فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون SAT فعالیت ندارد.

آزمون SAT چیست؟

آزمون SAT یا Scholastic Aptitude Tes یک آزمون ورودی برای دریافت پذیرش دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای دیگر از جمله انگلیس، ترکیه، کانادا و غیره است و هر سه ماه یک بار توسط موسسه کالج برد آمریکا در کشورهای مختلف در سراسر دنیا برگزار می شود.

اهمیت آزمون SAT برای اپلای تحصیلی

آزمون SAT یا Scholastic Aptitude Test مانند آزمون ACT یک آزمون ورودی برای دریافت پذیرش دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای دیگر از جمله انگلیس، ترکیه، کانادا و غیره است و هر سه ماه یک بار توسط موسسه کالج برد آمریکا در کشورهای مختلف در سراسر دنیا برگزار می شود.

آزمون SAT دانش داوطلبان را در سه زمینه ی ریاضیات، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی ارزیابی می کند.

این آزمون اطلاعات و مهارت داوطلبان را در دروس مقطع دبیرستان برای ورود به دانشگاه مورد سنجش قرار می دهد و شرط پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی و کالج های آمریکا و برخی کشورهای دیگر کسب نمره ی قبولی در این آزمون است.

تعداد دفعات برگزاری این آزمون در آمریکا ۷ مرتبه در سال و در کشورهای دیگر 5 یا 6 مرتبه در سال می باشد.

آزمون OET تضمینی

یکی از مهمترین شرایط برای اپلای تحصیلی، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های معتبر دنیا مانند آزمون SAT و آزمون IMAT است، پس اگر تصمیم داری برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر به کشور مورد علاقت مهاجرت کنی، در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه مقصد با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن.

انواع آزمون SAT

آزمون SAT دارای دو نوع General (عمومی) و Subject (موضوعی) می باشد.

آزمون جنرال درک مطلب، نگارش و ریاضی و آزمون موضوعی نیز دروس تخصصی مانند زیست، شیمی و غیره را ارزیابی می کند. برای شرکت در آزمون SAT محدودیت سنی وجود ندارد اما سن اغلب داوطلبان بین 17 تا 21 سال است.

کسب نمره ی قبولی در آزمون SAT جنرال برای پذیرش بسیاری از دانشگاه ها کافی است، اما برای اخذ پذیرش برخی دانشگاه ها، داوطلبان باید در آزمون SAT موضوعی نیز شرکت کنند و نمره ی قابل قبول را کسب کنند. شرکت در آزمون جنرال یا سابجکت یا هر دو بستگی به دانشگاه و رشته ای دارد که داوطلب انتخاب می کند.

ساختار آزمون SAT جنرال

آزمون جنرال شامل 154 سوال تستی است و مدت زمان انجام آن سه ساعت است.

آزمون SAT جنرال از 4 بخش کلی تشکیل شده است:

بخش درک مطلب (Reading) آزمون SAT

در بخش درک مطلب (خواندن) دانش زبان انگلیسی و مهارت درک مطلب و خواندن داوطلبان مورد ارزیابی قرار می گیرد و 52 سوال دارد که داوطلبان 65 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند. در بخش Reading چند متن مختلف داده می شود و داوطلبان باید براساس اطلاعات متن ها به سوالات جواب دهند.

بخش ریاضیات آزمون SAT

در بخش ریاضیات، دانش ریاضیات داوطلبان در سطح دبیرستان ارزیابی می شود. بخش ریاضی از سوالاتی در زمینه ی جبر، توانایی حل مساله، تجزیه و تحلیل اطلاعات و در دو بخش 25 دقیقه و یک بخش 20 دقیقه تشکیل شده است. این بخش شامل 58 سوال است. 20 سوال چهار گزینه ای که داوطلبان 25 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند و 38 سوال چهار گزینه ای دیگر که مدت زمان پاسخگویی به سوالات 55 دقیقه می باشد. داوطلبان برای پاسخ به 38 سوال می توانند از ماشین حساب استفاده کنند و در بخش 20 سوال، نیازی به استفاده از ماشین حساب نمی باشد. در این بخش نمره ی منفی برای سوالات 4 گزینه ای لحاظ نمی شود و میانگین نمره 513 می باشد.

بخش نوشتاری (Writing) آزمون SAT

در این بخش از آزمون SAT مهارت نگارش ارزیابی می شود و شامل 44 سوال و نوشتن یک انشای کوتاه است و داوطلبان برای پاسخگویی به این بخش 35 دقیقه فرصت دارند.

بخش مقاله نویسی آزمون SAT

انجام این بخش اختیاری است و مهارت داوطلبان در نوشتن مقاله به زبان انگلیسی ارزیابی می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 50 دقیقه است. داوطلبان باید در مورد موضوع درخواستی انشایی بنویسد. نمره این بخش جدا از دو بخش دیگر محاسبه می شود.

ساختار آزمون SAT موضوعی

آزمون SAT موضوعی، به صورت تستی و در پنج زمینه ی انگلیسی، تاریخ، زبان، ریاضی و علوم (زیست، شیمی و فیزیک) برگزار می شود و مدت زمان پاسخگویی به هر یک از بخش ها 60 دقیقه است، همچنین در مورد سطح علمی سوالات آزمون موضوعی باید گفت سطح علمی سوالات در حد دروس دبیرستان است.

نمره‌ دهی آزمون SAT

نمره‌ ی بخش های درک مطلب و ریاضی، آزمون SAT هر کدام 200 تا ۸۰۰ است و نمره‌ ی نهایی بین ۴۰۰ تا ۱۶۰۰ خواهد بود و بخش انشاء نمره ی جدا بین ۱ تا ۶ دارد.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا از یک دانشگاه معتبر در آزمون SAT شرکت کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت کن.

مدارک ثبت نام در آزمون SAT

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت موسسه کالج برد آمریکا با ارائه مدارک زیر برای شرکت در آزمون SAT ثبت نام کنند:

* اصل و اسکن مدرک دیپلم

* اصل و اسکن گذرنامه

* اسکن عکس پرسنلی

* اسکن فیش پرداخت هزینه آزمون

همچنین داوطلبان برای شرکت در آزمون SAT باید 2 تا 4 هفته قبل از برگزاری آزمون ثبت نام کنند.

آیا آزمون SAT در ایران برگزار می شود؟

آزمون SAT مانند سایر آزمون های ورودی دانشگاه ها مانند آزمون UCAT ، آزمون IMAT، آزمونLSAT، آزمون GMAT در ایران برگزار نمی شود و داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید به کشورهایی که آزمون را برگزار می کنند، سفر کنند. آزمون SAT در حال حاضر در خاورمیانه در تمام کشورها به جز ایران و افغانستان برگزار می شود و ترکیه، امارات و آذربایجان کشورهای پر طرفدار ایرانیان برای شرکت در آزمون SAT می باشند.

بهتره با مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف با کمک کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کشور را برای مهاجرت تحصیلی به اروپا برای ایرانیان انتخاب کنی تا یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنی.

آزمون SAT ترکیه چیست؟

آزمون SAT مانند آزمون یوس (yos) یک آزمون ورودی برای اپلای تحصیلی به دانشگاه های معتبر ترکیه است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه در مقطع کارشناسی را دارند، باید بدانند یکی از شرایط ضروری برای پذیرش در دانشگاه شرکت در آزمون SAT و کسب نمره ی قبولی است. همان طور که گفته شد این آزمون توسط موسسه کالج برد برنامه می شود و به طور همزمان در کشور ترکیه در شهرهای استانبول، ازمیر و آنکارا برگزار می شود.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت تحصیلی موفق به ترکیه را تجربه کن.

مدت اعتبار آزمون SAT چقدر است؟

مدت اعتبار آزمون SAT مانند بسیاری از آزمون های ورودی ویژه اپلای تحصیلی مانند آزمون LSAT موقتی است. اعتبار آزمون SAT برای ورود به دانشگاه های ترکیه 2 سال و برای سایر کشورها 5 سال است و در صورتی که داوطلب در این مدت نتواند موفق به اخذ پذیرش تحصیلی یا ویزا شود، دیگر نمی تواند از مدرک آزمون SAT برای اپلای استفاده کند، چرا که اعتبار آن منقضی شده است.

آمادگی برای شرکت در آزمون SAT ترکیه

داوطلبان می توانند با کسب نمره ی قبولی در آزمون SAT در بهترین دانشگاه های ترکیه پذیرش شوند، از این رو آمادگی برای شرکت در آزمون SAT اهمیت زیادی دارد. داوطلبان می توانند با شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین با نمونه سوالات آزمون و نحوه ی برگزاری آزمون آشنا شوند و آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون به دست آورند. داوطلبان با شرکت در کلاس ها و کسب آمادگی شانس خود را برای قبولی در این آزمون بیشتر می کنند و با اخذ نمره ی بالای 1400 احتمال پذیرش در رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه را خواهند داشت.

همچنین برای قبولی در آزمون استفاده از منابع معتبر اهمیت بسزایی دارد. برای کسب نمره ی بالا در آزمون تهیه منابع کاپلان و بارونز بسیار اهمیت دارد. موسسات کالج برد و کاپلان و بارونز نمونه سوالات مهم آزمون را منتشر می کنند.

برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و راهنمایی های کامل در خصوص مهاجرت رو دریافت کن.

آزمون آیلتس تضمینی

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون SAT از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

SAT یک آزمون ورودی برای دریافت پذیرش دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای دیگر از جمله انگلیس، ترکیه، کانادا و غیره است و هر سه ماه یک بار توسط موسسه کالج برد آمریکا در کشورهای مختلف در سراسر دنیا برگزار می شود.

آزمون SAT دانش داوطلبان را در سه زمینه ی ریاضیات، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی ارزیابی می کند.

اعتبار آزمون SAT برای ورود به دانشگاه های ترکیه 2 سال و برای سایر کشورها 5 سال است.

کسب نمره ی قبولی در آزمون SAT جنرال برای پذیرش بسیاری از دانشگاه ها کافی است، اما برای اخذ پذیرش برخی دانشگاه ها، داوطلبان باید در آزمون SAT موضوعی نیز شرکت کنند و نمره ی قابل قبول را کسب کنند. شرکت در آزمون جنرال یا سابجکت یا هر دو بستگی به دانشگاه و رشته ای دارد که داوطلب انتخاب می کند.

مدارک ثبت نام در آزمون SAT
داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت موسسه کالج برد آمریکا با ارائه مدارک زیر برای شرکت در آزمون SAT ثبت نام کنند:
* اصل و اسکن مدرک دیپلم
* اصل و اسکن گذرنامه
* اسکن عکس پرسنلی
* اسکن فیش پرداخت هزینه آزمون
همچنین داوطلبان برای شرکت در آزمون SAT باید 2 تا 4 هفته قبل از برگزاری آزمون ثبت نام کنند.

5/5 - (8 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، آزمون ACT یکی از آزمون های وروردی دانشگاه های آمریکا است که جهت ارزیابی سطح علمی متقاضیان تحصیل در دانشگاه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×