فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون GMAT فعالیت ندارد

ووچر آزمون GMAT

ووچر آزمون GMAT یک کد 16 رقمی منحصر به فرد است و تنها یک بار قابل استفاده می باشد. ووچر آزمون GMAT به جای کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت هزینه آزمون GMAT به صورت آنلاین استفاده می شود.

آزمون GMAT چیست؟

اگر قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا در مقطع کارشناسی ارشد را در رشته های تجارتی یا مدیریتی مانند اقتصاد، مدیریت، حسابداری، MBA  و غیره را دارید، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GAMT شرکت کنید و با کسب نمره ی قبولی در این آزمون، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ی مورد نظر خواهید شد.

آزمون GAMT یا Graduate Management Admission Test یک آزمون بین المللی به زبان انگلیسی است و برای پذیرش در رشته های MBA و MPA و DBA به صورت هوشمند و کامپیوتری برای ارزیابی توانایی ‌ها و مهارت های داوطلبان برای تحصیل در رشته ‌های مدیریتی و تجارتی برگزار می شود. آزمون GMAT دانش و مهارت داوطلبان را در رشته های ریاضی، جبر، هندسه، تجزیه‌ داده و دستور زبان مورد ارزیابی قرار می ‌دهد.

برای اینکه بتوانید یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنید، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

ساختار آزمون GMAT

آزمون GMAT یک آزمون تطبیقی و مبتنی بر کامپیوتر است این آزمون دارای 80 سوال در 4 بخش می باشد و مدت زمان انجام آن 3 ساعت و 7 دقیقه می باشد.

سوالات آزمون GMAT طوری طراحی می شوند که روی مهارت‌ های کلیدی مدیریتی و توانایی ‌های مورد نظر بیزنس اسکول ‌ها تمرکز دارند، همچنین سوالات آزمون GMAT، توسط شورای پذیرش مدیریت تحصیلات طراحی می‌ شود و سازمان GMAC آزمون را برگزار کرده، نمرات را محاسبه می کند و به شورای پذیرش ارائه‌ می‌ دهد.

همچنین شرکت در نسخه ی آنلاین آزمون GMAT هیچ محدودیت زمانی ندارد و شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه ‌روز در این آزمون به صورت غیر حضوری شرکت کنید.

ساختار آزمون GMAT از چهار بخش اصلی تشکیل شده است:

  • نگارش تحلیلی یا AWA
  • استدلال یکپارچه یا IR
  • استدلال کمی (تحلیل اعداد و ارقام و محاسبات ریاضی)
  • استدلال کلامی (مهارت تحلیل زبانی)

در ماه جولای سال ۲۰۱۷، امکان انتخاب ترتیب بخش ‌های آزمون GMAT توسط داوطلبان فراهم شده است و شرکت‌ کنندگان می توانند ترتیب پاسخ دادن به سوالات بخش های مختلف آزمون جی مت را خودشان انتخاب کنند.

یکی از مهمترین راهکارها برای کسب نمره بالا، مطالعه منابع آزمون GMAT است که به صورت کتاب ها و منابع اینترنتی ارائه می شود. همچنین با ثبت نام در آزمون GMAT به نرم افزار رایگان که سایت رسمی جی مت در اختیار داوطلبان قرار می دهد، دسترسی خواهید داشت و با استفاده از این نرم افزار آمادگی بیشتری برای شرکت در آزمون پیدا می کنید.

بخش نگارش تحلیلی آزمون GMAT

در بخش نوشتاری تحلیلی یا AWA (Analytical Writing Assessment) داوطلب 30 دقیقه فرصت دارد تا مهارت خود را در نوشتن یک متن تحلیلی نشان دهد. سیستم نمره‌ دهی در آزمون GMAT در بخش رایتینگ تحلیلی توسط یک کارشناس و یک الگوریتم کامپیوتری انجام می شود. این بخش تشریحی بوده و در نمره ی آزمون لحاظ نمی شود. هدف از برگزاری این بخش از آزمون ارزیابی مهارت داوطلبان در یک تحلیل و نقد آن است. یک متن تحلیلی به داوطلب داده می شود و باید آن را نقد و بررسی کند و کارشناس و کامپیوتر کیفیت نقد داوطلب را ارزیابی می کنند.

در این بخش دو نمره داده می شود که از میانگین آنها یک نمره ی نهایی به دست می آید. نمره این بخش از 0 تا 6 به صورت نیم واحدی متغیر است و اگر داوطلب هیچ پاسخی به سوال ندهد برای این بخش نمره ی صفر به او داده می شود.

بخش استدلال یکپارچه (IR) آزمون GMAT

بخش تحلیل یکپارچه یا IR (Integrated Reasoning) دارای 12 سوال چند بخشی است و داوطلب 30 دقیقه فرصت دارد تا به سوالات پاسخ دهد. امتیاز این بخش از 1 تا 8 و به صورت یک نمره ای متغیر است. این بخش مهارت داوطلب را در تحلیل منابع مختلف اطلاعاتی مثل جدول و نمودار ارزیابی می کند و شامل چهار بخش تفصیر بصری، تحلیل دو قسمتی، تحلیل جدول و استدلال چند منبعی است.

در این بخش از آزمون GMAT سوالات تحلیلی با سوالاتی از روی نمودار و جدول مطرح می شود و داوطلب باید بتواند اطلاعات را از انواع فرمت های امروزی استخراج کند.

بخش استدلال کمی آزمون GMAT

در بخش مهارت محاسبه یا استدلال کمی (Quantitative) مهارت تحلیل و حل مسائل مختلف ریاضی داوطلبان ارزیابی می شود. برای پاسخ دادن به سوالات این بخش داوطلبان باید دارای دانش محاسباتی و جبری باشند. مدت پاسخگویی به این بخش 62 دقیقه و نمره ی آن بین 0 تا 60 است.

این بخش 31 سوال دارد که 14 تا 16 سوال آن مهارت داوطلبان را در تحلیل داده های عددی، جبر، حساب و هندسه ارزیابی می کند و 16 تا 19 سوال هم مهارت حل مسئله را می سنجد.

بخش استدلال کلامی آزمون GMAT

در بخش استدلال کلامی آزمون GMAT مهارت اصلاح جملات با توجه به اصول نوشتاری زبان انگلیسی و مهارت خواندن متون گوناگون پیچیده ارزیابی می شود. این بخش دارای 41 سوال 5 گزینه ای است و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات 75 دقیقه فرصت دارند.

این بخش شامل ترکیبی از دو نوع سوال چند گزینه ‌ای است:

  • مطالعه مفهومی: یک متن مفهومی حداکثر با 350 کلمه به داوطلب داده می شود و داوطلب پس از خواندن آن باید به سوالاتی که توانایی او را در تفسیر متن، استنباط از آن و شناسایی روابط منطقی بین عناصر محتوا ارزیابی می ‌کند، پاسخ بدهد.
  • استدلال انتقادی: این قسمت توانایی داوطلب را در استنتاج استدلال ‌های کوتاه مورد ارزیابی قرار می دهد.

نمره دهی به آزمون GMAT

نمره ی این آزمون بین 200 تا 800 است و داوطلب برای پذیرش در دانشگاه های معتبر آمریکا و کانادا باید نمره ی 700 و بالاتر را کسب کند.

همان طور که گفته شد آزمون GMAT یک آزمون تطبیقی است. تطبیقی بودن آزمون به این معنا است که در حین آزمون، کامپیوتر عملکرد داوطلب را در پاسخ دادن به سوالات ارزیابی می‌ کند و تغییراتی را در روند سوالات ایجاد می ‌کند. تطبیقی بودن آزمون GMAT به این صورت است که قبل از شروع آزمون، سطح داوطلب متوسط در نظر گرفته می شود و سوالات اولیه ‌ای که مطرح می‌ شود، درجه سختی متوسط دارد. در صورتی که داوطلب به سوال پاسخ صحیح بدهد، سوال بعدی که پرسیده می شود سخت‌تر خواهد بود و اگر نتوانید به سوال پاسخ درست بدهید سوال بعدی آسان تر می شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت آزمون GRE و GMAT

برگزاری آزمون GMAT در ایران

اگر تصمیم دارید برای اهداف تحصیلی خود در آزمون GMAT شرکت کنید باید بدانید آزمون GMAT  هر 16 روز یک بار برگزار می ‌شود و داوطلبان می توانند حداکثر 5 بار در یک سال در این آزمون شرکت کنند. در مورد برگزاری آزمون GMAT در ایران باید گفت، این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان ایرانی برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای همسایه که آزمون GMAT را برگزار می کنند مانند ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان و غیره سفر کنند. محدودیتی برای انتخاب محل برگزاری آزمون وجود ندارد و داوطلبان در هر کشوری که بخواهند می توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین کشورهای چین، آمریکا، کانادا، کره جنوبی و غیره از کشورهای اصلی برگزار کننده ی آزمون GMAT هستند.

اگر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و آمریکا نیاز به راهنمایی دارید، شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان امور مهاجرتی را به شما معرفی می کند.

هزینه آزمون GMAT چقدر است؟

هزینه های آزمون GMAT شامل هزینه ثبت نام در آزمون GMAT، هزینه تغییر زمان و مرکز آزمون، هزینه ارسال ریپورت یا گزارش نمره اضافی به دانشگاه ها، هزینه اعتراض به نمره آزمون می باشد.

هزینه خدمات آزمون

آزمون حضوری

آزمون آنلاین

هزینه ثبت‌ نام

275 دلار

300 دلار

هزینه گزارش نمره اضافی

35 دلار

35 دلار

هزینه لغو آزمون

25 دلار

هزینه اعتراض به نمره

25 دلار

هزینه تغییر زمان آزمون بیش از 60 روز قبل از برگزاری

55 دلار

60 دلار

هزینه تغییر زمان آزمون 15 تا 60 روز قبل از برگزاری

110 دلار

120 دلار

هزینه تغییر زمان آزمون 4 روز و کمتر از برگزاری

165 دلار

180 دلار

مبلغ قابل ‌بازگشت با لغو آزمون بیش از 60 روز قبل از برگزاری

110 دلار

120 دلار

مبلغ قابل ‌بازگشت با لغو آزمون 15 تا 60 روز قبل از برگزاری

80 دلار

90 دلار

ووچر آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT یک آزمون بین المللی است و مانند سایر آزمون های بین المللی از جمله آزمون GRE، تافل، آیلتس و غیره هزینه های مختلف آزمون که شامل هزینه ثبت نام در آزمون GMAT، هزینه اعتراض به نمره آزمون، ارسال ریپورت اضافه به دانشگاه ها، تغییر مرکز و تاریخ آزمون می باشد، با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت یا حساب بین المللی Paypal انجام می شود، یعنی داوطلبان ایرانی نمی توانند با ریال و یا کارت های اعتباری خود هزینه آزمون های بین المللی از جمله آزمون GMAT را پرداخت کنند، اما یک روش آسان تر نیز برای پرداخت هزینه آزمون GMAT برای داوطلبان ایرانی وجود دارد و آن هم خرید ووچر آزمون GMAT است.

ووچر آزمون GMAT یک کد 16 رقمی منحصر به فرد است و تنها یک بار قابل استفاده می باشد و با استفاده از آن می توانید بدون داشتن حساب های بین المللی پرداخت های آنلاین انجام دهید.

بسیاری از مراکز آموزشی در همان ابتدای ثبت نام دوره GMAT خدمات ووچر آزمون GMAT را نیز ارائه می دهند و در صورتی که متقاضی بخواهد ووچر GMAT را تهیه کند، می تواند تنها با پرداخت هزینه آن به موسسه ، کد ۱۶ رقمی ووچر را دریافت کند.

ووچـر آزمون GMAT مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون GAMTیک آزمون بین المللی به زبان انگلیسی است و برای پذیرش در رشته های MBA و MPA و DBA به صورت هوشمند و کامپیوتری برای ارزیابی توانایی ‌ها و مهارت های داوطلبان برای تحصیل در رشته ‌های مدیریتی و تجارتی برگزار می شود.

هزینه ثبت نام در آزمون GMAT حضوری 275 دلار و GMAT آنلاین 300 دلار است.

هزینه های آزمون GMAT از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت قابل پرداخت است و یا می توانید با خرید ووچر آزمون GMAT هزینه ثبت نام و سایر هزینه ها را پرداخت کنید.

ووچر آزمون GMAT یک کد 16 رقمی منحصر به فرد است و تنها یک بار قابل استفاده می باشد. ووچر آزمون GMAT به جای کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت هزینه آزمون GMAT به صورت آنلاین استفاده می شود.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×