فهرست مطالب

آزمون LSAT تضمینی

 آزمون LSAT تضمینی با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا کانادا را دارند و می خواهند در دانشگاه های معتبر این کشور در رشته حقوق تحصیل کنند، باید برای پذیرش رشته حقوق ابتدا در آزمون LSAT شرکت کنند. داوطلبان 210 دقیقه فرصت دارند تا به ۱۴۸ تا ۱۶۸ سوال در 6 بخش این آزمون پاسخ دهند.

آزمون LSAT برای اپلای رشته ی حقوق

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا کانادا را دارند و می خواهند در دانشگاه های معتبر این کشور در رشته حقوق تحصیل کنند، باید برای پذیرش رشته حقوق ابتدا در آزمون LSAT شرکت کنند.

آزمون LSAT یا (Law School Admission Test)، یک آزمون استاندار برای پذیرش دانشجو در رشته ی حقوق در کانادا و آمریکا است و دانشجویان خارجی برای اپلای رشته حقوق در آمریکا و کانادا باید ابتدا در این آزمون شرکت کرده و موفق به کسب نمره ی قبولی شوند تا در صورت دارا بودن سایر شرایط از دانشگاه مقصد، پذیرش تحصیلی دریافت کنند و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست دهند. این آزمون مهارت های داوطلبان را در قدرت تصمیم‌ گیری منطقی و تجزیه و تحلیل ‌ارزیابی می کند.

برای آمادگی در آزمون LSAT می تونی با کارشناس شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری.

ساختار آزمون LSAT

سوالات آزمون LSAT براي سنجش مهارت های مورد نیاز برای تحصیل در دانشكده های حقوق طراحي شده است و داوطلبان 210 دقیقه فرصت دارند تا به ۱۴۸ تا ۱۶۸ سوال در 6 بخش این آزمون پاسخ دهند.

مانند ساختار آزمون تافل تمام آزمون های زبان بین المللی از ساختار ویژه ای تشکیل شده اند. آزمون LSAT نیز از 6 بخش تشکیل شده است که 4 بخش آن دارای امتیاز است و یک بخش Experimental (تجربی) در بین سایر سوالات وجود دارد که قابل ‌تشخیص از سوالات دیگر نیست و بخش ششم نگارش مقاله (بخش نوشتاری) است که به صورت جداگانه و با دریافت هزینه، روی دستگاه هوشمند (لپ تاپ یا تبلت) نصب و داوطلبان به آن پاسخ می دهند و این بخش فاقد نمره است و فقط معیاری برای پذیرش داوطلب از سوی دانشگاه مقصد خواهد بود.

6 بخش آزمون LSAT به شرح زیر می باشد:

1و2- استدلال منطقی 1 و 2 (Logical Reasoning)

3- استدلال تحلیلی (Analytical Reasoning)

4- درک مطلب (Reading Comprehension)

5- بخش آزمایشی یا تجربی (Experimental)

6- بخش نگارش مقاله یا نوشتاری (Writing Sample)

آزمون آیلتس تضمینی

بخش استدلال منطقی آزمون LSAT

استدلال منطقی 1 و 2 که هر کدام دارای 24 تا 26 سوال است و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات این بخش 35 دقیقه فرصت دارند.

در این بخش قدرت تحلیل مباحثات فرد را برای تصمیم‌ گیری مورد ارزیابی قرار می دهند. هر سوال با یک مباحثه شروع می ‌شود و داوطلب باید فرضیات، نتیجه‌ گیری ‌های دیگر خطاها یا موارد از دست ‌رفته ی منطقی را شناسایی کرده و مباحثی را انتخاب کند که موجب تقویت یا تضعیف بحث خواهد شد.

علاوه بر آزمون LSAT تضمینی که توسط تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا برگزار می شود متقاضیان اپلای تحصیلی آمریکا بدون مدرک GRE نیز می توانند جهت کسب اطلاعات ددلاین و اپلای خود با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشند!

بخش استدلال تحلیلی آزمون LSAT

استدلال تحلیلی شامل 23 تا 24 سوال است و فرصت پاسخگویی نیز 35 دقیقه است. سوالات به صورت مجموعه ‌هایی از متن ‌های جداگانه بیان شده و توانایی داوطلب را برای نتیجه‌ گیری از بین مجموعه ‌ای از اظهارات ارزیابی می کند. همچنین تحلیل تعدادی از احتمالات را که به صورت مجموعه ‌ای از قوانین بیان ‌شده‌ را به چالش می‌ کشد. بهترین راه داشتن یک مشاوره با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا در این زمینه هست.

جهت کسب نمره قبولی در آزمون LSAT تضمینی می توانید با کارشناسان هومان ویزا مشاوره تلفنی، تصویری و حضوری دریافت کنید.

آزمون OET تضمینی

بخش درک مطلب آزمون LSAT

بخش درک مطلب آزمون LSAT شامل 26 تا 28 سوال است و زمان پاسخگویی به سوالات این بخش 35 دقیقه است. بخش درک مطلب حاوی سه متن بلند و یک متن کوتاه است و قدرت استدلال داوطلب، توصیف ساختار و ایده ی اصلی نویسنده را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد. موضوعات متن ‌ها در خصوص حقوق، هنر و مسائل انسانیت، علوم فیزیکی و اجتماعی می باشد.چقدر به زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت مسلط هستی؟ ما گام به گام در تمام مهارت ها بهت کمک می کنیم.

بخش نوشتاری آزمون LSAT

بخش نوشتاری آزمون LSAT جداگانه و در همان روز برگزار می شود و فاقد امتیاز است. در این بخش داوطلبان 35 دقیقه فرصت دارند تا یک مقاله بنویسند. موضوع متنی که باید نوشته شود، یک مسئله با دو معیار برای تصمیم‌ گیری است. داوطلب باید بتواند متنی بنویسد که این مسئله و دو معیار را با یکدیگر مقایسه کرده و علیه یکدیگر به چالش بکشد. تصویر پاسخ به بخش نوشتاری به همراه نتیجه ی آزمون به دانشگاه مقصد ارسال خواهد شد.

محل و تاریخ برگزاری آزمون LSAT

آزمون LSAT هر ساله، 6 مرتبه و در ماه های ژانویه، مارس، ژوئن، جولای، سپتامبر و نوامبر و توسط شورای پذیرش دانشکده حقوق (LSAC) برگزار می شود.

به دلیل تغییراتی که هر ساله ممکن است در محل و تاریخ برگزاری آزمون LSAT وجود داشته باشد، داوطلبان باید برای اطلاع از تاریخ و محل دقیق برگزاری آزمون به سایت lsac.org مراجعه کنند.

تعداد مراکز برگزاری آزمون متغیر است و داوطلبان باید در هنگام ثبت نام مراکز برگزاری را بررسی کنند. این آزمون هر ساله در بیش از 200 مرکز در کشورهای کانادا، آمریکا ،استرالیا، انگلیس و غیره برگزار می شود، البته این آزمون مانند سایر آزمون های ورودی دانشگاه های خارجی مثل آزمون IMAT ، آزمون UCAT و آزمون GMAT و غیره در ایران برگزار نمی شود.

قوانین شرکت در آزمون LSAT

آزمون LSAT از جمله آزمون هایی است که در سنتر برگزار می شود بنابراین رعایت قوانین محیطی شرکت در آزمون بسیار مهم است
– همراه داشتن اصل پاسپورت و کارت ورود به جلسه الزامی است.
– این آزمون صرفا برای افرادی است که قصد تحصیل در رشتهٔ حقوق در یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید کانادا وآمریکا را دارند.
– متقاضی باید زودتر از ساعت اعلام شده برای شرکت در آزمون حاضر شود زیرا دقایقی قبل از شروع‌ امتحان برگه ها به متقاضی تحویل داده میشود.

– متقاضی اجازه همراه داشتن خودکار، لاک غلط گیر، دیکشنری و گوشی روشن را ندارد.
– اجازه صحبت با سایر شرکت کنندگان نیز وجود ندارد
– جهت خروج از محل امتحان متقاضی باید با مسئول برگزاری هماهنگ نماید.

هزینه آزمون LSAT

شرکت در آزمون LSAT مانند تمام آزمون های زبان مستلزم پرداخت هزینهٔ ثبت‌نام به مبلغ دویست دلار است و سایر هزینه‌های دیگر مانند پرداخت مبلغ ۱۹۵ دلار به CAS جهت ارسال نمرات و گزارش آزمون به دانشگاه انتخابی اجباری است و در صورت تمایل به ارسال نمره به بیش از یک دانشگاه برای هر مورد ۴۵ دلار هزینه باید بپردازید. همچنین متقاضیان می توانند بخش Writing را در خانه و با هزینهٔ نصب نرم‌افزار مربوطه بر روی سیستم خود انجام دهند و هزینهٔ ۱۵ دلار بابت آن برداخت نمایند. چنانچه قصد تغییر مرکز برگزاری آزمون lsat یا جابه جایی تاریخ آن را تا قبل از مهلت نهایی داشته باشید، ۱۲۵ دلار باید هزینه کنید.

دریافت بورسیه تحصیلی با شرکت در آزمون LSAT

در صورتی که داوطلبان در آزمون LSAT شرکت کنند و نمره ی بالا (نزدیک به حداکثر) را کسب کنند، امکان دریافت فاند (بورسیه) و کمک هزینه ی تحصیلی از سوی دانشگاه مقصد برای آنها بیشتر خواهد شد. همچنین در صورت کسب نمره ی بالا، یافتن موقعیت های شغلی مناسب با درآمد بیشتر برای داوطلب راحت تر خواهد بود. درباره دریافت بورسیه تحصیلی حقوق هر سوالی داری میتونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری.

نمره دهی به آزمون LSAT چگونه است؟

نمره ی آزمون LSAT بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ است و هر چه نمره ی داوطلب بالاتر باشد، شانس بیشتری برای اپلای رشته ی حقوق خواهد داشت. امتیازبندی بخش های آزمون به صورت زیر می باشد:

* نمره ی بخش استدلال منطقی (LR) در مجموع 50 درصد امتیاز کلی آزمون را شامل می شود.

* نمره ی بخش استدلال تحلیلی 23 درصد از امتیاز کل آزمون است.

* نمره ی بخش درک مطلب 27 درصد از امتیاز کل آزمون است.

* بخش نوشتاری آزمون فاقد امتیاز است.

همان طور که گفته شد هر چه داوطلب بتواند در این بخش ها امتیاز بالاتری کسب کند، امکان قبول شدن درخواست پذیرش تحصیلی او در رشته ی حقوق از سوی دانشگاه مقصد و یا دریافت بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی بیشتر خواهد شد.

اعتبار آزمون LSAT چقدر است؟

مدت اعتبار آزمون LSAT مانند سایر آزمون های ورودی دانشگاه ها برای اپلای تحصیلی از جمله آزمون UCAT و آزمون GMAT و آزمون SAT، آزمون IMAT، آزمون ACT ، تافل، دولینگو و آزمون ناتی و غیره، دارای اعتبار محدود است و به مدت ۵ سال برای دانشگاه ها و مراکز آموزشی و غیره معتبر خواهد بود و پس از 5 سال اعتبار آن منقضی شده و در صورت نیاز متقاضی باید دوباره در آزمون شرکت کند.

دلایل اعتبار کوتاه مدت آزمون ها به دلیل تغییر شرایط و معیارها برای اپلای تحصیلی و همچنین تغییر سوالات که ممکن است هر ساله انجام شود و آمادگی ذهنی و سطح معلومات متقاضی تحصیل در رشته ی حقوق می باشد، از این رو پس از گذشت 5 سال از شرکت در آزمون، متقاضی باید دوباره در آزمون شرکت کند تا آمادگی او برای تحصیل در رشته ی حقوق مجددا مورد ارزیابی قرار بگیرد.

نحوه ثبت نام در آزمون LSAT

ثبت نام آزمون LSAT فقط به صورت آنلاین انجام می شود و داوطلبان باید برای ثبت نام به وب ‌سایت www.lsac.org مراجعه کنند و در قسمت Prospective Students  گزینه ی The LSAT را انتخاب کند. در این صفحه کلیه اطلاعات برگزاری آزمون مانند تاریخ و محل های برگزاری مشخص شده است. در مرحله ی بعد داوطلب باید وارد قسمتThe LSAT Date and Deadline  شده و یک پروفایل ایجاد کند. در بخش اطلاعات کاربری، داوطلب باید آخرین مدرک تحصیلی، زمان دانش آموختگی و دانشگاه محل تحصیل را به طور دقیق وارد نماید. برای ثبت نام در آزمون LAST داشتن شماره ی پاسپورت معتبر الزامی است. بعد از ثبت نام، یک نام کاربری و رمز عبور برای داوطلب ارسال می شود تا بتواند از خدمات بعدی وب ‌سایت استفاده نماید.

* نکته: برای ثبت نام در آزمون LSAT ارائه ی مدرک آزمون زبان انگلیسی الزامی نیست، اما داوطلبان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند، در غیر این صورت نمی توانند به سوالات آزمون پاسخ دهند.

زمان اعلام نتایج آزمون LSAT

زمان اعلام نتایج آزمون LSAT پس از برگزاری آزمون ، در اکانت کاربری خود که ایمیلی معتبر تعریف کرده اید با گذشت تقریبا ۳ هفته بعد، نتایج آزمون ارسال خواهدشد. در سالهای قبل اعلام نتایج LSAT حدود 40 روز زمان می برد تا متقاضی آن را دریافت نماید. اما اکنون می تواند پس از سه هفته از طریق ایمیل کاربری خود فایل کارنامه را دریافت نماید و در صورت نیاز به نمره خود در وقت مقرر اعتراض نماید.

تعداد دفعات مجاز برای شرکت در آزمون LSAT

جهت شرکت در آزمون lsat هر متقاضی تنها می تواند باتوجه به جدول خاصی مجدد در این آزمون شرکت نماید:

  • متقاضی جهت شرکت در آزمون LSAT برای سه بار در یک سال تحصیلی می تواند اقدام نماید
  • متقاضی می تواند طی بازه زمانی پنج ساله به تعداد پنج بار در آزمون شرکت کند.
  • یک متقاضی به صورت کلی اجازه دارد جمعا هفت بار در آزمون LSAT شرکت نماید.

امکان اعتراض به نمره آزمون LSAT

یکی از مزایای آزمون LSAT وجود شرایط اعتراض به نمره آن است و پس از بررسی توسط مرکز احتمال تغییر نمره وجود دارد. متقاضی اعتراض باید حداکثر پس از مدت ۴۰ روز از دریافت نمرات خود، همراه یک کپی از نمرهٔ آزمون، علت درخواست تجدیدنظر در نمره، نام و شماره‌ حساب کاربری و تاریخ برگزاری آزمون، نام و شماره مرکز آزمون را درج کرده و به آدرس پستی مربوطه ارسال نماید. هزینهٔ بازبینی نمره LSAT  ۹۵ دلار است که با احتساب مالیات باید ۱۰۰ دلار پرداخت شود.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

این آزمون یک آزمون استاندار برای پذیرش دانشجو در رشته ی حقوق در کانادا و آمریکا است 

آزمون LSAT هر ساله، 6 مرتبه و در ماه های ژانویه، مارس، ژوئن، جولای، سپتامبر و نوامبر و توسط شورای پذیرش دانشکده حقوق (LSAC) برگزار می شود.

در صورتی که داوطلبان در آزمون LSAT شرکت کنند و نمره ی بالا (نزدیک به حداکثر) را کسب کنند، امکان دریافت فاند (بورسیه) و کمک هزینه ی تحصیلی از سوی دانشگاه مقصد برای آنها بیشتر خواهد شد. همچنین در صورت کسب نمره ی بالا، یافتن موقعیت های شغلی مناسب با درآمد بیشتر برای داوطلب راحت تر خواهد بود.

به مدت ۵ سال برای دانشگاه ها و مراکز آموزشی و غیره معتبر خواهد بود

5/5 - (18 امتیاز)

3 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، بهترین گرایش رشته حقوق برای مهاجرت شامل حقوق بین الملل، حقوق اقتصادی، حقوق جزا، حقوق جرم شناسیف حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق محیط زیست می باشد.

    2. بهترین گرایش رشته حقوق برای مهاجرت شامل حقوق بین الملل، حقوق اقتصادی، حقوق جزا، حقوق جرم شناسی، حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق محیط زیست می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×