فهرست مطالب

آزمون OET گفتار درمانی 

آزمون OET صد در صد تضمینی

آزمون OET گفتار درمانی برای متخصصین این حوزه طراحی شده است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CAE و FCE و CPE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان از جمله پزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در خصوص 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET پزشکی

* OET پاپزشکی

* OET دندانپزشکی

* OET فیزیوتراپی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET دامپزشکی

آزمون OET گفتار درمانی ویژه مهاجرت گفتار درمانگران

یکی از شرایط کار و تحصیل در کشورهای دیگر تسلط به زبان رسمی کشور مقصد است و یکی از مدارکی که باید متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی، مجوز کار و یا اخذ ویزا ارائه نمایند، مدرک زبان معتبر با نمره قابل قبول است. از این رو افرادی که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید ابتدا مدرک زبان انگلیسی معتبر و بین المللی دریافت کنند.

همان طور که گفته شد کسب نمره ی بالا در آزمون OET برای مهاجرت کارکنان کادر درمان بسیار حائز اهمیت است، پس اگر در زمینه گفتار درمانی فعالیت می کنی و قصد داری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنی، قبل از هر اقدامی برای ثبت نام در آزمون OET گفتار درمانی با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کن، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

ساختار آزمون OET گفتار درمانی

ساختار آزمون OET گفتار درمانی مانند سایر تخصص های دیگر OET است و شامل چهار بخش شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری است. سوالات بخش شنیداری و درک مطلب برای تمام تخصص های مشابه است، اما سوالات بخش گفتاری و نوشتاری برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی می شود، مثلا سوالات بخش گفتاری برای OET رژیم درمانی با سوالات آزمون OET پرستاری متفاوت است، از این رو سوالات آزمون OET گفتار درمانی در بخش گفتاری و نوشتاری با سایر تخصص ها متفاوت است.

آزمون OET به صورت کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (خانگی) برگزار می شود و هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET از نظر فرمت، ساختار و سطح دشواری نمی باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

آزمون OET گفتار درمانی به صورت تخصصی برای رشته ی گفتار درمانی طراحی شده است، از این رو داوطلبان با واژگان آزمون آشنایی کامل دارند و می توانند به آسانی به سوالات پاسخ دهند، از این رو این آزمون برای کارکنان کادر درمان به مراتب راحت تر از آزمون آیلتس و تافل است و این یکی از مهمترین مزایای آزمون OET تضمینی است.

بخش شنیداری آزمون OET گفتار درمانی

این بخش از آزمون دارای سه بخش و 42 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به هر سه بخش در مجموع 40 دقیقه است. در بخش شنیداری فایل های صوتی با موضوعات پزشکی و درمانی پخش می شود و داوطلبان باید به فایل های صوتی با دقت گوش دهند و با توجه به آنچه شنیده اند، به سوالات در بخش های مختلف پاسخ دهند. هر فایل صوتی فقط یک بار پخش می شود و داوطلب باید بتواند در حین گوش دادن به فایل ها جواب ها را بنویسد.

با تقویت مهارت شنیداری خود می توانید در این بخش نمره بهتری بگیرید. برای تقویت مهارت شنیداری انگلیسی راهکارهای مختلفی وجود دارد. افزایش دقت شنیداری، گوش دادن به انگلیسی، مطالعه منابع مختلف، تمرین با ساعت و… از جمله مهمترین نکات لیسنینگ آزمون OET است.

بخش درک مطلب آزمون OET گفتار درمانی

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET گفتار درمانی مانند بخش شنیداری برای تمام تخصص های OET مشابه است و شامل سه بخش و 42 سوال است و مدت زمان انجام این بخش 60 دقیقه است. در این بخش متن هایی با موضوعات مرتبط با تخصص های درمانی، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که باید آنها را با دقت خوانده و سپس به سوالاتی که پرسیده می شود با توجه به متن ها پاسخ دهند.

برای اینکه بتوانید در این بخش نتیجه ی بهتری بگیرید باید از تکنیک های مختلفی برای تقویت مهارت ریدینگ استفاده کنید. گسترش دامنه لغات انگلیسی، توجه به محدودیت زمان (زمان خود را مدیریت کنید)، یادگیری مهارت های Skimming و Scanning، مطالعه منابع ریدینگ OET و… از جمله مهمترین نکات ریدینگ آزمون OET می باشند.

بخش نوشتاری آزمون OET گفتار درمانی

مهارت نوشتاری برای او ای تی گفتار درمانی با سایر تخصص ها متفاوت می باشد. در این بخش داوطلبان باید یک متن مرتبط با رشته ی تخصصی خود را در مدت 45 دقیقه بنویسند. متن می تواند در قالب نامه و یا پاسخ به شکایت و یا انتقاد در زمینه ی کاری داوطلب باشد و پاسخ ها باید 180 تا 200 کلمه باشد.

بخش گفتاری آزمون OET گفتار درمانی

داوطلبان برای انجام بخش گفتاری 20 دقیقه فرصت دارند و این بخش برای OET گفتار درمانی به طور خاص طراحی شده است. انجام بخش گفتاری به این صورت است که داوطلب باید نقش تخصص خود را به عنوان پزشک، پرستار، گفتاردرمانگر و غیره در مقابل ممتحن اجرا کند. نقش ها یک به یک به داوطلب معرفی می شود و او باید در مدت زمان 5 دقیقه نقش مورد نظر را ایفا کند. در این بخش صدای داوطلب هنگام صحبت کردن ضبط می شود و براساس معیارهایی مانند روان صحبت کردن، قابل فهم بودن، استفاده ی مناسب از اصطلاحات و گرامر نمره ی وی تعیین می شود.

نمره دهی به آزمون OET گفتار درمانی

نمره دهی به آزمون OET گفتار درمانی در سیستم نمره دهی جدید مانند سایر تخصص های OET در پنج سطح و از 0 تا 500 طبقه بندی می شود.

نمره دهی و سطح بندی آزمون OET گفتار درمانی عبارتند از:

1- نمره 450 تا 500: سطح A (بالاترین سطح)

2- نمره 350 تا 440: سطح B

3- نمره 200 تا 340: سطح C

4- نمره 100 تا 190: سطح D

5- نمره 0 تا 90: سطح E (پایین ترین سطح)

یکی از سوالات متداول درباره آزمون OET در خصوص بهترین نمره برای این آزمون است. نمره خوب برای آزمون OET چند است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، نمره ی مطلوب برای آزمون OET گفتار درمانی نمره 350 یا سطح B (در سیستم نمره دهی قدیمی) است و اکثر مراکز درمانی، بیمارستان ها، مراکز علمی و غیره نمره 350 را به عنوان سطح قابل قبول برای مهارت زبان انگلیسی می پذیرند.

اعتبار مدرک آزمون OET گفتار درمانی چقدر است؟

مدرک آزمون OET گفتار درمانی و سایر تخصص های OET مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی از جمله آیلتس، آزمون PTE، آزمون دولینگو و آزمون تافل دارای اعتبار موقتی است. مدت اعتبار مدرک آزمون OET گفتار درمانی دو سال است و دارنده ی آن فقط دو سال می تواند از مدرک این آزمون برای مهاجرت کاری به کشور مقصد استفاده کند و پس از پایان اعتبار مدرک آزمون OET، متقاضی باید با شرکت مجدد در آزمون، مدرک جدیدی دریافت کند.

اگر تصمیم داری در آزمون OET تضمینی شرکت کنی، اما هیچ اطلاعی از شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون OET تضمینی نداری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در این زمینه داری بپرس.

کدام کشورها مدرک آزمون OET گفتار درمانی را به رسمیت می شناسند؟

از آنجایی که آزمون OET یک آزمون معتبر زبان انگلیسی است، بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان مدرک این آزمون را قبول دارند و آن را به رسمیت می شناسند. همچنین برخی کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز نتایج این آزمون را به عنوان مدرک مهارت زبان انگلیسی پذیرفته و به رسمیت می شناسند. کشورهایی که مدرک آزمون OET را می پذیرند، عبارتند از:

آمریکا، انگلیس، نیوزیلند، استرالیا، مالت، کانادا، مالدیو، ایرلند، اوکراین، اسپانیا، امارات، سنگاپور، نامیبیا، قطر، فیلیپین.

اگر برای پرداخت هزینه آزمون OET کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت در اختیار ندارید می توانید با تهیه ووچر آزمون OET هزینه آزمون را پرداخت کنید و یا از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

آزمون OET گفتار درمانی در کدام کشورها برگزار می شود؟

آزمون OET در مراکز بسیاری در بیش از 40 کشور دنیا در ماه دو بار توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود، اما این آزمون مانند بسیاری از آزمون های دیگر برای مهاجرت پزشکان و کادر درمان در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان می توانند برای اطلاع از لیست کشورها، تاریخ و محل برگزاری آزمون OET به سایت دانشگاه کمبریج مراجعه کنند.

و افرادی که برای مهاجرت کاری نیاز به مدرک آزمون OET دارند، باید برای ثبت نام آزمون OET تضمینی و شرکت در این آزمون به کشورهایی که آزمون را برگزار می کنند مانند ترکیه، امارات، ارمنستان، قطر و غیره سفر کنند.

اگر برای ثبت نام و رزرو آزمون OET تضمینی در هر یک از تخصص های علوم پزشکی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و کاملترین راهنمایی و مشاوره رایگان رو دریافت کنی.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون OET گفتار درمانی در مراکز بسیاری در بیش از 40 کشور دنیا مانند ترکیه، ارمنستان، قطر، امارات و غیره برگزار می شود اما این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید به کشورهایی که آزمون را برگزار می کنند سفر کنند.

آزمون OET گفتار درمانی از چهار بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

بخش شنیداری: این بخش شامل سه قسمت و 42 سوال است و مدت انجام آن 40 دقیقه است.

بخش درک مطلب: این بخش نیز شامل سه قسمت و 42 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 60 دقیقه است.

بخش گفتاری: انجام این بخش 20 دقیقه است و داوطلب باید نقش تخصص خود را بازی کند.

بخش شنیداری: در این بخش داوطلبان باید یک متن مرتبط با رشته ی تخصصی خود را در مدت 45 دقیقه بنویسند. متن می تواند در قالب نامه و یا پاسخ به شکایت و یا انتقاد در زمینه ی کاری داوطلب باشد.

نمره آزمون OET گفتار درمانی نیز در سیستم نمره دهی جدید مانند سایر تخصص های OET در پنج سطح و از 0 تا 500 طبقه بندی می شود، که شامل:

* نمره 450 تا 500

* نمره 350 تا 440

* نمره 200 تا 340

* نمره 100 تا 190

* نمره 0 تا 90

نمره ی مطلوب برای آزمون OET گفتار درمانی نمره 350 یا سطح B (در سیستم نمره دهی قدیمی) است

اعتبار مدرک آزمون OET گفتار درمانی 2 سال است.

آمریکا، انگلیس، نیوزیلند، استرالیا، مالت، کانادا، مالدیو، ایرلند، اوکراین، اسپانیا، امارات، سنگاپور، نامیبیا، قطر، فیلیپین.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×