فهرست مطالب

اعلام نتایج آزمون تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

زمان اعلام نتایج آزمون تافل حدود 6 روز پس از برگزاری آزمون است و نتایج آزمون در سایت ETS (برگزار کننده آزمون تافل) منتشر می شود و هنگام اعلام نتایج تافل یک ایمیل از سوی ETS برای داوطلبان ارسال می شود

آزمون تافل (TOEFL)

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون تافل تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود. شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا با ارائه بهترین راهکارها برای کسب نمره خوب در تافل تضمینی، به شما کمک می کنند تا بتونی بهترین نتیجه رو در آزمون تافل تضمینی بگیری.

انواع آزمون تافل

موسسه ETS انواع آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه کرده است و داوطلبان با توجه به اهداف خود برای اخذ مدرک TOEFL در یکی از انواع آن شرکت می کنند و تمام نسخه های تافل دارای مدرک معتبر بوده و در بسیاری از کشورهای جهان به رسمیت شناخته می شود و از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): تافل هوم ادیشن نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی (کتبی) یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود و تافل کتبی فقط در جایی برگزار می شود که شرکت در تافل آنلاین امکانپذیر نباشد.

آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. این آزمون به صورت آنلاین و مبتنی بر کامپیوتر است.

آزمون تافل ITP: تافل ITP جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ ها، دانشگاه‌ ها و… طراحی شده است.

آزمون تافل جونیور (JUNIOR): برای شرکت در آزمون تافل جونیور محدودیت سنی وجود دارد و این آزمون برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر نیز مانند تافل جونیور دارای شرط سنی است و برای کودکان 8 تا 11 سال طراحی شده است.

 آزمون تافل مگوش (magoosh) : یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS مبتنی بر کاغذ طراحی شده است.

زمان اعلام نتایج آزمون تافل

زمان اعلام نتایج آزمون تافل حدود 6 روز پس از برگزاری آزمون است و نتایج آزمون در سایت ETS (برگزار کننده آزمون تافل) منتشر می شود و هنگام اعلام نتایج تافل یک ایمیل از سوی ETS برای داوطلبان ارسال می شود و انتشار نتایج آزمون را به داوطلبان اطلاع می دهد. پس از انتشار نتایج تافل داوطلبان می توانند به حساب کاربری خود در سایت اعلام نتایج مراجعه کرده و از نمره آزمون تافل خود مطلع شوند.

همچنین امکان دانلود و چاپ کارنامه آزمون نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند سه روز پس از اعلام نتایج فایل PDF کارنامه را دریافت کنند.

نکته: داوطلبان می توانند پس از دریافت نتیجه ی آزمون خود به نمره تافل اعتراض کنند. البته اعتراض به نمره تافل فقط برای بخش های اسپیکینگ (گفتاری) و رایتینگ (نوشتاری) امکان پذیر است و متقاضی نمی تواند به بخش های لیسنینگ و ریدینگ تافل IBT اعتراض کند.

برای اطلاع از نحوه ارسال گزارش نمره تافل و همچنین هزینه و خرید ووچر تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ارسال ریپورت تافل به دانشگاه ها

داوطلبان می توانند برای اپلای تحصیلی ارسال گزارش نمره تافل را به چهار دانشگاه در هنگام ثبت نام آزمون تافل درخواست کنند و ارسال گزارش نمره تافل (ریپورت تافل) به چهار دانشگاه به صورت رایگان انجام می شود، اما اگر متقاضی بخواهد گزارش نمره خود را به دانشگاه های بیشتری ارسال کند باید هزینه ی آن که برای هر ریپورت معادل 20 دلار است را پرداخت نماید.

داوطلبان می توانند تا ساعت 10 شب (به وقت محلی) یک روز قبل از برگزاری آزمون تافل، دانشگاه های مورد نظر را برای ارسال گزارش نمره تافل تغییر دهند و یا حذف کنند و پس از پایان مهلت تعیین شده از سوی ETS برای تعیین دانشگاه ها جهت ارسال ریپورت تافل، متقاضی باید برای ارسال هر ریپورت هزینه ای را پرداخت کند.

برای ثبت آنلاین درخواست ارسال ریپورت تافل پس از ورود به اکانت خود بر روی گزینه order score reports کلیک کنید و با انتخاب TOEFL services دانشگاه های مورد نظر برای ارسال ریپورت تافل را انتخاب کنید. پس از 4 تا 7 روز کاری پس از درخواست ارسال گزارش نمره تافل، ریپورت تافل به دانشگاه های مورد نظر ارسال خواهد شد.

اعتبار مدرک تافل چقدر است؟

مدرک آزمون های زبان دارای اعتبار دائم و موقتی هستند و مدت آزمون تافل (TOEFL test) نیز موقتی است و پس از پایان مدت آن فاقد اعتبار خواهد بود. اعتبار مدرک تافل در تمام نسخه های آن 2 سال است و پس از پایان 2 سال اعتبار آن منقضی شده و در صورتی که متقاضی بخواهد مدرک خود را برای اپلای تحصیلی به دانشگاه ها ارسال کند، باید مجددا در آزمون تافل شرکت کرده و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول دریافت کند.

به دلیل اهمیت مدرک آزمون تافل برای اپلای تحصیلی بهتره برای شرکت در آزمون تافل با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه.

آیا امکان شرکت مجدد در آزمون تافل وجود دارد؟

چنانچه داوطلب در آزمون تافل شرکت کند، اما موفق به کسب نمره قابل قبول نشود می تواند برای کسب نمره بالاتر دوباره در آزمون تافل شرکت کند. داوطلبان می توانند در صورت پایین بودن نمره آزمون خود بدون هیچ گونه محدودیتی، به تعداد دفعات مختلف و هر چند مرتبه که بخواهند هر 12 روز یک بار در آزمون تافل شرکت کنند و این یکی از مزایای آزمون تافل بشمار می آید.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون تافل تضمینی ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

نتایج آزمون تافل 6 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

ارسال ریپورت تافل به 4 دانشگاه رایگان است اما برای ارسال گزارش نمره تافل بیشتر از 4 دانشگاه متقاضی باید هزینه ای معادل 20 دلار پرداخت کند.

بله سه روز پس از اعلام نتایج آزمون تافل متقاضی می تواند برای دانلود و چاپ کارنامه تافل اقدام کند.

اعتبار مدرک تافل در همه ی نسخه های آن 2 سال است و پس از پایان 2 سال اعتبار آن منقضی می شود.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×