فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه برگزاری آزمون یوس YOS فعالیت ندارد

آزمون یوس ترکیه 

آزمون یوس YOS ، آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی ترکیه و برخی از دانشگاه‌های خصوصی برای اپلای تحصیلی دانشجویان خارجی است و به منظور ارزیابی سطح علمی داوطلبان برگزار می‌شود

آزمون یوس ترکیه برای اپلای تحصیلی

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارند، برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور و مهاجرت تحصیلی به ترکیه باید در آزمون یوس (YOS) و یا آزمون SAT که آزمون های ورودی دانشگاه هستند، شرکت کرده و موفق به اخذ نمره ی قابل قبول شوند.

آزمون یوس، آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی ترکیه و برخی از دانشگاه‌های خصوصی برای اپلای تحصیلی دانشجویان خارجی است و به منظور ارزیابی سطح علمی داوطلبان برگزار می‌شود. متقاضیان می توانند برای تحصیل در رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی و رشته‌های پزشکی با شرکت در این آزمون و کسب نمره‌ی قابل قبول برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی این کشور اقدام نمایند.

آزمون یوس ترکیه فقط برای پذیرش دانشجویان خارجی برای مقطع کارشناسی طراحی شده است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در دانشگاه‌های ترکیه، آزمون یوس برگزار نمی‌شود.

این آزمون هر ساله و در یک نوبت برگزار می‌شود. در سال‌های گذشته این آزمون به صورت سراسری در ترکیه برگزار می‌شد، اما امروزه دانشگاه‌های دولتی این کشور برای پذیرش دانشجویان خارجی آزمون یوس مختص به خود را برگزار می‌کنند.

شرایط شرکت در آزمون یوس ترکیه چیست؟

اولین شرط شرکت در آزمون یوس ترکیه به پایان رساندن تحصیلات مقطع دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم است. افرادی که در خارج از کشور ترکیه مقطع دبیرستان را گذرانده‌اند و مدرک دیپلم خود را از مدارس خارج از کشور ترکیه دریافت کرده‌اند، برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و برخی دانشگاه‌های خصوصی باید در آزمون یوس شرکت کنند. ایرانیان برای شرکت در این آزمون باید دارای مدرک تحصیلی دوازدهم، دیپلم یا پیش‌ دانشگاهی باشند.

بدون با مهاجرت تحصیلی به اروپا و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی از جمله ترکیه، داری قدم بزرگی برای آیندت بر می داری، پس حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا که در زمینه مهاجرت تجربه زیادی دارند مشورت کن.

ساختار آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس ترکیه شامل دو بخش اصلی است و مفاد اصلی آن هوش، ریاضی و هندسه است. سوالات به صورت تستی و 5 گزینه‌ای بوده و پاسخ‌های اشتباه نیز نمره‌ی منفی دارد و برخی دانشگاه‌ها نیز برای پاسخ های اشتباه نمره‌ی منفی محاسبه نمی‌کنند. آزمون یوس اکثر دانشگاه‌های دولتی دارای 80 سوال است که شامل 40 سوال هوش، 35 سوال ریاضی و 5 سوال هندسه است. البته همان طور که گفته شد هر یک از دانشگاه‌ها آزمون یوس مختص به خود را برگزار می کنند، از این رو ممکن است تعداد سوالات از 80 بیشتر یا کمتر باشد.

بخش اصلی آزمون یوس

بخش اصلی آزمون یوس، هوش و ریاضی است و بخش ریاضی شامل سوالات ریاضیات عمومی، هندسه، مثلثات و غیره است. بخش هوش نیز شامل سوالاتی بر پایه اشکال سه بعدی و تفکر منطقی است. این بخش دارای 80 تا 100 سوال است و داوطلبان 100 تا 120 دقیقه فرصت دارند به سوالات پاسخ بدهند.

سطح سوالات بخش اصلی آزمون یوس یعنی سوالات هوش و ریاضی از نظر سختی در سطح علمی مدارس ایران بوده و داوطلبان ایرانی می‌توانند به راحتی در این آزمون موفق شوند.

از آنجایی که هر دانشگاه آزمون یوس مختص به خود را برگزار می‌کند و ممکن است تعداد سوالات آزمون برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد، بنابراین داوطلبان باید قبل از شرکت در آزمون به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کنند و از شرایط و تعداد سوالات آزمون مطلع شوند.

 آزمون IMAT ایتالیا برای اپلای رشته پزشکی

بخش سنجش سطح زبان آزمون یوس

داوطلبانی که در آزمون یوس (YOS) شرکت کرده و در بخش اصلی آزمون، موفق به کسب نمره ی قابل قبول شده‌ و از دانشگاه مقصد پذیرش دریافت کرده‌اند، باید در آزمون زبان ترکی استانبولی نیز موفق به کسب نمره ی قابل قبول شوند و در این صورت متقاضی می‌تواند برای تحصیل وارد دانشگاه مورد نظر در کشور ترکیه شود، ولی در صورتی که نمره ی زبان متقاضی پایین باشد، قبل از ورود به دانشگاه باید برای تقویت زبان خود در یک دوره‌ی 6 ماهه زبان شرکت کند.

آزمون یوس ترکیه به چه زبانی برگزار می‌شود؟

دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه باید به زبان ترکی تسلط داشته باشند، اما مسلط بودن به زبان ترکی برای شرکت در آزمون یوس و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه الزامی نیست. دفترچه‌ی آزمون به دو زبان ترکی و انگلیسی توزیع می‌شود و برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه آتاتورک دفترچه‌ی آزمون را به زبان فارسی نیز توزیع می‌کنند. دانشجویان خارجی از جمله ایرانیان می‌توانند به زبان انگلیسی نیز در این کشور تحصیل کنند، بنابراین دانشجویان خارجی با تسلط به زبان انگلیسی و اخذ مدرک آزمون زبان انگلیسی بین المللی و معتبر مانند آیلتس با نمره‌ی قابل قبول می‌توانند از دانشگاه‌های انگلیسی زبان ترکیه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

البته برای شرکت در آزمون یوس و پاسخ دادن به سوالات نیازی به داشتن مهارت زبانی (ترکی یا انگلیسی) در سطح بالا نمی‌باشد، چرا که سوالات آزمون ماهیت ریاضی دارد و داوطلبان با داشتن سطح پایین زبان می‌توانند به سوالات پاسخ بدهند.

مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا و نیوزیلند

اعتبار آزمون یوس ترکیه چقدر است؟

بسیاری از آزمون‌های ورودی دانشگاه های معتبر دنیا برای اپلای تحصیلی مانند آزمون ACT ، آزمون SAT، آزمون GMAT، آزمون LSAT و غیره دارای مدت زمان محدودی برای اعتبار هستند و پس از پایان مهلت مقرر، اعتبار مدرک مورد نظر منقضی شده و متقاضی در صورت لزوم باید مجددا در آزمون شرکت کند تا آمادگی ذهنی و سطح علمی و آگاهی و تسلط او در خصوص موضوع آزمون دوباره مورد ارزیابی قرار بگیرد.

اعتبار مدرک آزمون یوس ترکیه نیز دائمی نیست و مدت اعتبار آن دو سال است و پس از پایان دو سال، متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه باید مجددا در این آزمون شرکت کند و نمره ی قبولی کسب کند.

آزمون GMAT برای اپلای رشته مدیریت

زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج آزمون یوس ترکیه

آزمون یوس ترکیه توسط هر دانشگاه به صورت جداگانه برگزار می‌شود و معمولا هر ساله در بهمن ماه زمان ثبت نام در این آزمون آغاز می‌شود و زمان برگزاری آزمون نیز بین اردیبهشت تا تیر ماه خواهد بود. همچنین زمان اعلام نتایج، دو هفته پس از برگزاری آزمون است و نتایج در سایت دانشگاه مقصد که آزمون را برگزار کرده، منتشر خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه از نتایج آزمون مطلع شوند.

ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی از طریق آزمون یوس ترکیه چقدر است؟

هر یک از دانشگاه‌های ترکیه هر ساله 10 درصد از ظرفیت پذیرش خود را به دانشجویان خارجی اختصاص می‌دهند و برای رشته‌هایی مانند پزشکی سالانه 5 تا 10 دانشجوی خارجی از طریق آزمون یوس پذیرش می‌کنند و داوطلبان می‌توانند با کسب نمره‌ی قابل قبول در آزمون یوس ترکیه در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق رو تجربه کنی باید با مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف با کمک کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کشور رو برای تحصیل ایرانیان انتخاب کنی.

مدارک لازم برای ثبت‌ نام در آزمون یوس ترکیه

مدارک لازم برای شرکت در آزمون یوس ترکیه که باید در سایت دانشگاه بارگذاری شود، عبارتند از:

* اصل و ترجمه‌ی رسمی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

* اصل و ترجمه‌ی رسمی ریز نمرات دوره‌ی چهار ساله مقطع دبیرستان

* اصل و ترجمه‌ی رسمی پاسپورت معتبر

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام کنی، اما اطلاعات کافی در مورد شرایط و مدارک لازم نداری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

مدارک لازم برای شرکت در آزمون یوس ترکیه که باید در سایت دانشگاه بارگذاری شود، عبارتند از:

* اصل و ترجمه‌ی رسمی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

* اصل و ترجمه‌ی رسمی ریز نمرات دوره‌ی چهار ساله مقطع دبیرستان

* اصل و ترجمه‌ی رسمی پاسپورت معتبر

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام کنی، اما اطلاعات کافی در مورد شرایط و مدارک لازم نداری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

آزمون یوس ترکیه، آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی ترکیه و برخی از دانشگاه‌های خصوصی برای پذیرش تحصیلی دانشجویان خارجی است و به منظور ارزیابی سطح علمی داوطلبان برگزار می‌شود.

دفترچه‌ی آزمون یوس به دو زبان ترکی و انگلیسی توزیع می‌شود و برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه آتاتورک دفترچه‌ی آزمون را به زبان فارسی نیز توزیع می‌کنند.

مدرک آزمون یوس ترکیه دائمی نیست و اعتبار آن دو سال است.

هر یک از دانشگاه‌های ترکیه هر ساله 10 درصد از ظرفیت پذیرش خود را به دانشجویان خارجی اختصاص می‌دهند و برای رشته‌هایی مانند پزشکی سالانه 5 تا 10 دانشجوی خارجی از طریق آزمون یوس پذیرش می‌کنند.

5/5 - (11 امتیاز)

19 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای تهیه منابع معتبر آزمون یوس ترکیه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد مهاجرت تحصیلی تضمینی به ترکیه مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون یوس ترکیه یک آزمون ورودی برای دانشگاه های ترکیه است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت در آزمون یوس و مهاجرت تحصیلی تضمینی به ترکیه با کارشناسان تحصیلی ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون یوس ترکیه یک آزمون ورودی برای دانشگاه های ترکیه است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ و محل برگزاری آزمون یوس و مهاجرت تحصیلی تضمینی به ترکیه با کارشناسان تحصیلی ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون یوس ترکیه یک آزمون ورودی برای دانشگاه های ترکیه است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ و محل برگزاری آزمون یوس و مهاجرت تحصیلی تضمینی به ترکیه با کارشناسان تحصیلی ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه ثبت نام در آزمون یوس با توجه به دانشگاه مقصد متفاوت است و می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه از هزینه آزمون یوس مطلع شوید. اگر برای مهاجرت تحصیلی تضمینی به ترکیه نیاز به راهنمایی بیشتری داری، با کارشناسان تحصیلی شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، نمره قبولی آزمون یوس ترکیه با توجه به دانشگاه مقصد و رشته مورد نظر متفاوت است. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت تحصیلی تضمینی به ترکیه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع معتبر آزمون یوس ترکیه و دریافت راهنمایی های لازم برای مهاجرت تحصیلی تضمینی به ترکیه با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون یوس ترکیه ثبت نام کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در مورد مهاجرت تحصیلی تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، سایت ها و موسسات برگزار کننده کلاس های آمادگی آزمون یوس ترکیه بهترین منابع یوس (کتاب ها و منابع آنلاین) را در اختیار شما قرار می دهند. به یکی از موسسات و یا سایت های معتبر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×