فهرست مطالب

منابع آزمون OET

آزمون OET صد در صد تضمینی 

استفاده از منابع آزمون OET که برای 12 تخصص این رشته قابل دستیابی است می تواند اولین و مهمترین اقدام جهت کسب موفقیت در هر کدام از مهارتهای OET باشد.

آزمون OET ویژه مهاجرت کادر درمان

آزمون OET آزمون تخصصی زبان انگلیسی ویژه مشاغل علوم پزشکی و حوزه درمان است که توسط مرکز آزمون ‌های بین ‌المللی دانشگاه کمبریج در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود و توانایی زبانی کارکنان مشاغل حوزه سلامت را از نظر تخصصی مورد سنجش و ارزیابی قرار می ‌دهد.

تمام افرادی که در مشاغل علوم پزشکی و حوزه سلامت فعالیت دارند مانند پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و غیره که قصد دارند برای مهاجرت شغلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا مهاجرت کنند باید برای اثبات مهارت زبان خود در این آزمون شرکت کنند، چرا که کسب نمره قابل قبول در این آزمون یکی از شرایط مهم برای اخذ مجوز کار و ویزای کاری کشور مقصد است، همچنین کسب نمره ی بالا شانس متقاضی برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما (جاب آفر) را در کشور مقصد بیشتر می کند.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

یکی از مزایای آزمون OET تضمینی این است که سوالات این آزمون برخلاف آزمون های دیگر مانند آیلتس که دامنه ی وسیعی از موضوعات مختلف را شامل می شود، تنها در مورد حوزه ی علوم پزشکی است و سوالات بخش هایی از آن نیز با توجه به تخصص داوطلبان طراحی شده است، از این رو داوطلبان با واژه ها آشنایی دارند و پاسخ دادن به سوالات برای آنها آسان تر خواهد بود.

همان طور که می دانید آزمون OET در ایران برگزار نمی شود، شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه کمبریج از لیست کشورها و تاریخ ها و محل برگزاری آزمون OET مطلع شوید.

برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون OET تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ساختار آزمون OET

آزمون OET برای ارزیابی 12 تخصص در علوم پزشکی و درمانی مانند OET فیزیوتراپی، رادیوگرافی و غیره برگزار می شود. ساختار آزمون OET برای هر 12 رشته یکسان است. آزمون او ای تی مانند بسیاری از آزمون ‌های زبان انگلیسی دانش زبانی داوطلبان را در چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی خواندن (Reading)، شنیدن (Listening)، صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) ارزیابی می کند.

سوالات مهارت های خواندن و شنیدن برای تمام تخصص ها یکسان است، اما مهارت های صحبت کردن و نوشتن برای هر تخصص جداگانه طراحی شده است و داوطلب براساس رشته ی تخصصی خود به این بخش ها پاسخ می دهد. همچنین مدت زمان انجام این آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است و داوطلبان باید در این مدت به سوالات پاسخ دهند.

آزمون OET به صورت کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (خانگی) برگزار می شود و هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET از نظر فرمت، ساختار و سطح دشواری نمی باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

بخش های آزمون OET

 • مهارت خواندن (Reading): بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET سه قسمت و 42 سوال دارد و مدت زمان پاسخ دادن به سوالات 60 دقیقه است.
 • مهارت شنیدن (Listening): در این بخش داوطلبان باید به 42 سوال در سه قسمت در مدت زمان 40 دقیقه پاسخ دهند.
 • مهارت صحبت کردن (Speaking): داوطلب در این بخش باید نقش تخصص خود را بازی کند و برای ایفای هر نقش 5 دقیقه زمان دارد و انجام این بخش 20 دقیقه طول می کشد.
 • مهارت نوشتن (Writing): در بخش نوشتاری داوطلب باید در مدت 45 دقیقه نامه ای بنویسد، این بخش براساس یک موقعیت معمول در محل کار و با توجه به نیازهای متخصص طراحی شده است.

منابع آزمون OET پرستاری

اگر از پزشکان و یا کارکنان کادر درمان هستی و تصمیم داری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنی، باید برای ارزیابی سطح زبان خود در آزمون OET شرکت کنی، اگر برای ثبت نام و شرکت در آزمون OET تضمینی نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی را در این زمینه دریافت کن.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

مشاغل حوزه درمان که به آزمون OET نیاز دارند، شامل 12 تخصص است که عبارتند از:

 1. OET پزشکی
 2. OET دندانپزشکی
 3. OET داروسازی
 4. OET پرستاری
 5. OET رادیوگرافی
 6. OET کاردرمانی
 7. OET اپتومتری (بینایی سنجی)
 8. OET گفتار درمانی
 9. OET پا پزشکی
 10. OET فیزیوتراپی
 11. OET رژیم درمانی (تغذیه)
 12. OET دامپزشکی

نمره دهی به آزمون OET

نمره دهی آزمون OET در سیستم جدید به این صورت است که نمره ی داوطلبان در آزمون از 0 تا 500 در پنج سطح طبقه بندی می شود:

1- نمره 450 تا 500

2- نمره 350 تا 440

3- 200 تا 340

4- 100 تا 190

5- 0 تا 90

آزمون OET نمره رد یا قبولی ندارد و نمره قبولی از سوی مراکز درمانی، بیمارستان ها و غیره تعیین می شود، اما به طور کلی اغلب حداقل نمره قابل قبول 350 است و نمره 450 تا 500 بالاترین سطح و نمره 0 تا 90 پایین ترین سطح مهارت زبان است.

اعلام نتایج آزمون OET

نتایج آزمون 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود، همچنین مدت اعتبار مدرک آزمون OET دو سال است و پس از دو سال، اعتبار آن به پایان می رسد و چنانچه متقاضی برای مهاجرت نیاز به ارائه مدرک آزمون او ای تی داشته باشد، باید دوباره در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی اخذ نماید.

برای ثبت نام آزمون OET تضمینی می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی داری بپرسی.

کتب و منابع آزمون OET تضمینی

برای اینکه داوطلبان بتوانند موفق به کسب حداقل نمره ی قابل قبول (350) شوند، باید با مطالعه کتب و منابع معتبر، برای شرکت در آزمون OET آماده شوند. که به برخی از این منابع اشاره می کنیم:

1- کتاب Official Practice Book 1: این کتاب شامل سه تست عملی OET به همراه پاسخنامه است، مروری بر OET و نحوه نمره دهی آزمون، راهنمای اطلاعات داوطلب، معیارهای مهم ارزیابی و اطلاعات مفید زبان.

2- کتاب Nurses’ Guide to the Updated OET 2.0 ( Speaking & Writing): این کتاب شامل کارآمدترین استراتژی ها، تمرین های گسترده و توضیح دقیق نحوه ی امتیازدهی مهارت های آزمون در بخش گفتاری و نوشتاری است.

3- کتابOET Preparation (Cambridge) : این کتاب شامل تمرینات مهم در هر چهار مهارت زبان انگلیسی است.

 آزمون OET کاردرمانی 

4- کتاب Kaplan Official Guide to OET:  کتاب کاپلان یکی دیگر از منابع ارزشمند آزمون است، راهنمای رسمی OET اولین و تنها کتاب راهنمای تأیید شده توسط (CBLA) است. این کتاب شامل نکات و استراتژی های اصلی آزمون است.

5- کتاب Kaplan Official Guide to OET 2.0: این کتاب شامل تست گوش دادن به آهنگ، سوالات تالیفی واقع بینانه و فعالیت های تقویت مهارت برای هر یک از مهارت های زبان و نکات خود آموزی است.

6- کتاب OET Updated Prep Plus For Nurses: The 3-in-1 Guide For Writing, Speaking & Listening: مطالب این کتاب شامل سوالات مفید در سه مهارت نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن است.

 آزمون OET داروسازی داروسازی

7- کتاب MAGGIE RYAN Collection: تمرینات این کتاب برای تقویت مهارت های خواندن، گوش دادن و نوشتن است.

8- کتاب How to Pass the OET: For Nurses: این کتاب دارای چهار آزمون تالیفی کامل است و اطلاعاتی در مورد ساختار آزمون، تمرینات مربوط به مهارت های زبان، نحوه آماده سازی و قبولی در آزمون را ارائه می دهد.

9- کتاب OET Writing Strategy Guide Everything You Need to Know About the Revised Assessment Criteria: این کتاب یکی دیگر از منابع معتبر آزمون است و در مورد تقویت مهارت نوشتن است و به بررسی معیارهای ارزیابی و مراحل نوشتن نامه می پردازد.

نکته: یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

اگر سوالی درباره ووچر (Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون OET برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در 12 رشته در حوزه سلامت برگزار می شود که عبارتند از:

 پزشکی، داروسازی، پرستاری، رادیوگرافی، رژیم درمانی، بینایی سنجی، کاردرمانی، گفتار درمانی، دندانپزشکی، پا پزشکی، فیزیوتراپی، دامپزشکی

نمره ی داوطلبان در آزمون او ای تی از 0 تا 500 در پنج سطح طبقه بندی می شود:

1- نمره 450 تا 500

2- نمره 350 تا 440

3- 200 تا 340

4- 100 تا 190

5- 0 تا 90

نتایج آزمون او ای تی 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

خیر، آزمون او ای تی در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه و امارات سفر کنند.

آزمون او ای تی نمره رد یا قبولی ندارد و هیات ها و شوراها نمره قبولی را تعیین می کنند اما به طور کلی بیشتر مراکز نمره 350 را قبول می کنند.

5/5 - (13 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز می تونید با کارشناس آزمون oet تضمینی شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه تهیه کتاب کاپلانoet تماس بگیرید

  1. سلام دوست عزیز می تونید با کارشناس آزمون oet تضمینی شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه تهیه کتاب کاپلانoet تماس بگیرید

  1. سلام می تونید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا جهت تهیه نمونه سوالات آزمون oet تضمینی در ارتباط باشید

  1. سلام خیر دوست عزیز شرکت مهاجرتی هومان ویزا کلاس های آمادگی oetبرگزار نمیکند اما مشاوره رایگان و برگزاری آزمون تافل هوم ادیشن آنلاین تضمینی توسط کارشناسان صورت میگیره

  1. با سلام، دوست عزیز، هزینه های آزمون OET شامل: هزینه ثبت نام در آزمون، هزینه ارسال ریپورت اضافی، هزینه اعتراض به نمره، هزینه تغییر تاریخ و مرکز آزمون می باشد.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع از بهترین منابع آزمون OET به سایت ها و موسسات برگزار کننده دوره های آمادگی OET مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×