فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه آزمون پرومتریک فعالیت ندارد.

آزمون پرومتریک 

یکی از آزمون های مهم برای مهاجرت کاری پزشکان و کادر درمان آزمون پرومتریک (Prometric) است. فارغ التحصیلان و شاغلان حوزه ی بهداشت و درمان مانند پزشکان، دندانپزشکان برای مهاجرت کاری باید در این آزمون شرکت کنند.

آزمون پرومتریک ویژه مهاجرت کاری پزشکان و کادر درمان

یکی از آزمون های مهم برای مهاجرت کاری پزشکان و کادر درمان آزمون پرومتریک (Prometric) است. فارغ التحصیلان و شاغلان حوزه ی بهداشت و درمان مانند پزشکان، دندانپزشکان برای مهاجرت کاری باید در این آزمون شرکت کنند.

امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا برای به دست آوردن موقعیت های شغلی و زندگی بهتر به کشورهای توسعه یافته که امکانات بیشتری دارند، مهاجرت می کنند؛ از این رو در آزمون های مختلف بین‌ المللی که مدرک آنها از اعتبار بالایی برخوردارند، شرکت می کنند تا مهارت های علمی و تخصصی خود را برای مهاجرت کاری، ارزیابی کنند.

قدر وقتتو بدون و با کمترین زمان و مناسب ترین هزینه، با راهنمایی های کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان، پزشکان و کادر درمان رو انتخاب کن و نتیجه تضمینی رو دریافت کن.

اهمیت آزمون پرومتریک برای مهاجرت کادر درمان

آزمون پرومتریک (Prometric) مهارت و دانش فارغ التحصیلان و شاغلان حوزه بهداشت و درمان در رشته های مختلف علوم پزشکی از جمله پزشکان را مورد ارزیابی قرار می‌ دهد.

آزمون پرومتریک برای اولین بار توسط شرکت تستینگ آمریکا ابداع و برگزار شد. موسسه پرومتریک در بیش از 180 کشور در سراسر جهان، آزمون ‌های متنوع و جامعی را در زمینه های مختلف برگزار می ‌کند و متقاضیان برای مهاجرت از طریق ویزای کار نیاز به یکی از گواهینامه ‌های این موسسه دارند.

آزمون آیلتس تضمینی

موسسه پرومتریک با برگزاری آزمون ‌های اختصاصی در رشته ‌های مختلفی از جمله بهداشت و درمان، مهارت داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهد؛ در حقیقت این آزمون داوطلبان را در زمینه بهداشت و درمان مورد سنجش قرار می دهد و افرادی که در این آزمون نمره بالایی را کسب کنند، شانس بیشتری برای پذیرش درخواست مهاجرت کاری دارند.

آزمون پرومتریک در کدام کشورها برگزار می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت آزمون پرومتریک در کشورهای مختلفی از جمله امارات، ترکیه، ارمنستان، گرجستان، عربستان، پاکستان، بحرین، کویت، مالزی، نپال، چین، فیلیپین، قطر، عمان، سنگاپور و غیره برگزار می شود، اما شرایط برگزاری این آزمون در ایران فراهم نشده است و داوطلبان شرکت در آزمون پرومتریک، باید به کشورهایی که این آزمون را برگزار می کنند، سفر کنند.

اگر از شاغلان کادر درمان هستی و تصمیم داری مهاجرت کنی، اما نمیدونی باید از کجا شروع کنی، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و راهنمایی های لازم در خصوص مهاجرت شغلی کادر درمان رو دریافت کنی.

رشته های آزمون پرومتریک

آزمون پرومتریک برای فارغ التحصیلان وشاغلان حوزه درمان که قصد مهاجرت کاری و اشتغال در حوزه پزشکی و درمانی در کشور مقصد را دارند، برگزار می شود تا تخصص مهارت آنها را در رشته‌ های مختلف پزشکی و درمانی مورد ارزیابی قرار ‌دهد، که این رشته ها عبارتند از:

* پزشک عمومی

* متخصص پوست

* جراح قلب

* مامایی

* دندانپزشکی

* متخصص بیهوشی

* تکنسین رادیوگرافی

آزمون DHA ویژه مهاجرت کادر درمان به امارات

* پرستاری

* متخصص قلب و عروق

* تکنسین بیهوشی

* متخصص گوش و حلق و بینی

* متخصص طب فیزیکی

* متخصص طب اورژانس

* متخصص ارتوپدی

* علوم آزمایشگاهی

* روانپزشک

* جراح مغز و اعصاب

* متخصص چشم

*  کار درمانی

* جراح عمومی

* تکنسین طب اورژانس

* بهداشت دهان

* متخصص گوارش

* جراح پلاستیک

* متخصص غدد

* متخصص عصب شناسی

* میکروبیولوژی

* متخصص عفونی

* متخصص پروتز دندان

* جراح دهان و فک و صورت

* ارتودنسی

* متخصص اپتومتری

* متخصص زنان و زایمان

* متخصص داخلی

* اورولوژی

* داروسازی

* انکولوژی

* متخصص اطفال

* فیزیوتراپی

* سونوگرافی

* پزشکی قانونی

* روماتولوژی

* روانشناسی بالینی

* متخصص رادیولوژی

مدارک شناسایی ورود به جلسه آزمون پرومتریک

داوطلبان برای شرکت در آزمون پرومتریک (Prometric) باید مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشند، در غیر این صورت اجازه ی ورود به جلسه را نخواهند داشت. مدارک شناسایی داوطلبان باید طبق قانون دارای ویژگی های زیر باشد:

* ارائه مشخصات هویت داوطلبان باید به زبان انگلیسی باشد.

* مدارک هویتی داوطلبان باید دارای عکس باشد.

* مدارک باید امضا داشته باشد.

* چنانچه مدارک شناسایی و هویتی داوطلب دارای خراش، خط خوردگی، پارگی و یا به هر نوعی مخدوش باشد، قابل پذیرش نخواهد بود.

اگر سوالی در مورد شرایط و مدارک لازم برای شرکت در آزمون پرومتریک برای مهاجرت پزشکان از ایران داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و راهنمایی های لازم را دریافت کن.

نتایج آزمون پرومتریک

آزمون پرومتریک به صورت ۴ گزینه ‌ای و دارای ۱۰۰ نمره است. نمرات بر اساس تعداد سوالاتی که داوطلب به درستی پاسخ بدهد، تعیین می‌ شوند. داوطلبان برای قبولی در این آزمون باید حداقل نمره ۵۰ را کسب کنند.

نتایج آزمون پرومتریک به صورت کامپیوتری بررسی می شود و داوطلبان نتیجه آزمون خود را به صورت الکترونیکی 10 روز کاری پس از برگزاری آزمون دریافت خواهند کرد.

رتبه بندی افراد با توجه به نحوه پاسخگویی آنها به سوالات آزمون تعیین خواهد شد و در نتیجه نهایی آزمون با تکمیل رتبه بندی افراد اعلام خواهد شد.

ثبت نام در آزمون پرومتریک

ثبت نام آزمون پرومتریک (Prometric) به صورت آنلاین و از طریق وب سایت آن امکان پذیر خواهد بود و داوطلبان می توانند به صورت آنلاین از تاریخ و محل برگزاری آزمون مطلع شوند.

همان طور که گفته شد در ایران، امکان برگزاری این آزمون به صورت حضوری وجود ندارد و داوطلبان باید برای شرکت در آزمون به کشورهای دیگر که برگزار کننده آزمون هستند مانند امارات، ترکیه، ارمنستان و غیره سفر کنند.

برای ثبت نام در آزمون، اطلاعاتی در خصوص هویت و رشته ی درخواستی داوطلب دریافت می شود و سپس باید هزینه های مربوط به آزمون پرداخت شود. در پایان ثبت نام، شناسه ای به داوطلب تعلق می گیرد که نشان دهنده ثبت نام در آزمون پرومتریک است.

قوانین حضور در جلسه آزمون پرومتریک چیست؟

داوطلبان برای حضور در محل برگزاری آزمون پرومتریک (Prometric) باید شرایطی را رعایت کنند که عبارتند از:

* داوطلبان باید 30 دقیقه قبل از برگزاری آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشند. چنانچه داوطلب دیر به محل برگزاری آزمون برسد، امکان ورود به آزمون را نخواهد داشت و هزینه ی ثبت نام نیز به وی مسترد نمی شود.

* داوطلب باید مدارک شناسایی‌ خود را به همراه داشته باشد و داشتن گذرنامه ضروری است. کپی مدارک شناسایی و یا مخدوش بودن مدارک، قابل پذیرش نیست و از ورود داوطلب به آزمون ممانعت خواهد شد.

* تمام وسایل شخصی داوطلبان در محل برگزاری آزمون پرومتریک تحویل گرفته شده و در فایلی ویژه نگهداری می شود و پس از آزمون به وی بازگردانده می شود.

* داوطلب نباید تلفن همراه، تبلت، لوازم الکتریکی به همراه داشته باشد.

* در صورت مصرف دارو، داوطلب باید قبل از آزمون مجوز آن را دریافت کند.

دریافت مجوز طبابت در آمریکا با شرکت در آزمون USMLE

* داوطلبان قبل از ورود به محل برگزاری آزمون، توسط دستگاه ردیاب فلز، اسکن می شوند.

* از زمان شروع آزمون تا پایان آن، کلیه سالن ‌های برگزاری آزمون به وسیله دوربین‌ های صوتی و تصویری ضبط می ‌شوند.

* سرپرست محل برگزاری آزمون، جیب ها، مچ دست ها و پاها و هر گونه وسایل جانبی مانند عینک، جواهرات، دست ‌بند، کروات را بررسی می کند.

* در صورت بروز مشکل در حین آزمون پرومتریک، داوطلب باید به متصدیان اطلاع دهد.

* داوطلبان نباید نوشیدنی، غذا، کلاه، کوله، کیف پول و ساعت به همراه داشته باشند.

یکی از مسیرهای مهاجرتی به ایتالیا اخذ ویزای همراه تحصیلی است که دانشجویان ابتدا باید در دانشگاه یا موسسه آموزشی ایتالیا پذیرش شوند. جهت کسب اطلاعات دقیق و به روز درباره دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

همچنین متقاضی تحصیل در ایتالیا می تواند با پذیرش در آزمون های زبان جهت اپلای تحصیلی دانشگاه های ایتالیا با اعتبار بالا در کشورهای حوزه شینگن با فرصت های استثنایی از آزمون هایی مانند آزمون آلفا تست ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی نماید.

می تونی با دریافت مشاوره و راهنمایی در مورد مهاجرت شغلی پرستاران از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران را انتخاب کنی و یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کنی.

بیشتر بدانید: مهاجرت شغلی داروسازان به استرالیا

آزمون OET تضمینی

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون پرومتریک ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تافل و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

در پاسخ به این سوال باید گفت آزمون پرومتریک در کشورهای مختلفی از جمله امارات، ترکیه، عربستان، عمان و غیره برگزار می شود اما شرایط برگزاری این آزمون در ایران وجود ندارد  و داوطلبان شرکت در آزمون پرومتریک، باید به کشورهایی که این آزمون را برگزار می کنند، سفر کنند.

* ارائه مشخصات هویت داوطلبان باید به زبان انگلیسی باشد.

* مدارک هویتی داوطلبان باید دارای عکس باشد.

* مدارک باید امضا داشته باشد.

* چنانچه مدارک شناسایی و هویتی داوطلب دارای خراش، خط خوردگی، پارگی و یا به هر نوعی مخدوش باشد، قابل پذیرش نخواهد بود.

آزمون پرومتریک به صورت ۴ گزینه ‌ای و دارای ۱۰۰ نمره است. نمرات بر اساس تعداد سوالاتی که داوطلب به درستی پاسخ بدهد، تعیین می‌ شوند. داوطلبان برای قبولی در این آزمون باید حداقل نمره ۵۰ را کسب کنند.

بله؛ نمونه سوالات آزمون پرومتریک برای راهنمایی هرچه بیشتر شما و آشنایی با سوالات این آزمون موجود می‌باشد؛ با مشاوران شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید تا در این باره راهنمایی کنند

 آزمون پرومتریک (Prometric) مهارت فارغ التحصیلان و شاغلان حوزه بهداشت و درمان را در رشته های مختلف علوم پزشکی مورد ارزیابی قرار می‌ دهد و افراد برای مهاجرت کاری و اشتغال در حوزه بهداشت و درمان باید در این آزمون شرکت کنند.

5/5 - (12 امتیاز)

2 پاسخ

  1. سلام. من فوق تخصص خون کودکان هستم و علاقمند مهاجرات به استرالیا هستم. مدارک تخصصی و فوق تخصصی رو دهرم. آزمون OET که در واقع مشابه IELTS در حوزه سلامت هست رو باید پاس کنم. من شنیدم که نیروهای فوق تخصصی مسیر ساده تری در حر مصاحبه دارند و اگرAPPROVE شن میتونن اقدام به درخواست ویزا کنند‌. لطفا منو راهنمایی کنید
    شماره تماس: ۰۹۱۸۸۴۹۵۸۹۴

    1. سلام دوست عزیز کشور استرالیا از ابتدای سال 2023 مدرک OET هوم ادیشن را نمی پذیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کشورهای دیگر می توانید با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشید…09336267676

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×