فهرست مطالب

ریدینگ آزمون OET

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه سلامت و در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان در محیط کار اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کانادا، انگلستان، ایرلند، استرالیا، نیوزیلند، دبی، سنگاپور، نامیبیا، اوکراین، اسپانیا، امارات ، ایالات متحده آمریکا، مالدیو ،مالت، فیلیپین، قطر کشورهایی هستند که مدرک آزمون OET را به رسمیت می شناسند و مورد تایید دولت ها دانشگاه ها، شوراهای مراقبت بهداشتی این کشورها می باشد.

سوالات آزمون OET فقط در زمینه علوم پزشکی طراحی شده است و داوطلبان با سوالاتی در خصوص تخصص و زمینه کاری خود روبرو می‌ شوند. از این رو پاسخ دادن به سوالات برای آنها آسان‌ تر خواهد بود. تخصصی بودن سوالات آزمون OET یکی از مهمترین مزایای آزمون OET تضمینی است.

کدام تخصص ها در آزمون OET شرکت می کنند؟

رشته هایی که می توانند در آزمون OET شرکت کنند، عبارتند از:

* OET دندانپزشکی

* OET پزشکی

* OET پرستاری

* OET گفتار درمانی

* OET کار درمانی

* OET رادیو گرافی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET فیزیو تراپی

* OET پاپزشکی

* OET داروسازی

* OET دامپزشکی

برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری، بپرس.

ساختار آزمون OET

ساختار آزمون OET در هر 12 تخصص علوم پزشکی دارای چهار بخش است که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی داوطلبان یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

بخش های آزمون OET عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون OET فیزیوتراپی از سه قسمت و 42 سوال تشکیل شده و مدت زمان انجام آن 60 دقیقه است.

2- بخش شنیداری (Listening): داوطلبان در بخش شنیداری به 42 سوال در مدت زمان 40 دقیقه پاسخ می دهند.

3- بخش گفتاری (Speaking): در بخش گفتاری داوطلب باید نقش تخصص خود را بازی کند، به این ترتیب که اطلاعات نقش ها روی کارت هایی نوشته شده که در اختیار داوطلب قرار می گیرد و داوطلب سه دقیقه فرصت دارد تا برای نقش مورد نظر آماده و نقش را در مدت 5 دقیقه ایفا کند. مدت زمان انجام بخش گفتاری 20 دقیقه است.

4- بخش نوشتاری (Writing): در این بخش که مدت زمان انجام آن 45 است، داوطلب باید یک متن را در قالب نامه یا پاسخ به یک انتقاد و یا شکایت بنویسد.

در بخش های درک مطلب و شنیداری سوالات برای داوطلبان تمام رشته ها یکسان است، ولی بخش های گفتاری و نوشتاری برای هر یک از رشته ها متفاوت است به طور مثال سوالات بخش گفتاری و نوشتاری OET کاردرمانی با OET پاپزشکی و سایر تخصص ها متفاوت است و سوالات بخش گفتاری و نوشتاری براساس هر یک از رشته های علوم پزشکی جداگانه طراحی شده است. مدت زمان انجام آزمون OET، 2 ساعت و 45 دقیقه است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع آزمون OET و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

بخش Reading (درک مطلب) آزمون OET

بخش ریدینگ یا درک مطلب آزمون OET شامل سه قسمت مختلف و 42 سوال است و داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند به سوالات این بخش پاسخ دهند. موضوعات مربوط به بخش درک مطلب شامل مباحث مراقبت از سلامت عمومی است و سوالات این بخش برای تمام داوطلبان در هر 12 تخصص‌ علوم پزشکی مشترک هستند.

داوطلبان بخش ریدینگ یا درک مطلب آزمون OET را در دو بخش انجام می‌ دهند. ابتدا دفترچه متن و دفترچه سوالات بخش A به داوطلبان داده می‌ شود. وقتی زمان 15 دقیقه بخش A تمام شد، دفترچه ‌ها گرفته می ‌شود و دفترچه بخش ‌های B و C به داوطلبان داده می شود و مدت زمان انجام این دو بخش 45 دقیقه است. دستورالعمل هر بخش در برگه سوال داده شده و اطلاعاتی در مورد موضوع، متن و کاری که باید داوطلبان انجام دهند به آنها داده می شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت شغلی به کانادا در آزمون OET شرکت کنی، برای اطلاع از اعتبار آزمون OET در کانادا و دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت شغلی کادر درمان به کانادا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

بخش A ریدینگ آزمون OET

بخش A ریدینگ آزمون OET توانایی داوطلب را برای یافتن اطلاعات خاص از چهار متن کوتاه را با شیوه‌ ای سریع ارزیابی می‌ کند. داوطلب باید چهار متن کوتاه مربوط به یک موضوع پزشکی–درمانی را بخواند و در مدت زمان 15 دقیقه به 20 سوال در این خصوص پاسخ دهد و این سوالات شامل سوالات تطبیقی، تکمیل متن و پاسخ‌ های کوتاه می‌ باشد.

متن و پاسخنامه های قسمت A ریدینگ OET جدا از مقاله سوالات مربوط به قسمت های B و C است. فقط پس از پایان قسمت A ، مقاله سوال خواندن قسمت های B و C به داوطلبان ارائه می شود.

همان طور که گفته شد، برای انجام این قسمت از آزمون OET داوطلبان فقط 15 دقیقه فرصت دارند و پس از آن دفترچه سوال و پاسخنامه جمع می شود و داوطلبان پس از 15 دقیقه به مطالب قسمت A ریدینگ OET دسترسی نخواهند داشت.

متن هایی که در قسمت A ارائه می شود، شامل متن هایی مانند ابزار تشخیص یا اطلاعات مربوط به دارو یا سایر روش های درمانی است و ممکن است به صورت جدول، لیست، نمودار یا انواع متن کوتاه باشد. هنگامی که در کنار بیمار هستید، باید بتوانید به سرعت اطلاعات مورد نیاز را از متن استخراج کنند.

انواع سوالات بخش A ریدینگ OET

قسمت A ریدینگ آزمون OET سه نوع سوال دارد که داوطلبان باید تمام پاسخ های خود را روی کاغذ سوال بنویسند.

1- سوالات 1 تا 7 سوالات وصل کنید است. سپس هفت سوال را لیست می کند و داوطلب باید مشخص کند، کدام متن حاوی این اطلاعات است و حرف A و Bو C و D را متناسب با متن صحیح بنویسند.

2- سوالات 14 تا 18 کمی پیچیده تر است. پاسخ به این سوالات نیاز به یک کلمه یا عبارت کوتاه دارد که مستقیماً از متن گرفته شده است. ابتدا باید پیدا کنند که کدام متن حاوی این اطلاعات است و پاسخ سوال را بدون تغییر کلمات استفاده شده در متن بنویسند.

3- سوالات 15 تا 20 سوالات جای خالی را پر کنید هستند. در این سوالات جمله ای به داوطلبان ارائه می شود که حاوی اطلاعات یکی از متون است، اما در آن اطلاعات به صورت استنباط شده است. داوطلبان باید جای خالی این جمله را با یک کلمه یا عبارت کوتاه که مستقیماً از متن مناسب گرفته شده است پر کنند.

برای اطلاع از نحوه نمره دهی به آزمون OET تضمینی کلیک کن.

بخش B ریدینگ آزمون OET

در بخش B ریدینگ OET توانایی داوطلب در تشخیص جزئیات و یا نکته اصلی در 6 متن کوتاه برگرفته از مراکز درمانی مورد ارزیابی قرار می‌ دهد که هر متن 100 تا 150 کلمه است. برای هر متن، یک سوال سه گزینه‌ ای پرسیده می‌ شود. مدت زمان پاسخ دادن به این بخش 10 دقیقه است.

متن های بخش B از آگهی ها، ایمیل ها و دفترچه راهنمای، خلاصه رویدادها و مشاهدات و دستورالعمل ها انتخاب می شوند.

اگر از پزشکان و یا شاغلان کادر درمان هستی و تصمیم داری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا مهاجرت کنی، باید برای ارزیابی سطح زبان خود در آزمون OET شرکت کنی، اگر برای ثبت نام آزمون OET تضمینی و شرکت در این آزمون نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

بخش C ریدینگ آزمون OET

در این بخش توانایی داوطلب در تشخیص معنا و ایده واقعی از دو متن در خصوص موضوعاتی که به پزشکان یا متخصصان مربوط می‌ شود، را ارزیابی می‌ کند. هر متن شامل 800 کلمه می‌ باشد و داوطلب باید برای هر متن به 8 سوال 4 گزینه‌ ای پاسخ دهد. همچنین برای پاسخگویی به بخش B و C چهل و پنج دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

نکته ای که در مورد پاسخگویی به بخش C ریدینگ OET باید بدانید این است که هیچ گونه ارتباط موضوعی بین دو متن وجود ندارد. روی هر متن به طور جداگانه تمرکز کنید و بین آنها جابجا نشوید.

اگر تصمیم داری در آزمون OET تضمینی شرکت کنی ولی نمی دونی چطور هزینه آزمون رو پرداخت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه آزمون OET از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

تخصص های آزمون OET 

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه سلامت و در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. این آزمون ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان به کشورهای انگلیسی زبان است.

ساختار آزمون OET در هر 12 تخصص علوم پزشکی دارای چهار بخش است که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. درک مطلب، شنیداری، گفتاری، نوشتاری چهار بخش اصلی آزمون OET هستند.

بخش ریدینگ یا درک مطلب آزمون OET شامل سه قسمت مختلف و 42 سوال است و داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند به سوالات این بخش پاسخ دهند. موضوعات مربوط به بخش درک مطلب شامل مباحث مراقبت از سلامت عمومی است و سوالات این بخش برای تمام داوطلبان در هر 12 تخصص‌ علوم پزشکی مشترک هستند.

مدت زمان پاسخ دادن به بخش A ریدینگ 15 دقیقه و بخش های B و C ریدینگ 45 است.

در بخش B ریدینگ OET توانایی داوطلب در تشخیص جزئیات و یا نکته اصلی در 6 متن کوتاه برگرفته از مراکز درمانی مورد ارزیابی قرار می‌ دهد که هر متن 100 تا 150 کلمه است. برای هر متن، یک سوال سه گزینه‌ ای پرسیده می‌ شود.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×