فهرست مطالب

آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2

آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 در 18 ژانویه 2016 از سوی سفارت انگلستان به منظور تمدید ویزای Family Member  معرفی شد. آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 فقط در انگستان برگزار می شود و شامل دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ است و به صورت شفاهی در 20 دقیقه انجام می شود.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

در مورد اهمیت مدرک آزمون آیلتس در مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان به ویژه اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل (تافل آنلاین و تافل IBT هوم ادیشن تضمینی) از اعتبار بالایی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

اگر می خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید، باید بدانید آزمون آیلتس مانند آزمون دولینگو، آزمون GRE، آزمون تافل در ایران برگزار می شود. در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران از یکی از مهمترین مزایای آزمون آیلتس برای داوطلبان ایرانی است، چرا که بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار نمی شوند و داوطلبان باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و غیره سفر کنند.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، اخذ اقامت و غیره آزمون آیلتس انواع مختلفی دارد. انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

  • آزمون آیلتس جنرال: آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است.
  • آزمون آیلتس آکادمیک: آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است. آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.
  • آزمون آیلتس لایف اسکیلز: این آزمون از سال 2015 برای مهاجرت به انگلستان طراحی شده است و از سوی دانشگاه ها و سازمان های کشورهای دیگر پذیرفته نمی شود.
  • آزمون آیلتس UKVI: کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز ارائه شده است که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در مدت زمان کوتاهی مورد استقبال افراد بسیاری که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند قرار گرفت؛ چرا که آزمون آیلتس لایف اسکیلز برخلاف آیلتس جنرال فقط دو مهارت زبان انگلیسی را ارزیابی می کند، از این رو کسب نمره قبولی در این آزمون آسان تر از آزمون آیلتس جنرال است.

انواع آیلتس لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که شامل:

  • آزمون سطح A1: شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سطح A1 برای افرادی است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.
  • آزمون سطح A2: آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود.
  • سطح B1: افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 شرکت کنند.

اگر تصمیم دارید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و یا سایر آزمون های بین المللی برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی، آزمون IMAT ایتالیا، انواع آزمون تولک تضمینی و… شرکت کنید، می توانید برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

آیلتس لایف اسکیلز A2

پس از معرفی آزمون آیلتس لایف اسکلیز A1 و B1 در سال های گذشته، در تاریخ 18 ژانویه 2016 دولت انگلستان برای اخذ ویزای این کشور، آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 را معرفی کرد. این آزمون برای افرادی طراحی شده است که در انگلستان اقامت دارند و می خواهند ویزای Family Member خود را تمدید کنند.

افرادی که 2.5 سال در کشور انگلستان اقامت دارند، پس از پایان این مدت برای تمدید ویزا و دریافت اقامت طولانی تر به مدت 5 سال باید برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنند، از این رو آیلتس لایف اسکیلز A2 فقط در کشور انگلستان و برای افرادی که در این کشور اقامت دارند، برگزار می شود و این آزمون در کشور دیگری برگزار نمی شود.

اعتبار آیلتس لایف اسکیلز A2

مدرک آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 فقط مورد تایید سفارت انگلستان به منظور تمدید ویزا می باشد و کاربرد دیگری ندارد و دارندگان گواهی نامه آیلتس لایف اسکیلز A2 نمی توانند از مدرک خود جز تمدید ویزای Family Member  برای سایر اهداف مهاجرتی در انگلستان استفاده کنند. همچنین مدرک این آزمون از سوی دانشگاه ها، سازمان ها و سفارت کشورهای دیگر پذیرفته نمی شود و داوطلبان با توجه به اهداف مهاجرتی خود باید در آیلتس آکادمیک یا جنرال شرکت کنند.

اگر هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت از جمله آزمون OET تضمینی، تافل، دولینگو و… دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ساختار آیلتس لایف اسکیلز A2

برخلاف ساختار آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال که دارای چهار بخش اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ آیلتس هستند و چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کنند، ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 فقط شامل دو بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس است و به صورت شفاهی با یک اگزمینر و داوطلب دیگر برگزار می شود. ساختار آیلتس لایف اسکیلز A2 تفاوتی چندانی با لایف اسکیلز A1 ندارد و فقط این آزمون در انگلستان برگزار می شود. سوالات آزمون آیلتس لایف اسکیلز بسیار ساده تر از آیلتس آکادمیک و جنرال و مدت زمان انجام آزمون بسیار کوتاه است و داوطلبان می توانند با کمی تمرین و مطالعه منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز به راحتی در این آزمون قبول شوند و آسان بودن این آزمون یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز است.

بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس لایف اسکیلز A2 بلافاصله و بدون وقفه انجام می شود و مدت زمان آزمون 20 دقیقه است. مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در آیلتس لایف اسکیلز A2 کمی بالاتر از سطح A1 است و زبان آموزان تقریبا 2000 واژه انگلیسی را بلد هستند. در واقع تفاوت در ساختار و اعتبار آزمون مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال است.

سوالات آیلتس لایف اسکیلز A2

  • بخش اسپیکنیگ لایف اسکیلز A2: در بخش اسپیکینگ آیلتس لایف اسکیلز A2 مواردی از قبیل درک مفهوم سوالات که از سوی اگزمینر و داوطلب دوم پرسیده می شود و توانایی برقراری مکالمه و گفتگوی فعال با اگزمینر آیلتس و متقاضی دوم، همچنین توانایی برقراری ارتباط موثر در زمینه مطالب روزمره مورد ارزیابی قرار می گیرد.
  • بخش لیسنینگ لایف اسکیلز A2: در بخش لیسنینگ آیلتس لایف اسکیلز یک برگه و مداد برای نت برداری به داوطلب داده می شود، تا در صورت لزوم بتواند مطالب را یادداشت برداری کند. بخش اول به صورت تصویری است. ابتدا یک فایل صوتی پخش می شود و داوطلب با توجه به آنچه در فایل شنیده است، باید به سوال پاسخ بدهد. سپس در بخش دوم دو سوال با wh مانند when, where…. پرسیده می شود و سپس فایل صوتی پخش می گردد. در گوش دادن به فایل صوتی باید بسیار دقت کنید، چرا که در این قسمت، فایل صوتی فقط یک بار پخش می شود.

اعلام نتایج آیلتس لایف اسکیلز A2

نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون از طریق پیامک به شماره موبایل داوطلب اعلام می شود و 24 ساعت کاری پس از اعلام نتایج آزمون، کارنامه ها پرینت و آماده تحویل می شود.

در سیستم نمره دهی آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نتیجه آزمون داوطلبان از 0 تا 9 نمره دارد و آیلتس آکادمیک و جنرال مانند آزمون تافل تضمینی نمره رد یا قبولی ندارند و حداقل نمره قابل قبول از سوی سازمان درخواست کننده تعیین می شود، اما در آزمون آیلتس لایف اسکیلز نمره ای به داوطلب داده نمی شود و نتیجه قبولی در سه سطح A1 و A2 و B1 می باشد.

مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس لایف اسکیلز A2 مانند آیلتس آکادمیک و جنرال و بسیاری از آزمون های بین المللی دیگر 2 سال است و پس از پایان این مدت اعتبار آن منقضی می شود.

اگر بخواهید مجددا در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 شرکت کنید، باید بدانید تا زمانی که در آزمون قبول نشده باشید محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد، اما در صورتی که در یکی از سطوح آیلتس لایف اسکیلز قبول شوید تا 2 سال امکان شرکت در آزمون را نخواهید داشت.

ووچـر آزمون آیلتس مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و مهارت های اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

مدرک آیلتس لایف اسکیلز فقط از سوی سفارت انگلستان و برای موارد خاص درخواست ویزای انگلستان پذیرفته می شود و مدرک این آزمون توسط دانشگاه ها یا سازمان های کشورهای دیگر مورد قبول نمی باشد.

محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد اما داوطلبانی که در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در یکی از سطوح A1 و A2 و B1 نمره قبولی دریافت کنند تا ۲ سال حق شرکت مجدد در این آزمون را ندارند.

زمان انجام آیلتس لایف اسکیلز A2 به مدت 20 دقیقه طول می کشد.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×