فهرست مطالب

آزمون IMAT چیست؟ 

آزمون IMAT برای پذیرش دانشگاه های دولتی ایتالیا هر ساله یک بار در اوایل سپتامبر (شهریور) برگزار می شود و تاریخ پیش ثبت نام برخی دانشگاه ها فروردین یا ادریبهشت است و ثبت نام در تیر ماه انجام می شود. دانشگاه های خصوصی ایتالیا نیز برای پذیرش دانشجو در رشته ی پزشکی آزمون IMAT منحصر به فرد خود را در ماه مارس تا ژوئن برگزار می کنند و ثبت نام از ماه دسامبر انجام می شود.

 آزمون ورودی IMAT برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به کشورهای دیگر و تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان، دارای شرایط و قوانین خاصی است که از سوی دانشگاه ها، اداره ی مهاجرت و سفارت کشور مقصد تعیین می شود. متقاضیان در صورت داشتن شرایط تعیین شده، می توانند با دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه های معتبر برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.

از جلمه شرایط دریافت پذیرش تحصیلی، شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه ها مانند آزمون SAT برای اپلای دانشگاه های آمریکا، ترکیه و…، آزمون IMAT برای اپلای رشته پزشکی در ایتالیا، آزمون ACT برای اپلای دانشگاه های آمریکا و  آزمون UCAT برای اپلای رشته پزشکی و دندانپزشکی در انگلیس و آزمون GRE برای اپلای مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا، کانادا و استرالیا و غیره است.

کسانی که قصد تحصیل در رشته ی پزشکی و یا دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های کشور ایتالیا را دارند باید در آزمون ورودی به نام IMAT شرکت کنند.

آزمون IMAT، آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در برخی دانشگاه های معتبر ایتالیا به زبان انگلیسی است. این آزمون برای ارزیابی آمادگی داوطلبان برای تحصیل در دانشکده ی پزشکی برگزار می شود و هر ساله در این کشور و 20 کشور دیگر برگزار می شود، اما این آزمون مانند سایر آزمون ها از جمله آزمون LSAT در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون در موقع ثبت نام باید یکی از مراکز برگزاری در کشورهای امارات، ترکیه و آذربایجان را انتخاب کنند.

چگونه برای مهاجرت تحصیلی به مالزی اقدام کنم؟

10 دانشگاه دولتی و 4 دانشگاه خصوصی در ایتالیا برای اپلای تحصیلی و پذیرش دانشجو در رشته ی پزشکی شرکت در آزمون IMAT را یکی از شرایط ضروری برای تحصیل در دانشکده های پزشکی می دانند و داوطلبان باید در این آزمون شرکت کرده و موفق به اخذ نمره ی قابل قبول دانشگاه مقصد شوند. البته نمره ی قبولی مشخصی برای این آزمون وجود ندارد و هر دانشگاهی در وب سایت خود نمره ی قابل قبول را برای پذیرش دانشجو اعلام می کنند.

چه وقت باید برای شرکت در آزمون IMAT ثبت نام کنم؟

آزمون IMAT برای پذیرش دانشگاه های دولتی ایتالیا هر ساله یک بار در اوایل سپتامبر (شهریور) برگزار می شود و تاریخ پیش ثبت نام برخی دانشگاه ها فروردین یا ادریبهشت است و ثبت نام در تیر ماه انجام می شود. دانشگاه های خصوصی ایتالیا نیز برای پذیرش دانشجو در رشته ی پزشکی آزمون IMAT منحصر به فرد خود را در ماه مارس تا ژوئن برگزار می کنند و ثبت نام از ماه دسامبر انجام می شود.

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون باید به وب سایت universitaly مراجعه کنند.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره برای مهاجرت تحصیلی به اروپا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ساختار آزمون IMAT

آزمون IMAT برای ارزیابی استدلال منطقی، دانش عمومی و علمی داوطلبان تحصیل در رشته ی پزشکی در رشته های شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات طراحی و از 4 قسمت تشکیل شده است:

1- استدلال منطقی و اطلاعات

2- زیست شناسی

3- شیمی

4- ریاضی و فیزیک

تعداد سوالات آزمون IMAT به این صورت است که از دروس زیست شناسی و شیمی هر کدام 15 سوال، ریاضی و فیزیک، هوش و منطق و دانش عمومی هر کدام 10 سوال طراحی شده است و در مجموع، 4 بخش آزمون دارای 60 سوال است.

اهمیت آزمون GMAT برای اپلای رشته مدیریت

آیا برای شرکت در آزمون IMAT نیاز به مدرک زبان است؟

آزمون IMAT مانند آزمون تولیمو به زبان انگلیسی برگزار می شود و داوطلبان باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند تا بتوانند به سوالات پاسخ بدهند، همچنین کتاب ها و منابع آزمون نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. داوطلبان بدون داشتن مهارت زبانی قوی قطعا در آزمون برای کسب نمره ی بالا موفق نخواهند شد، از این رو داشتن مدرک آزمون زبان و تسلط به زبان انگلیسی از فاکتورهای اصلی و مهم برای شرکت در آزمون و کسب نمره ی بالا است.

داوطلبان باید مدرک آزمون زبان انگلیسی معتبر معادل سطح B2 را ارائه دهند، مانند مدرک آزمون آیلتس با نمره ی 6 یا تافل با نمره ی 78، آزمون دولینگو با نمره ی 90 و غیره.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق رو تجربه کنی، باید بدونی متناسب با توانایی تحصیلی مورد نظرت میتونی در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این خصوص ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

آمادگی برای شرکت در آزمون IMAT

برای اینکه داوطلبان بتوانند برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ی پزشکی و یا دندانپزشکی دانشگاه های ایتالیا موفق به کسب نمره ی قابل قبول شوند، باید آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را داشته باشند. از این رو داوطلبان برای موفقیت در آزمون می توانند در دوره های آمادگی که در ایران نیز برگزار می شود، شرکت کنند و با ساختار و نمونه سوالات آزمون اصلی آشنا شوند، همچنین می توانند برای تقویت مهارت های خود برای شرکت در آزمون از منابع مختلفی که در دسترس داوطلبان قرار دارد، استفاده کنند، مانند کتاب های کمبریج در دروس شیمی و بیولوژی و غیره. لازم به ذکر است منابع آزمون IMAT به زبان انگلیسی بوده ، بنابراین مهارت زبان انگلیسی داوطلبان نیز تقویت خواهد شد.

شرایط شرکت در آزمون یوس ترکیه برای ایرانیان

نمره دهی آزمون IMAT

آزمون IMAT شامل 60 سوال تستی است که داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات 100 دقیقه فرصت دارند. هر پاسخ صحیح به سوالات 5/1 نمره و هر پاسخ اشتباه منفی 4/0 نمره دارد و نمره نهایی آزمون 90 است.

برای نتیجه ی این آزمون نمره ی قبولی وجود ندارد و دانشگاه های مختلف نمره ی مورد نظر خود را برای پذیرش دانشجو مد نظر قرار می دهند و نمره ی قابل قبول را در سایت دانشگاه اعلام و در اختیار داوطلبان قرار می دهند.

بهترین نمره برای این آزمون نمره ی 45 به بالا است و داوطلبان با کسب نمره ی 45 به بالا شانس بیشتری برای پذیرش تحصیلی در رشته ی پزشکی در یکی از دانشگاه های ایتالیا را خواهند داشت.

شرایط ثبت نام در آزمون IMAT

برای ثبت نام در آزمون IMAT برای تحصیل در رشته ی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایتالیا، شرط سنی و معدل وجود ندارد و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان انگلیسی معتبر با سطح B2 مانند آزمون آیلتس با نمره ی 6، تافل با نمره ی 78 و غیره را ارائه نمایند.

نتایج آزمون IMAT چه زمانی اعلام می شود؟

اعلام نتایج آزمون IMAT دو تا سه هفته پس از برگزاری آزمون انجام می شود و یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون، دانشگاه ها لیست رتبه بندی خود را برای پذیرش دانشجو در رشته ی پزشکی به شماره شناسایی داوطلبان ارسال می کنند و متقاضی با مطالعه ی لیست رتبه بندی مطلع می شود که در دانشگاه مقصد پذیرفته شده است یا خیر. سپس می تواند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بنماید.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می تونی یک مهارت تحصیلی موفق به ایتالیا را تجربه کنی.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا پس از قبولی در آزمون IMAT

پس از اعلام نتایج آزمون IMAT در صورت پذیرفته شدن داوطلب برای تحصیل در رشته ی پزشکی در یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیا، داوطلب باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی بنماید تا اجازه ی ورود و اقامت و تحصیل در این کشور را داشته باشد. متقاضی باید به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و مدارک خواسته شده از سوی سفارت را ارائه نماید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا عبارتند از:

* پاسپورت معتبر

* مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی

* نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه مقصد

* توصیه نامه تحصیلی های رسمی

* تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

* ریز نمرات دبیرستان

* مدارک اثبات تمکن مالی متقاضی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در ایتالیا

* عکس جدید

* مدارک اثبات بیمه درمانی

اهمیت مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه

هم چنین با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای تجاری ایتالیا و بهترین مسیر دریافت ویزای سرمایه گذاری ایتالیا مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید و درباره دریافت انواع ویزای شینگن ایتالیا با کمترین مدارک در کوتاه ترین زمان مانند اخذ ویزای توریستی ایتالیا و اپلای تحصیلی برای ویزای تحصیلی ایتالیا از به روزترین اخبار و اطلاعات قوانین مهاجرت به ایتالیا مطلع باشید.

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

آزمون IMAT یک آزمون ورودی برای تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در برخی دانشگاه های دولتی ایتالیا است و متقاضیان اپلای تحصیلی در رشته ی پزشکی و یا دندانپزشکی باید در این آزمون شرکت کنند و موفق به کسب نمره ی قابل شوند.

خیر، آزمون IMAT در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کنند مانند ترکیه، آذربایجان و امارات سفر کنند.

آزمون IMAT به زبان انگلیسی برگزار می شود از این رو داوطلبان باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند و برای شرکت در این آزمون مهارت زبانی خود را تقویت کنند.

بله، چون آزمون IMAT به زبان انگلیسی برگزار می شود، متقاضیان باید مدرک زبان معتبر در سطح B2 مانند آیلتس با نمره ی 6 و یا تافل با نمره ی 78 و آزمون دولینگو با نمره ی 90 و غیره را ارائه نمایند.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×