فهرست مطالب

آزمون آیلتس آنلاین

آزمون آیلتس آنلاین (IELTS Indicator)، همان آزمون آیلتس حضوری است که در سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون آیلتس حضوری به صورت آنلاین ارائه شد. در حال حاضر آزمون آیلتس آنلاین تنها در نوع آکادمیک برگزار می شود و آیلتس جنرال و آیلتس UKVI به صورت آنلاین برگزار نمی شوند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد. برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون دولینگو، OET، تافل و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

آزمون آیلتس آنلاین (IELTS Indicator)

آزمون آیلتس آنلاین (IELTS Indicator)، همان آزمون آیلتس حضوری است که در سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون آیلتس حضوری توسط بریتیش کانسیل به صورت آنلاین ارائه شد. داوطلبان می توانند مانند آزمون تافل IBT هوم ادیشن در خانه یا هر مکان دیگری و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس با دسترسی به تجهیزات لازم و اینترنت پر سرعت در آزمون آیلتس آنلاین شرکت کنند.

ساختار و نمونه سوالات، سطح دشواری و نمره دهی آزمون آیلتس آنلاین با آیلتس حضوری تفاوتی ندارد و قوانین سختگیرانه ای برای برگزاری این آزمون اعمال می شود تا امکان تقلب در آزمون وجود نداشته باشد، از این رو اعتبار مدرک آزمون آیلتس آنلاین با آیلتس حضوری تفاوتی ندارد و بسیاری از دانشگاه ها مدرک آیلتس آنلاین برای اپلای تحصیلی می پذیرند، اما با پایان همه گیری کرونا و برگزاری آزمون آیلتس به صورت حضوری، مقبولیت آیلتس آنلاین همانند سایر آزمون های آنلاین کاهش یافته و از تعداد دانشگاه هایی که آیلتس آنلاین آکادمیک را می پذیرند کاسته شده است و داوطلبان باید برای اپلای تحصیلی مدرک آزمون آیلتس آکادمیک حضوری را ارائه نمایند، بنابراین پیش از ثبت نام در آزمون آیلتس آنلاین از پذیرش مدرک آیلتس آنلاین از سوی دانشگاه مقصد اطمینان حاصل کنید، سپس برای شرکت در آزمون آیلتس آنلاین اقدام نمایید.

در واقع در زمان شیوع بیماری کرونا، براساس اعلام مقامات برگزار کننده، آزمون آیلتس آنلاین فقط به صورت موقتی به عنوان جایگزین آیلتس حضوری ارائه شده است و در صورتی که شرایط برای برگزاری آزمون آیلتس حضوری فراهم شود، برگزاری این آزمون متوقف خواهد شد.

انواع آزمون آیلتس آنلاین

همان طور که در مقالات گذشته اشاره کردیم، آزمون آیلتس حضوری انواع مختلفی دارد. انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

در حال حاضر آزمون آیلتس آنلاین تنها در نوع آکادمیک برگزار می شود و آیلتس جنرال و انواع آزمون آیلتس UKVI به صورت آنلاین برگزار نمی شوند و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به مراکز برگزار کننده مراجعه کنند. البته در مورد مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس UKVI در ایران باید بدانید این آزمون تنها در مراکزی که مورد تایید دولت انگلستان است برگزار می شود و موسسه ایرسافام تنها مرکز برگزار کننده آیلتس UKVI چندین مرتبه در سال در زمان برگزاری آیلتس UKVI در ایران این آزمون را برگزار می کند.

ساختار آزمون آیلتس آنلاین

ساختار آزمون آیلتس آنلاین با ساختار آیلتس آکادمیک حضوری یکسان است و شامل 4 بخش می باشد که مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و درک مطلب را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است و شامل دو بخش شفاهی و کتبی است.

بخش های اصلی ساختار آزمون آیلتس آنلاین عبارتند از:

 1. بخش شنیداری یا لیسنینگ (Listening)
 2. بخش درک مطلب یا ریدینگ (Reading)
 3. بخش نوشتاری یا رایتینگ (Writing)
 4. بخش گفتاری یا اسپیکنیگ (Speaking)

بخش لیسنینگ آیلتس آنلاین

بخش لیسنینگ آزمون آیلتس آنلاین شامل چهار قسمت است و برای هر بخش آن 10 سوال (جمعا 40 سوال) طراحی می شود و زمان پاسخگویی به سوالات 40 دقیقه است. این بخش از آزمون، مهارت داوطلب در فهمیدن موضوع اصلی گفتگو و مکالمه، داده‌ های پراکنده و گوش دادن به موضوعات مختلف را ارزیابی می کند و شرکت کننده در آزمون فقط یک مرتبه فرصت دارد تا به هر گفتگو گوش دهد.

در لیسنینگ آیلتس آکادمیک، 4 فایل صوتی پخش می شود که دو فایل صوتی اول در مورد موضوعات اجتماعی روزمره و متداول است و فایل صوتی سوم و چهارم در مورد موضوعات علمی و آکادمیک است و پس از پخش هر فایل صوتی داوطلب باید براساس آنچه شنیده است، به 10 سوال در مورد هر فایل صوتی پاسخ دهد و در این بخش به 40 سوال جواب دهد.

بخش ریدینگ آیلتس آنلاین

در بخش ریدینگ آزمون آیلتس آنلاین، سه متن که جمعا 2000 تا 2700 کلمه دارند در اختیار داوطلب قرار می گیرد که باید به 40 سوال در مدت 60 دقیقه پاسخ دهد. متن های بکار رفته از مجلات، جزوات، کتاب ها و روزنامه‌ ها انتخاب شده‌ است. در بخش ریدینگ آیلتس آکادمیک متون جنبه علمی دارند و داوطلب باید سطح بیشتری از لغات را بداند و حداقل یکی از سه متن نوشتاری، استدلالی است.

بخش رایتینگ آیلتس آنلاین

مدت زمان انجام رایتینگ آزمون آیلتس آنلاین 60 دقیقه است. در این بخش دو موضوع به داوطلبان داده می شود تا در مورد آن انشا بنویسند. متن اول نوشتن در مورد جدول، نمودار، نقشه و غیره است و باید حداقل با 150 کلمه نوشته شود و متن دوم در مورد نوشتن یک مقاله می باشد و باید حداقل با 250 کلمه نوشته شود و متن های کمتر از 150 و 250 کلمه نمره کامل کسب نخواهند کرد. همچنین داوطلبان باید روی مهارت تایپ کردن خود نیز تمرین کنند تا بتوانند متن ها را سریعتر تایپ کنند.

بخش اسپیکینگ آیلتس آنلاین

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس آنلاین (آزمون شفاهی آیلتس) توسط یک اگزمینر آیلتس به صورت تماس ویدیویی از راه دور و به مدت 13 تا 17 دقیقه انجام می شود. در بخش اسپیکینگ آیلتس 9 تا 12 سوال در سه پارت پرسیده می شود:

 • پارت اول: شامل سوالات شخصی و عمومی در مورد وضعیت خانوادگی، شغلی و محل زندگی داوطلب است، همچنین سوالاتی در خصوص علایق وی پرسیده خواهد شد.
 • پارت دوم: به داوطلب موضوعی داده می شود تا در مورد آن دو دقیقه صحبت کند و نظر خود را در خصوص موضوع مورد نظر بیان کند.
 • پارت سوم: در این بخش شخص مصاحبه کننده به مدت 4 تا 5 دقیقه در مورد موضوع مطرح شده با داوطلب بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

برگزاری آیلتس آنلاین در ایران

آزمون آیلتس آنلاین مانند سایر انواع آیلتس، آزمون GRE تضمینی و تافل، در ایران برگزار می شود و داوطلبان از مرداد 1402 می توانند مانند آزمون های آنلاین دیگر با دسترسی به تجهیزات لازم و اینترنت پر سرعت در منزل خود به صورت آنلاین در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند.

بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار نمی شود، از این رو برگزاری آزمون آیلتس در ایران، مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای داوطلبان ایرانی بشمار می رود و داوطلبان بدون صرف وقت و هزینه اضافی برای سفر به کشورهای همسایه که آزمون آیلتس را برگزار می کنند می توانند به راحتی در شهرهای مختلف ایران در مراکز معتبر در این آزمون شرکت کنند.

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظرتون در آزمون آیلتس آنلاین و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه آزمون آیلتس آنلاین از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

اعلام نتایج آزمون آیلتس آنلاین

نتایج آزمون آیلتس آنلاین بین 3 تا 5 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و داوطلبان در هنگام ثبت نام در آزمون آیلتس می توانند 5 دانشگاه را برای ارسال گزارش نمره و ریپورت آزمون آیلتس آکادمیک به صورت رایگان انتخاب کنند و تعداد بیشتر شامل هزینه می شود و رایگان نمی باشد. همچنین پس از اعلام نتایج آزمون آیلتس، داوطلبان می توانند به نتیجه آزمون اعتراض کنند و در صورت تغییر نمره، پس از اعتراض به نمره آیلتس، کارنامه ی جدیدی صادر می شود.

گواهی نامه آیلتس آنلاین مانند آیلتس حضوری و بسیاری از آزمون های بین المللی مانند آزمون OET تضمینی، تافل، GRE و… به مدت 2 سال اعتبار دارد.

شرایط شرکت در آیلتس آنلاین

کلیه افراد 18 سال به بالا می توانند در آزمون آیلتس آنلاین شرکت کنند و محدودیت سنی برای ثبت نام وجود ندارد. مهمترین ویژگی آزمون آیلتس آنلاین، امکان شرکت در آزمون آیلتس در هر مکانی مانند منزل است و برای جلوگیری از تقلب در آزمون قوانین سختگیرانه ای اعمال شده است که داوطلبان هنگام شرکت در آزمون باید به آنها توجه کنند. شرایط شرکت در آزمون آیلتس آنلاین عبارتند از:

 • فقط داوطلب باید در مکان آزمون حضور داشته باشد و حضور یا ورود افراد غریبه ممنوع است.
 • برای قرار دادن لپ تاپ یا کامپیوتر باید میز مناسبی داشته باشید.
 • اتاق باید نور کافی داشته باشد.
 • گذرنامه شما باید در کنارتان باشد.
 • استفاده از خودکار و کاغذ در هنگام آزمون ممنوع است، اما در حین آزمون برای مهارت های ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ آیلتس بخشی در اختصاص داده شده است که می توانید از آن برای نت برداری استفاده کنید.
 • در صورت اشتباه بودن یکی از پاسخ ها می توانید به عقب برگردید و پاسخ خود را تصحیح کنید.

تجهیزات شرکت در آیلتس آنلاین

 • آزمون آیلتس آنلاین بر روی پلتفرم  Inspera Exam Portal قابل انجام است. پس از آنکه در آزمون آیلتس آنلاین ثبت نام کردید، ایمیلی برای شما ارسال می شود که در آن لینک دانلود و نحوه استفاده از نرم افزار IEP آموزش داده شده است. بهتر است نرم افزار را ۲۴ ساعت قبل از شرکت در آزمون آیلتس آنلاین دانلود کنید تا بتوانید ویژگی های کامپیوتر و اینترنت خود را قبل از شروع آزمون بررسی کنید و اگر مشکلی وجود دارد آن را رفع کنید تا سیستم شما برای شرکت در آزمون آماده باشد.
 • در استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ برای شرکت در آیلتس آنلاین باید به این توجه کنید، شرکت در آزمون آیلتس آنلاین از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی انجام می شود و اسکرین شما نباید به سیستم دیگری متصل باشد و استفاده از نرم افزارهای اشتراک صفحه در آزمون آیلتس آنلاین ممنوع می باشد و از مصادیق تقلب در آزمون بشمار می رود.
 • کامپیوتر یا لپ تاپ شما باید به سیستم عامل ویندوز یا مکینتاش، وب کم، میکروفون و اسپیکر مجهز باشد و به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید، همچنین استفاده از هدفون ممنوع می باشد.
 • دانلود و نصب اپلیکیشن Zoom بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ (در حال حاضر اپلیکیشن Zoom در ایران فیلتر است، پس باید روی لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود یک فیلتر شکن مناسب نصب کنید.

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آیلتس آنلاین، همان آزمون آیلتس حضوری است که در سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون آیلتس حضوری به صورت آنلاین ارائه شد.

در حال حاضر فقط آزمون آیلتس آکادمیک به صورت آنلاین برگزار می شود و افرادی می خواهند برای اپلای تحصیلی در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند می توانند به صورت آنلاین در این آزمون شرکت کنند.

آزمون آیلتس آنلاین بر روی پلتفرم  Inspera Exam Portal  قابل انجام است. پس از آنکه در آزمون آیلتس آنلاین ثبت نام کردید، ایمیلی برای شما ارسال می شود که در آن لینک دانلود و نحوه استفاده از نرم افزار IEP آموزش داده شده است.

مدت اعتبار مدرک آیلتس آنلاین مانند سایر انواع آیلتس 2 سال است.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×