فهرست مطالب

آزمون آزمایشی دولینگو (آزمون ماک دولینگو)

آزمون دولینگو صد در صد تضمینی (دولینگو هوم ادیشن تضمینی) 

آزمون آزمایشی دولینگو برای اولین بار در ایران توسط مرکز ایران بریتانیا به صورت آنلاین و منطبق با آزمون اصلی در سایت ایران بریتانیا و زیر نظر مرکز دولینگو برگزار می شود.

آزمون دولینگو

آزمون دولینگو (Duolingo) یک آزمون بین ‌المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان و به صورت آنلاین برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون نیاز به حضور داوطلبان در جلسه نمی باشد. از مزایای شرکت در آزمون دولینگو نداشتن محدودیت زمانی برای شرکت در آزمون است و داوطلب می تواند به صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز و در تمام روزهای سال در هر مکانی که باشد، در این آزمون شرکت کند. همچنین داوطلبان یک ساعت برای پاسخگویی به سوالات فرصت دارند و نتایج آزمون 48 ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و همچنین مدت اعتبار آن دو سال است.

آزمون دولینگو از سال 1397 در ایران برگزار می شود، اما تعداد کمی از زبان آموزان با این آزمون آشنایی داشتند و هر ماه تعداد بسیار کمی از داوطلبان در ایران در آزمون دولینگو شرکت می کردند، اما با شیوع ویروس کرونا و توقف برگزاری آزمون های زبان انگلیسی بین المللی مانند آزمون تافل و آیلتس که به صورت حضوری و در مراکز معتبر برگزار می شدند، بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی در سراسر دنیا مدرک آزمون دولینگو را برای اپلای تحصیلی و سایر اهداف مهاجرتی پذیرفتند، از این رو تعداد افرادی که با آزمون دولینگو آشنا شده و برای دریافت مدرک دولینگو برای اهداف مختلف مهاجرتی در این آزمون شرکت کردند، بسیار افزایش یافت، به طوری که هم اکنون روزانه 1500 الی 2000 کاربر در آزمون دولینگو از ایران شرکت می کنند.

امروزه داشتن مدرک دولینگو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طی چند سال اخیر ارائه ی مدرک زبان دولینگو یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سراسر دنیا است.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون آیلتس، آزمون CAE، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون GRE تضمینی، آزمون تافل، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ساختار آزمون دولینگو

آزمون دولینگو مانند آزمون تافل و آیلتس برای ارزیابی داوطلبان در خصوص چهار مهارت زبان انگلیسی Listening (شنیدن)، Speaking (صحبت کردن)، Writing (نوشتن) و reading (خواندن) طراحی و از بخش های مختلفی تشکیل شده است، اما برخلاف آزمون تافل و آیلتس که مهارت ها در بخش های جداگانه ای مطرح می شود، در آزمون دولینگو مهارت ها در یک آزمون و بدون بخش بندی انجام می شود.

آزمون دولینگو یک آزمون زبان تطبیقی است که سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به نحوه ی پاسخگویی و عملکرد داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد، یعنی هر چه داوطلب به سوالات اول بهتر پاسخ دهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد بود.

ساختار آزمون دولینگو (Duolingo) شامل سه بخش است و سوالات آزمون مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کنند و مدت زمان انجام آزمون دولینگو 60 دقیقه است

برای آزمون دولینگو ۱۲ نوع سوال مختلف طراحی شده است که ۱۰ نوع سوالات در بخش تطبیقی Adaptive بوده و دو نوع دیگر در انتهای آزمون قرار دارند. تمامی سوالات در نمره دهی آزمون دولینگو موثر ولی دو بخش آخر در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد.

در خصوص ساختار آزمون دولینگو باید بدانید پس از اعمال تغییرات جدید در آزمون دولینگو از 2 آوریل 2024، یک سوال تعاملی در بخش رایتینگ و یک سوال Fill in the Blanks (جای خالی را پر کنید) به سوالات آزمون دولینگو اضافه شده است و تغییراتی نیز در بخش Read and Select به وجود آمده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

در سیستم نمره دهی در آزمون دولینگو نتیجه آزمون از 10 تا 160 نمره دارد و در بازه های 10 تا 55 (سطح پایه)، 60 تا 85 (سطح متوسط)، 90 تا 115 (سطح بالای متوسط) و 120 تا 160 (سطح پیشرفته) طبقه بندی می شود.

مزایای شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو

آزمون آزمایشی دولینگو برای اولین بار در ایران توسط مرکز ایران بریتانیا به صورت آنلاین و منطبق با آزمون اصلی در سایت ایران بریتانیا و زیر نظر مرکز دولینگو برگزار می شود.

به دلیل اینکه آزمون دولینگو منابع کمتری نسبت به سایر آزمون ها دارد، از این رو شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو برای داوطلبان مزایایی دارد که به آنها اشاره می کنیم:

 • سوالات آزمون آزمایشی منطبق با سوالات آزمون اصلی است.
 • داوطلب با شرکت در آزمون آزمایشی با ساختار و شرایط آزمون اصلی و نحوه ی نمره دهی نیز آشنا خواهد شد.

برای اطلاع از مهمترین نکات لیسنینگ دولینگو کلیک کنید.

 • تصحیح آزمون آزمایشی توسط یکی از باتجربه ترین استادان دولینگو انجام می شود و نقاط قوت و ضعف داوطلب را مشخص کرده تا بتواند با تمرکز بر نقاط ضعف خود نتیجه بالاتری در آزمون اصلی کسب کند.
 • مشاوره و پشتیبانی داوطلبان به صورت آنلاین
 • تمام سوالات آزمون آزمایشی دولینگو به صورت اختصاصی توسط کارشناس بررسی می شود و نتایج آن در پنل کاربری داوطلب قرار می گیرد.
 • داوطلبان می توانند به صورت مستقیم و رایگان با استاد دولینگو ارتباط برقرار کنند.
 • داوطلبان می توانند بعد از شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو از منوی کاربری، درخواست دانلود سوالات آزمون را بدهند و سوالات آزمون به صورت رایگان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

در واقع علاوه بر مطالعه منابع آزمون دولینگو، شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو نیز یکی از راهکارهای کسب نمره بالا در بخش های مختلف دولینگو از جمله مهمترین نکات رایتینگ دولینگو و سایر بخش های آزمون بشمار می رود.

برای اینکه یک مهاجرت شغلی و تحصیلی موفق رو تجربه کنی، باید بدونی متناسب با رشته و تخصص خود برای تحصیل یا اشتغال باید در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی. برای کسب اطلاعات کامل در این خصوص ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

شرایط شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو

آزمون آزمایشی دولینگو همانند آزمون اصلی در تمام ساعات شبانه روز و همه ی روزهای سال برگزار می شود و داوطلبان می توانند در هر زمان و مکانی در این آزمون شرکت کنند و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آزمایشی وجود ندارد.

در هنگام شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو داوطلبان باید:

 • داوطلب باید برای شرکت در آزمون، مکانی آرام و روشن را انتخاب کند.
 • داوطلب برای شرکت در آزمون به اینترنت پر سرعت نیاز دارد که در هنگام آزمون قطع نشود.
 • داوطلب باید یک کامپیوتر که مجهز به دوربین و میکروفون است، تهیه کند.

هزینه شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو چقدر است؟

آزمون آزمایشی دولینگو کاملا رایگان برگزار می شود و داوطلبان فقط هزینه ی کمی برای تصحیح سوالات و مشاوره در خصوص اشکالات داوطلب پرداخت می کنند، البته آزمون اصلی دولینگو نیز نسبت به سایر آزمون های زبان مانند تافل و آیلتس هزینه ی بسیار کمتری دارد و به دلیل صرفه ی اقتصادی از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر آزمون ها برخوردار است.

تفاوت های آزمون آزمایشی دولینگو با آزمون اصلی

همان طور که گفته شد آزمون آزمایشی دولینگو منطبق با آزمون اصلی است و از کیفیت بالایی برخوردار است و داوطلبان می توانند با شرکت در این آزمون با نمونه سوالات و ساختار آزمون آشنا شوند و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون اصلی را به دست آورند و از این رو احتمال موفقیت داوطلب و کسب امتیاز بالاتر در آزمون اصلی بیشتر خواهد شد. اما با این وجود آزمون آزمایشی دولینگو تفاوت هایی با آزمون اصلی دارد که به شرح زیر می باشد:

 • آزمون آزمایشی دولینگو در 15 دقیقه برگزار می شود، اما مدت زمان شرکت در آزمون اصلی 1 ساعت است.
 • آزمون آزمایشی بر خلاف آزمون اصلی تطبیقی نیست. در آزمون اصلی سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به پاسخ های داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد و هر چه داوطلب سوالات را بهتر جواب بدهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد شد.
 • تعداد دفعات تکرار بخش‌ های مختلف در آزمون اصلی دولینگو با توجه به سطح داوطلب تغییر می کند و حداکثر هفت بار تکرار می ‌شود، اما در آزمون آزمایشی تعداد سوالات کمتر است.
 • آزمون اصلی دارای چهار بخش Speaking است که دو بخش Speaking شنیداری و توصیف تصویر گفتاری در آزمون آزمایشی وجود ندارد.
 • امتیاز آزمون آزمایشی دولینگو بین 85 تا 110 است، اما امتیاز آزمون اصلی یک عدد مضرب 5 بین 10 تا 160 می باشد و در آزمون اصلی چهار ریز نمره نیز ارائه می شود.
 • در آزمون آزمایشی بخش های writing و speaking تصحیح نمی‌ شود و امتیازی برای آن در نظر گرفته نشده است.

تفاوت آزمون زبان دولینگو با آزمون تافل و آیلتس

 • ساختار و سوالات آزمون دولینگو آسان تر از آزمون های تافل و آیلتس است.
 • مدت زمان آزمون زبان دولینگو از آزمون تافل و آیلتس کمتر و حدود 1 ساعت است.
 • هزینه ی ثبت نام و شرکت در آزمون دولینگو نسبت به آزمون های تافل و آیلتس مبلغ بسیار کمتری است.
 • آزمون دولینگو در تمام ساعات شبانه روز و همه ی روزهای سال برگزار می شود، اما آزمون تافل و آیلتس هر 10 روز یک بار برگزار می شود.
 • نتیجه ی آزمون دولینگو دو روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود، اما اعلام نتایج آزمون های تافل و آیلتس 10 تا 13 روز است.
 • متقاضی می تواند کارنامه ی آزمون دولینگو را به صورت رایگان به هر تعدادی به دانشگاه های مختلف ارسال کند، اما کارنامه ی آزمون تافل را فقط 4 مرتبه و آزمون آیلتس را 5 مرتبه می تواند به دانشگاه ها ارسال کند و برای درخواست بیشتر باید هزینه ی آن را پرداخت کند.
 • آزمون دولینگو به صورت کاملا آنلاین برگزار می شود و داوطلبان می توانند در هر مکانی در این آزمون شرکت کنند، اما آزمون های تافل و آیلتس به صورت حضوری برگزار می شوند.

بیشتر بدانید: آزمون آیلتس لایف اسکیلز چیست؟

اگر تصمیم داری برای مهاجرت در یک آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، اما اطلاعاتی در این زمینه نداری و نمی دونی باید از کجا شروع کنی، برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان معتبر با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر، چرا که تجربه ی زیادی در این زمینه دارند و بهتر از هر کسی می تونن راهنماییت کنن.

ووچـر آزمون دولینگو مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر آزمون دولینگو، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون دولینگو  از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

آزمون زبان دولینگو یک آزمون بین ‌المللی و معتبر زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین و برای سنجش مهارت زبانی داوطلبان در چهار بخش خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن، برگزار می شود.

* سوالات آزمون آزمایشی منطبق با سوالات آزمون اصلی است.

* داوطلب با شرکت در آزمون آزمایشی با ساختار و شرایط آزمون اصلی و نحوه ی نمره دهی نیز آشنا خواهد شد.

* تصحیح آزمون آزمایشی توسط یکی از باتجربه ترین استادان دولینگو انجام می شود و نقاط قوت و ضعف داوطلب را مشخص کرده تا بتواند با تمرکز بر نقاط ضعف خود نتیجه بالاتری در آزمون اصلی کسب کند.

* مشاوره و پشتیبانی داوطلبان به صورت آنلاین

* تمام سوالات آزمون آزمایشی دولینگو به صورت اختصاصی توسط کارشناس بررسی می شود و نتایج آن در پنل کاربری داوطلب قرار می گیرد.

* داوطلبان می توانند به صورت مستقیم و رایگان با استاد دولینگو ارتباط برقرار کنند.

* داوطلبان می توانند بعد از شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو از منوی کاربری، درخواست دانلود سوالات آزمون را بدهند و سوالات آزمون به صورت رایگان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

آزمون آزمایشی دولینگو کاملا رایگان برگزار می شود و داوطلبان فقط هزینه ی کمی برای تصحیح سوالات و مشاوره در خصوص اشکالات داوطلب پرداخت می کنند، البته آزمون اصلی دولینگو نیز نسبت به سایر آزمون های زبان مانند تافل و آیلتس هزینه ی بسیار کمتری دارد و به دلیل صرفه ی اقتصادی از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر آزمون ها برخوردار است.

آزمون آزمایشی دولینگو بر خلاف آزمون اصلی تطبیقی نیست. در آزمون اصلی سوالات مطرح شده در بخش های بعدی به پاسخ های داوطلب در بخش های قبلی بستگی دارد و هر چه داوطلب سوالات را بهتر جواب بدهد، سوالات بخش های بعدی سخت تر خواهد شد.

 

امتیاز آزمون آزمایشی دولینگو بین 85 تا 110 است، اما امتیاز آزمون اصلی یک عدد مضرب 5 بین 10 تا 160 می باشد و در آزمون اصلی چهار ریز نمره نیز ارائه می شود.

5/5 - (7 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×