهاجرت تحصیلی به مالزی برای ایرانیان چیست؟

بخش Analytical Writing (نوشتار تحلیلی) آزمون GRE

در بخش رایتینگ آزمون، توانایی نگارش تحلیلی داوطلبان ارزیابی می‌شود. در این بخش دو سوال مطرح می‌ شود و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات 60 دقیقه زمان دارند. امتیاز بخش نگارش تحلیلی 6 نمره است.

در بخش نگارش تحلیلی داوطلب باید در هر سوال یک Task یا Argument را تحلیل کند. در بخش اول توانایی داوطلب در تفکر نقادانه نسبت به موضوعی عمومی و بیان افکار خود به روشنی درباره آن موضوع ارزیابی می‌‌ شود. هر عبارت دارای یک ادعا بوده که داوطلب می‌‌ تواند از نقطه ‌نظرهای متفاوت به آن پرداخته و شرایط مختلفی را متصور شود.

در این بخش، داوطلب با دستورالعمل ‌هایی دقیق روبرو می‌‌شود که می ‌خواهد داوطلب، نظر موافق یا مخالف خود را با ادعای مطرح شده بیان کرده و دلایل کافی را برای آن مطرح نماید.

* بخش نوشتار تحلیلی آزمون GRE شامل دو قسمت Issue writing و Argument writing است.

بخش Issue writing

در این قسمت داوطلب باید به یک سوال جواب دهد و 30 دقیقه برای پاسخگویی به او فرصت داده می‌ شود. داوطلب باید پاسخ سوال را تایپ نماید، از این رو باید بر روی مهارت تایپ خود نیز کار کند.

بخش Argument writing

قسمت دیگری که در بخش نوشتار تحلیلی ارزیابی می‌ شود Argument است و در این قسمت پاراگرافی از یک نویسنده به عنوان سوال به داوطلب داده می‌ شود که شامل تحلیل‌‌ ها و شواهدی برای یک موضوع خاص است که منجر به یک نتیجه‌‌ گیری شده است و داوطلب باید از این استدلال ها و شواهدی که نویسنده استفاده کرده است، منطقا ایراد گرفته و نظرات خود را در قالب یک متن ارائه دهد.

گپ تحصیلی غیرمجاز برای اپلای تحصیلی

آزمون GRE subject چیست؟

آزمون GRE subject آزمونی ا‌ست که میزان دانش زبانی داوطلب را در مورد مفاهیم و موضوعات آکادمیک مورد سنجش قرار می‌ دهد. نمره‌ این آزمون از ۲۰۰ تا ۹۹۰ است.

آزمون GRE subject به ‌صورت کتبی برگزار می‌‌ شود و به همین دلیل فقط در برخی از مراکز این آزمون قابلیت برگزاری دارد.

این آزمون برای برخی از رشته‌ های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می‌ باشد؛ البته در سال ۲۰۱۶ رشته‌ های بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و ملکولی به این آزمون اضافه شدند ولی بنا به دلایلی در حال حاضر شامل این آزمون نمی‌‌ شوند.

زمان برگزاری آزمون GRE

آزمون GRE general در همه ماه‌‌ های سال و تقریبا در هر روزی از سال در کشورهای مختلف برگزار می‌‌ شود و در برخی از کشورها تا سه بار در ماه برگزار می‌ شود و آزمون GRE subject فقط در ماه‌‌ های سپتامبر، اکتبر و آپریل برگزار می‌‌ شود. داوطلبان برای شرکت مجدد در آزمون هر 21 روز یک بار می‌ توانند در آزمون شرکت کنند و در سال 5 مرتبه امکان شرکت در آزمون را دارند و اگر داوطلب در آزمون ثبت نام کند، سپس آن را کنسل کند، به منزله یک بار شرکت در آزمون است. همچنین داوطلبان می‌ توانند با پرداخت هزینه زمان و مکان شرکت در آزمون را تغییر دهند.

انصراف از شرکت در آزمون GRE

اگر داوطلب پس از ثبت‌‌ نام به هر دلیلی تصمیم بگیرد از شرکت در آزمون انصراف دهد، 50 درصد از هزینه ثبت نام به وی مسترد خواهد شد و این مبلغ به حساب ETS داوطلب واریز می‌ شود.

اگر ثبت‌ نام و پرداخت هزینه‌ آزمون توسط یکی از موسسات برای داوطلب انجام شده باشد، استرداد مبلغ به حساب موسسه صورت می‌ گیرد.

بهتره برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی با کارشناسان با تجربه در خصوص مهاجرت و امور بین المللی مشورت کنید. از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

مدارک مهم برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه

اعتبار مدرک آزمون GRE چقدر است؟

طبق قوانین ETS نتایج آزمون GRE تا پنج سال معتبر است و داوطلب می‌ تواند آنها را بنا به درخواست برای دانشگاه‌‌ ها ارسال ‌کند. البته دانشگاه‌‌ ها در بسیاری از موارد، قوانین متفاوتی با ETS دارند و ممکن است مدرک آزمون را کمتر از ۵ سال معتبر بدانند.

همچنین داوطلبان حق ارسال چهار نمره‌ آزمون را به صورت رایگان خواهند داشت و برای هر ارسال دو حق انتخاب دارند که این انتخاب می‌ تواند بین گزینه‌ ارسال آخرین نمره و یا همه‌ ی نمره‌‌ ها متغیر باشد. چنانچه داوطلب تصمیم به ارسال نمره‌ خود داشته باشد، باید هزینه‌ ی ارسال را پرداخت نماید و از سه حق انتخاب برای هر ارسال استفاده کند که شامل ارسال آخرین نمره، ارسال همه‌ ی نمرات و ارسال هر نمره‌‌ ای که بخواهد، می‌ باشد.

نحوه ثبت ‌نام در آزمون GRE در ایران چگونه است؟

ثبت‌ نام در آزمون GRE به این صورت است که داوطلبان باید به سایت ets.sanjesh.org مراجعه کرده و پس از تکمیل اطلاعات شخصی مانند مشخصات فردی، انتخاب نوع آزمون، تاریخ آزمون، مرکز برگزاری آزمون و شماره حساب بانکی خود، پیامکی شامل کد پیگیری و هزینه آزمون دریافت ‌می‌ کنند سپس باید با مراجعه به سایت بانک و با وارد کردن کد پیگیری، هزینه آزمون را به حساب مرکز برگزاری آزمون واریز نمایند.

این سامانه با همکاری موسسات برگزار کننده آزمون‌ های بین‌ المللی، برای ثبت‌ نام داوطلبان شرکت در آزمون‌‌ های TOEFL و GRE به نرخ مصوب راه‌‌ اندازی شده است.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنی.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

همه آنچه باید در مورد مهاجرت تحصیلی به اروپا بدانید…

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون GRE یک امتحان رقابتی در سطح بین المللی برای دانشجویانی است که مایل به اخذ مدرک تخصصی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های مشهور سراسر جهان به ویژه در آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا)، اروپا ، انگلیس ، سنگاپور ، و منطقه ANZ می‌باشند.

آزمون GRE توسط (Educational Testing Services (ETS ، یک موسسه مستقر در نیوجرسی آمریکا، برگزار می‌شود.

آزمون GRE توسط (Educational Testing Services (ETS ، یک موسسه مستقر در نیوجرسی آمریکا، برگزار می‌شود.

به طور کلی دو نوع آزمون جی آری (GRE) وجود دارد:

آزمون جی آر ای جنرال (GRE General Test)

آزمون جی آر ای سابجکت (GRE Subject Test)

این آزمون در ۶ رشته تحصیلی؛ شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی توسط موسسه (Educational Testing Service)برگزار می‌شود. پیشتر برای رشته‌های بیوشیمی و زیست‌شناسی سلولی ملکولی، هم این آزمون ارائه می‌شد اما از ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ در این رشته‌ها آزمون برگزاری نمی‌شود اما نمرات آن تا سال ۲۰۲۱ اعتباردارد.

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×