فهرست مطالب

5 نکته مهم در آزمون دولینگو

آزمون دولینگو صـد در صـد تضمینی (دولینگو هوم ادیشن تضمینی) 

توجه به 5 نکته مهم در آزمون دولینگو که در ادامه مقاله بیان می شود، به شما کمک می کند تا بتوانید به سوالات بیشتری پاسخ درست بدهید و نمره بالاتری در آزمون دولینگو کسب کنید.

درباره آزمون دولینگو (Duolingo)

آزمون دولینگو (Duolingo) یک آزمون بین ‌المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان و به صورت آنلاین برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون نیاز به حضور داوطلبان در جلسه نمی باشد. از مزایای شرکت در آزمون دولینگو نداشتن محدودیت زمانی برای شرکت در آزمون است و داوطلب می تواند به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و در تمام روزهای سال در هر مکانی که باشد، در این آزمون شرکت کند. همچنین داوطلبان یک ساعت برای پاسخگویی به سوالات فرصت دارند و نتایج آزمون 48 ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و همچنین مدت اعتبار آن دو سال است.

امروزه داشتن مدرک دولینگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طی چند سال اخیر ارائه ی مدرک زبان دولینگو یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیا است.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون آیلتس، آزمون ناتی، آزمون تافل، آزمون GRE، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ساختار آزمون دولینگو

آزمون دولینگو مانند آزمون آیلتس و تافل تضمینی برای ارزیابی داوطلبان در خصوص چهار مهارت زبان انگلیسی Listening (شنیدن)، Speaking (صحبت کردن)، Writing (نوشتن) و reading (خواندن) طراحی و از بخش های مختلفی تشکیل شده است، اما برخلاف آزمون تافل و آیلتس که مهارت ها در بخش های جداگانه ای مطرح می شود، در آزمون دولینگو مهارت ها در یک آزمون و بدون بخش بندی انجام می شود.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان تطبیقی است که سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به نحوه ی پاسخگویی و عملکرد داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد، یعنی هر چه داوطلب به سوالات اول بهتر پاسخ دهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد بود.

ساختار آزمون دولینگو (Duolingo) شامل سه بخش است و سوالات آزمون مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کنند و مدت زمان انجام آزمون دولینگو 60 دقیقه است.

برای آزمون دولینگو ۱۲ نوع سوال مختلف طراحی شده است که ۱۰ نوع سوالات در بخش تطبیقی Adaptive بوده و دو نوع دیگر در انتهای آزمون قرار دارند. تمامی سوالات در نمره دهی آزمون دولینگو موثر ولی دو بخش آخر در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد.

همچنین در سیستم نمره دهی در آزمون دولینگو نتیجه آزمون از 10 تا 160 نمره دارد و در بازه های 10 تا 55 (سطح پایه)، 60 تا 85 (سطح متوسط)، 90 تا 115 (سطح بالای متوسط) و 120 تا 160 (سطح پیشرفته) طبقه بندی می شود.

متقاضیان کسب نمره بالا در بخش ریدینگ آزمون دولینگو با اطلاع از مهمترین نکات ریدینگ آزمون دولینگو می توانند با شناخت و رفع نقاط ضعف خود در آزمون اصلی بهترین نتیجه را دریافت نمایند.

نکات مهم در آزمون دولینگو

  • دایره لغات خود را گسترش دهید: سعی کنید لغات جدید و بیشتری را یاد بگیرید. هر چه دایره لغات وسیعی داشته باشید و لغات بیشتری را بدانید آسان تر می توانید به سوالات مختلف به خصوص سوالات رایتینگ و اسپیکنیگ را پاسخ دهید و گسترش دایره لغات یکی از مهمترین نکات رایتینگ دولینگو و سایر بخش ها بشمار می رود و شما می توانید با مطالعه منابع آزمون دولینگو لغات و اصطلاحات بیشتری یاد بگیرید و نتیجه بهتری در آزمون بگیرید.
  • هر روز به انگلیسی گوش کنید: یکی از مهارت هایی که در آزمون دولینگو مورد ارزیابی قرار می گیرد، مهارت لیسنینگ است که مهارت شنیداری زبان انگلیسی را ارزیابی می کند برای تقویت مهارت شنیداری باید هر روز به انگلیسی گوش کنید. برای تمرین می توانید از کانال ‌های آنلاین خبری و گوش دادن به رادیوی انگلیسی و… استفاده کنید. گوش دادن مستمر و روزانه به انگلیسی از جمله مهمترین نکات لیسنینگ دولینگو و تقویت مهارت شنیداری است.
  • دقت به مهمترین نکات گرامری: اشتباهات گرامری یکی از مهمترین عامل در کاهش نمره داوطلبان در آزمون دولینگو است و دقت به نکات گرامری و استفاده صحیح از گرامر و دستور زبان انگلیسی کمک می کند تا بتوانید نمره بالاتری در آزمون کسب کنید. برخی نکات گرامری مهم مانند استفاده صحیح از زمان ها، استفاده از شکل صحیح افعال، استفاده صحیح از قیدها، استفاده صحیح از صفت ها
  • دقت به اشتباهات رایج در آزمون: برخی اشتباهات رایج در پاسخ دادن به سوالات وجود دارد که با شناخت آنها می توانید نتیجه ی بهتری را بگیرید مانند اشتباهات رایج در استفاده از اجزای جمله، اشتباهات رایج در تطابق فعل و فاعل، اشتباهات رایج در بکار بردن مخفف، استفاده از شکل صحیح فعل، اشتباه در استفاده از کلمات ربط و…
  • شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو: یکی از عواملی که به شما در کسب نمره بالا در آزمون دولینگو کمک می کند، آشنایی با نمونه سوالات و روش آزمون است، هر چه داوطلبان با نمونه سوالات و روش برگزاری آزمون بیشتر آشنا شوند در هنگام شرکت در آزمون استرس کمتری دارند و بهتر می توانند به سوالات پاسخ بدهند، از این رو شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو یکی از بهترین راهکارها در کسب نمره بالا است.
  • زمان خود را مدیریت کنید: همان طور که می دانید برای پاسخ دادن به سوالات وقت زیادی ندارید و زمان شما برای فکر کردن و انتخاب پاسخ درست محدود است، از این رو باید مدیریت زمان را یاد بگیرید تا بتوانید در مدت 60 دقیقه که در اختیار شما قرار می گیرد، بتوانید به تمام سوالات پاسخ بدهید و وقت کم نیاورید، بهترین راهکار برای مدیریت زمان این است که در موقع تمرین کردن و آمادگی برای شرکت در آزمون دولینگو با ساعت تمرین کنید و مدت زمان جواب دادن به سوالات را در مدت تعیین شده تمرین کنید.

مدیریت زمان، شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو، گسترش دایره لغات انگلیسی و… از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ دولینگو و سایر بخش های آزمون است.

جهت دریافت کاملترین مشاوره در خصوص نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو و استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای پرداخت هزینه آزمون دولینگو با کارشناسان ما تماس بگیر.

آیا آزمون دولینگو در ایران برگزار می شود؟

آزمون دولینگو از سال 1397 در ایران برگزار می شود، اما تعداد کمی از زبان آموزان با این آزمون آشنایی داشتند و هر ماه تعداد بسیار کمی از داوطلبان در ایران در آزمون دولینگو شرکت می کردند، اما با شیوع ویروس کرونا و توقف برگزاری آزمون های زبان انگلیسی بین المللی مانند آزمون تافل و آیلتس که به صورت حضوری و در مراکز معتبر برگزار می شدند، بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی در سراسر دنیا مدرک آزمون دولینگو را برای اپلای تحصیلی و سایر اهداف مهاجرتی پذیرفتند، از این رو تعداد افرادی که با آزمون دولینگو آشنا شده و برای دریافت مدرک دولینگو برای اهداف مختلف مهاجرتی در این آزمون شرکت کردند، بسیار افزایش یافت، به طوری که هم اکنون روزانه 1500 الی 2000 کاربر در آزمون دولینگو از ایران شرکت می کنند.

ووچـر آزمون دولینگو مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر آزمون دولینگو، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند. 

نکات بسیاری است که اطلاع از آنها به کسب نمره بالا در آزمون دولینگو کمک می کند و ما در این نوشتار به برخی از نکات مهم در آزمون دولینگو اشاره کرده ایم.

بله آزمون دولینگو برخلاف بسیاری از آزمون بین المللی زبان انگلیسی در ایران برگزار می شود.

مدت اعتبار مدرک آزمون دولینگو 2 سال است.

نتیجه آزمون دولینگو 48 ساعت پس از شرکت در آزمون اعلام می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×