فهرست مطالب

مهاجرت تحصیلی چیست؟

مهاجرت تحصیلی می‌ تواند یکی از روش‌ های مناسب مهاجرت برای متقاضیان و استفاده از مزایای اقامت در کشور مقصد باشد. امروزه بسیاری از افراد برای اخذ مدارک تحصیلی معتبر و بین‌ المللی و به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب پس از پایان تحصیلات، به کشورهای توسعه یافته که از سیستم آموزشی پیشرفته و کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند مهاجرت می کنند.

مهاجرت از طریق تحصیل چگونه است؟

مهاجرت به کشورهای دیگر با روش‌ های مختلفی انجام می‌ شود، مانند مهاجرت شغلی، مهاجرت تحصیلی و یا سرمایه گذاری در کشور مقصد و غیره.

متقاضیان می‌ توانند با تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی یا کمتر از دانشگاه برای متقاضیان زیر 18 سال و با دریافت ویزای تحصیلی و یا با یافتن شغل مناسب در کشور مقصد و با دریافت ویزای کاری در کشور مقصد اجازه‌ اقامت و کار یا تحصیل داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی می‌ تواند یکی از روش‌ های مناسب مهاجرت برای متقاضیان و استفاده از مزایای اقامت در کشور مقصد باشد. امروزه بسیاری از افراد برای اخذ مدارک تحصیلی معتبر و بین‌ المللی و به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب پس از پایان تحصیلات، به کشورهای توسعه یافته که از سیستم آموزشی پیشرفته و کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند مهاجرت می کنند تا با داشتن مدرک تحصیلی معتبر، آینده‌ شغلی خود را تضمین نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت

برای اینکه مهاجران تحصیلی بتوانند در کشور مقصد برای ادامه‌ تحصیل اقامت داشته باشند، باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نمایند. ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی یک ویزای غیر مهاجرتی است. دارنده‌ی ویزای تحصیلی می‌تواند برای ادامه‌ تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی برای مدت معینی در کشور مقصد اقامت کند و به ادامه‌ تحصیل بپردازد.

متقاضی مهاجرت تحصیلی برای اخذ ویزای دانشجویی باید مدارک مورد نیاز را به سفارت کشور مقصد ارائه نماید که ممکن است این مدارک با توجه به قوانین مهاجرت کشورهای مختلف نیز متفاوت باشد.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی

مدارک اخذ ویزای تحصیلی عبارتند از:

* پذیرش تحصیلی: برای درخواست ویزای تحصیلی، متقاضی باید از یکی از دانشگاه‌ ها یا موسسات آموزشی کشور مقصد پذیرش تحصیلی دریافت نماید.

* اثبات تمکن مالی: متقاضی مهاجرت تحصیلی با ارائه مدارک لازم باید اثبات نماید که از توانایی مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه و اقامت در کشور مقصد برخوردار است.

* مدرک زبان معتبر: متقاضی باید دارای مدرک معتبر زبان (تافل یا آزمون آیلتس) با نمره قابل قبول باشد.

* مدارک شناسایی: مدارک شناسایی متقاضی مانند شناسنامه، کارت ملی به همراه ترجمه‌ی آنها

* پاسپورت معتبر

* گپ تحصیلی: میان فارغ ‌التحصیلی و درخواست پذیرش متقاضی گپ زیادی وجود نداشته باشد.

* رزومه‌ی معتبر، سوابق کاری و بیمه در صورت وجود

* مدارک تحصیلی و ریز نمرات

* مدارک سوء پیشینه

* ارائه توصیه‌ نامه تحصیلی

مدت اعتبار ویزای دانشجویی چقدر است؟

ویزای دانشجویی یک ویزای کوتاه مدت است و مدت اعتبار آن ممکن است سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله باشد و با توجه به مدت زمان باقیمانده از دوره‌ تحصیلی دانشجو تمدید می‌‌شود.

بهتره برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی به اروپا با کارشناسان با تجربه در خصوص مهاجرت و امور بین‌ الملل مشورت کنید، از این رو شکرت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می‌ کند.

مهاجرت تحصیلی دانش آموزان

متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند از سن 4 تا 18 سالگی برای تحصیل در مقاطع پیش دبستان، دبستان و دبیرستان اقدام به اپلای تحصیلی نمایند و یکی از والدین کودک می تواند به عنوان همراه، ویزا دریافت نماید اما برای والد دیگر ویزای همراه صادر نخواهد شد و والد دیگر می‌تواند با دریافت ویزاهای دیگر مانند ویزای کاری به همراه فرزند خود در کشور مقصد اقامت داشته باشد، در غیر این صورت اجازه‌ ی اقامت در کشور مقصد را نخواهد داشت.

ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی که سن آنها زیر 18 سال است و قصد تحصیل در یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند، الزامی نمی‌ باشد.

شرکت در آزمون ACT برای اپلای تحصیلی

چنانچه والدین متقاضی مهاجرت تحصیلی که زیر 18 سال سن دارد، اقامت کشور مقصد را نداشته باشد، نمی‌ تواند در مدارس دولتی و مراکز آموزشی کشور مقصد به صورت رایگان تحصیل کند و برای تحصیل در مدارس کشور مقصد باید شهریه‌ آن را بپردازد؛ اما چنانچه والدین کودک اقامت کشور مقصد را داشته باشند، فرزند آنها می‌ تواند در مدارس دولتی به صورت رایگان تحصیل کند.

سن مهاجرت تحصیلی در مقطع دبستان 6 تا 8 سال و برای مقطع دبیرستان 14 تا 18 سال است؛ اما برای اطلاع از سن تحصیل در مقاطع مختلف بهتر است از قوانین کشور مقصد در این خصوص اطلاعات دقیق به دست آورید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزان

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزان زیر 18 سال عبارتند از:

* تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

* نامه‌ پذیرش از مدرسه‌ی کشور مقصد

* پاسپورت معتبر

* عکس زمینه سفید

* اثبات تمکن مالی والدین دانش آموز

* ارائه رسید پرداخت شهریه‌ی مدرسه

* ریز نمرات دانش آموز

آیا امکان مهاجرت تحصیلی بدون داشتن مدرک زبان امکانپذیر است؟

کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را دارند باید در آزمون‌ های زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل شرکت کنند تا توانایی آنها در خصوص مهارت‌ های زبان در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک مطلب مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیرد.

نمره‌ این آزمون‌ ها یکی از معیارهای اساسی برای پذیرش در دانشگاه‌ های کشور مقصد است. با این وجود برخی دانشگاه‌ های اروپایی وجود دارند که پذیرش دانشجوی خارجی بدون مدرک زبان را نیز امکانپذیر کرده است.

بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی برای کسب مهارت‌ های زبان انگلیسی و گرفتن نمره‌ زبان مورد تایید برای ورود به مقاطع تحصیلی باید در دوره‌ های زبان انگلیسی شرکت کنند. البته نمره‌ زبان قابل قبول برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. اما برای تمامی دوره‌ های تحصیلی ارائه مدرک زبان معتبر با نمره‌ قابل قبول دانشگاه مقصد ضروری است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کویت برای ایرانیان

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی چقدر است؟

مدت زمانی که طول می‌کشد متقاضی مهاجرت تحصیلی، پذیرش تحصیلی و سپس ویزای دانشجویی (ویزای تحصیلی) خود را دریافت نماید تا بتواند برای ادامه‌ی تحصیل در کشور مقصد اجازه‌ اقامت دریافت کند، به قوانین و شرایط کشور مقصد و مقطع تحصیلی بستگی دارد و مدت زمان اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه 20 تا 40 روز و اخذ ویزای تحصیلی 4 تا 20 هفته متغیر است. به طور کلی مدت زمان اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا 6 ماه تا یک سال طول می‌ کشد.

برای اینکه بتونی برای اخذ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبر اقدام کنی، بهتره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا که در زمینه مهاجرت تحصیلی تجربه‌ زیادی دارند، راهنمایی‌ های لازم را دریافت کنی.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی کدامند؟

متقاضیان مهاجرت تحصیلی باید کشور مقصد را براساس شرایط و امکانات و تمکن مالی خود و با توجه به رشته‌ مورد نظر و اینکه قصد ادامه تحصیل در کدام مقطع تحصیلی را دارند انتخاب نمایند. بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی معمولا کشورهایی هستند که شهریه دانشگاه و هزینه‌ های زندگی در آن کشور ارزان‌ تر است و متقاضیان قادر به پرداخت هزینه‌ ها خواهند بود. همچنین شرایط پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه‌ ها و سایر مراکز آموزشی آسان‌ تر است و از کیفیت آموزشی بالایی در مقاطع مختلف تحصیلی برخوردار هستند و مدارک تحصیلی که توسط دانشگاه و مراکز آموزشی ارائه می‌ شود در سطح بین‌ المللی معتبر بوده و در سایر کشورهای جهان نیز قابل پذیرش خواهد بود.

اگر تصمیم داری برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنی، اما برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی مشکل داری، می‌تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی داری بپرس.

آیا مهاجرت تحصیلی به همراه خانواده امکانپذیر است؟

یکی از سوالاتی که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی مطرح می‌ شود، این است که آیا می‌ توانند در زمان تحصیل در یکی از کشورهای خارجی برای اعضای خانواده‌ خود نیز اجازه‌ اقامت دریافت کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، چنانچه متقاضی متاهل و دارای همسر و فرزند باشد، می‌ تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه دریافت کند که این ویزا از نوع ویزای موقت است. البته برای اخذ ویزای همراه، متقاضی باید اثبات نماید که از تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌ های زندگی افراد خانواده‌ ی خود به مدت دو سال برخوردار است و می‌ تواند هزینه‌ های خوراک، پوشاک، مسکن و تحصیل آنها را پرداخت نماید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به مالزی برای ایرانیان

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی در کشورهای مختلف متفاوت است و به مدت زمان اقامت متقاضی بستگی دارد. به طور کلی دانشجوی خارجی که به صورت تمام وقت تحصیل می‌ کند و مدت تحصیل وی بیشتر از 6 ماه طول می‌ کشد، می‌ تواند برای همسر و فرزندانش ویزای همراه دریافت کند. همچنین دانشجوی خارجی تمام وقت که از طریق بورسیه در کشور مقصد تحصیل می کند و تحت حمایت دولت کشور مقصد است و مدت زمان تحصیل وی بیشتر از 6 ماه طول می‌ کشد.

دانشجوی خارجی که قصد تمدید ویزای تحصیلی خود را دارد. می‌تواند برای خانواده خود نیز درخواست ویزای همراه بنماید.

همان طور که گفته شد، اغلب کشورها برای آسودگی خیال دانشجویان خارجی در زمان ادامه‌ تحصیل در کشور مقصد برای اعضای خانواده‌ ی او نیز ویزای همراه صادر کرده تا همسر و فرزندان زیر 18 سال وی بتوانند در مدت زمان تحصیل وی در کشور مقصد به صورت قانونی اجازه‌ اقامت موقت دریافت کنند.

در برخی کشورها مانند دانمارک اخذ ویزای همراه همزمان با اخذ ویزای تحصیلی دانشجوی خارجی نیز امکانپذیر است و متقاضی می‌ تواند همزمان با گرفتن ویزای خود، ویزای همراهان خود را نیز دریافت کند.

اگر در مورد دیفر کردن یا تعویق پذیرش تحصیلی نمی دونی، کلیک کن.

شرط سنی برای مهاجرت تحصیلی چیست؟

متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی باید دارای شرایط و مدارک درخواست شده از سوی دانشگاه مقصد باشد، مانند نوشتن کاورلتر، توصیه نامه تحصیلی، داشتن شرط سنی، رزومه تحصیلی و…

سن ورود متقاضی به مقطع دانشگاهی باید حداقل 18 سال باشد و حداکثر مهلت دریافت پذیرش تحصیلی، سن 35 تا 40 سال است. آخرین فرصت برای تحصیل در مقطع کارشناسی 23 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد 27 تا 30 سال و آخرین فرصت شروع مقطع دکتری حداکثر 35 تا 37 سال است. البته برخی کشورها نیز محدودیت سنی برای پذیرش دانشجوی خارجی ندارد. همچنین متقاضی برای ادامه‌ی تحصیل در هر مقطع تحصیلی نباید گپ تحصیلی داشته باشد.

اگر در مورد شرایط و مدارک لازم برای اپلای تحصیلی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان مهاجرتی را به شما معرفی می کند

بیشتر بدانید: مهاجرت تحصیلی با اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای تحصیلی عمان برای ایرانیان

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی عمان برای ایرانیان

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مانند تولک ایتالیا و اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

بله، بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر برای خانواده افرادی که برای تحصیل یا کار به این کشور مهاجرت می کنند، ویزای همراه صادر می کند و خانواده متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال او می توانند در کشور مقصد به صورت قانونی اقامت کنند.

سن ورود متقاضی به مقطع دانشگاهی باید حداقل 18 سال باشد و حداکثر مهلت دریافت پذیرش تحصیلی، سن 35 تا 40 سال است. آخرین فرصت برای تحصیل در مقطع کارشناسی 23 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد 27 تا 30 سال و آخرین فرصت شروع مقطع دکتری حداکثر 35 تا 37 سال است. البته برخی کشورها نیز محدودیت سنی برای پذیرش دانشجوی خارجی ندارد.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی معمولا کشورهایی هستند که شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در آن کشور ارزان‌تر است و متقاضیان قادر به پرداخت هزینه‌ها خواهند بود. همچنین شرایط پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی آسان‌تر است و از کیفیت آموزشی بالایی در مقاطع مختلف تحصیلی برخوردار هستند و مدارک تحصیلی که توسط دانشگاه و مراکز آموزشی ارائه می‌شود در سطح بین‌المللی معتبر است.

مدت زمانی که طول می‌کشد متقاضی مهاجرت تحصیلی، پذیرش تحصیلی و سپس ویزای دانشجویی (ویزای تحصیلی) خود را دریافت نماید، به قوانین کشور مقصد و مقطع تحصیلی بستگی دارد و مدت زمان اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه 20 تا 40 روز و اخذ ویزای تحصیلی 4 تا 20 هفته متغیر است. به طور کلی مدت زمان اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا 6 ماه تا یک سال طول می‌کشد.

ویزای دانشجویی یک ویزای کوتاه مدت است و مدت اعتبار آن ممکن است سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله باشد و با توجه به مدت زمان باقیمانده از دوره‌ی تحصیلی دانشجو تمدید می‌‌شود.

5/5 - (8 امتیاز)

21 پاسخ

  1. سلام در مشاوره رایگان با تیم کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانید جواب سوالات خود را بگیرید

  1. سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه با داشتن بورسیه تحصیلی به کدام کشور، دانشگاه و مقطع تحصیلی، قصد مهاجرت دارید، شرایط مهاجرت تحصیلی تضمینی متفاوت خواهد بود، از این رو بهتره با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و یک مشاوره رایگان و کامل را در این زمینه دریافت کنی.

  1. سلام دوست عزیز، برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا متقاضی نباید گپ تحصیلی داشته باشد از این رو بهترین زمان مهاجرت تحصیلی به استرالیا زمانی است که سن شما با مقطع تحصیلی مورد نظر همخوانی دارد، در غیر این صورت شانس کمی برای اخذ پذیرش تحصیلی خواهید داشت. با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا اطلاعات کاملتری در مورد مهاجرت تحصیلی تضمینی دریافت کنی.

  1. سلام دوست عزیز، نداشتن گپ تحصیلی، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه، داشتن مدرک زبان معتبر، شرط سنی، داشتن تمکن مالی از جمله شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند، برای کسب اطلاعات کامل برای مهاجرت تحصیلی تضمینی به کانادا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه مهاجرت تحصیلی با توجه به قوانین کشور مقصد، دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی مختلف متفاوت است، برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان در مورد مهاجرت تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، گپ غیر مجاز برای اپلای تحصیلی دانشگاه ها، رشته و مقطع تحصیلی مختلف متفاوت است، بهتره با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و در مورد مهاجرت تحصیلی تضمینی مشاوره رایگان دریافت کنی.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه ویزای تحصیلی کانادا با توجه به نوع ویزای تحصیلی متفاوت خواهد بود، لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی تضمینی کانادا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای اینکه متقاضی بتواند ویزای تحصیلی ایران را اخذ نماید باید شرایطی داشته باشد از جمله نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل، از این رو با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا از شرایط اخذ ویزای تحصیلی تضمینی مطلع بشی.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه اخذ ویزای تحصیلی تضمینی آمریکا با توجه به نوع ویزای تحصیلی متفاوت است، برای دریافت مشاوره کامل و رایگان با کارشناساسن شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی با توجه به قوانین مهاجرت و همچنین قوانین مراکز آموزشی (مدارس، دانشگاه ها و…) کشورهای مختلف متفاوت است. برای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×