فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون UCAT فعالیت ندارد.

آزمون UCAT

آزمون UCAT (استعداد بالینی دانشگاهی) برای پذیرش در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌ های استرالیا، نیوزیلند و انگلیس برگزار می‌ شود.

آزمون UCAT برای اپلای تحصیلی رشته پزشکی

آزمون UCAT (استعداد بالینی دانشگاهی) برای پذیرش در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌ های استرالیا، نیوزیلند و انگلیس برگزار می‌ شود.

برای پذیرش دانشگاه‌ ها در رشته‌ های پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته‌ های مرتبط با حوزه‌ ی سلامت سه معیار وجود دارد که شامل، آزمون UCAT، عملکرد در امتحانات و مصاحبه‌ های دانشگاهی است.

هر چه نمره‌ ی متقاضی در آزمون UCAT بیشتر باشد، احتمال پذیرش تحصیلی در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌ های معتبر نیوزیلند، استرالیا و انگلیس بیشتر خواهد شد.

برای مهاجرت تحصیلی به اروپا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت کن.

آزمون UCAT مانند آزمون LSAT برای اپلای رشته حقوق در آمریکا و آزمون SAT برای اپلای دانشگاه های برخی کشورها مانند ترکیه و آزمون IMAT برای اپلای رشته پزشکی در ایتالیا و آزمون GMAT برای اپلای رشته مدیریت در آمریکا و آزمون یوس ترکیه و  آزمون GRE برای اپلای مقطع کارشناسی ارشد، یک آزمون ورودی دانشگاه های معتبر برای اپلای تحصیلی و اخذ پذیرش است.

آزمون UCAT یک آزمون ۲ ساعته و رایانه‌ ای است که اکنون در 130 کشور جهان و به زبان انگلیسی برگزار می شود و با هدف ارزیابی توانایی و رفتار حرفه‌ ای نسبت به دانش پزشکی طراحی شده است. شرکت در این آزمون برای تمامی متقاضیان با هر هدف تحصیلی که مدرک دیپلم داشته باشند، امکان پذیر است.

برای شرکت در این آزمون محدودیت سنی وجود ندارد و مدت اعتبار آن نیز یک سال است.

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای نیوزیلند، استرالیا و انگلیس را دارند، برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی، براساس نمره‌ ی آزمون UCAT به همراه رزومه‌ ی تحصیلی و معدل GPA مقطع دبیرستان و عملکرد متقاضی در مصاحبه، برای درخواست پذیرش تصمیم‌ گیری می‌ شود.

ساختار آزمون UCAT

آزمون UCAT شامل 233 سوال در بخش های مختلف است. بخش های مختلف آزمون عبارتند از:

بخش استدلال کلامی

بخش استدلال کلامی شامل ۴۴ سوال است و داوطبان باید در ۲۲ دقیقه به سوالات پاسخ بدهند. این بخش توانایی داوطلبان را در خواندن و در نظر گرفتن اطلاعاتی که در متن های مختلف ارائه شده است را ارزیابی می کند. بعضی سوالات، منطق بحرانی هستند و داوطلبان باید متن را با دقت بخوانند و استدلال و نتیجه‌ گیری صحیحی را انجام دهند.

بخش استدلال کمی یا عددی

بخش استدلال کمی آزمون شامل ۳۶ سوال است و در 25 دقیقه انجام می شود. این بخش، توانایی‌ های ریاضی داوطلبان را با استفاده از تکنیک‌های مختلف برای حل مسئله از طریق نمودار، جدول و سایر مجموعه اطلاعات عددی ارزیابی می‌ کند. بعضی سوالات دارای ۴ بخش جداگانه‌ ی مرتبط با هم است. سوالات این بخش ۵ گزینه‌ ای است و داوطلب باید گزینه ی صحیح را انتخاب کند.

آزمون OET تضمینی

بخش استدلال انتزاعی

بخش استدلال انتزاعی شامل ۵۵ سوال است و داوطلبان برای پاسخگویی ۱۳ دقیقه فرصت دارند. سوالات این بخش ۴ نوع هستند، که شامل:

* نوع اول: دارای دو مجموعه A و B از اشکال مختلف است و داوطلب باید تعیین کند شکل داده شده در سوال مرتبط با کدام مجموعه است و یا هیچ ارتباطی با آن دو ندارد.

* نوع دوم: در نوع دوم سوالات، مجموعه‌ ای از اشکال به داوطلب داده می‌شود و باید شکل بعدی مجموعه را از بین گزینه‌ ها انتخاب کند.

* نوع سوم: دارای عبارتی متشکل از شکل‌های مختلف است و داوطلب باید مشخص کند کدام شکل از گزینه‌ها، عبارت سوال را تکمیل می‌کند.

* نوع چهارم: در این بخش نیز دو مجموعه A و B از اشکال مختلف به داوطلب داده می‌ شود که باید مشخص کند کدام به مجموعه‌ ی A و کدام به مجموعه ی B تعلق دارد.

بخش تصمیم‌ گیری

بخش تصمیم‌ گیری آزمون حاوی ۲۹ سوال است و برای پاسخگویی به سوالات به داوطلبان ۳۲ دقیقه فرصت داده می‌ شود. این بخش برای ارزیابی توانایی افراد در رمزگشایی اطلاعات رمزگذاری شده طراحی شده است.

بخش قضاوت موقعیتی

بخش قضاوت موقعیتی آزمون UCAT شامل ۶۹ سوال با ۲۱ سناریو است و داوطلبان باید در مدت ۲۷ دقیقه به سوالات پاسخ دهند. این بخش براساس شرایط، توانایی داوطلبان را در ارزیابی و درک سناریوهای کار واقع گرایانه ارزیابی می‌ کند. پس از خواندن توضیحات سناریو، داوطلب باید عوامل مهم را تعیین و بر‌اساس آن عمل نماید.

نمره‌ دهی به آزمون UCAT چگونه است؟

نمره‌ ی کلی آزمون UCAT ۳۶۰۰ است و هر بخش بین ۳۰۰ تا ۹۰۰ نمره دارد و نمره ‌ی بالای ۷۰۰ برای هر بخش مناسب است. بخش پنجم نمره‌ ای بین ۱ تا ۴ دارد. برای این بخش اگر داوطلب جوابی که به سوال داده است صحیح باشد، نمره‌‌ ی کامل و در صورتی که به جواب صحیح نزدیک باشد، نصف نمره‌‌ ی کامل را کسب می‌ کند و این نمره توسط هر دانشگاه‌ جداگانه ارزیابی خواهدشد.

بخش‌ های ۱ تا ۴ آزمون از اهمیت یکسانی برخوردارند، اما بخش پنجم مهمتر از سایر بخش‌ ها است که توسط دانشگاه مقصد براساس عملکرد داوطلب در سال آخر دبیرستان و نمره‌ ی مصاحبه، مشخص می‌ کنند که داوطلب پذیرش می‌ شود یا خیر. سوالات این بخش نقش مهمی در پذیرش داوطلبان در دانشگاه مقصد دارد.

اعلام نتایج آزمون UCAT

نتایج آزمون UCAT بلافاصله پس از پایان آزمون منتشر می‌ شود و داوطلبان می‌ توانند نمره ی آزمون را در اکانت شخصی خود در سایت آزمون مشاهده کنند و براساس نمره‌ ای که در آزمون کسب کرده‌ اند، نسبت به ثبت‌نام در دانشگاه مقصد اقدام کنند.

همچنین امکان اعتراض به نتایج آزمون وجود دارد و داوطلبان می توانند در همان روز به سایت برگزار کننده‌ آزمون مراجعه کرده و فرم اعتراض را تکمیل و ارسال نمایند.

برای پذیرش کدام دانشگاه‌ ها باید در آزمون UCAT شرکت کرد؟

همان طور که گفته شد شرکت در آزمون UCAT برای پذیرش دانشجو در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌ های کشورهای نیوزیلند، استرالیا و انگلیس الزامی است.

شرکت در آزمون UCAT برای پذیرش دانشگاه های زیر الزامی است:

لیست دانشگاه‌ های انگلیس

دانشگاه ابردین (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه آنگلیا راسکین (داروسازی)

دانشگاه استون (داروسازی)

دانشگاه بیرمنگام (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه بریستول (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه کاردیف (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه داندی (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه آنجلیای شرقی (داروسازی، پزشکی)

دانشگاه اج هیل (داروسازی، پزشکی)

دانشگاه ادینبورگ (داروسازی)

دانشگاه اکستر (داروسازی)

دانشگاه گلاسگ (داروسازی، دندانپزشکی)

دانشکده پزشکی هال یورک (داروسازی، پزشکی)

دانشگاه كیل (پزشکی)

دانشکده پزشکی کنت و مدوی (داروسازی)

کالج کینگ لندن (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه لستر (داروسازی، پزشکی)

دانشگاه لیورپول (دندانپزشکی)

دانشگاه منچستر (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه نیوکاسل (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه ناتینگهام (داروسازی، پزشکی)

دانشگاه پلیموث (دندانپزشکی)

دانشگاه کوئین ماری لندن (داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه کوئین بلفاست (دندانپزشکی)

دانشگاه شفیلد (پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه ساوتهمپتون (پزشکی)

دانشگاه سنت اندروز (دندانپزشکی)

سنت جورجز، دانشگاه لندن (داروسازی)

دانشگاه ساندرلند (داروسازی)

دانشگاه وارویک (پزشکی)

لیست دانشگاه‌ های نیوزیلند

دانشگاه اوکلند (پزشکی)

دانشگاه اوتاگو (پزشکی، جراحی دندان)

لیست دانشگاه‌ های استرالیا

دانشگاه موناش (پزشکی)

دانشگاه آدلاید (پزشکی، جراحی دندان)

دانشگاه نیوکاسل / دانشگاه نیوانگلند (پزشکی)

دانشگاه نیو ساوت ولز (پزشکی)

دانشگاه وسترن سیدنی (پزشکی)

دانشگاه کوئینزلند (پزشکی، علوم دندانپزشکی)

دانشگاه گریفیت (دندانپزشکی)

دانشگاه تاسمانی (پزشکی)

دانشگاه استرالیای غربی (پزشکی، دندانپزشکی)

دانشگاه کرتین (پزشکی)

دانشگاه چارلز استورت (پزشکی، علوم دندانپزشکی)

دانشگاه فلیندرز (علوم بالینی، پزشکی)

دانشگاه چارلز داروین (علوم بالینی)

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید آزمون ucat داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون ucat از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

اعتبار آزمون UCAT مانند بسیاری از آزمون های دیگر دائمی نیست و دارای اعتبار یک ساله است.

خیر، برای شرکت در آزمون UCAT محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

نتایج آزمون UCAT بلافاصله پس از پایان آزمون منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند نمره ی آزمون را در اکانت شخصی خود در سایت آزمون مشاهده کنند.

بله، امکان اعتراض به نتیجه ی آزمون وجود دارد و داوطلبان می توانند در همان روز به سایت برگزار کننده‌ی آزمون مراجعه کرده و فرم اعتراض را تکمیل و ارسال نمایند.

5/5 - (14 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×