فهرست مطالب

معادل نمره دولینگو با آیلتس و تافل

آزمون دولینگو صـد در صـد تضمینی (دولینگو هوم ادیشن تضمینی) 

معادل نمره دولینگو با آیلتس و تافل برای افرادی اهمیت دارد که در آزمون دولینگو به صورت آنلاین شرکت کرده اند و قصد دارند برای اپلای تحصیلی نمره دولینگو را با آیلتس یا تافل معادل سازی کنند.

آزمون آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

آزمون آیلتس دارای انواع مختلفی است که هر یک برای اهداف خاصی طراحی شده است و داوطلبان با توجه به اهداف مهاجرتی خود در یکی از انواع آیلتس شرکت می کنند. انواع آزمون آیلتس شامل، آیلتس آکادمیک (برای اپلای تحصیلی)، آیلتس جنرال (مهاجرت غیرتحصیلی)، آیلتس لایف اسکیلز (مهاجرت غیر تحصیلی به انگلستان) و آیلتس UKVI (مهاجرت به انگلستان)

آزمون آیلتس در موسسات و مراکز معتبر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران توسط مراکز مشخص شده به تعداد هر ماه چهار مرتبه و در یک سال 48 بار انجام می شود که این ویژگی می تواند یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای داوطلبان ایرانی باشد. پس از دریافت مدرک آیلتس دارنده آن جهت استفاده برای اهداف و مقاصد دانشگاهی، مهاجرتی یا شغلی به مدت دو سال می تواند از اعتبار گواهی نامه آیلتس  استفاده نماید و پس از اتمام این زمان ، مدرک آیلتس اعتبار خود را از دست میدهد و متقاضی باید مجدد آزمون را برگزار نماید.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون FCE شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند. در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است و مدت زمان آزمون انجام آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

  • بخش درک مطلب (Reading)
  • بخش شنیداری (Listening)
  • بخش گفتاری (Speaking)
  • بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ (Listening) و بخش اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

نتیجه آزمون آیلتس از 1 تا 9 نمره دارد و نمره نهایی آیلتس از میانگین نمرات هر بخش آیلتس محاسبه می شود.

جهت دریافت مهمترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس و کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

آزمون تافل (TOEFL)

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است و مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری با اهداف مختلف از جمله اپلای تحصیلی در آزمون تافل شرکت کنند.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه کرده است که عبارتند از:

مدت اعتبار مدرک تافل در نسخه های مختلف 2 سال است و پس از 2 سال فاقد اعتبار خواهد بود.

اگر برای پرداخت هزینه شرکت در آیلتس، تافل، OET و سایر آزمون های زبان مشکل داری می تونی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل نیز مانند آیلتس و بسیاری از آزمون های زبان معتبر، چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن (درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را ارزیابی می کند.

چهار بخش آزمون تافل عبارتند از:

  1. بخش درک مطلب (Reading)
  2. بخش شنیداری (Listening)
  3. بخش گفتاری (Speaking)
  4. بخش نوشتاری (Writing)

مدت زمان برگزاری آزمون تافل حدوداً سه ساعت و نیم تا چهار ساعت است که بعد از دو ساعت از شروع آزمون و پس از اتمام بخش Listening به مدت ده دقیقه شرکت کنندگان در آزمون استراحت خواهند کرد، همچنین نتیجه آزمون تافل از 0 تا 160 نمره دارد.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون آیلتس، آزمون ناتی، آزمون تافل، آزمون GRE، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

آزمون دولینگو (Duolingo)

آزمون دولینگو یک آزمون بین ‌المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان و به صورت آنلاین برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون نیاز به حضور داوطلبان در جلسه نمی باشد. از مزایای شرکت در آزمون دولینگو نداشتن محدودیت زمانی برای شرکت در آزمون است و داوطلب می تواند به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و در تمام روزهای سال در هر مکانی که باشد، در این آزمون شرکت کند. همچنین داوطلبان یک ساعت برای پاسخگویی به سوالات فرصت دارند و نتایج آزمون 48 ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و همچنین مدت اعتبار آن دو سال است.

امروزه داشتن مدرک دولینگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طی چند سال اخیر ارائه ی مدرک زبان دولینگو یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیا است.

ساختار آزمون دولینگو مانند آزمون تافل و آیلتس برای ارزیابی داوطلبان در خصوص چهار مهارت زبان انگلیسی Listening (شنیدن)، Speaking (صحبت کردن)، Writing (نوشتن) و Reading (خواندن) طراحی و از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان تطبیقی است که سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به نحوه ی پاسخگویی و عملکرد داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد، یعنی هر چه داوطلب به سوالات اول بهتر پاسخ دهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد بود.

همچنین در سیستم نمره دهی در آزمون دولینگو نتیجه آزمون از 10 تا 160 نمره دارد و در بازه های 10 تا 55 (سطح پایه)، 60 تا 85 (سطح متوسط)، 90 تا 115 (سطح بالای متوسط) و 120 تا 160 (سطح پیشرفته) طبقه بندی می شود.

همچنین آزمون دولینگو مانند آزمون تافل و آیلتس منابع چندانی ندارد، از این رو به دلیل کمبود منابع آزمون دولینگو یکی از روش های تمرین برای دولینگو شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو است و این آزمون به متقاضیان می کمک کند تا با شناخت نقاط ضعف خود و تسلط و بهبود آنها در آزمون اصلی با استرس کمتر و مهارت بیشتری به سوالات پاسخ دهند تا نتیجه بهتری کسب نمایند!

معادل نمره دولینگو با آزمون آیلتس و تافل

آزمون دولینگو

آزمون تافل

آزمون دولینگو

آزمون آیلتس

25-10

0

10

1.5

30

1

15

2

35

4-2

25-20

2.5

40

8-5

40-30

3

50

13-9

50-45

3.5

60

23

60-55

4

65

29-24

70-65

4.5

70

34-30

80-75

5

75

40-35

90-85

5.5

80

46-41

100-95

6

85

52-47

110-105

6.5

90

58-53

120-115

7

95

64-59

130-125

7.5

100

69-65

140-135

8

105

75-70

150-145

8.5

110

81-76

160-155

9

115

86-82

 

 

120

92-87

 

 

125

97-93

 

 

130

103-98

 

 

135

108-104

 

 

140

112-109

 

 

145

116-113

 

 

150

118-117

 

 

155

119

 

 

160

120

 

 

ووچـر آزمون دولینگو مانند ووچر آزمون تافل ، آیلتس و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند. 

آزمون آیلتس در موسسات و مراکز معتبر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس نمی باشد و داوطلبان به هر تعداد که می خواهند می توانند در آزمون آیلتس شرکت کنند.

مدت اعتبار مدرک تافل 2 سال است.

ساختار آزمون دولینگو مانند تافل و آیلتس از 4 بخش رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ تشکیل شده است.

برای اطلاع از معادل نمره دولینگو با آیلتس و تافل به متن مقاله مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×