LOGO -HOO

فهرست مطالب

ویزای شینگن چیست؟

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

مهاجرت با ویزای شینگن چگونه است؟

ویزای شینگن مخصوص منطقه ‌ای در حوزه ی اروپا است که شامل ۲۶ کشور می ‌باشد. افرادی که قصد ورود به هر یک از کشورهای حوزه ی شینگن را دارند، باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایند. دارندگان ویزای شینگن می ‌توانند به ۲۶ کشور عضو وارد شده و برای مدت معینی در هر یک از این کشورها اقامت نمایند.

ویزای شینگن دارای انواع مختلفی است که با توجه به اهداف متقاضی برای مهاجرت متفاوت خواهد بود، مانند، ویزای کاری شینگن، ویزای توریستی شینگن، ویزای تحصیلی شینگن، ویزای تجاری شینگن و غیره.

کشورهای عضو شینگن

26 کشور اروپایی در منطقه ی شینگن قرار دارند، که عبارتند از:

ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، فرانسه، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌اشتاین می ‌باشد.

همچنین کشورهای کراواسی، واتیکان، قبرس، بلغارستان، رومانی، سن مارینو و موناکو عضور شینگن نیستند، اما از قوانین ویزای شینگن پیروی می‌ کنند و دارندگان ویزای شینگن می توانند به خاک کشورهای فوق نیز وارد شوند.

اگر تصمیم داری به یکی از کشورهای حوزه شینگن مهاجرت کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

اعتبار ویزای شینگن چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای شینگن با توجه به اهداف متقاضی، متفاوت خواهد بود. با توجه به هدفی که متقاضی از سفر به کشور مقصد دارد، مانند تحصیل ،کار، سرمایه گذاری، گردشگری و غیره نوع و مدت زمان ویزای شینگن تعیین خواهد شد.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت موفق به کشورهای حوزه شینگن را تجربه کن.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن براساس اهداف متقاضی برای ورود و اقامت در کشورهای عضو، انواع مختلفی دارد و مدت اعتبار ویزای شینگن نیز به نوع ویزا بستگی دارد.

ویزای شینگن به سه دسته تقسیم می‌ شود:

1- ویزای اتحادیه شینگن

2- ویزای اعتبار محدود منطقه ‌ای شینگن

3- ویزای ملی شینگن

ویزای اتحادیه شینگن

ویزای اتحادیه شینگن (USV) یا همان ویزای گردشگری اروپا به دارندگان آن اجازه می دهد هر 6 ماه یک بار حداکثر 90 روز به کشورهای عضو سفر کند و تا پایان مدت اعتبار ویزا در کشور مقصد اقامت نماید.

ویزای اتحادیه شینگن نیز به سه دسته تقسیم می ‌شود:

1- ویزای نوع A

2- ویزای نوع B

3- ویزای نوع C

ویزای اتحادیه شینگن نوع A

ویزای اتحادیه شینگن نوع A تنها مخصوص توقف در فرودگاه‌ های منطقه شینگن است و متقاضی با داشتن این ویزا نمی ‌تواند از محدوده ی فرودگاه خارج شود. ویزای شینگن نوع A یک نوع ویزای ترانزیت فرودگاهی است که دارنده ی آن تنها می تواند در یکی از فرودگاه ‌های کشورهای عضو شینگن پرواز خود را تعویض کند.

ویزای اتحادیه شینگن نوع B

ویزای اتحادیه شینگن نوع B یک نوع ویزای ترانزیتی و در زمینه ی حمل و نقل است که به پاسپورت متقاضی الصاق می شود. دارندگان ویزای شینگن نوع B به مدت پنج روز فرصت دارند تا از خاک کشورهای عضو شینگن عبور کنند.

 

ویزای اتحادیه شینگن نوع C

ویزای اتحادیه شینگن نوع C یک نوع ویزای کوتاه مدت است که دارندگان آن می توانند بدون محدودیت حداکثر 90 روز هر 6 ماه یک بار در یکی از کشورهای عضو اقامت نمایند.

ویزای نوع C نیز به سه دسته تقسیم می ‌شود، که شامل:

ویزای نوع D یا ویزای ملی شینگن

 ویزای نوعD  برای افرادی صادر می شود که با هدف تحصیل، کار و یا اقامت دائم در یکی از کشورهای عضو شینگن اقامت دارند. این ویزا برای افرادی صادر می ‌شود که قصد دارند در کشور مقصد اقامت بلند مدت داشته باشند

1- ویزای نوع D شینگن سینگل یا ویزای یک بار ورود

این ویزا برای افرادی صادر می شود که با اهداف درمانی به منطقه ی شینگن وارد می شوند و متقاضی پس از طی دوره ی درمان و بهبودی کشور مقصد را ترک می کند و به کشور خود باز می گردد.

بهتره برای اخذ ویزای شینگن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و راهنمایی های لازم در این زمینه را دریافت کنی، تا بتونی در کوتاه ترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزای شینگن بشی.

2- ویزای نوع D شینگن مولتیپل یا ویزای چند بار ورود

دارندگان این نوع ویزا می توانند، به دفعات مختلف به کشورهای حوزه ی شینگن وارد و خارج شوند. ویزای چند بار ورود شینگن برای افراد زیر صادر می شود:

1- دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های کشورهای عضو شینگن را داشته باشند. برای این افراد ویزای شینگن با اعتبار یک ‌ساله با قابلیت تمدید صادر می ‌شود.

2- دانشجویان خارجی که به منظور انجام پروژه‌ های تحقیقاتی قصد اقامت در یکی از کشورهای عضو را داشته باشند.

3- افرادی که فعالیت ‌های علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی معتبر انجام می ‌دهند.

4- افرادی که دارای حرفه ی تخصصی خاصی باشند.

5- مواردی اضطراری ‌مانند شرایط حاد پزشکی که موجب شود، متقاضی قادر به ترک منطقه ی شینگن نباشد.

مدارک اخذ ویزای شینگن

کلیه مدارک اخذ ویزای شینگن باید ترجمه شده و دارای مهر دادگستری باشد.

مدارک اخذ ویزای شینگن عبارتند از:

* تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن

* ترجمه‌ شناسنامه با کپی از تمام صفحات

* اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماهه، به همراه کپی از پنج صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر ویزا خورده است.

* عکس تمام رنگی با زمینه سفید در اندازه ی 4 × 6 (عکس باید جدید باشد.)

* واچر هتل یا تأییدیه رزرو اتاق (در صورتی که متقاضی دعوت نامه داشته باشد، نیازی به ارائه واچر هتل نمی باشد.)

* رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد

* بیمه مسافرتی که می تواند به صورت بیمه‌ فردی یا جمعی باشد.

* گواهی اشتغال به کار

* مدارک اثبات تمکن مالی

* در صورت داشتن بیمه کاری، سوابق سه ماه آخر قبل از درخواست ویزای شینگن.

* ارائه اصل و ترجمه سند ملکی در صورتی که به نام متقاضی باشد.

* نکته: افراد مهاجر می توانند با اخذ ویزای شینگن برای خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال، ویزای همراه دریافت کنند تا آنها در کشور مقصد اجازه اقامت داشته باشند.

دلایل ریجکت ویزای شینگن

ممکن است درخواست اخذ ویزای شینگن به دلایل مختلفی از سوی سفارت کشور مقصد ریجکت شود، یعنی درخواست متقاضی برای اخذ ویزای شینگن از سوی سفارت کشور مقصد پذیرفته نشده و رد شود. برخی دلایل ریجکت ویزای شینگن عبارتند از:

* ارائه مدارک جعلی توسط متقاضی

* ارائه پاسپورت و یا مدارک شناسایی نامعتبر یا مخدوش

* ارائه اطلاعات کذب و خلاف واقع از سوی متقاضی

* عدم اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها

* نداشتن بیمه ‌نامه معتبر

براساس توافق ‌نامه شینگن در صورت ریجکت ویزای شینگن، متقاضی می تواند دو روز پس از دریافت نامه ی ریجکتی با ارائه مدارک به ریجکت ویزا اعتراض نماید.

اگر در مورد اخذ ویزای شینگن ایتالیا نمی دونی کلیک کن.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

باتوجه به گستردگی ارتباطات بین المللی در حوزه کاری و سرمایه گذاری بسیاری برآنند تا با حفظ سرمایه خود به رشد و ارتقای آن نیز دست یابند و این مهم امکانپذیر نیست تا افراد با متخصصان این حوزه که تحصیلات و تجربه بین المللی دارند مشاوره دریافت کنند ، تیم مهاجرتی هومان ویزا با ارائه خدمات مهاجرتی گسترده در این حوزه و سالها تجربه موفق توانسته کسب و کارهای زیادی را در عرصه بین المللی راه اندازی نماید.

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

ویزای شینگن مخصوص منطقه ‌ای در حوزه ی اروپا است که شامل ۲۶ کشور می ‌باشد. افرادی که قصد ورود به هر یک از کشورهای حوزه ی شینگن را دارند، باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایند

 ویزای کاری شینگن، ویزای تحصیلی شینگن، ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری شینگن و غیره.

ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، فرانسه، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌اشتاین می ‌باشد.

مدت اعتبار ویزای شینگن با توجه به اهداف متقاضی، متفاوت خواهد بود

امتیاز دهید!
شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×