فهرست مطالب

مهمترین نکات لیسنینگ دولینگو

آزمون دولینگو صـد در صـد تضمینی (دولینگو هوم ادیشن تضمینی) 

توجه به مهمترین نکات لیسنینگ دولینگو در پاسخ دادن به سوالات این بخش، تاثیر بسیاری در کسب نمره بالا در آزمون دولینگو و دریافت بهترین نتیجه دارد.

آزمون دولینگو (Duolingo)

آزمون دولینگو (Duolingo) یک آزمون بین ‌المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان و به صورت آنلاین برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون نیاز به حضور داوطلبان در جلسه نمی باشد. از مزایای شرکت در آزمون دولینگو نداشتن محدودیت زمانی برای شرکت در آزمون است و داوطلب می تواند به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و در تمام روزهای سال در هر مکانی که باشد، در این آزمون شرکت کند. همچنین داوطلبان یک ساعت برای پاسخگویی به سوالات فرصت دارند و نتایج آزمون 48 ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و همچنین مدت اعتبار آن دو سال است.

آزمون دولینگو از سال 1397 در ایران برگزار می شود، اما تعداد کمی از زبان آموزان با این آزمون آشنایی داشتند و هر ماه تعداد بسیار کمی از داوطلبان در ایران در آزمون دولینگو شرکت می کردند، اما با شیوع ویروس کرونا و توقف برگزاری آزمون های زبان انگلیسی بین المللی مانند آزمون تافل و آیلتس که به صورت حضوری و در مراکز معتبر برگزار می شدند، بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی در سراسر دنیا مدرک آزمون دولینگو را برای اپلای تحصیلی و سایر اهداف مهاجرتی پذیرفتند، از این رو تعداد افرادی که با آزمون دولینگو آشنا شده و برای دریافت مدرک دولینگو برای اهداف مختلف مهاجرتی در این آزمون شرکت کردند، بسیار افزایش یافت، به طوری که هم اکنون روزانه 1500 الی 2000 کاربر در آزمون دولینگو از ایران شرکت می کنند.

امروزه داشتن مدرک دولینگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طی چند سال اخیر ارائه ی مدرک زبان دولینگو یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیا است.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون آیلتس، آزمون ناتی، آزمون تافل، آزمون GRE، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ساختار آزمون دولینگو

آزمون دولینگو مانند آزمون آیلتس و تافل برای ارزیابی داوطلبان در خصوص چهار مهارت زبان انگلیسی Listening (شنیدن)، Speaking (صحبت کردن)، Writing (نوشتن) و reading (خواندن) طراحی و از بخش های مختلفی تشکیل شده است، اما برخلاف آزمون آیلتس و تافل تضمینی که مهارت ها در بخش های جداگانه ای مطرح می شود، در آزمون دولینگو مهارت ها در یک آزمون و بدون بخش بندی انجام می شود.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان تطبیقی است که سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به نحوه ی پاسخگویی و عملکرد داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد، یعنی هر چه داوطلب به سوالات اول بهتر پاسخ دهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد بود.

ساختار آزمون دولینگو (Duolingo) شامل سه بخش است و سوالات آزمون مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کنند و مدت زمان انجام آزمون دولینگو 60 دقیقه است.

برای آزمون دولینگو ۱۲ نوع سوال مختلف طراحی شده است که ۱۰ نوع سوالات در بخش تطبیقی Adaptive بوده و دو نوع دیگر در انتهای آزمون قرار دارند. تمامی سوالات در نمره دهی آزمون دولینگو موثر ولی دو بخش آخر در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد.

همچنین در سیستم نمره دهی در آزمون دولینگو نتیجه آزمون از 10 تا 160 نمره دارد و در بازه های 10 تا 55 (سطح پایه)، 60 تا 85 (سطح متوسط)، 90 تا 115 (سطح بالای متوسط) و 120 تا 160 (سطح پیشرفته) طبقه بندی می شود.

در خصوص ساختار آزمون دولینگو باید بدانید پس از اعمال تغییرات جدید در آزمون دولینگو از 2 آوریل 2024، یک سوال تعاملی در بخش رایتینگ و یک سوال Fill in the Blanks (جای خالی را پر کنید) به سوالات آزمون دولینگو اضافه شده است و تغییراتی نیز در بخش Read and Select به وجود آمده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

متقاضیان کسب نمره بالا در بخش ریدینگ آزمون دولینگو با اطلاع از مهمترین نکات ریدینگ آزمون دولینگو می توانند با شناخت و رفع نقاط ضعف خود در آزمون اصلی بهترین نتیجه را دریافت نمایند.

سوالات لیسنینگ دولینگو

 • لیسنینگ دولینگو شامل سوالات گوش کن و بنویس، گوش کن و صحبت کن و گوش کن و انتخاب کن است و شامل 4 بخش اصلی است:
 • بخش اول لیسنینگ دولینگو: در این بخش از سوالات لیسنینگ واژه هایی با تلفظ ها و لهجه های متفاوت انگلیسی یعنی بریتانیایی، آمریکایی و استرالیایی خوانده می شود و داوطلب باید بتواند تلفظ صحیح را انتخاب کند.
 • بخش دوم سوالات لیسنینگ دولینگو: این بخش بلافاصله بعد از پایان بخش اول لیسنینگ است. در این سوال واژه های بسیاری پخش می شود و داوطلب باید بتواند واژه ها را با املای صحیح انتخاب کند. هر داوطلب برای هر لغت سه مرتبه امکان شنیدن آن را خواهد داشت.
 • بخش سوم سوالات لیسنینگ دولینگو: در بخش سوم، هر آنچه برای داوطلب خوانده می شود را باید با دقت گوش کند و آن را تایپ کند. برای انجام این نوع سوال داوطلب به تمرکز و قدرت فهم کلمات نیاز دارد و داوطلبان باید برای پاسخ دادن به سوال این بخش مهارت شنیداری خود را برای خوب گوش دادن تقویت کنند.
 • بخش چهارم سوالات لیسنینگ دولینگو: در این بخش باید داوطلب با گوش دادن به سوال نسبت به آن سوال صحبت کند. پاسخ باید کاملا متناسب با سوال باشد و در صورت پاسخ اضافه تر از نمره داوطلب کسر خواهد شد. اغلب فایل های صوتی که برای داوطلبان پخش می شود شامل گوش دادن به مکالمات روزمره بین 2 یا چند نفر درباره موضوعات روز است.

اطلاع از 5 نکته مهم در آزمون دولینگو به متقاضیان کمک می کند تا با شناخت و رفع نقاط ضعف خود در برگزاری آزمون اصلی بهترین نتیجه را کسب کنند.

نکات تقویت لیسنینگ دولینگو

 • شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو: آزمون آزمایشی دولینگو برای اولین بار در ایران توسط مرکز ایران بریتانیا به صورت آنلاین و منطبق با آزمون اصلی در سایت ایران بریتانیا و زیر نظر مرکز دولینگو برگزار می شود. به دلیل اینکه آزمون دولینگو منابع کمتری نسبت به سایر آزمون ها دارد، از این رو پیش از ثبت نام در آزمون دولینگو، شرکت در آزمون آزمایشی برای آشنایی داوطلبان با نمونه سوالات لیسنینگ و سایر بخش های آزمون دولینگو یکی از بهترین راهکارها برای کسب نمره بالا در آزمون می باشد.
 • گوش دادن به موزیک انگلیسی: یکی از روش های تقویت لیسنینگ دولینگو گوش دادن به موزیک انگلیسی است به این صورت که به موسیقی گوش دهید و هر آنچه را که شنیده اید تکرار کنید، سپس متن موسیقی را بخوانید تا میزان درستی کلماتی که متوجه شده اید را ارزیابی کنید.
 • گوش دادن به کتاب ‌های صوتی به زبان انگلیسی: با گوش دادن به داستان های انگلیسی می توانید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید و سپس با خواندن متن همان داستان با املا و تلفظ صحیح کلمات بیشتر آشنا می شوید.
 • استفاده از سایت ها و منابع آنلاین: برخی سایت ‌ها منابع و سوالات بسیار مفیدی برای تمرین و تقویت لیسنینگ دولینگو را به صورت آنلاین و رایگان در اختیار زبان آموزان قرار می دهند و یکی از منابع آزمون دولینگو برای مطالعه لیسنینگ دولینگو بشمار می روند.
 • در کلاس های آمادگی دولینگو شرکت کنید: می توانید برای تقویت مهارت لیسنینگ دولینگو در کلاس های آنلاین یا کلاس های حضوری موسسات زبان معتبر شرکت کنید و با مهمترین نکات تقویت مهارت های مختلف زبان انگلیسی از جمله مهارت شنیداری بیشتر آشنا شوید تا بتوانید نتیجه ی بهتری در آزمون دولینگو کسب کنید. همچنین شرکت در کلاس های دولینگو علاوه بر تقویت لیسنینگ از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ دولینگو و رایتینگ نیز بشمار می رود.
 • گوش دادن به سخنرانی ها: سعی کنید سخنرانی ‌ها و سمینارهای علمی را ضبط کرده و به آنها چندین مرتبه و گوش دهید.
 • آشنایی با لهجه های مختلف زبان انگلیسی: یکی از راهکارهای آشنایی با لهجه های مختلف زبان انگلیسی استفاده از پکیج های مختلف زبان انگلیسی است.
 • یادگیری لغات جدید انگلیسی: گسترش دایره لغات انگلیسی برای موفقیت در هر آزمون زبان انگلیسی یک ضرورت است و داوطلبان در صورتی می توانند به سوالات آزمون های زبان انگلیسی از جمله دولینگو پاسخ بدهند که لغات و عبارات بسیاری بدانند و با املا و تلفظ آنها به خوبی آشنایی داشته باشند. در واقع گسترش دایره لغات انگلیسی علاوه بر تقویت مهارت لیسنینگ از مهمترین نکات رایتینگ دولینگو و اسپیکینگ نیز بشمار می رود، چرا که شما نیاز دارید برای خوب صحبت کردن و خوب نوشتن، کلمات و عبارات زیادی بلد باشید.
 • هر روز به انگلیسی گوش دهید: به طور کلی اگر می خواهید در بخش لیسنینگ دولینگو موفق عمل کنید، باید به طور مستمر هر روز با روش های مختلف مانند دیدن فیلم ها، گوش دادن به موسیقی، اخبار، سخنرانی ها، پادکست ها، کتاب های صوتی به زبان انگلیسی گوش دهید تا هر روز با لغات جدید، املا و نحوه تلفظ آنها بیشتر آشنا شوید و خوب گوش کردن را تمرین کنید.

ووچـر آزمون دولینگو مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر آزمون دولینگو، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند. 

برای اطلاع از انواع سوالات لیسنینگ دولینگو به متن مقاله مراجعه کنید.

آزمون دولینگو یک آزمون مبتنی بر کامپیوتر است که به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار می شود.

مدت اعتبار مدرک دولینگو 2 سال است.

نتایج آزمون دولینگو 48 ساعت پس از شرکت در آزمون اعلام می شود.

برای اطلاع از مهمترین نکات تقویت لیسنینگ به متن مقاله مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×