فهرست مطالب

آزمون GRE هوم ادیشن تضمینی

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون GRE چیست؟

آزمون gre هوم ادیشن تضمینی در کوتاهترین زمان

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) یکی از آزمون های معتبر برای اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های معتبر دنیا است و دانشجویان برای درخواست پذیرش تحصیلی باید ابتدا در آزمون GRE شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند. در واقع آزمون GRE با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود.

نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در آزمون GRE شرکت می کنند.

مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر در آزمون GRE شرکت کنی، برای قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه برگزار می شود، که عبارتند از:

1- آزمون GRE جنرال (GRE General Test)

2- آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون جی آر ای جنرال را درخواست می کنند و جی آر ای سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

برای آشنایی با نحوه ثبت نام آزمون GRE تضمینی و همچنین دریافت راهکارها و منابع آزمون GRE تضمینی برای قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

ساختار آزمون GRE جنرال

ساختار آزمون GRE جنرال از سه بخش تشکیل شده است و مدت زمان انجام آن، 3 ساعت و 10 دقیقه است که برای پاسخگویی سوالات به داوطلبان یک ساعت برای بخش درک مطلب، یک ساعت برای بخش نگارش تحلیلی و 70 دقیقه برای بخش استدلال ریاضی زمان داده می شود.

بخش های اصلی آزمون GRE جنرال عبارتند از:

* بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش آزمون GRE جنرال شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 30 دقیقه است.

* بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning)بخش استدلال ریاضی شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به سوالات این بخش 70 دقیقه است.

* بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش از آزمون شامل 2 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به هر دو سوال 60 دقیقه است.

ساختار آزمون GRE سابجکت

دانشجویانی خارجی که قصد دارند در برخی رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های معتبر ادامه تحصیل دهند باید برای اپلای تحصیلی در آزمون GRE سابجکت شرکت کنند.

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد؛ البته در سال ۲۰۱۶ رشته های بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و ملکولی به این آزمون اضافه شدند ولی بنا به دلایلی در حال حاضر شامل این آزمون نمی‌ شوند. مدت زمان انجام آزمون GRE سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه است.

تعداد سوالات آزمون GRE سابجکت عبارتند از:

* زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای

* شیمی: 130 سوال چند گزینه ای

* ادبیات: 230 سوال

* ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای

* فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای

* روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای

نکته: یکی از مزایای GRE امکان اعتراض به نمره آزمون GRE است و داوطلبان پس از دریافت نتیجه ی خود می توانند با پرداخت هزینه مقرر به نمره آزمون اعتراض کنند.

آزمون GRE هوم ادیشن چیست؟

موسسه ETS در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ایجاد شده در برگزاری آزمون GRE به صورت حضوری، نسخه GRE هوم ادیشن را ارائه کرده است تا داوطلبان بتوانند به صورت آنلاین و در منزل در آزمون GRE شرکت کنند. داوطلبان می توانند در خانه و تحت نظارت یک ناظر در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.

آزمون GRE هوم ادیشن همانند GRE حضوری در دو نسخه جنرال و سابجکت ارائه می شود و داوطلبان می توانند در هر یک از انواع آزمون GRE به صورت آنلاین و در منزل شرکت کنند. همچنین سوالات، ساختار و نمره دهی آزمون GRE هوم ادیشن همانند ساختار آزمون GRE حضوری است، با این تفاوت که به جای حضور در مرکز برگزاری، داوطلبان در خانه در آزمون شرکت می کنند.

اگر تصمیم داری در آزمون GRE برای اپلای تحصیلی کانادا شرکت کنی، می تونی برای شرکت در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی داری بپرسی.

تجهیزات شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن

داوطلبانی که می خواهند در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند باید ابتدا تجهیزات لازم را تهیه کنند.

تجهیزات لازم برای برای شرکت در GRE هوم ادیشن عبارتند از:

* کامپیوتر رومیزی یا لپ‌تاپ: استفاده از تبلت، تلفن همراه و کروم بوک ممنوع است و سیستم عامل باید تایید شده باشد و استفاده از نسخه ‌های غیرقانونی یا حالت آزمایشی مجاز نیست.

* کامپیوتر رومیزی: سیستم عامل ویندوز، نسخه 10 یا 8.

مک : Mac OS X 10.5 یا بالاتر 10.13 High Sierra

* مرورگر کروم یا فایرفاکس

* استفاده از چند مانیتور یا دو صفحه ‌ی نمایش ممنوع است.

* دانلود مرورگر: مرورگر ETS Secure Test Browser را دانلود و بر روی رایانه ‌ای که می‌ خواهید با آن در آزمون شرکت کنید، نصب کنید. برای نصب کامل مرورگر، فایل را پس از دانلود، اجرا کنید. پس از مشاهده پیغام زیر، مرورگر را ببندید:

“Success! You have installed the ETS secure test browser.”

* ProctorU Equipment Check را بر روی کامپیوتری که می ‌خواهید در آزمون استفاده کنید، اجرا کنید. اگر در بررسی تجهیزات با خطا مواجه شدید، تا قبل از روز شرکت در آزمون هر گونه مشکلی را برطرف کنید.

* فایروال ‌های رایانه و برنامه ‌های امنیتی می‌ توانند با نرم افزار آزمون GRE تداخل داشته باشند. بهتر است قبل از آزمون، این برنامه‌ ها را غیرفعال یا تنظیمات آن را تغییر دهید.

* اسپیکر: یک بلندگوی داخلی یا خارجی برای شنیدن صدای ناظر (استفاده از هدست یا هدفون ممنوع است.)

* میکروفون: یک میکروفون داخلی یا خارجی که مجزا از هدست است برای برقراری ارتباط با ناظر باشد.

دوربین: دوربین داخلی کامپیوتر یا یک وب کم جداگانه باشد (قبل از آزمون، دوربین باید حرکت داده شود تا نمای 360 درجه از اتاق، از جمله روی میز را نشان دهد.)

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص قوانین شرکت در آزمون GRE و قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی، شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

شرایط شرکت در GRE هوم ادیشن

* داوطلب باید در طول آزمون در اتاق تنها باشد و کسی نباید به اتاق وارد شود.

* در هنگام شروع آزمون باید تمام درهای اتاق بسته باشد.

* کامپیوتر و صفحه کلید باید روی میز داوطلب یا روی میز دیگری باشد.

* میز و صندلی باید طوری قرار بگیرد که درب اتاق برای مراقب قابل مشاهده باشد.

* بر روی میز و اطراف آن نباید وسایل غیر مجازی مانند تلفن همراه، دوربین ‌ها، یادداشت ‌ها و کتاب باشد.

* داوطلب باید روی یک صندلی استاندارد بنشیند. نشستن روی تخت، کاناپه، صندلی راحتی ممنوع است.

* خوردن و آشامیدن در طول آزمون ممنوع است.

* گوش ‌های داوطلب باید در طول آزمون قابل مشاهده باشند و با مو، کلاه یا موارد دیگر پوشیده نشده باشد. پوشیدن مقنعه و روسری مجاز است اما گوش‌ ها باید دیده شود.

* داوطلب باید در زمان آزمون لباس مناسب بپوشد.

* استفاده از جواهرات، گیره کراوات، بند سرآستین، گیره‌ های تزئین شده، شانه، کمربند، هدبند و سایر لوازم جانبی مو ممنوع است.

* به دلیل جلوگیری از تقلب استفاده از کاغذ معمولی برای یادداشت برداری ممنوع است و داوطلبان برای یادداشت برداری می توانند از موارد زیر استفاده کنند:

1- تخته سفید رومیزی کوچک با ماژیک قابل پاک شدن

2- یک ورق کاغذ داخل کاور به همراه ماژیک قابل پاک شدن.

3- استفاده از مداد و خودکار ممنوع است.

4- در پایان آزمون، باید به مراقب نشان دهید که تمام یادداشت ‌ها پاک شده‌ اند.

برای اطلاع از هزینه آزمون GRE در ایران در سال جدید کلیک کن.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

موسسه ETS در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ایجاد شده در برگزاری آزمون GRE به صورت حضوری، نسخه GRE هوم ادیشن را ارائه کرده است تا داوطلبان بتوانند به صورت آنلاین و در منزل در آزمون GRE شرکت کنند. همچنین آزمون جی آر ای هوم ادیشن در هر دو نسخه جنرال و آکادمیک برگزار می شود.

برای اپلای تحصیلی بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا از جمله دانشگاه های آمریکا و کانادا برای پذیرش دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه مدرک GRE الزامی است اما برخی دانشگاه ها بدون نیاز به ارائه مدرک GRE اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

بله امکان یادداشت برداری وجود دارد اما داوطلبان برای یادداشت برداری باید از وسایل زیر استفاده کنند:

1- تخته سفید رومیزی کوچک با ماژیک قابل پاک شدن 2- یک ورق کاغذ داخل کاور به همراه ماژیک قابل پاک شدن. 3-استفاده از مداد و خودکار ممنوع است. 4- در پایان آزمون، باید به مراقب نشان دهید که تمام یادداشت ‌ها پاک شده‌ اند.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×