فهرست مطالب

مزایای داشتن مدرک تافل

آزمون تافل هوم ادیشن تضمینی 

مزایای داشتن مدرک تافل نسبت به مدارک سایر آزمون های زبان انگلیسی موجب شده است تا افراد بسیاری در سراسر دنیا در این آزمون شرکت کنند و بتوانند برای موقعیت های شغلی و تحصیلی خود برنامه ریزی نمایند.

آزمون تافل (TOEFL)

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود و مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری در سراسر دنیا در این آزمون شرکت کنند.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

اگر برای ثبت نام و شرکت در آزمون تافل تضمینی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

انواع آزمون تافل (TOEFL test) عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود. ساختار ، سوالات و نمره دهی آزمون تافل IBT و IBT هوم ادیشن یکسان است، از این رو از اعتبار یکسانی برخوردار هستند.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود و تافل کتبی فقط در جایی برگزار می شود که شرکت در تافل آنلاین امکانپذیر نباشد از این رو فقط تعداد بسیار کمی از آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت کتبی برگزار می شود.

آزمون تافل Essentials: از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. ساختار آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی). این آزمون مانند تافل آنلاین مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

5- آزمون تافل ITP: تافل آی تی پی، جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و … طراحی شده است.

6- آزمون تافل جونیور (JUNIOR): تافل جونیور برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

7- آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر برای کودکان 8 تا 11 سال طراحی شده است.

8- آزمون تافل مگوش (magoosh): تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

برای دریافت منابع آزمون تافل و بهترین راهکارها برای قبولی تضمینی یا شرکت مجدد در تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا بهترین نتیجه رو بگیری.

ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام آزمون تافل IBT به 2 صورت ثبت نام معمولی و ثبت نام با تاخیر انجام می شود. هزینه ثبت نام معمولی تافل 265 دلار و هزینه ثبت نام با تاخیر تافل که 2 روز پیش از برگزاری آزمون تافل بسته می شود 305 دلار است که 40 دلار از هزینه ثبت نام معمولی بیشتر است.

برای ثبت نام در آزمون تافل ابتدا به سایت ETS مراجعه کنید از بین آزمون های زبان، گزینه TOFEL IBT را انتخاب کرده و یک اکانت کاربری بسازید. برای تکمیل فرم مورد نظر به اطلاعات گذرنامه خود نیاز دارید.

همچنین امکان لغو آزمون تافل و تغییر زمان یا مکان آزمون نیز وجود دارد و متقاضی می تواند با پرداخت هزینه زمان یا مکان آزمون را تغییر دهد.

مزایای داشتن مدرک تافل چیست؟

مزایای آزمون تافل نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی موجب شده است تا افراد بسیاری در سراسر دنیا در این آزمون شرکت کنند و از مزایای داشتن مدرک تافل بهره مند شوند. مدرک تافل برای دارندگان آن مزایایی به همراه دارد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

داشتن اعتبار بالا

مدرک آزمون تافل در بیش از 150 کشور و 11 هزار دانشگاه و کالج در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی است و تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

نکته: با وجود اینکه تافل هوم ادیشن در منزل برگزار می شود اما به دلیل قوانین سختگیرانه ای که ETS برای شرکت در این آزمون اعمال کرده است تقلب در تافل هوم ادیشن امکان پذیر نمی باشد و به همین دلیل مدرک تافل هوم ادیشن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان

سوالات آزمون تافل به صورت آکادمیک است و نشان دهنده ی مهارت بالای افراد در استفاده از زبان انگلیسی در محیط های آکادمیک است و اثبات می کند دارنده ی مدرک تافل با نمره بالا آمادگی تحصیل به زبان انگلیسی را دارد و برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی به زبان انگلیسی تسلط کافی دارد، از این رو مدرک تافل مورد قبول تمام دانشگاه های معتبر دنیا برای اپلای تحصیلی است و یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی محسوب می شود.

یافتن کار و دریافت پیشنهاد کاری

از آنجایی که مدرک تافل از اعتبار بالایی برخوردار است، افرادی که قصد یافتن شغل مناسب در کشورهای انگلیسی زبان و مهاجرت شغلی را دارند، باید برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود مدرک تافل با نمره قابل قبول را ارائه دهند و مدرک تافل یکی از معیارهای مهم برای استخدام و دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما محسوب می شود.

ساختار استاندارد تافل

 آزمون تافل به دلیل داشتن ساختار استاندارد مهمترین معیار ارزیابی مهارت زبان انگلیسی به شمار می آید، از این رو گرفتن نمره ی خوب در آزمون تافل نشان دهنده ی سطح بالای توانایی افراد در چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی خواهد بود، بنابراین شرایط موفقیت افراد در محیط های آکادمیک و کاری را فراهم می کند.

زندگی در کشورهای انگلیسی زبان

یکی از نیازهای ضروری افراد برای مهاجرت و زندگی در کشورهای انگلیسی زبان، تسلط به زبان انگلیسی است و افراد برای مهاجرت و زندگی در کشورهای انگلیسی زبان نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر دارند تا مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنند، از این رو مدرک آزمون تافل بهترین گزینه است، چرا که مدرک تافل از اعتبار بالایی برخوردار است. همچنین بهتر است بدانید برای مهاجرت به کانادا، استرالیا، آمریکا و انگلیس آزمون تافل تقریبا ضریب پذیرش 100 درصد را دارد.

ارزیابی و سنجش دقیق تافل

پس از سال ها بررسی نتایج آزمون تافل ثابت شده است که طراحی آزمون تافل علمی و عملی است و کسب نمره بالا در این آزمون تاثیر بسزایی در تحت تاثیر قرار دادن مسئولین پذیرش تحصیلی در دانشگاه ها و مرکز آموزشی معتبر دنیا دارد، چرا که در بسیاری از دانشگاه های معتبر با استفاده از نحوه ی عملکرد متقاضیان در آزمون تافل از سطح مهارت های زبان انگلیسی متقاضی آگاه می شوند. این امر برای تمامی متقاضیان کار و علاقه مندان به پیشرفت شغلی نیز صادق است.

اعتبار مدرک تافل

مدرک آزمون تافل در نسخه های مختلف آن دارای اعتبار موقت بوده و مدت اعتبار مدرک تافل تنها 2 سال است و پس از پایان 2 سال اعتبار آن منقضی می شود و دارنده ی آن نمی تواند مدرک تافل را برای اپلای تحصیلی به دانشگاه ارائه نماید و در صورت نیاز به ارائه مدرک تافل برای اپلای تحصیلی و یا سایر اهداف مهاجرتی دیگر باید دوباره در آزمون تافل شرکت کند و مدرک جدیدی را با نمره قابل قبول دریافت نماید.

اگر برای پرداخت هزینه ثبت نام تافل IBT هوم ادیشن تضمینی مشکل داری، می تونی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

آزمون تافل در ایران

آزمون تافل IBT برخلاف بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی در ایران برگزار می شود. در واقع برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مزایای آزمون تافل برای ایرانیان است و داوطلبان می توانند در تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران در مراکز برگزاری آزمون در برخی شهرها مانند تهران، تبریز، زنجان، اصفهان و غیره در آزمون تافل آنلاین چندین مرتبه در سال شرکت کنند.

آزمون تافل بیش از 50 مرتبه در سال برگزار می شود و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل برای داوطلبان وجود ندارد، اما بین دو آزمون تافل باید 14 روز فاصله باشد.

برای دریافت لیست کامل مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) و خرید اکانت برای سایر آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون تافل در نسخه های مختلفی ارائه شده است که عبارتند از: تافل IBT، تافل IBT هوم ادیشن؛ تافل  PBT، تافل اسنشیالز و تافل ITP

تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است.

برای اطلاع از مزایای داشتن مدرک تافل کلیک کن.

اعتبار مدرک تافل در همه نسخه های آن 2 سال است.

آزمون تافل بیش از 50 مرتبه در سال برگزار می شود و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل برای داوطلبان وجود ندارد، اما شرکت مجدد در آزمون بیش از یک بار در یک دوره ی 3 روزه امکانپذیر نیست.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×