فهرست مطالب

آزمون AKV چیست؟

آزمون AKV یکی از آزمون هایی است که پزشکان خارجی برای اخذ مجوز کار باید در آن شرکت کنند. آزمون اِی کی وی با هدف بررسی و ارزیابی مهارت و دانش عمومی پزشکان خارجی برگزار می شود.

آزمون AKV ویژه مهاجرت شغلی پزشکان به هلند

چنانچه پزشکان و دندانپزشکان خارجی قصد مهاجرت کاری و یافتن کار در حوزه درمان و پزشکی را در کشور هلند داشته باشند، باید در آزمون های مختلفی جهت تایید دانش و مهارت خود شرکت نمایند تا در صورت اخذ حداقل نمره ی قابل قبول در آزمون موفق به اخذ مجوز کار پزشکی در کشور هلند شوند.

آزمون AKV یکی از آزمون هایی است که پزشکان خارجی برای اخذ مجوز کار باید در آن شرکت کنند. آزمون اِی کی وی با هدف بررسی و ارزیابی مهارت و دانش عمومی پزشکان خارجی برگزار می شود.

آزمون OET ویژه مهاجرت کادر درمان 

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

 مهاجرت پزشکان به هلند

هلند کشوری مرفه با درآمد سرانه ی بالا است که در شمال غربی اروپا قرار دارد، از این رو افرادی در سراسر جهان هر ساله برای داشتن زندگی بهتر و رفاه بیشتر با درآمد بالاتر قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

داشتن حقوق بالا و ساعت کاری کم برای پزشکان از جمله مزایایی است که موجب می شود، هلند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت پزشکان به این کشور باشد.

هلند یکی از کشورهایی است که در خصوص پذیرش پزشکان خارجی قوانین سختگیرانه ای دارد و اخذ مجوز کار پزشکی برای پزشکان خارجی کار چندان آسانی نیست. این کشور سال 2005 اقدام به صدور گواهینامه ی پزشکی کرد و به این ترتیب پزشکان خارجی که وارد هلند می شوند باید شاخص های بهداشتی را کسب کنند تا به آنها اجازه ی کار در این کشور داده شود.

انجمن های KNMG و MSRC، مدارک تحصیلی پزشکان خارجی را که قصد مهاجرت و اخذ مجوز کار پزشکی در هلند را دارند، مورد بررسی قرار می دهند. سپس با توجه به شرایط تحصیلی، سوابق کاری پزشکان، برای آنها دوره های تکمیلی تعیین می شود. پزشکان ایرانی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل به این کشور را دارند باید 3 سال در دوره های تکمیلی شرکت کنند.

اخذ مجوز پزشکی در هلند بدون مدرک زبان

پزشکان و دندانپزشکان خارجی برای اخذ اجازه ی کار در کشور هلند باید تسلط کافی به زبان رسمی این کشور داشته باشند و حداقل سطح زبان پزشکان خارجی باید B2 هلندی باشد، البته بهتر است مهارت زبان آنها در سطح C1 و C2 باشد. پزشکانی که قصد مهاجرت کاری به هلند را دارند برای اثبات مهارت زبان هلندی و انگلیسی باید در آزمون AKV شرکت کنند که دانش و مهارت های عمومی متقاضی را ارزیابی می کند.

اگر سوالی در مورد مهاجرت پزشکان از ایران داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مراحل اخذ ویزای کاری هلند برای پزشکان

پزشکان خارجی برای مهاجرت و اخذ مجوز کار پزشکی در هلند باید مدرک پزشکی خود را در این کشور معادل سازی کنند و بدون تایید مدرک پزشکی، قادر به اخذ ویزای کار در حوزه ی پزشکی نخواهند بود. برای اینکه پزشکان خارجی موفق به اخذ اجازه ی کار پزشکی شوند باید در آزمون ها و دوره های مختلف شرکت کنند که عبارتند از:

1- شرکت در آزمون AKV و کسب امتیاز قابل قبول در این آزمون

2- شرکت در آزمون BI و کسب نمره ی قبولی که این آزمون با هدف اثبات مطابق بودن سطح دانش پزشکی، داوطلب با استانداردهای کشور هلند برگزار می شود.

آزمون آیلتس تضمینی

3- یادگیری زبان هلندی به‌ صورت رایگان در شهرداری‌ های شهرهای هلند

4- دریافت ویزای اقامت بلند مدت  در هلند برای طی کردن مراحل پذیرش داوطلب

5- شرکت در دوره های کارآموزی در بیمارستان ها و مراکز درمانی

6- ثبت نام در سایتBIG  برای یافتن کارفرما

همچنین پزشکان خارجی باید در انجمن پزشکی سلطنتی هلند KNMG و کمیته ثبت ‌نام متخصصان پزشکی MSRC نیز عضو شوند.

اخذ ویزای کاری هلند برای پزشکان

همان طور که گفته شد پزشکان خارجی برای مهاجرت و کار در کشور هلند باید مدرک پزشکی خود را معادل سازی کنند و مهارت زبانی خود را در سطح قابل قبول ارتقا دهد و به این منظور باید آزمون ها و دوره های مختلفی شرکت کنند و موفق به اخذ حداقل نمرات قابل قبول شود، اما طی کردن مراحل فوق و کسب مدارک آنها به تنهایی برای اقامت و کار در این کشور کافی نیست و پزشک علاوه بر مراحل فوق باید برای اخذ ویزای کار هلند نیز اقدام نماید، در غیر این صورت اجازه ی کار و اقامت در این کشور را نخواهد داشت.

مدارک اخذ ویزای کاری هلند

مدارک اخذ ویزای کاری هلند عبارتند از:

* مدارک شناسایی متقاضی

* پذیرش تحصیلی برای گذراندن دوره های کارآموزی

* مدارک بیمه درمانی

* مدارک اثبات تمکن مالی

* مدارک تحصیلی و ریز نمرات متقاضی

* مدارک مربوط به سلامت جسمی و روحی متقاضی

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت هلند برای پزشکان

با اخذ ویزای کاری هلند برای پزشکان خارجی، آنها موفق به اقامت موقت در این کشور می شوند و در صورتی که پزشک خارجی 5 سال پی در پی در این کشور کار کند و هزینه های بیمه و مالیات خود را پرداخت کند می تواند برای اخذ اقامت دائم خود، همسر و فرزندان زیر 18 سالش اقدام کند و پس از 6 سال کار و زندگی و تسلط به زبان رسمی این کشور می توانند تابعیت کشور هلند را نیز دریافت کنند.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت شغلی موفق رو تجربه کنی، باید بدونی متناسب با مهارت، تخصص و تحصیلات خود باید در کدوم آزمون ها شرکت کنی، برای دریافت راهنمایی در این باره ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

بیشتر بدانید…

پزشکان و سایر شاغلان حوزه سلامت و درمان مانند پرستاران برای مهاجرت شغلی به کشورهای دیگر باید ابتدا مهارت علمی خود را در مورد رشته و تخصص خود به اثبات برسانند، از این رو باید در آزمون هایی برای تایید صلاحیت علمی و معادلسازی مدرک خود شرکت کنند. برخی از این آزمون ها عبارتند از:

آزمون MCCQE و MCCEE برای معادل سازی مدرک پزشکان و دندانپزشکان در کانادا

آزمون CRNE برای مهاجرت پرستاران به کانادا

آزمون DHA برای مهاجرت کادر درمان به کشور امارات متحده عربی

آزمون AMC برای معادل سازی مدرک پزشکی در استرالیا

آزمون پرومتریک برای مهاجرت کادر درمان به کشورهای عربی مانند قطر، عمان و…

آزمون STS برای مهاجرت پرستاران به ترکیه

آزمون ارزیابی CGFNS برای مهاجرت پرستاران به آمریکا

آزمون USMLE برای معادل سازی مدرک پزشکان و دندانپزشکان در آمریکا

آزمون PLAB برای معادل سازی مدرک پزشکی در انگلیس

همچنین علاوه بر معادل سازی مدرک، متقاضیان برای مهاجرت شغلی باید در آزمون های زبان معتبر نیز شرکت کنند تا مهارت زبان خود را برای تسلط به زبان رسمی کشور مقصد اثبات نمایند.

اگر در مورد منابع آزمون DHA نمی دونی کلیک کن.

آزمون OET تضمینی

پرداخت هزینه آزمون AKV از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تافل و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 

پزشکان یکی از بالاترین سطح دریافتی حقوق را در کشور هلند دارند. میزان حقوق دریافتی بسته به سطح تجربه و مرکز درمانی که پزشک در آن مشغول به کار است متفاوت است. بازه دریافتی برای افراد تازه فارغ‌التحصیل از مقدار 5 هزار یورو شروع‌ شده و متخصصان قلب باتجربه بالای 40 هزار یورو در ماه درآمد دارند.

ساعت کاری استاندار برای پزشکان در هلند 38 ساعت در هفته است. بیشترین زمان کاری در شرایط استاندارد 40 ساعت بوده و پزشکان معمولاً 5 روز در هفته مشغول به کار هستند.

آزمون اِی کی وی یکی از آزمون هایی است که پزشکان خارجی برای اخذ مجوز کار باید در آن شرکت کنند. آزمون AKV با هدف بررسی و ارزیابی مهارت و دانش عمومی پزشکان خارجی برگزار می شود.

با اخذ ویزای کاری هلند برای پزشکان خارجی، آنها موفق به اقامت موقت در این کشور می شوند و در صورتی که پزشک خارجی 5 سال پی در پی در این کشور کار کند و هزینه های بیمه و مالیات خود را پرداخت کند می تواند برای اخذ اقامت دائم خود، همسر و فرزندان زیر 18 سالش اقدام کند و پس از 6 سال کار و زندگی و تسلط به زبان رسمی این کشور می توانند تابعیت کشور هلند را نیز دریافت کنند.

مدارک شناسایی متقاضی

پذیرش تحصیلی برای گذراندن دوره های کارآموزی

مدارک بیمه درمانی

مدارک اثبات تمکن مالی

مدارک تحصیلی و ریز نمرات متقاضی

مدارک مربوط به سلامت جسمی و روحی متقاضی

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×