فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون CAE فعالیت ندارد

آزمون CAE چیست؟

آزمون CAE توسط دانشگاه کمبریج انگلستان جهت ارزیابی توانایی‌های اجتماعی، شناختی طراحی شده است. سطح این آزمون براساس مرجع مشترک اروپایی یادگیری زبان سطح پیشرفته‌ی C1 است.

آزمون زبان CAE

آزمون CAE یک آزمون زبان انگلیسی بین‌المللی در سطح پیشرفته است که توسط دانشگاه کمبریج انگلستان برگزار می‌شود. آزمون زبان CAE براساس توانایی‌های اجتماعی، شناختی بررسی می‌شود و مهارت زبانی فرد در موقعیت‌های روزمره را ارزیابی می‌کند. سطح این آزمون براساس مرجع مشترک اروپایی یادگیری زبان سطح پیشرفته‌ی C1 است.

مدرک آزمون زبان CAE دارای اعتبار جهانی بوده و در 6000 موسسه و 20هزار دانشگاه در 130 کشور دنیا مورد قبول می‌باشد. بنابراین متقاضیان می‌توانند مدرک این آزمون را برای اپلای تحصیلی و شغلی و مهاجرت، به دانشگاه، شرکت و محل کار و یا اداره‌ مهاجرت کشورهای مختلف ارائه نمایند.

 آزمون ناتی برای مهاجرت به استرالیا

اگه قصد داری در آزمون CAE شرکت کنی و اطلاعات کافی در مورد شرایط و مدارک لازم نداری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و مشاوره دریافت کنی.

ساختار آزمون CAE

آزمون زبان CAE از چهار قسمت تشکیل شده است و نحوه برگزاری آن هم به صورت کتبی و هم به صورت کامپیوتری بوده و مدت زمان انجام آن چهار ساعت طول می‌کشد. آزمون سی اِی ای در دو روز برگزار می‌شود. بخش‌های نوشتاری، شنیداری و خواندن در یک روز و بخش گفتاری در روز دیگر، قبل و یا بعد از آزمون اصلی، برگزار خواهد شد.

آزمون CAE مانند آزمون تافل و آیلتس چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را که شامل خواندن، نوشتاری، شنیداری و گفتاری است را در مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

بخش READING (خواندن) آزمون CAE

بخش خواندن یا درک مطلب آزمون شامل 8 قسمت است و در مجموع 56 سوال دارد و داوطلبان 90 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند. در متون این بخش 3000 تا 3500 لغت انگلیسی به صورت مقاله وجود دارد که از منابع مختلفی انتخاب شده‌اند. سوالات این بخش از آزمون، توانایی داوطلب را در درک متون مختلف زبان انگلیسی ارزیابی می‌کند. دانش گرامری و لغت داوطلبان برای پاسخ دادن به سوالات این بخش بسیار کاربرد دارد.

بخش WRITING (نوشتاری) آزمون CAE

بخش شنیداری، دومین مرحله‌ی آزمون سی اِی ای است که مدت زمان آن ۹۰ دقیقه است و مهارت نوشتاری داوطلبان را ارزیابی می‌کند. در این بخش، سوالات به شکل‌های مختلفی مطرح می‌شود، که به شرح زیر می‌باشد:

1- از داوطلب خواسته می‌شود یک انشا در قالب‌ مقاله، نامه، ایمیل و غیره بنویسد و تعداد کلمات آن باید 180 تا 220 کلمه باشد.

2- داوطلب باید از بین سه موضوع یکی را انتخاب کرده و درباره آن بنویسد و تعداد کلمات متن باید 220 تا 260 کلمه باشد.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

3- یک موضوع در قالب بروشور به داوطلب داده می‌شود و باید در خصوص آن با 220 تا 260 کلمه توضیح بدهد.

4- یک موضوع در قالب یک تبلیغ در مجله به داوطلب داده می‌شود که باید در مورد آن با 220 تا 260 کلمه توضیح داده شود.

5- یک موضوع در قالب نامه داده می‌شود و داوطلب باید جواب نامه را به همراه پیشنهاداتی با 220 تا 260 کلمه توضیح بدهد.

6- در یک روزنامه در مورد یک موضوع مشکلاتی مطرح می‌شود و داوطلب باید یک نامه به آن روزنامه بنویسد و راه‌حل‌هایی را با 220 تا 260 کلمه توضیح دهد.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

بخش Speaking (گفتاری) آزمون CAE

این بخش از آزمون سی اِی ای دارای 4 قسمت است و انجام آن 15 دقیقه طول می‌کشد.

* بخش اول: در این بخش از داوطلب سوالاتی پرسیده می‌شود که باید در مدت دو دقیقه پاسخ دهد.

* بخش دوم: در این بخش سه تصویر به داوطلب نشان داده می‌شود که باید بدون درنگ در مورد یکی از تصاویر صحبت کند.

* بخش سوم: داوطلب باید در این بخش در مورد یک موضوع با دانشجویی دیگر به مدت دو دقیقه صحبت کند.

* بخش چهارم: داوطلب گفتگویی با فرد دوم پرسشگر به مدت دو دقیقه در خصوص موارد قبلی انجام می‌دهد.

 آزمون آیلتس آکادمیک برای اپلای تحصیلی

بخش LISTENINIG (شنیداری) آزمون CAE

بخش شنیداری آزمون CAE شامل 4 قسمت است که در مجموع شامل 30 سوال است و داوطلب باید در مدت 40 دقیقه به سوالات پاسخ دهد. در این بخش از آزمون سی اِی ای داوطلب باید توانایی‌های شنیداری مانند درک مطلب، انتقال اطلاعات شنیده شده، درک موضوع و نظر و احساسات گوینده را درک کند.

* بخش اول: در این مرحله یک مکالمه‌ی کوتاه پخش می‌شود و داوطلب باید به سوالات چند گزینه‌ای آن پاسخ دهد.

* بخش دوم: در این مرحله یک مکالمه پخش می‌شود و داوطلب باید براساس آن جملات ناقص را کامل کند.

* بخش سوم: یک مکالمه دو نفره پخش می‌شود و داوطلب باید به سوالات چند گزینه‌ای آن پاسخ صحیح داده دهد.

* بخش چهارم: شامل 5 مکالمه است و داوطلب باید هر مکالمه را به سوال مورد نظر مرتبط سازد.

نمره‌دهی آزمون CAE

نمره‌ی این آزمون 160 تا 210 است. نمره‌ ۱۸۰ تا ۱۹۹ سطح C1 و نمره‌ ۲۰۰ تا ۲۱۰ سطح C2 و نمره 160 تا 179 سطح B2 است و برای داوطلبانی که موفق به کسب نمره در سطح C1، C2 و B2 شده‌اند مدرک رسمی صادر می‌شود و داوطلبانی که نمره آنها 142 تا 159 است، تنها نتیجه‌ی آزمون به آنها اعلام می‌شود، اما مدرکی برای آنها صادر نخواهد شد.

نمره‌ی کل آزمون از میانگین نمرات بخش‌های مختلف محاسبه می‌شود و نمره‌ی هر بخش به صورت جداگانه در کارنامه ذکر می‌شود و مدرک رسمی آزمون فقط برای داوطلبانی صادر می‌شود که موفق به اخذ نمره‌ی قابل قبول شده‌اند.

تفاوت  آزمون دولینگو با آیلتس 

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق داشته باشی، باید بدونی میتونی در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، برای کسب اطلاعات در این مورد ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

اعلام نتایج آزمون CAE

نتایج آزمون CAE، چهار تا شش هفته پس از برگزاری آزمون کتبی و دو تا سه هفته پس از برگزاری آزمون کامپیوتری به‌ صورت آنلاین قابل مشاهده است. داوطلبانی که با کسب نمره‌ی قابل قبول موفق به اخذ مدرک رسمی آزمون شده‌اند، می‌توانند سه هفته بعد از اعلام نتایج، مدرک خود را از مرکز برگزاری آزمون دریافت کنند. مدرک CAE دارای اعتبار بین‌المللی بوده و مدرک آن معادل آزمون آیلتس با نمره‌ی 7 تا 8 و آزمون تافل با نمره‌ی 110 تا 120 است.

آیا آزمون CAE در ایران برگزار می‌شود؟

در حال حاضر آزمون CAE در 130 کشور برگزار می‌شود، اما مانند بسیاری از آزمون های زبان بین المللی در ایران برگزار نمی‌شود و افرادی که علاقه‌مند به شرکت در آزمون هستند باید به یکی از کشورهای برگزار کننده آزمون سی اِی ای مانند ارمنستان، ترکیه، عراق، عربستان و غیره سفر کنند و متقاضیان برای شرکت در آزمون CAE باید از طریق سایت دانشگاه کمبریج به صورت اینترنتی ثبت نام نمایند.

اگه تصمیم داری در آزمون CAE شرکت کنی و نمی دونی کدوم کشور برای شرکت در آزمون بهتره با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

اعتبار مدرک آزمون CAE چقدر است؟

بسیاری از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی مانند آزمون OET، آزمون تافل، آزمون آیلتس، آزمون زبان PTE و غیره دارای اعتبار موقتی هستند و پس از پایان مدت اعتبار آن، در صورت نیاز به مدرک آزمون، متقاضی باید مجددا در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی ارائه دهد، اما مدرک آزمون زبان CAE مانند آزمون CPE دارای اعتبار دائمی است و افرادی که در آزمون شرکت کرده و موفق به اخذ نمره‌ی قابل قبول و مدرک آن شده‌اند در صورتی که لازم باشد پس از گذشت سال‌ها از مدرک CAE استفاده کنند، نیازی به شرکت مجدد در آزمون نخواهند داشت.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی به بهترین کشورها برای تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری مهاجرت کنی.

یکی از مسیرهای مهاجرتی به ایتالیا اخذ ویزای همراه تحصیلی است که دانشجویان ابتدا باید در دانشگاه یا موسسه آموزشی ایتالیا پذیرش شوند. جهت کسب اطلاعات دقیق و به روز درباره دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

همچنین متقاضی تحصیل در ایتالیا می تواند با پذیرش در آزمون های زبان جهت اپلای تحصیلی دانشگاه های ایتالیا با اعتبار بالا در کشورهای حوزه شینگن با فرصت های استثنایی از آزمون هایی مانند آزمون آلفا تست ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی نماید.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

اعتبار مدرک آزمون سی اِی ای دائمی بوده و با گذشت زمان اعتبار آن منقضی نمی شود و فقط کافی است متقاضی یک بار مدرک این آزمون را دریافت کند.

خیر، آزمون CAE در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، ارمنستان، عراق و غیره سفر کنند. 

سطح مدرک آزمون  CAE در سطح پیشرفته یا C1 بوده، از این رو دارای اعتبار جهانی است و مورد قبول بسیاری از دانشگاه ها، سازمان ها و مراکز علمی می باشد و اثبات می کند دارنده ی آن از مهارت زبانی بالایی برخوردار بوده و می تواند از  مدرک این آزمون برای اپلای تحصیلی، شغلی و مهاجرت استفاده نماید.

نتایج آزمون ۴ تا ۶ هفته پس از برگزاری آزمون کتبی و ۲ تا ۳ هفته پس از برگزاری آزمون کامپیوتری به‌ صورت آنلاین قابل مشاهده است.

آزمون CAE چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را که شامل خواندن، نوشتاری، شنیداری و گفتاری است را در مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

5/5 - (8 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، آزمون CAE مخفف Certificate Advanced English یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×