فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه نگارش کاورلتر فعالیت ندارد.

کاورلتر (Cover Letter) چیست؟

کاورلتر (Cover Letter) نامه پوششی یا معرفی نامه است. هدف از نوشتن کاورلتر، ارائه اطلاعات مختصر و کوتاه از خود و توضیح اهداف و انگیزه های متقاضی است.کاورلتر انواع مختلفی دارد: 1- کاورلتر برای اپلای تحصیلی 2- کاورلتر برای انتشار فعالیت پژوهشی 3- کاورلتر شغلی

اهمیت نوشتن کاورلتر (Cover Letter) برای مهاجرت

چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی یا شغلی به کشورهای دیگری را دارید و یا می خواهید از دانشگاه خارجی پذیرش تحصیلی دریافت کنید، یکی از مدارکی که باید ارائه دهید، کاورلتر (نامه پوششی یا معرفی نامه) است. هدف از نوشتن کاورلتر، ارائه اطلاعات مختصر و کوتاه از خود و توضیح اهداف و انگیزه های متقاضی است.

برای اینکه یک مهاجرت تحصیلی موفق به اروپا را تجربه کنی، باید قبل از هر اقدامی با مشاوران با تجربه در این خصوص مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

انواع کاورلتر

کاورلتر انواع مختلفی دارد:

1- کاورلتر برای پذیرش و اپلای تحصیلی

2- کاورلتر برای انتشار فعالیت پژوهشی

3- کاورلتر شغلی

1- کاورلتر برای پذیرش و اپلای تحصیلی

کاورلتر (Cover Letter)مانند توصیه نامه تحصیلی، رزومه تحصیلی و انگیزه نامه یا بیانیه هدف یکی از مدارک مهم برای اپلای تحصیلی است.

کاورلتر همراه رزومه ی تحصیلی برای دانشگاه مقصد و یا مکاتبه با استاد ارسال می ‌شود و در صورتی که مناسب و اصولی نوشته شود، می تواند احتمال اخذ پذیرش تحصیلی را افزایش دهد.

در واقع کاورلتر تحصیلی فرصتی است تا متقاضی بتواند شرایط خاصی را در رزومه ی تحصیلی خود توضیح دهد و شفاف سازی نماید، مثلا وجود گپ تحصیلی یا پایین بودن نمرات یا مردودی و غیره. همچنین کاورلتر، انگیزه متقاضی را برای تحصیل نشان می ‌دهد. با خواندن کاورلتر مخاطب دید کلی نسبت به رزومه ی تحصیلی متقاضی و دلایل انتخاب او پیدا می کند.

2- کاورلتر برای انتشار فعالیت پژوهشی

چنانچه متقاضی قصد داشته باشد خود را به سردبیر یک نشریه یا مدیر همایش معرفی کند، باید یک کاورتر مناسب بنویسد. این نامه زمینه ی پژوهشی متقاضی و اهمیت آن را برای خواننده نشان می دهد. در نوشتن کاورلتر فعالیت پژوهشی باید نکات زیر را رعایت شود:

* نام نشریه مورد نظر را باید قید شود.

* در نوشتن کاورلتر باید به اهداف نشریه و مطابقت تحقیق انجام شده با ژورنال توجه کرد.

* نام ویراستار باید در کاورلتر قید شود و در صورت نداشتن ویراستار باید کاورلتر به Editor-in-Chief نوشته شود.

* باید عنوان صحیح مقاله در کاورلتر نوشته شود و نحوه ی انتشار مقاله نیز در آن باید ذکر شود.

* متقاضی باید در خصوص کار خود اطلاعات پیش زمینه ارائه دهد.

* ضرورت انجام تحقیق باید در کاورلتر نوشته شود.

* متقاضی باید روش ‌های استفاده شده در تحقیق را در کاورلتر شرح دهد.

* تمام اطلاعات در مورد کمک ‌هزینه ی تحقیق باید ذکر شود.

* اطلاعات تماس از نویسنده‌ ی مسئول مکاتبات

3- کاورلتر شغلی

امروزه به دلیل افزایش مهاجرت شغلی و جذب نیروی کار متخصص از سوی برخی کشورها، افراد زیادی متقاضی کار در کشورهای توسعه یافته هستند، از این رو سالانه افراد زیادی برای به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب در کشور مقصد با یکدیگر رقابت می کنند.

یکی از مدارکی که نیروی کار خارجی باید برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار کشور مقصد ارائه دهد، کاورلتر شغلی است و در واقع می توان گفت کاورلتر یکی از مدارک مهم برای درخواست شغل است. در صورتی که کاورلتر شغلی مناسب و اصولی نوشته شود، می تواند تاثیر بسزایی در پذیرش درخواست شغل از سوی کارفرما داشته باشد، از این رو باید در نوشتن آن به نکات مهمی که در زیر آمده است توجه کرد:

* کاورلتر نباید کپی باشد.

* متقاضی باید مهارت ‌های خود را در کاورلتر قید کند.

* کاورلتر باید متناسب با ویژگی های شغل مورد نظر نوشته شود.

نکات نوشتن کاورلتر

به دلیل اهمیت کاورلتر در پذیرش تحصیلی یا شغلی، متقاضی باید در نوشتن آن دقت کند و نکاتی را در نگارش آن رعایت کند.

 • متقاضی باید نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و ایمیل خود، کارفرما و دانشگاه مقصد را در کاورلتر قید کند.
 •  متقاضی می تواند با اجازه ی دانشگاه یا موسسه ‌ای که در آنجا مشغول به تحصیل یا کار است، از سربرگ آن برای نوشتن کاورلتر استفاده کند.
 • متقاضی باید قید کند، قصد اپلای در کدام موقعیت شغلی یا تحصیلی را دارد.
 •  متقاضی باید در کاورلتر قید کند از چه طریقی در مورد موقعیت تحصیلی یا شغلی اطلاعات مورد نظر را کسب کرده است.
 •  برای هر موقعیت تحصیلی یا شغلی باید یک کاورلتر نوشته شود.

اگر در مورد دیفر کردن یا تعویق پذیرش تحصیلی نمی دونی، کلیک کن.

 •  مطالبی که در کاورلتر نوشته شده است باید با مهارت ‌هایی که در توصیف شغلی مورد نظر آمده است، مطابقت داشته باشد.
 •  متقاضی باید برای تمام مهارت هایی که در کاورلتر نوشته می شود، مدارک لازم را ارائه دهد تا بتواند ادعای خود را در خصوص مهارت های ذکر شده اثبات کند.
 •  برای نوشتن کاورلتر باید از پرداختن به جزییات خودداری کرد و به نکات مهم و کلیدی اشاه کرد.
 •  متن کاورلتر نباید خیلی طولانی باشد و اغلب یک صفحه است.
 •  متن کاورلتر باید خوانا و ادبیات آن رسمی باشد.
 •  متن کاورلتر باید بدون اشتباهات دستوری و املایی باشد و باید با فونت های خوانا و سایز مناسب که معمولا 10 تا 12 است، نوشته شود.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کسب نمره تضمینی در آزمون های زبان مانند آیلتس رو تجربه کن!

ساختار کاورلتر

یک کاورلتر خوب و اصولی باید با ساختار درستی نوشته شود که عبارتند از:

1- پاراگراف اول

 در پاراگراف اول کاورلتر، متقاضی خود را معرفی می کند و مشخصات فردی خود، وضعیت تحصیلی و شغلی، مهارت های تحقیقاتی خود را خلاصه، کوتاه و مفید شرح می دهد. همچنین متقاضی باید در مورد نحوه ی آشنایی‌ با دانشگاه مقصد توضیحاتی ارائه نماید.

2- پاراگراف دوم

 یکی از مهم ترین قسمت‌ های کاورلتر در خصوص پایان نامه است. در این پاراگراف موضوع پایان‌ نامه، بخش ‌بندی، تحقیقات مرتبط، مقالات، کتاب ها و همایش ‌هایی که در این زمینه انجام شده ذکر می شوند و بهتر است قسمت هایی از پایان نامه را که با موقعیت اپلای مطابقت دارند، برجسته ‌تر کنید. یکی از نکاتی که باید رعایت شود نوشتن مطالب به صورت رسمی اما در عین حال ساده و کاملا شفاف است.

3- پاراگراف سوم

در پاراگراف سوم متقاضی باید کلیه سوابق و زمینه های تدریس و نحوه ی تدریس را به صورت کامل توضیح بدهد. سوابق تدریس کمک بسزایی به دریافت بورسیه و کمک ‌هزینه ‌های تحصیلی می‌ کند، از این رو ذکر کلیه توانایی های متقاضی در زمینه ی تدریس بسیار حائز اهمیت است.

4- پاراگراف چهارم

درست است که سوابق کاری متقاضی به طور کامل در رزومه ذکر می شود، اما بهتر است در کاورلتر هم به سوابق کاری اشاره شود و باید متقاضی ابعاد شخصیت خود را در انجام کارهای گروهی نشان بدهد.

5- پاراگراف پنجم

این قسمت آخرین بخش نوشتن کاورلتر است و متقاضی باید با یک جمع بندی کوتاه و مختصر از کل موضوع مورد نظر نامه را به پایان برساند. اگر دارای وب‌ سایت شخصی است، برای دسترسی به پروفایل آنلاین، باید در این بخش معرفی کند.

بدون با مهاجرت به کشور مورد علاقت داری قدم بزرگی برای آیندت برمی داری، پس با دریافت راهنمایی های لازم از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در زمینه مهاجرت، راه رسیدن به آرزوهات رو کوتاه تر و آسان تر کن.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان یا برای هر متقاضی دیگری قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

هدف از نوشتن کاورلتر، ارائه اطلاعات مختصر و کوتاه از خود و توضیح اهداف و انگیزه های متقاضی برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی است.

کاورلتر انواع مختلفی دارد:

1- کاورلتر برای پذیرش تحصیلی

2- کاورلتر برای انتشار فعالیت پژوهشی

3- کاورلتر شغلی

کاورلتر همراه رزومه ی تحصیلی برای دانشگاه مقصد و یا مکاتبه با استاد ارسال می ‌شود و در صورتی که مناسب و اصولی نوشته شود، می تواند احتمال اخذ پذیرش تحصیلی را افزایش دهد.

در واقع کاورلتر تحصیلی فرصتی است تا متقاضی بتواند شرایط خاصی را در رزومه ی تحصیلی خود توضیح دهد و شفاف سازی نماید، مثلا وجود گپ تحصیلی یا پایین بودن نمرات یا مردودی و غیره. همچنین کاورلتر، انگیزه متقاضی را برای تحصیل نشان می ‌دهد. با خواندن کاورلتر مخاطب دید کلی نسبت به رزومه ی تحصیلی متقاضی و دلایل انتخاب او پیدا می کند.

* کاورلتر نباید کپی باشد.

* متقاضی باید مهارت ‌های خود را در کاورلتر قید کند.

* کاورلتر باید متناسب با ویژگی های شغل مورد نظر نوشته شود.

* متقاضی باید نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و ایمیل خود، کارفرما و دانشگاه مقصد را در کاورلتر قید کند.

* متقاضی می تواند با اجازه ی دانشگاه یا موسسه ‌ای که در آنجا مشغول به تحصیل یا کار است، از سربرگ آن برای نوشتن کاورلتر استفاده کند.

* متقاضی باید قید کند، قصد اپلای در کدام موقعیت شغلی یا تحصیلی را دارد.

* متقاضی باید در کاورلتر قید کند از چه طریقی در مورد موقعیت تحصیلی یا شغلی اطلاعات مورد نظر را کسب کرده است.

* برای هر موقعیت تحصیلی یا شغلی باید یک کاورلتر نوشته شود.

* مطالبی که در کاورلتر نوشته شده است باید با مهارت ‌هایی که در توصیف شغلی مورد نظر آمده است، مطابقت داشته باشد.

* متقاضی باید برای تمام مهارت هایی که در کاورلتر نوشته می شود، مدارک لازم را ارائه دهد تا بتواند ادعای خود را در خصوص مهارت های ذکر شده اثبات کند.

* برای نوشتن کاورلتر باید از پرداختن به جزییات خودداری کرد و به نکات مهم و کلیدی اشاه کرد.

* متن کاورلتر نباید خیلی طولانی باشد و اغلب یک صفحه است.

* متن کاورلتر باید خوانا و ادبیات آن رسمی باشد.

* متن کاورلتر باید بدون اشتباهات دستوری و املایی باشد و باید با فونت های خوانا و سایز مناسب که معمولا 10 تا 12 است، نوشته شود.

5/5 - (11 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه کاور لتر شغلی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در خصوص نحوه نوشتن کاورلتر و مهاجرت شغلی تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، کاورلتر (معرفی نامه) نامه ای است که متقاضی به همراه رزومه خود ارسال می کند و در آن قابلیت های شغلی و عملی خود را توضیح می دهد. اگر در مورد نوشتن کاورلتر شغلی و مهاجرت کاری تضمینی نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، کاورلتر تحصیلی فرصتی است تا متقاضی بتواند شرایط خاصی را در رزومه ی تحصیلی خود توضیح دهد و شفاف سازی نماید اما انگیزه نامه، نامه ای است که دانشجو می نویسد و در آن انگیزه و هدف خود را از تحصیل در رشته و در دانشگاه مورد نظر توضیح می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، لطفا برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه نوشتن کاورلتر با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد مهاجرت تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه کاورلتر شغلی انگلیسی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد نحوه نوشتن کاورلتر و مهاجرت کاری تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، لطفا برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه نوشتن کاورلتر مالی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد مهاجرت کاری تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، کاورلتر تحصیلی فرصتی است تا متقاضی بتواند شرایط خاصی را در رزومه ی تحصیلی خود توضیح دهد و شفاف سازی نماید، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد نحوه نوشتن کاورلتر و مهاجرت تحصیلی تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه کاورلتر شغلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد نحوه نوشتن کاورلتر و مهاجرت کاری تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×