فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه آزمون PTE فعالیت ندارد.

آزمون PTE چیست؟

PTE یا پیرسون (Pearson Test of English) یکی از آزمون‌ های بین‌ المللی زبان انگلیسی است که توسط انتشارات پیرسون برگزار می شود و مدرک آن دارای اعتبار جهانی است. شرکت در این آزمون برای دانش آموزان و دانشجویانی مناسب است که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

اهمیت آزمون زبان PTE برای مهاجرت

PTE یا پیرسون (Pearson Test of English) یکی از آزمون‌ های بین‌ المللی زبان انگلیسی است که توسط انتشارات پیرسون برگزار می شود و مدرک آن دارای اعتبار جهانی است. شرکت در این آزمون برای دانش آموزان و دانشجویانی مناسب است که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

* نکته: علی‌ رغم اعتبار مدرک PTE برخی کشورها و یا دانشگاه‌ ها ممکن است آن را نپذیرند، از این رو به داوطلبان شرکت در این آزمون توصیه می شود قبل از شرکت در آزمون از پذیرش مدرک PTE توسط کشور یا دانشگاه مقصد اطمینان حاصل نمایند.

داوطلبان می توانند ابتدا با ورود به صفحه WHO ACCEPTS IT وب سایت رسمی PTE از پذیرش مدرک آزمون از سوی دانشگاه مقصد مطمئن شوند.

اگر تصمیم داری در آزمون PTE برای مهاجرت شرکت کنی و نمی دونی مدارک لازم چیه، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

انواع آزمون PTE

آزمون PTE در دو ماژول General وAcademic  برگزار می ‌شود. آزمون جنرال و آکادمیک هر دو توسط موسسه پیرسون برگزار می شوند، اما با هم تفاوت‌هایی دارند، که عبارتند از:

* نمرات آزمون PTE Academic از 10 تا 90 و آزمون PTE General از 1 تا 5 متغیر است.

* چنانچه داوطلبان برای ادامه تحصیل به مدرک آزمون PTE نیاز داشته باشند، باید در آزمون آکادمیک شرکت کنند؛ اما اگر متقاضی مهاجرت باشند، باید در دوره جنرال شرکت کنند.

آزمون آیلتس تضمینی

* مدرک آزمون PTE Academic دارای اعتبار دو ساله است و پس از آن اعتبار این مدرک منقضی می شود، اما مدرک PTE General  مانند آزمون FCE دارای اعتبار دائمی می باشد.

* آزمون PTE Academic  دارای 4 بخش مهارت زبانی می باشد، که شاملListening / Reading Writing / Speaking  می باشد، اما آزمونPTE General  دارای دو بخش کتبی و شفاهی است و به طور کلی شامل 6 قسمت می باشد که بخش کتبی شامل مهارت های Listening ،Reading  و مهارت Writing است.

* زمان برگزاری آزمون پی تی ای جنرال سه بار در سال است و در ماه های می، دسامبر و ژوئن برگزار می شود، ولی زمان برگزاری آزمون پی تی ای آکادمیک 360 روز در طی سال توسط 200 مرکز مختلف می‌باشد.

اگر سوالی درباره ووچر (Voucher) و خرید اکانت برای آزمون pte مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

آزمون PTE دو نوع داره اگر نمی دونی برای مهاجرت در کدوم آزمون باید شرکت کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا راهنماییت کنن.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

اعتبار مدرک PTE چقدر است؟

مدرک آزمون PTE Academic مانند آزمون تافل و آیلتس دارای اعتبار دو ساله است و پس از آن اعتبار این مدرک منقضی می شود، اما مدرک PTE General تاریخ ندارد و مانند آزمون CPE دارای اعتبار دائمی است.

با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی یک مهاجرت موفق را تجربه کنی.

ساختار آزمون PTE

آزمون PTE مانند آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان معتبر، سطح زبان انگلیسی داوطلبان را در خصوص چهار مهارت ارزیابی می کند که شامل موارد زیر است:

1- Speaking (گفتاری)

2- Listening (شنیداری)

3- Reading (خواندن)

4- Writing (نوشتاری)

بخش Speaking (گفتاری) آزمون PTE

بخش Speaking آزمون PTE از چند قسمت تشکیل شده است، که عبارتند از:

1- داوطلب باید یک متن را از روی کاغذ با صدای بلند بخواند.

2- جملاتی برای داوطلب پخش می شود و باید آن را تکرار کند.

3- نموداری به داوطلب نشان داده می شود که باید درباره‌ی محتوای آن صحبت کند.

4- داوطلب در این قسمت باید به یک سخنرانی گوش دهد و سپس در مورد محتوای سخنرانی با کلمات خود صحبت کند.

5- سوالاتی برای داوطلب پخش می شود که باید به آنها جواب کوتاه بدهد.

بخش Listening (شنیداری) آزمون PTE

بخش مهارت شنیداری آزمون PTE از چند قسمت تشکیل شده است که شامل:

1- قسمت کوتاهی از یک سخنرانی برای داوطلب پخش می شود که باید خلاصه ای 50 تا 70 کلمه ای در مورد آن بنویسد.

2- در این قسمت داوطلب باید بعد از گوش دادن به صحبت ‌های افراد، بهترین جوابی که می ‌توان به آنها داد را انتخاب نماید.

3- داوطلب در این بخش باید بعد از گوش کردن به یک سخنرانی پاسخ های صحیح را انتخاب کند.

4- یک متن ناقص در مقابل داوطلب قرار می گیرد که باید متن را با کلمات مناسب کامل کند.

5- در این قسمت از آزمون داوطلب به یک فایل گوش می دهد، سپس پاراگرافی که به بهترین شکل آن را خلاصه می‌ کند، انتخاب کند.

6- باید بعد از گوش کردن به یک فایل، داوطلب یکی از جملات داخل آن را که به صورت ناقص نوشته شده است را با کلمه ی مناسب کامل کند.

7- یک فایل برای داوطلب پخش می شود و همزمان نیز متن آن نمایش داده می ‌شود که تعدادی اشکال دارد، داوطلب باید این اشکالات را پیدا کند.

8- جملاتی برای داوطلب پخش می ‌شود که باید به شکل صحیح نوشته یا اصطلاحاTranscribe  نماید.

بخش Reading (خواندن) آزمون PTE

این بخش از آزمون PTE نیز مانند مراحل قبل که گفته شد، از چند قسمت تشکیل شده است که شامل:

1- در این قسمت داوطلب باید بعد از خواندن یک متن به سوالات چند گزینه ‌ای جواب بدهد.

2- بعد از خواندن یک متن داوطلب باید به سوالات چند گزینه ‌ای جواب دهد که هر سوال بیش از یک پاسخ صحیح دارد.

3- در این بخش از آزمون پی تی ای داوطلب باید چند پاراگراف را با ترتیب صحیح سر جای خود قرار دهد تا یک متن کامل به دست آید.

4- جملاتی به داوطلب داده می شود که باید آنها را با کلمات مناسب کامل کند.

5- در این قسمت یک متن ناقص به داوطلب داده می شود که باید آن را با جملات مناسب کامل کند؛ به این ترتیب که جملات به صورت یک لیست نشان داده می شود و داوطلب باید یکی از آنها را انتخاب نماید

بخش Writting (نوشتاری) آزمون  PTE

بخش نوشتاری آزمون PTE شامل قسمت‌های زیر می باشد:

1- سوالی از داوطلب پرسیده می شود که باید با یک متن 200 تا 300 کلمه ای به آن پاسخ دهد و برای پاسخگویی به این سوال 20 دقیقه به داوطلب فرصت داده می شود.

2- در این قسمت متنی در اختیار داوطلب قرار می گیرد و باید آن را با یک جمله ی حداکثر 75 کلمه ای به طوری خلاصه کند که تمام نکات کلیدی متن در آن جمله وجود داشته باشد و برای پاسخگویی به این مرحله داوطلب 10 دقیقه فرصت دارد.

برگزاری آزمون PTE در ایران

آزمون PTE مانند بسیاری از آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون CAE در ایران برگزار نمی شود و افراد داوطلب برای شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان یا امارات و غیره که آزمون پی تی ای را برگزار می کنند، سفر کنند.

داوطلبان شرکت در آزمون باید برای ثبت ‌نام در وبسایت این آزمون حساب کاربری ایجاد کنند، سپس با ورود به حساب کاربری خود، تاریخ و مرکز مورد نظر را ثبت کنند.

برای اینکه مطمئن باشی راه درستی برای مهاجرت انتخاب کردی ما پیشنهاد می کنیم اول با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کنی.

آزمون OET ویژه مهاجرت کادر درمان

منابع آزمون PTE 

منابع اصلی آزمون PTE توسط موسسه پیرسون منتشر می شود که برگزار کننده آزمون نیز می باشد. کتاب‌های زیر از منابع اصلی آزمون پی تی ای هستند که برخی از آنها توسط موسسه پیرسون منتشر شده است:

* کتاب‌The Official Guide to PTE  Academic: در این کتاب تمام مراحل آزمون با جزئیات دقیق توضیح داده شده است. این کتاب توسط موسسه پیرسون منتشر شده است.

* کتاب PTE Practice Tests Plus: این کتاب نیز شامل نمونه سوالات آزمون و پاسخ‌های آنها در بخش‌های مختلف است. این کتاب نیز توسط موسسه پیرسون منتشر شده است.

* کتابPTE Academic Test Builder: این کتاب توسط موسسه MacMillan منتشر شده و شامل نمونه سوالات آزمون و نکات تکمیلی می باشد.

* کتاب‌های Contemporary Topics، Destination و Focus on Vocabulary از دیگر منابع آزمون PTE هستند.

قوانین شرکت در آزمون PTE

* در روز برگزاری آزمون داوطلب باید حداقل 30 دقیقه پیش از شروع آزمون در مرکز حضور داشته باشد.

* داوطلب باید کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشد که این کارت اغلب گذرنامه است. کپی یا نسخه مخدوش شده مدارک احراز هویت به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد و در صورت عدم اثبات هویت، داوطلب اجازه ورود به آزمون را نخواهد داشت و هزینه شرکت در آزمون نیز مسترد نخواهد شد.

* آوردن وسایلی از قبیل موبایل، لپ تاپ و سایر وسایل الکترونیکی به آزمون ممنوع است.

* بردن زیورآلات بزرگتر از یک سانت ممنوع است.

* به همراه داشتن کلاه، کیف و کت ممنوع است.

* به همراه داشتن کتاب و یا هر نوع یادداشت ممنوع است.

*خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن در مرکز آزمون ممنوع است.

* تا پایان آزمون داوطلب باید سر جای خود بنشیند و نظم جلسه را بر هم نزند.

* داوطلب نباید با مراقبین و سایر داوطلبان صحبت کند.

* داوطلب نباید در فرآیندهای برنامه‌ریزی شده کامپیوتر مداخله نماید.

* داوطلب تحت هیچ شرایطی اجازه بردن سوالات و جواب‌ها را به منظور در میان گذاشتن با دیگران را ندارد.

ورود به جلسه برگزاری آزمون PTE

به همراه داشتن کارت شناسایی در روز برگزاری آزمون PTE در هنگام ورود داوطلبان به مراکز آزمون پیرسون متصدیان آنها را راهنمایی می کنند و نسخه‌‌ای از کارت شناسایی داوطلبان را می‌ خواهند، سپس از داوطلب عکس می‌ گیرند و امضای دیجیتالی او را ثبت می‌ کنند. کف دستش را اسکن می‌ کنند و صندوق اماناتی در اختیار داوطلب قرار می دهند تا وسایل خود را در آن بگذارد و بعد از آزمون آنها‌ را تحویل بگیرد. پس از آنکه همه ‌چیز برای آزمون آماده بود، داوطلب به اتاق مربوطه هدایت می ‌شود.

نمره‌‌دهی آزمون PTE

نمرات آزمون PTE، آکادمیک از 10 تا 90 و آزمون PTE، جنرال از 1 تا 5 متغیر است.

آزمون براساس مقیاس جهانی انگلیسی نمره‌‌دهی می ‌شود. این سیستم درجه‌‌بندی دارد و مهارت‌های داوطلب به طور کلی ارزیابی می ‌شود و برای هر قسمت آزمون، با توجه به جواب‌های درست یا غلط، نمره‌‌ای در نظر گرفته می ‌شود و میانگین آنها نمره نهایی داوطلب خواهد بود.

همان طور که گفته شد برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان متقاضیان باید برای اثبات مهارت زبانی خود در آزمون بین المللی زبان انگلیسی شرکت کنند، بنابراین بهتره برای اطلاع از مزایا و معایب هر یک از آزمون های زبان با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی داری بپرسی.

اهمیت آزمون ناتی برای مهاجرت به استرالیا

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تافل و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

آزمون PTE (پیرسون) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط انتشارات پیرسون برگزار می شود و مدرک آن دارای اعتبار جهانی است. شرکت در این آزمون برای دانش آموزان و دانشجویانی مناسب است که قصد مهاجرت و ادامه ی تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

یکی از مزایای آزمونPTE  اعلام نتایج آن زودتر از برخی آزمون ها مانند آیلتس است و داوطلبان می توانند نتیجه ی آزمون را پنج روز کاری پس از برگزاری آزمون دریافت کنند.

 زمان برگزاری آزمون جنرال پرومتریک سه بار در سال است و در ماه های می، دسامبر و ژوئن برگزار می شود، ولی زمان برگزاری آزمون آکادمیک 360 روز در طی سال توسط 200 مرکز مختلف می باشد

نمرات آزمون PTE، آکادمیک از 10 تا 90 و آزمون PTE، جنرال از 1 تا 5 متغیر است. آزمون براساس مقیاس جهانی انگلیسی نمره‌ دهی می ‌شود. این سیستم درجه‌ بندی دارد و مهارت های داوطلب به طور کلی ارزیابی می ‌شود و برای هر قسمت آزمون، با توجه به جواب های درست یا غلط، نمره ‌ای در نظر گرفته می ‌شود و میانگین آنها نمره نهایی داوطلب خواهد بود.

داوطلبان شرکت در آزمون PTE در خصوص چهار مهارت زبان انگلیسی ارزیابی می شوند که شامل:

 Speaking (صحبت کردن)، Listening (شنیدن)، Reading (خواندن)، Writing (نوشتن)

مدرک آزمون PTE Academic دارای اعتبار دو ساله است و پس از آن اعتبار این مدرک منقضی می شود، اما مدرک PTE General تاریخ ندارد و دارای اعتبار دائمی می باشد.

4.8/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×