فهرست مطالب

کالوکیشن های آیلتس

کالوکیشن های آیلتس به کلماتی گفته می‌ شود که در کنار هم بکار می روند و معنی خاصی را ایجاد می کنند و اگر یک کلمه از کالوکیشن ‌های (Collocation in the IELTS Test) انگلیسی را حذف کنید، آن عبارت بی‌ معنی می ‌شود.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

آزمون آیلتس انواع مختلفی دارد. آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) آزمون آیلتس جنرال، آیلتس لایف اسکیلز ( IELTS Life Skills ) و آزمون آیلتس UKVI  انواع مختلف آیلتس هستند و هر یک برای اهداف متفاوتی برگزار می شود و داوطلبان با توجه به اهداف مهاجرتی خود مانند تحصیل یا کار در یکی از انواع آزمون آیلتس شرکت می کنند.

آزمون آیلتس در موسسات و مراکز معتبر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران توسط مراکز مشخص شده به تعداد هر ماه چهار مرتبه و در یک سال 48 بار انجام می شود که این ویژگی می تواند یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای داوطلبان ایرانی باشد. پس از دریافت مدرک آیلتس دارنده آن جهت استفاده برای اهداف و مقاصد دانشگاهی، مهاجرتی یا شغلی به مدت دو سال می تواند از اعتبار گواهی نامه آیلتس  استفاده نماید و پس از اتمام این زمان ، مدرک آیلتس اعتبار خود را از دست میدهد و متقاضی باید مجدد آزمون را برگزار نماید.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون FCE شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند. در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

 • بخش درک مطلب (Reading)
 • بخش شنیداری (Listening)
 • بخش گفتاری (Speaking)
 • بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

کاربرد کالوکیشن ها در آیلتس

یکی از پرسش های متداول درباره آیلتس در مورد نحوه استفاده از کالوکیشن های انگلیسی است. یادگیری استفاده از کالوکیشن های آیلتس برای کسب نمره بالا در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ بسیار ضروری است و بدون استفاده از کالوکیشن ها نمی توانید در رایتینگ و اسپیکنیگ نمره خوبی بگیرید.

کالوکیشن های آیلتس به کلماتی گفته می‌ شود که در کنار هم بکار می روند و معنی خاصی را ایجاد می کنند و اگر یک کلمه از کالوکیشن ‌های انگلیسی را حذف کنید، آن عبارت بی‌ معنی می ‌شود. کالوکیشن ها فقط مخصوص زبان انگلیسی نیست و همه ی زبان ها دارای کالوکیشن های خاص خود هستند.

یادگیری کالوکیشن های انگلیسی برای جواب دادن به سوالات بخش اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس بسیار اهمیت دارد. با استفاده از کالوکیشن ها شما می توانید روان تر و دقیق تر صحبت کنید و یا بنویسید و در نوشتن متن های پیچیده تری را بنویسید. اگر در صحبت کردن و یا نوشتن از کالوکیشن ها استفاده نکنید آنچه گفته اید یا نوشته اید برای مخاطب نامفهوم و گیج کننده است و متوجه منظور شما نمی شود، بنابراین یادگیری کالوکیشن ها (collocation) و استفاده از آنها در صحبت کردن و نوشتن از مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس و رایتینگ است.

برای اینکه بتوانید در بخش های مختلف آیلتس نمره بالایی بگیرید باید با مهمترین مهارت های موفقیت در آیلتس آشنا شوید و از آنها در پاسخ دادن به سوالات استفاده کنید علاوه بر استفاه از کالوکیشن های انگلیسی مهارت های دیگری نیز هستند که به کسب نمره بالا در بخش گفتاری و نوشتاری بسیار کمک می کنند. یکی از این مهارت های مهم، استفاده از مهارت پارافریزینگ است که به اگزمینر آیلتس اثبات می کند شما از دایره لغات وسیعی برخوردار هستید. در واقع مهارت پارافریزینگ در آیلتس برای جواب دادن به سوالات بخش های اسپیکینگ و رایتینگ بسیار ضروری است و یکی از مهمترین نکات رایتینگ آیلتس و اسپیکینگ برای کسب نمره بالا بشمار می رود. 

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون آیلتس، آزمون ناتی، آزمون تافل، آزمون GRE، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

انواع کالوکیشن های انگلیسی

 • کالوکیشن های قوی (strong):کالوکیشن هایی قوی هستند که در آنها کلمات وابستگی نزدیکی با یکدیگر دارند، در واقع کالوکیشن های قوی یک ترکیب خاص از واژه ها هستند که به ندرت درکنار بقیه واژه ها دیده می شوند. مثال: Inclement weather (هوای ناخوشایند)- Inclement تقریباً فقط با weather  بکار می رود.
 • کالوکیشن های ثابت (Fixed collocations): کالوکیشن هایی که در آنها به اندازه ای وابستگی ترکیب واژه ها به هم قوی باشد، که نتوان آنها را تغییر داد. مثال: to and from به معنای رفت و برگشت است و هیچ کلمه ای نمی تواند جایگزین اجزای این کالوکیشن شود، بنابراین یک کالوکیشن ثابت است.
 • کالوکیشن های ضعیف (weak collocations): کالوکیشن های ضعیف از واژه هایی تشکیل شده ‌اند که با دامنه وسیعی از واژه ها ترکیب می شوند. مثال: in broad agreement  یک کالوکیشن ضعیف است چون واژه های این کالوکیشن خصوصا broad با واژه های دیگر ترکیب می شود.

در واقع استفاده نادرست از کالوکیشن ها یکی از اشتباهات رایج در آیلتس است که موجب کم شدن نمره داوطلبان در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ می شود.

هر سوالی در مورد کنسل کردن، تغییر تاریخ، هزینه و نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر. 

دسته بندی گرامری کالوکیشن ها

دسته بندی گرامری کالوکیشن ها عبارتند از:

 • فعل + اسم (verb + noun)
 • اسم + اسم (noun + noun)
 • کالوکیشن های اسم + اسم برای توصیف گروه ها یا دسته ها استفاده می شوند.
 • کالوکیشن های اسم + اسم همراه با اسامی غیر قابل شمارش استفاده می شوند.
 • اسم + فعل (noun + verb)
 • صفت + اسم (adjective + noun)
 • قید + صفت (adverb + adjective)
 • فعل + قید و یا عبارت اضافه (verb + adverb or prepositional phrase)

فعل و قید، از پرکاربردترین کالوکیشن ‌های انگلیسی هستند که برای توصیف نحوه انجام کار استفاده می ‌شوند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون آیلتس شرکت کنی به دلیل اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی بهتره قبل از شرکت در آیلتس با کارشناسان با تجربه در زمینه ی آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت مشورت کنی تا بهترین نتیجه رو بگیری، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر ، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند. 

کالوکیشن های آیلتس به کلماتی گفته می‌ شود که در کنار هم بکار می روند و معنی خاصی را ایجاد می کنند و اگر یک کلمه از کالوکیشن ‌های (collocation) انگلیسی را حذف کنید، آن عبارت بی‌ معنی می ‌شود.

در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس

با استفاده از کالوکیشن ها شما می توانید روان تر و دقیق تر صحبت کنید و یا بنویسید و در نوشتن متن های پیچیده تری را بنویسید. اگر در صحبت کردن و یا نوشتن از کالوکیشن ها استفاده نکنید آنچه گفته اید یا نوشته اید برای مخاطب نامفهوم و گیج کننده است و متوجه منظور شما نمی شود.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×