فهرست مطالب

اهمیت آزمون GMAT در اپلای تحصیلی

آزمون GAMT یک آزمون بین المللی به زبان انگلیسی است و برای پذیرش در رشته های MBA و MPA و DBA به صورت هوشمند و کامپیوتری برای ارزیابی توانایی ‌ها و مهارت های داوطلبان برای تحصیل در رشته ‌های مدیریتی و تجارتی برگزار می شود.

آزمون GMAT چیست؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا، کانادا و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر را در رشته های تجارتی یا مدیریتی مانند اقتصاد، مدیریت، حسابداری، MBA  و غیره را دارید، باید در آزمون GAMT شرکت کنید و با کسب نمره ی قبولی در این آزمون، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ی مورد نظر خواهید شد.

نکته: برای اخذ ویزای تحصیلی متقاضی باید ابتدا بتواند موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد شود تا از سوی اداره مهاجرت کشور مقصد برای او ویزای تحصیلی صادر شود، تا بتواند به صورت قانونی اجازه ورود، اقامت و تحصیل در کشور مقصد را به داشته باشد.

برای مهاجرت تحصیلی به اروپا و شرکت در آزمون GMAT برای اپلای تحصیلی رشته مدیریت در اروپا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

آزمون آیلتس تضمینی

آزمون GAMT یک آزمون بین المللی به زبان انگلیسی است و برای پذیرش در رشته های MBA و MPA و DBA به صورت هوشمند و کامپیوتری برای ارزیابی توانایی ‌ها و مهارت های داوطلبان برای تحصیل در رشته ‌های مدیریتی و تجارتی برگزار می شود. آزمون GMAT دانش و مهارت داوطلبان را در ریاضی، جبر، هندسه، تجزیه‌ داده و دستور زبان مورد ارزیابی قرار می ‌دهد. مدت زمان این آزمون تقریبا 4 ساعت طول می کشد و هر داوطلب در سال فقط 5 مرتبه اجازه دارد در آزمون شرکت کند و فاصله ی بین دو آزمون حداقل باید 16 روز باشد. نمره ی این آزمون بین 200 تا 800 است و داوطلب برای پذیرش در دانشگاه های معتبر باید نمره ی 700 به بالا را کسب کند.

آزمون OET تضمینی

سوالات آزمون GMAT طوری طراحی می شوند که روی مهارت‌ های کلیدی مدیریتی و توانایی ‌های مورد نظر بیزنس اسکول ‌ها تمرکز دارند. همچنین سوالات آزمون GMAT، توسط شورای پذیرش مدیریت تحصیلات طراحی می‌ شود و سازمان GMAC آزمون را برگزار کرده، نمرات را محاسبه می کند و به شورای پذیرش ارائه‌ می‌ دهد.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون GMAT شرکت کنی، اما از شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون اطلاعی نداری، برای کسب اطلاعات کامل در این خصوص با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی بپرس.

آیا آزمون GMAT در ایران برگزار می شود؟

آزمون GMAT مانند بسیاری از آزمون های ورودی دانشگاه های خارجی مانند آزمون SAT، آزمون IMAT، آزمون LSAT (اپلای رشته حقوق در آمریکا)، آزمون ACT و… در ایران برگزار نمی ‌شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده سفر کنند. امارات، دبی، قطر، ارمنستان و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که این آزمون را برگزار می کنند و به ایران نیز نزدیک هستند. محدودیتی برای انتخاب محل برگزاری آزمون وجود ندارد و داوطلبان در هر کشوری که بخواهند می توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین کشورهای چین، آمریکا، کانادا، کره جنوبی و غیره از کشورهای اصلی برگزار کننده ی آزمون GMAT هستند.

اگر برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های خارجی مانند آزمون یوس ترکیه، آزمون GREّ، آزمون UCAT و… نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ساختار آزمون GMAT

آزمون GMAT از چهار بخش اصلی تشکیل شده است:

1- نگارش تحلیلی یا AWA

2- استدلال یکپارچه یا IR

3- مهارت محاسباتی (تحلیل اعداد و ارقام و محاسبات ریاضی)

4- مهارت کلامی (مهارت تحلیل زبانی)

داوطلبان می توانند ترتیب پاسخ به بخش های مختلف آزمون را خودشان انتخاب کنند.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی یک مهاجرت تحصیلی رو در رشته مورد علاقت تجربه کنی.

1- بخش نگارش تحلیل آزمون GMAT

در بخش نوشتاری تحلیلی یا AWA (Analytical Writing Assessment) داوطلب 30 دقیقه فرصت دارد تا مهارت خود را در نوشتن یک متن تحلیلی نشان دهد. بررسی و نمره‌ دهی به آزمون در این بخش توسط یک کارشناس و یک الگوریتم کامپیوتری انجام می شود. این بخش تشریحی بوده و در نمره ی آزمون لحاظ نمی شود. هدف از برگزاری این بخش از آزمون ارزیابی مهارت داوطلبان در یک تحلیل و نقد آن است.

یک متن تحلیلی به داوطلب داده می شود و باید آن را نقد و بررسی کند و کارشناس و کامپیوتر کیفیت نقد داوطلب را ارزیابی می کنند.

در این بخش دو نمره داده می شود که از میانگین آنها یک نمره ی نهایی به دست می آید. نمره این بخش از 0 تا 6 به صورت نیم واحدی متغیر است و اگر داوطلب هیچ پاسخی به سوال ندهد برای این بخش نمره ی صفر به او داده می شود.

2- بخش استدلال یکپارچه (IR) آزمون GMAT

بخش تحلیل یکپارچه یاIR (Integrated Reasoning) دارای 12 سوال چند بخشی است و داوطلب 30 دقیقه فرصت دارد تا به سوالات پاسخ دهد. امتیاز این بخش از 1 تا 8 و به صورت یک نمره ای متغیر است. این بخش مهارت داوطلب را در تحلیل منابع مختلف اطلاعاتی مثل جدول و نمودار ارزیابی می کند و شامل چهار بخش تفصیر بصری، تحلیل دو قسمتی، تحلیل جدول و استدلال چند منبعی است.

در این بخش از آزمون GMAT سوالات تحلیلی با سوالاتی از روی نمودار و جدول مطرح می شود و داوطلب باید بتواند اطلاعات را از انواع فرمت های امروزی استخراج کند.

3- مهارت محاسباتی آزمون GMAT

در بخش مهارت محاسبه (Quantitative) مهارت تحلیل و حل مسائل مختلف ریاضی داوطلبان ارزیابی می شود. برای پاسخ دادن به سوالات این بخش داوطلبان باید دارای دانش محاسباتی و جبری باشند. مدت پاسخگویی به این بخش 62 دقیقه و نمره ی آن بین 0 تا 60 است.

این بخش 31 سوال دارد که 14 تا 16 سوال آن مهارت داوطلبان را در تحلیل داده های عددی، جبر، حساب و هندسه ارزیابی می کند و 16 تا 19 سوال هم مهارت حل مسئله را مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون IMAT برای اپلای رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

4- بخش مهارت کلامی آزمون GMAT

در بخش مهارت کلامی آزمون GMAT مهارت اصلاح جملات با توجه به اصول نوشتاری زبان انگلیسی و مهارت خواندن متون گوناگون پیچیده ارزیابی می شود. این بخش دارای 41 سوال 5 گزینه ای است و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات 75 دقیقه فرصت دارند.

بدون با مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت داری قدم بزرگی برای آیندت برمی داری، پس بهتره قبل از هر اقدامی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان مهاجرتی را به شما معرفی می کند.

مراحل ثبت نام آزمون GMAT

1- داوطلبان ابتدا باید به سایت www.mba.com مراجعه و یک پروفایل کاربری ایجاد کنند.

2- در این مرحله داوطلبان می توانند در سایت آزمون نزدیک ترین مراکز برگزاری آزمون را مشاهده و تاریخ و مکان برگزاری آزمون را انتخاب کنند.

3- در مرحله ی بعد، پس از وارد کردن اطلاعات و انتخاب تاریخ و زمان آزمون دکمه select exam appointment را کلیک کرده و وارد قسمت دریافت GMATprep شده و دانلود مستقیم را انتخاب کنند.

4- سپس اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نموده و گزینه ی پرداخت را انتخاب کنید. در این مرحله ثبت نام داوطلب انجام می شود.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تافل و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

اگر قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا را در رشته های تجارتی یا مدیریتی مانند اقتصاد، مدیریت، حسابداری، MBA و غیره را دارید، باید در آزمون GAMT شرکت کنید و با کسب نمره ی قبولی در این آزمون، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ی مورد نظر خواهید شد.

1- داوطلبان ابتدا باید به سایت www.mba.com مراجعه و یک پروفایل کاربری ایجاد کنند.

2- در این مرحله داوطلبان می توانند در سایت آزمون نزدیک ترین مراکز برگزاری آزمون را مشاهده و تاریخ و مکان برگزاری آزمون را انتخاب کنند.

3- در مرحله ی بعد، پس از وارد کردن اطلاعات و انتخاب تاریخ و زمان آزمون دکمه select exam appointment را کلیک کرده و وارد قسمت دریافت GMATprep شده و دانلود مستقیم را انتخاب کنند.

4- سپس اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نموده و گزینه ی پرداخت را انتخاب کنید. در این مرحله ثبت نام داوطلب انجام می شود.

آزمون GMAT در ایران برگزار نمی ‌شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده سفر کنند. امارات، دبی، قطر، ارمنستان و ترکیه از جمله کشورهایی هستند که این آزمون را برگزار می کنند و به ایران نیز نزدیک هستند.

آزمون GMAT از چهار بخش اصلی تشکیل شده است:
1- نگارش تحلیلی یا AWA
2- استدلال یکپارچه یا IR
3- مهارت محاسباتی (تحلیل اعداد و ارقام و محاسبات ریاضی)
4- مهارت کلامی (مهارت تحلیل زبانی)
داوطلبان می توانند ترتیب پاسخ به بخش های مختلف آزمون را خودشان انتخاب کنند.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×