فهرست مطالب

مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف

مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف برای مهاجرت تحصیلی 

امروزه مهاجرت به کشورهای پیشرفته و صنعتی طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد و هر ساله افراد زیادی در کشورهای مختلف دنیا به ویژه کشورهای در حال توسعه متقاضی مهاجرت به کشورهای پیشرفته و صنعتی هستند.

یکی از روش های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی به کشور مقصد می باشد و متقاضی می تواند با پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی به شرط دارا بودن شرایط اخذ ویزا، اجازه ی اقامت و تحصیل در کشور مقصد را دریافت کند. متقاضی باید برای اخذ ویزای تحصیلی دارای شرایطی باشد، از جمله:

* داشتن پاسپورت معتبر

* مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)

* اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی کشور مقصد

* اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و اقامت در کشور مقصد

* ارائه مدرک زبان بین المللی با نمره ی قابل پذیرش از سوی دانشگاه مقصد

* برنامه تحصیلی

* شرایط سنی

* نداشتن گپ تحصیلی

آزمون IMAT برای اپلای رشته پزشکی در ایتالیا

مدارک اخذ ویزای تحصیلی با توجه به قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف متفاوت است و موارد فوق که به آن اشاره شد به طور کلی بخشی از مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد.

برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف میتونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی بپرسی.

انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان

تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشورهای توسعه یافته مزایا و معایبی دارد که دانشجویان بین‌المللی از جمله ایرانیان که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور مقصد را دارند، باید با توجه به شرایط و امکانات خود مانند تمکن مالی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی، هزینه های اقامت و زندگی در کشور مقصد، شهریه دانشگاه ها و غیره بهترین کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کند.

با مقایسه ی تحصیل در کشورهای مختلف و مشورت با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت می تونی یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

کشور انگلیس یکی از مقاصد مهاجران برای مهاجرت تحصیلی است، چرا که سیستم آموزشی در انگلیس از کیفیت بالایی برخوردار است و مدارکی که از سوی مراکز آموزشی و دانشگا های این کشور صادر می شود در سایر کشورهای جهان از اعتبار بالایی برخوردار است و به همین دلیل انگلیس در خصوص جذب دانشجوی بین المللی جزء 3 کشور برتر دنیا قرار دارد.

علاوه بر کیفیت بالای آموزش و ارائه مدارک معتبر و بین المللی، تحصیل در این کشور برای مهاجران تحصیلی مزایای دیگری نیز دارد از جمله، داشتن فرصت ۱۸ ماهه برای یافتن شغل مناسب توسط فارغ التحصیلان و امکان استخدام در مشاغل پر درآمد انگلیس، از مزایای تحصیل در این کشور است. همچنین مهاجرت تحصیلی به انگلیس و تحصیل و کار در این کشور موجب افزایش مهارت دانش زبانی دانشجویان خواهد شد.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برخی مدارک اخذ ویزای تحصیلی انگلیس عبارتند از:

* مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)

* پاسپورت معتبر

* پذیرش تحصیلی از دانشگاه معتبر

* ارائه مدرک زبان بین المللی مانند آزمون آیلتس و تافل با نمره‌ی قابل قبول

* سوابق و مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات

* اثبات تمکن مالی متقاضی

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به اروپا اقدام کنی، ولی اطلاعات کافی در مورد شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت نداری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا کاملترین مشاوره و راهنمایی را دریافت کنی.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

کشور فرانسه علاوه بر برخورداری از کیفیت بالای آموزش مزایای دیگری نیز دارد و این کشور را به مقصدی برای مهاجرت تحصیلی متقاضیان تبدیل کرده است. کشور فرانسه از جمله کشورهایی است که امکان تحصیل به صورت رایگان برای دانشجویان بین‌المللی را فراهم نموده است و شهریه دانشگاه ها نسبت به سایر کشورها هزینه ی کمتری دارد. همچنین جزء کشورهایی می باشد که برای خانواده ی دانشجویان بین‌المللی (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز ویزای همراه صادر می نماید.

متقاضیان می توانند از مقطع پیش دبستان، دبستان و متوسطه اقدام به اخذ ویزای تحصیلی بنمایند. البته تحصیل در مدارس دولتی فرانسه برای دانش آموزان بین‌المللی رایگان نبوده و باید شهریه مدارس را پرداخت نمایند، مگر اینکه والدین دانش آموز خارجی اقامت این کشور را داشته باشند. از این رو برای اخذ ویزای تحصیلی باید والدین دانش آموز تمکن مالی خود را جهت پرداخت شهریه مدرسه و هزینه های زندگی در این کشور را اثبات کنند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به مالزی برای ایرانیان

در کشور فرانسه کلیه دروس به زبان رسمی این کشور تدریس می شوند و متقاضی باید در آزمون TCFDAP  یا آزمون های مشابه زبانی و علمی شرکت کند. برای داشتن مدرک زبان بهتر است متقاضی در دوره های زبان در داخل کشور فرانسه شرکت کند.

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه با مدرک دیپلم را دارند، این فرصت را خواهند داشت که در مقطع کارشناسی در طیف گسترده‌ای از برنامه ها، تحصیل کنند، مانند پزشکی، روانشناسی، جغرافیا، فناوری ارتباطات و غیره.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

آمریکا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی می باشد و افراد زیادی هر ساله متقاضی مهاجرت تحصیلی به آمریکا و اخذ مدارک تحصیلی معتبر از دانشگاه های این کشور هستند. تحصیل در آمریکا برای دانشجویان و دانش آموزان بین‌المللی مزایای بسیاری دارد. از جمله مزایای تحصیل در آمریکا داشتن کیفیت بالای آموزشی است و می توان گفت سیستم آموزشی آمریکا در جهان رتبه ی یک را دارا می باشد، بیش از 5 هزار دانشگاه، کالج و موسسه آموزشی و صدها رشته آموزشی در مقاطع دانشگاهی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد، امکان اخذ انواع سرتیفیکیت از موسسات فنی و کالج‌ ها برای متقاضیان نیز امکان پذیر می باشد.

همچنین دانشجویان در زمان تحصیل و اقامت خود در این کشور می توانند از امکانات رفاهی، تفریحی و سایر امکانات استفاده کنند.

چطور برای اپلای تحصیلی بیانیه هدف بنویسم؟

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در آمریکا امکان اشتغال فارغ التحصیلان می باشد. دانشجویان خارجی که در این کشور تحصیل کرده اند، از نظر یافتن شغل، اخذ مجوز کار و همچنین درخواست اقامت برای شهروندی مسیر هموارتری را خواهند پیمود.

افرادی که در آمریکا تحصیل می کنند، علاوه بر اخذ مدرک تحصیلی معتبر و بین‌المللی آینده ی کاری خود را نیز تضمین می کنند، چرا که با وجود داشتن مدرک دانشگاهی معتبر و بین‌المللی امکان یافتن شغل مناسب با تخصص و مدرک دانشگاهی با درآمد بالا برای آنها آسان تر خواهد بود.

* نکته: دانشجویان خارجی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا باید در آزمون های ورودی مانند آزمون GMAT برای اپلای رشته ی مدیریت، آزمون SAT و  آزمونACT برای اپلای تحصیلی آمریکا و آزمونLSAT برای اپلای رشته حقوق و غیره شرکت کنند و در صورتی که در آزمون ورودی قبول شدند با دارا بودن سایر شرایط مدارک مانند نداشتن گپ تحصیلی، توصیه نامه تحصیلی و غیره می توانند از دانشگاه مقصد پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

آیا امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل وجود دارد؟ 

جواب این سوال و اطلاع از به روزترین اخبار آزمون های مهاجرت در مشاوره با تیم تخصصی هومان ویزا

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان بسیاری هر ساله متقاضی اقامت و تحصیل در این کشور هستند تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی به دو زبان ترکی و انگلیسی امکان پذیر است. مدارس و دانشگاه های ترکیه از کیفیت بالای آموزشی برخوردارند و هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر بوده از این رو گزینه ی مناسبی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت می باشد.

البته متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه باید در آزمون ورودی دانشگاه مانند آزمون یوس YOS ترکیه و یا آزمون SAT شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند.

یکی از دلایلی که باعث شده است کشور ترکیه مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان باشد، داشتن روابط خوب کشور ترکیه با کشورهای اروپایی است و متقاضیان می توانند با اخذ مدرک تحصیلی از ترکیه برای مهاجرت به کشورهایی اروپایی اقدام نمایند.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق به ترکیه داشته باشی، باید بدونی از کجا باید شروع کنی و چه مدارکی رو فراهم کنی و حتما برای این کار نیاز به کمک داری، با دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت تحصیلی موفق رو تجربه کن.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

همان طور که تاکنون گفته شد مهاجرت تحصیلی به هر یک از کشورهای مقصد برای مهاجرین مزایایی به همراه دارد. اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به اسپانیا هستید، باید بدانید از مهمترین مزایای تحصیل در این کشور امکان اپلای و اخذ پذیرش بدون نیاز به شرکت در آزمون ‌های ورودی است. اخذ ویزای تحصیلی (ویزای دانشجویی) اسپانیا از دیگر کشورهای عضو شینگن آسان تر است و هزینه های زندگی در این کشور نسبتا مناسب تر از سایر کشورها است.

از دیگر مزایای تحصیل در اسپانیا برای دانشجویان بین‌المللی امکان تحصیل با هزینه ی کم یا رایگان است، زیرا بورسیه ی دانشجویان خارجی نیز امکان پذیر است.

یکی از نکات مهم برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و تحصیل در دانشگاه های این کشور، تدریس کلیه مقاطع دانشگاهی در دانشگاه‌ های دولتی، به زبان اسپانیایی می باشد و تنها در دانشگاه های خصوصی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد، پس متقاضیان برای تحصیل در اسپانیا باید به زبان رسمی این کشور مسلط باشند یا برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی باشند و از مهارت و دانش زبانی بالایی برخوردار باشند و به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

اگر برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اپلای تحصیلی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

* داشتن پاسپورت معتبر

* مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)

* اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی کشور مقصد

* اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد

* ارائه مدرک زبان بین‌المللی با نمره ی قابل پذیرش از سوی دانشگاه مقصد

* شرایط سنی

* گپ تحصیلی

مدارک اخذ ویزای تحصیلی با توجه به قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف متفاوت است و موارد فوق که به آن اشاره شد به طور کلی بخشی از مدارک و شرایط متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد.

 

بله، متقاضی باید تمکن مالی خود را برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های اقامت در کشور مقصد را اثبات کند و مدارک لازم را در این خصوص ارائه نماید.

متقاضی برای مهاجرت تحصیلی باید به زبان کشور مقصد در سطح قابل قبولی آشنا باشد و مدرک زبان معتبر را ارائه نماید. اما به طور کلی برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان و یا تحصیل به زبان انگلیسی در کشورهای غیر انگلیسی زبان مانند ترکیه، متقاضی باید مدرک زبان بین المللی مانند آیلتس یا تافل با نمره قابل قبول را ارائه نماید.

تحصیل برای دانش آموزان خارجی در فرانسه رایگان نبوده و دانش آموزان برای تحصیل در مدارس این کشور باید شهریه پرداخت کنند و فقط در صورتی می توانند در مدارس دولتی رایگان تحصیل کنند که والدین دانش آموز اقامت کشور فرانسه را داشته باشند.

بله، دانشجویان خارجی می توانند در حین تحصیل مجوز کار پاره وقت نیز دریافت کنند.

5/5 - (13 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای مهاجرت تحصیلی تضمینی دانش آموزان و نو جوانان کشورهای اتریش، آلمان، هلند و سوئیس را به شما پیشنهاد می کنند.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه تحصیل در ایران برای دانشجویان خارجی با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه مقصد متفاوت است، برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص مهاجرت تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، اگر به دنبال بهترین کشورها برای اپلای تحصیلی تضمینی در رشته پزشکی هستی، کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کشورهای کانادا، آمریکا، انگلیس، استرالیا، آلمان، سوئد، هلند، چین، فرانسه را به شما پیشنهاد می کنند.

  1. سلام دوست عزیز، کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای مهاجرت تحصیلی تضمینی ایرانیان کشورهای کانادا، سوئیس، سوئد، استرالیا، آلمان، آمریکا، نروژ، دانمارک، هلند، فنلاند را به شما معرفی می کند.

  1. سلام دوست عزیز، کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ، سوئد امکان تحصیل رایگان و یا با هزینه کم را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده اند، برای دریافت مشاوره رایگان درباره مهاجرت تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای اپلای تحصیلی تضمینی در رشته مهندسی کشورهای اتریش، آلمان، سوئیس، فرانسه را به شما معرفی می کند.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه تحصیل در خارج از کشور با توجه به رشته و مقطع تحصیلی در کشورهای مختلف متفاوت است برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کشورهای کانادا، سوئیس، سوئد، استرالیا، آلمان، آمریکا، نروژ، دانمارک، هلند، فنلاند به عنوان بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی تضمینی و اپلای تحصیلی تضمینی به شما معرفی می کند.

 1. سلام لطفا بفرمایید که بهترین کشور برای مهاجرت دختر تنها با تحصیلات لیسانس و سرمایه اندک چه کشوری هست ؟

  1. سلام دوست عزیز، هزینه و شرایط مهاجرت با توجه به قوانین مهاجرت کشورهای مختلف متفاوت است. برای دریافت مشاوره کامل در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×