LOGO -HOO

فهرست مطالب

مهاجرت به ایتالیا با پناهندگی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزای ایتالیا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

پناهندگی چیست؟

پناهندگی یک نوع حمایت قانونی بین المللی است که به افراد پناهجو داده می شود. این حق به اشخاصی داده می شود که از بازگشت به کشور خود به دلایل مختلف می ترسند. این افراد به دلایلی چون آزار، شکنجه و ترس از صدمه دیدن و غیره اقدام به گرفتن پناهندگی در کشور مقصد می کنند.

وقتی شخصی در کشور مقصد درخواست پناهندگی می دهد یعنی می خواهد تابعیت کشور مقصد را دریافت کند و در اغلب موارد حق بازگشت به کشور خود را نخواهد داشت.

درست است که پناهندگی یکی از روش های مهاجرت است اما راه مناسبی برای مهاجرت نبوده و با ریسک و خطرات زیادی همراه است، از این رو به هیچ وجه این روش برای مهاجرت به هیچ کشوری توصیه نمی شود.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی است که از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است و یکی از کشورهای حوزه ی شینگن است.

منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که عبارتند از:

ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، فرانسه، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌ اشتاین می ‌باشد؛ همچنین کشورهای کراواسی، واتیکان، قبرس، بلغارستان، رومانی، سن مارینو و موناکو عضور شینگن نیستند، اما از قوانین ویزای شینگن پیروی می‌ کنند و دارندگان ویزای شینگن می توانند به خاک کشورهای فوق نیز وارد شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای شینگن تضمینی اروپا و همچنین ویزای شینگن ایتالیا تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

کشور ایتالیا یکی از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) است از این رو ملزم به رعایت قوانین حقوق بشر و حمایت از حقوق پناهندگان است. کشور ایتالیا امضاء کننده، اعلامیه جهانی 1948 می باشد که طبق ماده 14 آن، هرکس حق دارد از حق پناهندگی در کشورهای دیگر بنا به تعریف کنوانسیون پناهندگی استفاده کند. همچنین ایتالیا امضا کننده میثاق بین المللی حقوق مدنی و حقوق سیاسی سال 1966 و کنوانسیون اروپا برای حمایت از حقوق بشر 1950 و کنوانسیون 1951 است، که شامل مقررات پناهندگی می باشند.

براساس تعریف کنوانسیون ژنو فقط افرادی می توانند در ایتالیا درخواست پناهندگی دهند که به دلیل ترس واقعی اعم از نژاد، رنگ پوست، ملیت، عقاید سیاسی مغایر با حکومت یا عضویت در گروه های اجتماعی خاص تحت شکنجه شدید قرار دارند و نمی توانند به کشور خود باز گردند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا به هیچ وجه مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی را توصیه نمی کنند و ما پیشنهاد می کنیم برای مهاجرت به ایتالیا از روش های دیگر مانند کار یا تحصیل اقدام کنید و با اخذ ویزای ایتالیا تضمینی به صورت قانونی به خاک این کشور وارد شوید.

دلایل پناهندگی ایتالیا

افرادی که تصمیم می گیرند از طریق پناهندگی به کشور ایتالیا مهاجرت کنند باید دارای دلایل موجهی باشند که با تقاضای پناهندگی آنها موافقت شود. پناهجویان باید به دلایلی چون آزار، شکنجه و ترس از صدمه دیدن و غیره برای دریافت پناهندگی ایتالیا اقدام کنند.

افراد می توانند به دلایل زیر درخواست پناهندگی دهند:

1- درخواست پناهندگی ایتالیا به دلیل عقاید سیاسی

2- درخواست پناهندگی ایتالیا به دلیل وضعیت نامساعد اجتماعی

3- درخواست پناهندگی ایتالیا به دلیل عقاید مذهبی

4- درخواست پناهندگی ایتالیا به دلیل تبعیض نژاد

5- درخواست پناهندگی ایتالیا به دلیل عضویت در گروهای سیاسی یا اجتماعی خاص

6- درخواست پناهندگی ایتالیا به دلیل جنگ

اگر نمی دونی با توجه به شرایط و تمکن مالی که داری چطور می تونی به ایتالیا مهاجرت کنی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و با بهترین روش های مهاجرت به ایتالیا از جمله اقامت خودحمایتی ایتالیا و یا اقامت در ایتالیا با اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا آشنا شو.

خطرات پناهندگی به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی بسیار پر خطر است و ریسک بالایی دارد و کشور ایتالیا در خصوص پذیرفتن پناهجویان قوانین بسیار سختگیرانه ای دارد. افرادی که از طریق پناهندگی تصمیم به مهاجرت به ایتالیا می گیرند به صورت غیرقانونی وارد این کشور می شوند و در این مسیر خطرات بسیاری جان و مال آنها را تهدید می کند.

پناهندگان از بسیاری از حقوق شهروندی در ایتالیا محروم بوده و اجازه ی بازگشت به کشور خود را از دست می دهند و مجبور می شوند تا زمان تعیین تکلیف پرونده ی خود در کمپ های پناهندگی که شرایط و امکانات مناسبی ندارد زندگی کنند.

بهتره به جای ورود غیر قانونی به ایتالیا و درخواست پناهندگی با انواع روش های قانونی مهاجرت به ایتالیا آشنا بشی. مهاجرت از طریق اخذ ویزای توریستی ایتالیا تضمینی، ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری ایتالیا تضمینی، ویزای سرمایه گذاری ایتالیا (گلدن ویزای ایتالیا تضمینی) و… از این رو برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

حقوق پناهجویان در ایتالیا

مأمورین پلیس ایتالیا اجازه ی اعمال خشونت با پناهجویان را ندارند و بعد از پذیرش پناهجو او از مزایایی برخوردار می شود که برخی از آنها عبارتند از:

1- حق استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی

2- حق برخورداری از تغذیه مناسب و دریافت هزینه

3- حق داشتن برگه تردد

اگر سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در ایتالیا نداری، می تونی با اخذ بلو کارت ایتالیا و همچنین دریافت جاب آفر ایتالیا به این کشور مهاجرت کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت شغلی به ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مراحل درخواست پناهندگی ایتالیا

1- متقاضی باید در ابتدای ورود به ایتالیا به اداره پلیس مراجعه کند و درخواست پناهندگی خود را اعلام و در مصاحبه اولیه شرکت کند تا صحبت های پناهجو، از جهت های مختلف بررسی شود. در این مرحله مشخصات متقاضی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد و سایر اطلاعات شخصی در بخش اداری سازمان پناهندگان ثبت می شود. سپس گزارش پلیس در رابطه با مواجهه با پناهجو تکمیل می شود و پس از عکسبرداری از چهره متقاضی و تکمیل فرم های اولیه، او باید خلاصه ای از زندگی نامه ی و دلایل پناهندگی خود را توضیح دهد. پس از دریافت اطلاعات اولیه به پناهجو یک شماره شناسایی داده می شود که با داشتن این کد متقاضی به عنوان یک درخواست دهنده ی پناهندگی محسوب می شود.

2- در مرحله ی بعد، از پناهجو انگشت نگاری صورت می گیرد و اطلاعات وی در سیستم EURODAC ثبت می شود. (برای کودکان زیر 14 سال انگشت نگاری انجام نمی شود.)

3- در نهایت پرونده پناهندگی متقاضی بررسی می شود که پروسه ی آن 9 ماه طول می کشد و پس از بررسی پرونده، قبول یا رد درخواست پناهندگی ایتالیا اعلام می شود.

4- اگر درخواست پناهندگی متقاضی رد شود، پناهجو در کمتر از یک ماه حق اعتراض و درخواست تجدیدنظر خواهد داشت.

5- در صورتی که پس از بررسی درخواست تجدیدنظر، پاسخ مجددا منفی باشد و با تقاضای پناهندگی ایتالیا موافقت نشود، متقاضی به کشور خود ریجکت شده و یا داوطلبانه به کشور خود باز می گردد.

اسکان پناهجویان در کمپ های پناهندگی ایتالیا

پس از اینکه متقاضی اقدام به ثبت درخواست پناهندگی خود در ایتالیا نماید پس از ثبت اولیه درخواست پناهندگی ایتالیا تا زمان بررسی پرونده پناهندگی متقاضی که تقریبا 9 ماه طول می کشد، پناهجویان به کمپ های پناهندگی ایتالیا منتقل می شوند و پناهجو می تواند تا زمانی که نتیجه ی درخواست پناهندگی وی اعلام می شود، در آنجا اقامت داشته باشد.

البته در خصوص اقامت در کمپ های پناهندگی باید به این نکته مهم اشاره کرد، به دلیل ظرفیت پایین کمپ ها و تعداد زیاد پناهجویان شرایط زندگی در این کمپ ها بسیار سخت است و به هیچ وجه مناسب خانواده نیست.

اگر تصمیم داری با خرید ملک یا ثبت شرکت در ایتالیا در این کشور سرمایه گذاری کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک و همچنین اقامت ایتالیا با ثبت شرکت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

قانون دوبلین در مورد پناهندگان

طبق قانون دوبلین پناهجویان باید در اولین کشور امنی که وارد می شوند اعلام پناهندگی کنند و از این جهت حق انتخاب کشور دیگر را ندارند، فقط افراد زیر سن قانونی شامل این قانون نیستند و تنها وقتی در کشورهای دیگر درخواست پناهندگی داده باشند به آن کشور بازگردانده می شوند.

طی سال های اخیر، بسیاری از افرادی که تقاضای پناهندگی به ایتالیا را داده اند، قصد عبور از این کشور و رسیدن به سایر کشورهای اروپایی را داشتند، ولی به دلیل فشارهایی که کشورهای اروپایی به دولت ایتالیا در خصوص پناهجویان وارد کرد، دولت این کشور مجبور شد از رسیدن پناهجویان به سایر کشورهای اروپایی جلوگیری کند. از این رو در صورتی که پناهجویان از ایتالیا به سایر کشورهای اروپایی بروند، بر حسب قانون دوبلین بازگردانده خواهند شد.

برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا با دریافت دعوتنامه ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن تا بهترین نتیجه رو ببینی.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

پناهندگی یک نوع حمایت قانونی بین المللی است که به افراد پناهجو داده می شود. این حق به اشخاصی داده می شود که از بازگشت به کشور خود به دلایل مختلف می ترسند. این افراد به دلایلی چون آزار، شکنجه و ترس از صدمه دیدن و غیره اقدام به گرفتن پناهندگی در کشور مقصد می کنند.

مأمورین پلیس ایتالیا اجازه ی اعمال خشونت با پناهجویان را ندارند و بعد از پذیرش پناهجو او از مزایایی برخوردار می شود که برخی از آنها عبارتند از: 1– حق استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی 2- حق برخورداری از تغذیه مناسب و دریافت هزینه 3- حق داشتن برگه تردد

پس از ثبت اولیه درخواست پناهندگی ایتالیا تا زمان بررسی پرونده پناهندگی متقاضی که تقریبا 9 ماه طول می کشد، پناهجویان به کمپ های پناهندگی ایتالیا منتقل می شوند و پناهجو می تواند تا زمانی که نتیجه ی درخواست پناهندگی وی اعلام می شود، در آنجا اقامت داشته باشد.

کسانی که از به دلیل عقاید سیاسی و مذهبی، وضعیت نامساعد اجتماعی، تبعیض نژاد، عضویت در گروه های سیاسی و اجتماعی خاص و جنگ در کشور خود مورد آزار، شکنجه و ترس از صدمه دیدن و غیره نمی توانند زندگی کنند، از این رو به کشور دیگری پناهنده می شوند.

برای اطلاع از مراحل درخواست پناهندگی ایتالیا کلیک کن.

5/5 - (7 امتیاز)
شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×