فهرست مطالب

نمره دهی رایتینگ تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

آزمون تافل (TOEFL)

برای اطلاع از نحوه نمره دهی رایتیتنگ تافل تا انتهای مطلب با ما باشید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود و مزایای داشتن مدرک تافل موجب شده تا هر ساله افراد بسیاری در سراسر دنیا با اهداف مختلفی در این آزمون شرکت کنند.

در حال حاضر آزمون تافل (TOEFL test) در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی ارائه می دهند، برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیر.

انواع آزمون تافل

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه کرده است و داوطلبان می توانند با توجه به نیاز و اهداف خود در یکی از آنها شرکت کنند و مدرک انواع تافل از اعتبار بالایی برخوردارند و در بسیاری از کشورهای جهان به رسمیت شناخته می شود.

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): تافل IBT هوم ادیشن نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی (کتبی) یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود و تافل کتبی فقط در جایی برگزار می شود که شرکت در تافل آنلاین امکانپذیر نباشد.

آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. این آزمون به صورت آنلاین و مبتنی بر کامپیوتر است.

آزمون تافل ITP: تافل ITP جهت استفاده داخلی مراکز آموزشی، سازمان‌ ها، دانشگاه‌ ها و… طراحی شده است.

آزمون تافل جونیور (JUNIOR): تافل جونیور برای نوجوانان 11 تا 16 سال طراحی شده است.

آزمون تافل پریمیر (PRIMARY): تافل پریمیر برای کودکان 8 تا 11 سال طراحی شده است.

آزمون تافل مگوش (magoosh): تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن (درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

بخش های مختلف آزمون تافل عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT، از 3 یا 4 متن تشکیل شده است و داوطلبان برای هر متن به 10 سوال جواب می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 54 تا 72 دقیقه است.

2- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری یا لسینینگ تافل آی بی تی شامل 6 تا 7 قسمت است و داوطلبان برای هر قسمت به 5 تا 6 سوال پاسخ می دهند و مدت زمان پاسخگویی به سوالات این بخش 41 تا 57 دقیقه است.

برای اطلاع از نحوه نمره دهی لیسنینگ تافل کلیک کن.

3- بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری آزمون تافل IBT پس از یک استراحت ۱۰ دقیقه ای آغاز می شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 17 دقیقه می باشد. در بخش اسپیکینگ تافل داوطلبان باید به 4 سوال پاسخ بدهند.

4- بخش نوشتاری (Writing): چهارمین بخش آزمون تافل IBT بخش نوشتاری است. در بخش رایتینگ تافل داوطلبان باید به دو سوال مختلف در مدت 50 دقیقه پاسخ دهند.

طی سال های اخیر (از سال 2019) آخرین تغییرات آزمون تافل موجب شده ساعت انجام آزمون کوتاه تر شود و از 3 ساعت و 30 دقیقه به 3 ساعت کاهش پیدا کرده است.

به دلیل اهمیت مدرک آزمون تافل برای اپلای تحصیلی بهتره برای شرکت در آزمون تافل با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

بخش رایتینگ تافل IBT

بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل IBT شامل دو نوع سوال مستقل (Independent) و تلفیقی (Integrated) است. در این بخش داوطلبان باید در مدت زمان 50 دقیقه دو انشا بنویسند. داوطلبان برای نوشتن متن خود و پاسخ دادن به سوال تلفیقی 20 دقیقه و برای پاسخ دادن به سوال مستقل 30 دقیقه فرصت دارند.

برای نمره دهی به بخش رایتینگ نوشته ها از نظر سازماندهی نوشته و استفاده از زبان مورد بررسی قرار می گیرند.

برای پاسخ دادن به بخش رایتینگ تافل داوطلبان فقط باید به سوالاتی که پرسیده شده پاسخ دهند و به نوشته هایی که محتوای غیرمرتبط دارند نمره ای تعلق نمی گیرد. در این بخش باید به زمان بسیار توجه داشت و داوطلبان باید بتوانند متن خود را در مدت زمان تعیین شده تکمیل کنند.

نکته: داوطلبان می توانند در بخش رایتینگ یادداشت برداری کنند و از یادداشت ها برای استفاده کنند.

در واقع یادداشت برداری یکی از تکنیک های تقویت رایتینگ تافل است.

آزمـون تافل هـوم ادیشن تضمینی

با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

در کوتاه ترین زمان

با کمترین هزینه

سطح بندی نمره رایتینگ تافل

بخش رایتینگ تافل از 0 تا 30 نمره دارد و نمره دهی آزمون تافل از مجموع نمرات هر 4 بخش تافل به دست می آید.

1- سطح پیشرفته (Advanced)

نمره 24 تا 30: در این سطح داوطلب توانایی نوشتن به طور گسترده را به زبان انگلیسی دارد. داوطلب در این سطح می ‌تواند متون را به زبان انگلیسی بنویسد و نظر خود را به انگلیسی به نگارش درآورد. در این سطخ داوطلب می تواند متنی منسجم و واضح بنویسد و برای نوشتن متن از ساختارهای گرامری مناسب و اصطلاحات استفاده کند و متن واضح و قابل درک است. او می تواند نظرات خود را در مورد موضوعات بحث برانگیر با استفاده از توضیحات و مثال های مناسب توجیه کند. در متن هایی که می نویسد دایره لغات انگلیسی گسترده و ساختارهای پیچیده وجود دارد.

2- سطح بالاتر از متوسط (High-Intermediate)

نمره 17 تا 23: در این سطح داوطلب می‌ تواند متن های انگلیسی بنویسد، اما گاهی نوشته ‌ها دارای اشتباهات گرامری و نگارشی است که موجب می شود خواندن متن کمی مشکل شود. داوطلب می تواند خلاصه ای از اطلاعات منابع مختلف را در نوشته ی خود ارائه دهد به طوری که اغلب موضوعات مهم و اصلی را شامل شود، اما ممکن است برخی موارد مهم در متن آورده نشود و یا واضح نباشد. او می تواند نظر خود را در مورد یک موضوع به صورت واضح بیان کند، اما ممکن است برخی توضیحات کاملا توسعه پیدا نکرده باشد و به همین دلیل گاهی در انسجام متن اشتباهات و ایراداتی وجود دارد.

3- سطح پایین تر از متوسط (Below Low-Intermediate)

نمره 13 تا 16: اگر سطح داوطلب در بخش نوشتاری آزمون تافل 13 تا 16 باشد، می ‌تواند متن‌ های ساده ‌ای به انگلیسی بنویسد و نوشته‌ های او محدود با جزییات کم و توضیحات ناقص است و اشتباهات گرامری و نگارشی زیادی دارد. در این سطح داوطلب می تواند متن هایی بنویسد که برخی ایده ها در مورد بعضی موضوعات را شامل شود، اما به دلیل عدم وجود جزییات کافی و مناسب و همچنین کمبود توضیحات، توسعه ایده ها کافی نیست.

نوشتن متن به انگلیسی برای او کار چندان آسانی نیست و خطاهای زبانی که در متن وجود دارد به ارتباط میان مفاهیم متن لطمه وارد می کند.

4- سطح پایه (Basic)

نمره 7 تا 12: داوطلبانی که در این سطح هستند، در نوشته‌ های آنها ساختار ضعیف جملات، ناهماهنگی متن، عدم وجود جزییات و عبارات نامشخص وجود دارد. داوطلب در این سطح می تواند اطلاعات و مفاهیمی را در متن بیاورد، اما اشتباهات گرامری و ساختاری که در متن وجود دارد، موجب می شود تا درک متن دشوار باشد.

5- سطح پایین تر از پایه (Below Basic)

نمره 0 تا 6: در صورتی که نمره داوطلب در بخش نوشتاری کمتر از 7 باشد، یعنی او مهارت نوشتاری زبان انگلیسی را در سطح پایه هنوز کسب نکرده است و مهارت خاصی در این بخش ندارد.

اگر برای پرداخت هزینه آزمون تافل مشکل داری، می تونی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

تبدیل نمره خام رایتینگ تافل IBT

در بخش رایتینگ تافل 0 تا 30 نمره دارد و به تعداد کل سوالاتی که داوطلبان در این بخش پاسخ صحیح می دهند، نمره خام می گویند.

محاسبه نمره تافل در این بخش با توجه به عملکرد سایر داوطلبان در همان دوره ارزیابی می شود. به طور مثال اگر شما به 80 درصد سوالات اسپیکینگ پاسخ صحیح بدهید، اما اکثر داوطلبان پایین تر از 80 درصد پاسخ دست داده باشند، در این صورت نمره نهایی بیشتر خواهد بود و بلعکس اگر شما به 80 درصد سوالات پاسخ درست بدهید و اکثر شرکت کنندگان بالای 90 درصد پاسخ درست بدهند، در این صورت از امتیاز شما کاسته خواهد شد. یعنی اگر شما در دو آزمون تافل در بخش رایتینگ به تعداد سوالات یکسانی پاسخ درست بدهید، اما ممکن است نمره نهایی شما متفاوت باشد و این به دلیل تاثیر عملکرد و پاسخگویی سایر شرکت کنندگان در آزمون است.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره در مورد آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

موسسه ETS آزمون تافل را در نسخه های مختلفی ارائه کرده است که عبارتند از: تافل IBT، تافل IBT هوم ادیشن، تافل PBT، تافل اسنشیالز، تافل جونیور، تافل پریمیر

بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل IBT شامل دو نوع سوال مستقل (Independent) و تلفیقی (Integrated) است. در این بخش داوطلبان باید در مدت زمان 50 دقیقه دو انشا بنویسند. داوطلبان برای نوشتن متن خود و پاسخ دادن به سوال تلفیقی 20 دقیقه و برای پاسخ دادن به سوال مستقل 30 دقیقه فرصت دارند.

برای اطلاع از نحوه سطح بندی نمره تافل کلیک کن.

بله داوطلبان می توانند در بخش رایتینگ یادداشت برداری کنند و قبل از نگارش متن اصلی خلاصه نویسی کرده و از یادداشت ها استفاده کنند.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×