فهرست مطالب

قوانین آزمون تافل IBT هوم ادیشن

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

قوانین آزمون تافل IBT هوم ادیشن که در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده در سایت ETS اعلام و در دسترس است. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

آزمون تافل (TOEFL)

در این مطلب در خصوص قوانین آزمون تافل IBT هوم ادیشن کارشناسان ما برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر برای قبولی صد در صد در آزمون تافل IBT هوم ادیشن نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری درباره نحوه کسب نمره خوب در تافل دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL test) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل در نسخه های مختلف (تافل IBT، IBT هوم ادیشن، تافل PBT و تافل اسنشیالز) و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از نمره دهی به آزمون تافل IBT هوم ادیشن و قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون تافل تضمینی مطلع شو.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی (تافل آنلاین) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. آزمون تافل کاغذی فقط زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل وجود نداشته باشد.

تفاوت در ساختار، نحوه برگزاری و نمره دهی از جمله تفاوت های آزمون تافل IBT و تافل PBT هستند.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

تافل مگوش (magoosh)یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

 نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند و با برگزاری ازمون تافل ماک یا آزمون آزمایشی تافل شما را در ارزیابی مهارتهای این آزمون و کاهش استرس یاری و راهنمایی می کنند

یکی از موثرترین راه های کسب قبولی در آزمون تافل با هزینه بسیار کم جهت آشنایی با نحوه سوال و جواب و فضای آزمون شرکت در تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل است. می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه برگزاری و شرایط این آزمون مشاوره رایگان داشته باشید.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

تافل IBT هوم ادیشن و آزمون تافل IBT ساختار یکسانی دارند و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون CAE، آزمون BEC و غیره چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را در چهار بخش مورد ارزیابی قرار می دهد.

از آنجایی که ساختار و طراحی آزمون تافل IBT هوم ادیشن شبیه به آزمون تافل IBT است؛ محتوا، قالب و نوع سوالات آزمون تافل IBT هوم ادیشن با تافل iBT یکسان است، بنابراین مدرک تافل هوم ادیشن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است و مدرک تافل هوم ادیشن برای اپلای تحصیلی مورد قبول بسیاری از دانشگاه های معتبر سراسر دنیا است.

بخش های آزمون تافل IBT هوم ادیشن شامل:

بخش درک مطلب (Reading)

بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT هوم ادیشن شامل سه متن 650 تا 750 کلمه ای است. این بخش دارای 30 تا 40 سوال است و و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 54 تا 72 دقیقه است.

بخش شنیداری (Listening)

بخش شنیداری آزمون تافل آی بی تی هوم ادیشن شامل دو مکالمه و چهار سخنرانی است و این بخش مجموعا 28 تا 39 سوال دارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری 41 تا 57 دقیقه است.

بخش گفتاری (Speaking)

بخش گفتاری یا اسپیکینگ تافل IBT هوم ادیشن، شامل چهار تسک است و داوطلب از طریق میکروفون به آنها جواب می ‌دهد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش 17 دقیقه است.

بخش نوشتاری (Writing)

در بخش نوشتاری باید داوطلب دو متن را در مدت زمان 50 دقیقه بنویسد. ابتدا یک متن کوتاه 250 تا 300 کلمه ای را خوانده سپس به یک فایل مرتبط گوش داده و در پایان داوطلب با توجه به متن های قبلی باید به سوالات پاسخ دهد. داوطلبان برای نوشتن متن اول 20 دقیقه و برای متن دوم 30 زمان زمان دارند.

نکته: به دلیل این که آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی است از این رو نمره آزمون تافل برای اپلای تحصیلی بسیار اهمیت دارد، داوطلبان می توانند برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن با مطالعه منابع آزمون تافل تضمینی آمادگی لازم برای شرکت در آزمون و کسب نمره بالا را پیداکنند.

اعتبار مدرک آزمون تافلIBT هوم ادیشن چند سال است؟

اعتبار مدرک آزمون تافل IBT هوم ادیشن (IBT Home Edition) همانند تافل IBT و تافل PBT دو سال است و پس از پایان این مدت مدرک آزمون تافل فاقد اعتبار خواهد بود و در صورتی که داوطلب بخواهد برای اپلای تحصیلی و سایر اهداف مهاجرتی مدرک آزمون تافل را ارائه نماید باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

نکته: با وجود اینکه تافل هوم ادیشن در منزل برگزار می شود اما به دلیل قوانین سختگیرانه ای که ETS برای شرکت در این آزمون اعمال کرده است تقلب در تافل هوم ادیشن امکان پذیر نمی باشد و به همین دلیل مدرک تافل هوم ادیشن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است و مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا برای اپلای تحصیلی می باشد، اما اگر به هر دلیلی آزمون تافل هولد (hold) شود جهت پیگیری و مشاوره کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا این موضوع را از طریق ets پیگیری خواهند کرد.

اعلام نتایج آزمون تافل IBT هوم ادیشن

نمره آزمون تافل IBT هوم ادیشن بین ۴ تا ۸ روز پس از برگزاری آزمون آماده می ‌شود و داوطلبان می‌ توانند نتیجه آزمون را روی وبسایت ETS مشاهده کنند.

پس از آماده شدن نتایج آزمون، ایمیلی از ETS برای داوطلب ارسال می شود. سپس داوطلب می‌ تواند به اکانت خود مراجعه کرده و نمرات خود را ببیند. سپس فایل PDF گزارش‌ نمره آزمون ۲ روز پس از ایمیل روی سایت قرار می ‌گیرد و قابل دانلود و چاپ است.

نکته: از آنجایی که ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن با ساختار تافل IBT یکسان است، از این رو مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

همچنین امکان اعتراض به نمره تافل در دو بخش گفتاری و نوشتاری نیز وجود دارد و متقاضی می تواند با پرداخت هزینه آن درخواست ارزیابی مجدد و بازبینی آزمون تافل در این دو بخش را بنماید.

آیا آزمون تافل IBT هوم ادیشن در ایران برگزار می شود؟

آزمون IBT هوم ادیشن در بیش از 190 کشور در جهان در دسترس است، اما امکان ثبت نام در آزمون در ایران وجود ندارد و داوطلبان ایرانی نمی توانند به طور مستقیم در آزمون ثبت نام کنند و داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار تغییر IP در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنند.

در واقع امکان برگزاری آزمون تافل در ایران مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل تضمینی برای ایرانیان است.

برای تضمین قبولی در آزمون تافل و اطلاع از مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن چیست؟

داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن باید قوانین وضع شده از سوی ETS را رعایت کنند در غیر این صورت اجازه ی شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن برای آنها لغو خواهد شد و امکان شرکت در آزمون را نخواهند داشت. و هزینه آزمون نیز به داوطلب بازگردانده نخواهد شد.

قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن عبارتند از:

* استفاده از تلفن همراه در هنگام انجام آزمون ممنوع است.

* داوطلب برای شنیدن صدا، باید از بلندگوی رایانه استفاده کند و استفاده از هدست ممنوع است.

* امکان استفاده از کاغذ برای نت ‌برداری در انجام آزمون وجود ندارد.

* نرم افزارهایی مانند دیکشنری آنلاین یا آفلاین باید از دسکتاپ پاک شود.

* امکان استفاده از نرم ‌افزار word وجود ندارد و تقلب محسوب می ‌شود.

* کپی پیست در طول آزمون ممنوع است و تقلب محسوب می ‌شود.

* امکان استفاده از مرورگر chrome یا firefox

* گوش ‌های داوطلب باید در تمام طول آزمون در تصویر مشخص باشد و از تصویر خارج نشود.

* داوطلب باید بعد از آزمون آخرین نوشته ‌های خود را در مقابل دوربین لپتاپ یا وب‌کم پاک کند.

* داوطلب باید قبل از شروع آزمون نرم ‌افزار ETS test Browser را نصب کند.

* کامپیوتر باید طوری قرار گیرد که امکان مشاهده درب برای مراقب آزمون وجود داشته باشد.

* میز و محیط اطراف آن باید خالی از هر گونه کتاب، جزوه، یادداشت برداری های کوچک و … باشد.

* خوردن و آشامیدن در طول آزمون ممنوع است.

* استفاده از هرگونه جواهرات یا سایر لوازم جانبی ممنوع است.

برای اینکه بدونی چطور باید گزارش نمره تافل تضمینی رو به دانشگاه ها ارسال کنی کلیک کن.

آمادگی برای شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن

داوطلب باید در طول آزمون در اتاق تنها باشد و هیچ شخصی وارد نشود و داوطلب نمی‌ تواند آزمون را در یک مکان عمومی انجام دهد. داوطلب باید برای آزمون لباس مناسب بپوشد.

همچنین پیش از شروع آزمون تافل IBT هوم ادیشن، داوطلب باید شرایط خود را بررسی کند و مطمئن شود کلیه امکانات و تجهیزات برای شرکت در آزمون را دارا می ‌باشد، برای این کار داوطلب باید وارد لینک Testing Your Equipment شود تا تجهیزات، مورد بررسی قرار گیرد. سپس داوطلب باید میکروفون، دوربین و اسپیکر را آماده کند و مطمئن شود که همه‌ چیز سرجایش قرار گرفته ‌است.

ممکن است برخی از فایروال ‌ها و برنامه ‌های امنیتی با نرم ‌افزاری که برای آزمون نصب شده است تداخل داشته باشد، بنابراین در هنگام آزمون داوطلب باید آنها را غیرفعال نماید.

برای اینکه بتونی برای کسب نمره بالا با آمادگی بیشتری در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی می تونی در آزمون تافل TPO شرکت کنی و مهارت زبان انگلیسی خودت رو ارزیابی کنی.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا از نحوه خرید ووچر تافل تضمینی و هزینه آن مطلع بشی.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) و آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. درباره مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت و اپلای تحصیلی نیز می توانید با تیم تخصصی هومان ویزا در ارتباط باشید

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن از چهار بخش تشکیل شده است که مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند. بخش های آزمون تافل IBT هوم ادیشن عبارتند از:

بخش درک مطلب (Reading)

بخش شنیداری (Listening)

بخش گفتاری (Speaking)

بخش نوشتاری (Writing)

مدرک آزمون تافل IBT هوم ادیشن دو سال اعتبار دارد.

امکان ثبت نام در آزمون در ایران وجود ندارد و داوطلبان ایرانی نمی توانند به طور مستقیم در آزمون ثبت نام کنند و داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار تغییر IP در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنند.

برای پاسخ این سوال لطفا به متن مقاله مراجعه کنید.

5/5 - (9 امتیاز)

18 پاسخ

 1. سلام
  آیا در صورت تقلب در تافل هوم ادیشن امکان شرکت آزمون مجدد برای داوطلب وجود دارد؟

  1. سلام دوست عزیز، در مورد تقلب در آزمون تافل هوم ادیشن باید گفت قوانین سختیگرانه ای به منظور جلوگیری از تقلب در تافل هوم ادیشن اعمال می شود که امکان تقلب در آزمون را به شدت کاهش می دهد. اگر برای کسب قبولی در آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی نیاز به راهنمایی بیشتری داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی در سال جدید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی در سال جدید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آمون تافل هوم ادیشن یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی بین المللی است که بسیاری از دانشگاه های دنیا مدرک آن را به رسمیت شناخته و آن را برای اپلای تحصیلی می پذیرند. اگر در مورد قبولی در آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی به راهنمایی بیشتری نیاز داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه مدرک تافل هوم ادیشن تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، داوطلبان بسیاری با دریافت راهنمایی های لازم از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی شده اند. اگر شما نیز به راهنمایی بیشتری برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن دارید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، نمره کلی آزمون تافل هوم ادیشن از 0 تا 120 است و نمره هر بخش از 0 تا 30 و جداگانه محاسبه می شود. برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه نمره دهی به هر یک از بخش های تافل هوم ادیشن تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آمون تافل هوم ادیشن یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی بین المللی است که بسیاری از دانشگاه های دنیا از جمله کانادا مدرک آن را به رسمیت شناخته و آن را برای اپلای تحصیلی می پذیرند. اگر در مورد قبولی در آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی به راهنمایی بیشتری نیاز داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

 2. سلام ببخشید شخصی که قراره تافل هوم داشت بده،باید چجوری پشت سیستم لب تاب بشینه ؟؟باید توی دوربین علاوه بر کل صورت و گوش ها ،دیگه دوربین باید به کجا دید داشته باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×