فهرست مطالب

هزینه ووچر تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

ووچر تافل (Voucher TOEFL) یک کد 16 رقمی است که پس از ثبت نام در آزمون تافل، متقاضی باید برای پرداخت هزینه آزمون، پرداخت نماید.

آزمون تافل (TOEFL)

در این مطلب در خصوص آزمون تافل و ساختار آزمون و همچنین نحوه تهیه و هزینه ووچر تافل کارشناسان ما برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر برای قبولی صد در صد و کسب نمره خوب در تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل (TOEFL test) تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT و قبولی در آزمون تافل تضمینی و همچنین هزینه ووچر تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل (TOEFL) در هر سه نسخه شامل 4 بخش است که مهارت های اصلی زبان انگلیسی داوطلبان را ارزیابی می کند.

ساختار آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن یکسان است اما ساختار آزمون تافل PBT با آنها متفاوت است. در آزمون تافل PBT به جای بخش گفتاری که در تافل آنلاین است یک بخش ساختاری (Structure) دارد.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای  قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی شامل 4 بخش لیسنینگ تافل (شنیداری)، اسپیکینگ تافل (گفتاری)، رایتینگ تافل (نوشتاری) و ریدینگ تافل IBT (درک مطلب) است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه ی قدیمی تافل CBT شده است و برگزاری آزمون تافل CBT متوقف شده است. آزمون تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

زمان اعلام نتایج آزمون تافل IBT حدود 6 روز پس از برگزاری آزمون است و نتایج آزمون در سایت ETS (برگزار کننده آزمون تافل) منتشر می شود.

همچنین اعتراض به نمره تافل IBT در دو بخش گفتاری و شنیداری آزمون نیز امکانپذیر است و داوطلبان می توانند در وبسایت ETS اعتراض خود را پس از پرداخت هزینه ثبت کنند.

اگر برای قبولی در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره داری از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر و کاملترین راهنمایی رو در زمینه آزمون های زبان ویژه مهاجرت دریافت کن.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

برای قبولی در آزمون تافل تضمینی، نحوه ثبت نام در آزمون تافل آنلاین و همچنین نحوه ارسال گزارش نمره تافل تضمینی به دانشگاه های مقصد و امکان شرکت مجدد در تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ساختار آزمون تافل PBT

آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است. که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش ساختاری (Structure)

3- بخش شنیداری (Listening)

4- بخش نوشتاری (Writting)

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

نمره دهی به آزمون تافل IBT از 0 تا 120  و نمره تافل PBT از 310 تا 677 است.

ووچر آزمون تافل چیست؟

ووچر تافل (Voucher TOEFL) یک کد 16 رقمی است که پس از ثبت نام در آزمون تافل، متقاضی باید برای پرداخت هزینه آزمون، پرداخت نماید و این کد از سوی موسسه ETS برای متقاضیان شرکت در آزمون صادر می شود. در واقع ووچر تافل همان کارت های اعتباری هستند که در زمان شرکت در آزمون، متقاضی ملزم به ارائه آن است.

متقاضی پس از تهیه ووچر تافل باید طبق مراحل خاصی این کد را در سامانه مخصوص ثبت کند تا اطلاعات فردی و مشخصات درخواستش برای آزمون به اطلاع سازمان ETS برسد.

کد ووچر تافل مختص به یک نفر است و قابل انتقال به غیر نمی باشد و متقاضی برای تهیه شخصی ووچر تافل باید در سایت ETS ثبت نام کند.

همچنین ووچر تافل مجوز ثبت نام در آزمون تافل در تمام شهرهای ایران را دارد.

برای اطلاع از نحوه خرید ووچر تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

روش های خرید ووچر تافل

برای تهیه ووچر تافل، روش های مختلفی وجود دارد که متقاضی می تواند با توجه به شرایط خود برای خرید ووچر از یکی از روش ها استفاده کند.

روش های مختلف برای خرید ووچر تافل عبارتند از:

1- خرید ووچر تافل از طریق موسسه زبان: بسیاری از مراکز آموزشی زبان در همان ابتدای ثبت نام دوره تافل خدمات ووچر تافل را نیز ارائه می دهند و در صورتی که فرد تمایل برای تهیه آن داشته باشد، می تواند تنها با پرداخت هزینه آن به موسسه زبان، کد ۱۶ رقمی ووچر تافل را دریافت نماید.

2- خرید ووچر تافل از طریق کارت اعتباری و یا کارت الکترونیکی: در صورتی که متقاضی دارای یکی از کارت های اعتباری بین المللی باشند، می توانند به صورت مستقیم هزینه ووچر تافل را پرداخت نمایند، مانند مستر کارت و آمریکن اکسپرس است.

3- خرید ووچر تافل با چک الکترونیکی: چک های الکترونیکی e-checks نیز روشی مناسب برای خرید ووچر تافل است. افرادی که در کشور ایالات متحده حساب های بانکی دارند می توانند با صدور یک چک این قابلیت را تهیه کنند.

4- خرید ووچر تافل به صورت مستقیم: در برخی از کشورها این امکان برای متقاضیان وجود دارد که ووچر تافل را از فروشگاه ها با پول محلی خریداری کنند.

5- خرید ووچر تافل با چک های نقدی: افرادی که امکان تهیه چک های نقدی که در بانک های اروپایی و آمریکایی نقد می شوند را دارند نیز می توانند با استفاده از این کارت ها ووچر تافل را تهیه کنند.

معایب ووچر تافل

* ووچر تافل تنها یک سال اعتبار دارد.

* هزینه ووچر تافل در صورت انصراف متقاضی از شرکت در آزمون تافل بازگردانده نمی شود.

* در صورتی که زمان آزمون تافل تغییر کند ووچر تافل قابل استفاده نخواهد بود.

* برای تهیه ووچر تافل سه روز مانده به برگزاری آزمون تافل باید مبلغ بیشتری پرداخت کرد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین منابع، آزمون های آزمایشی و راهکارها را به شما معرفی می کنند، پس بهتره قبل از شرکت در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کنی و راهنمایی های لازم برای تضمین قبولی در آزمون تافل را دریافت کنی.

قیمت ووچر تافل چقدر است؟

هزینه تهیه و خرید ووچر تافل در هر کشوری متفاوت است و قیمت آن در هر کشور با توجه به نرخ ارز و میزان درخواست افراد برای اخذ ووچر تافل متغیر می باشد. همچنین مالیات های هر کشور نیز می تواند قیمت تمام شده ووچر تافل را افزایش دهد.

به طور کلی قیمت ووچر تافل در ایران در بازه قیمتی ۲۵۵ تا ۲۹۰ دلار است و در صورتی که فرد سه روز قبل از آزمون تافل، ووچر تافل را درخواست کند باید مبلغی را اضافه تر پرداخت کند.

یکی از موثرترین راه های کسب قبولی در آزمون تافل با هزینه بسیار کم جهت آشنایی با نحوه سوال و جواب و فضای آزمون شرکت در تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل است. می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه برگزاری و شرایط این آزمون مشاوره رایگان داشته باشید.

مراحل ثبت کد ووچر تافل

افرادی که به صورت شخصی و بدون کمک گرفتن از موسسه های زبان و یا مراکز واسطه ای فروش اقدام به تهیه کد ووچر تافل می کنند، باید کد ووچر تافل را طبق مراحل زیر ثبت نمایند:

1- مراجعه به سایت ETS و ورود به حساب کاربری که ساخته اید.

2- پس از ورود به حساب کاربری در قسمت My Tests بر روی Register for a Test کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود، گزینهTOEFL Test  را انتخاب کرده و گزینه ادامه را کلیک کنید.

3- در صفحه بعدی گزینه ادامه را انتخاب کنید.

4- در این مرحله باید کشور و شهری را که قرار است در آزمون تافل شرکت کنید را انتخاب کنید.

5- با انتخاب گزینه سرچ می توانید زمان آزمون را تعیین کنید.

6- پس از انتخاب زمان شرکت در آزمون تافل، در قسمت بعدی باید کزینه ادامه را انتخاب کنید.

7- در مرحله بعد متقاضی اطلاعات شخصی خود را وارد می کند و در انتها گزینه ادامه را انتخاب می کند.

اطلاعات خواسته شده در این قسمت باید از گذرنامه و گواهینامه درج شود.

8- می توانید نوع دریافت نتیجه آزمون تافل که به صورت آنلاین و یا کارنامه کتبی است را تعیین کنید.

9- در صورتی که بخواهید نتایج آزمون خود را برای دانشگاه ها و یا مراکز خاصی بفرستید باید در قسمت بعدی آنها را تعیین کنید.

10- پاسخ دادن به دو سوال نظر سنجی ضروری است و سایر گزینه ها را پاسخ ندهید و ادامه را انتخاب کنید.

11- در این مرحله متقاضی تمامی اطلاعاتی را که وارد کرده است می تواند مشاهده کند؛ در صورتی که اطلاعات صحیح است با انتخاب گزینه درخواست می تواند وارد قسمت پرداخت هزینه شود. سپس یکی از روش های ذکر شده پرداخت را انجام دهد و گزینه ادامه را انتخاب کند.

در صورتی که متقاضی توسط موسسه زبان و یا روش های دیگر ووچر تافل خود را دریافت کرده باشد در قسمت ووچر اطلاعات خواسته شده را وارد می کند.

12- در آخرین مرحله ثبت نام، کد رهگیری، زمان و تاریخ و ساعت شرکت در آزمون تافل در کادر تست به متقاضی اطلاع داده می شود.

برای اینکه بتونی برای کسب نمره بالا با آمادگی بیشتری در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی می تونی منابع آزمون تافل تضمینی رو مطالعه کنی و در آزمون های آزمایشی مانند آزمون تافل TPO شرکت کنی و مهارت زبان انگلیسی خودت رو ارزیابی کنی.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا از نحوه ثبت نام در آزمون تافل IBT هوم ادیشن مطلع بشی.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

در حال حاضر در ایران فرمت تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن برگزار می شود و امکان برگزاری آزمون تافل به صورت کاغذی وجود ندارد.

آزمون تافل در برخی شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان و غیره در مراکز رسمی برگزاری آزمون تافل (آموزشگاه امیربهادر، مرکز زبان ایران، مجتمع فنی تهران و…) که دارای مجوز رسمی از مرکز ETS هستند، برگزار می شود.

در واقع برگزاری آزمون تافل در ایران مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل تضمینی برای ایرانیان است.

داوطلبان می توانند پس از ثبت نام آزمون تافل به صورت حضوری  به مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران مراجعه کرده و در آزمون تافل آنلاین شرکت کنند.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین خدمات را برای قبولی در آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون تافل تضمینی را ارائه می دهند و با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی با اطمینان و آرامش بیشتری در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

یکی از موثرترین راه های کسب قبولی در آزمون تافل با هزینه بسیار کم جهت آشنایی با نحوه سوال، جواب و فضای آزمون شرکت در تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل است. شرکت کننده می تواند جهت ارزیابی مهارتهای خود در اسکیل های آزمون و جلوگیری از هولد (hold) یا کنسلی آزمون تافل می تواند با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه برگزاری و شرایط این آزمون مشاوره رایگان داشته باشد.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

ووچر تافل (Voucher TOEFL) یک کد 16 رقمی است که پس از ثبت نام در آزمون تافل، متقاضی باید برای پرداخت هزینه آزمون، پرداخت نماید و این کد از سوی موسسه ETS برای متقاضیان شرکت در آزمون صادر می شود. در واقع ووچر تافل همان کارت های اعتباری هستند که در زمان شرکت در آزمون، متقاضی ملزم به ارائه آن است.

روش های مختلف برای خرید ووچر تافل عبارتند از:

1- خرید ووچر تافل از طریق موسسه زبان

2- خرید ووچر تافل از طریق کارت اعتباری و یا کارت الکترونیکی

3- خرید ووچر تافل با چک الکترونیکی

4- خرید ووچر تافل به صورت مستقیم

5- خرید ووچر تافل با چک های نقدی

ووچر تافل تنها یک سال اعتبار دارد.

در حال حاضر در ایران فرمت تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن برگزار می شود و امکان برگزاری آزمون تافل به صورت کاغذی وجود ندارد.

آزمون تافل در سه نسخه متفاوت ارائه می شود که عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

5/5 - (13 امتیاز)

8 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع از هزینه و نحوه خرید تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

    1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع از هزینه و نحوه خرید تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

    1. سلام دوست عزیز، ووچر تافل (Voucher TOEFL) یک کد 16 رقمی است که پس از ثبت نام در آزمون تافل، متقاضی باید برای پرداخت هزینه آزمون، پرداخت نماید و این کد از سوی موسسه ETS برای متقاضیان شرکت در آزمون صادر می شود. می تونید برای پرداخت هزینه آزمون تافل تضمینی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×